Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
10. feb 2010

Já baštím vitamíny furt, ale zas ovoce a zeleninu moc nejím, mléčné výrobky skoro vůbec. A v nem. mi předepsali Mg a Fe, takže vitamínů mám ažaž 😅 Ale taky mám mít po kom větší mimčo 😅 Já jen doufám,že pokud by byl malej obřík, tak že třeba by mě nenechali přenášet, abych ho mohla porodit přirozeně. Mudr. neříkala, kolik jsem schopná porodit, jen se zmínila, že pokud nemám velkého manžela (metrák se bere jako moc nebo málo?), tak to bude s mou malou postavou ok. A jdu konečně naházet fotky z dnešního balíku, z lehátka mám radost 😀 😀 😀 😀

bramburka
10. feb 2010

Balni ten tip cos poslala, to je preci Nanny, ne? dokoupit se da 2. podlozka, ale ja mysim, ze budu mit jen na noc a pak pordam tak az se zacne dite kulit.

zdenkapo
10. feb 2010

Blani
musíš posoudit aby se to jméno hodilo k příjmení,ale tak mám TOmáška,tak jsem pro TOmáška no 😀

BabysenceII
mám už nový doma a brala jsem ho taky kvůli 2 deskám- 2 postýlky- a že se vejde narozdíl od Nanny do kočárku

Vitaminy
beru GS Mamavit již od několika měsíců před chtěným otěhu a taktéž jsem to brala při Tomáškovi a měl 51cm a 3200g,takže úplný ideál... myslim,že potřebné vitaminy a minerály se stravy obvzlášť v zimě nepokryjou a bude to jen náhoda,že někdo bere vitaminy a má velké dítě...

blanka.k
10. feb 2010

Brambur - je to Nanny, já Babys. nechtěla 😉 Mě stačí 1 podložka, mě jde o ty 4roky záruku. Až dojde M. z práce, tak se domluvím a asi objednám. 😉
Zdeni - nám se k příjmení skoro nic nehodí 😅

lucik...
10. feb 2010

blani a jaké máte příjmení 😀 😀

aaadus
10. feb 2010

2. deska k Nanny jde dokoupit, ale furt to výjde dráž než Babysense

zdenkapo
10. feb 2010

Blani
😀 no jo no.... ale přeci jenom to chce popřemýšlet,je malá pravděpodobnost,že by si vzal pak příjmení po manželce....
jo a stou váhou mimča,tak na to se fakt nespoléhej, gyn říkala od 6.-7. měsíce už utz nedokáže akceptovat takové složky jako podožní tu a tak,že může být rozdíl klidně kilo, mě se sekla o 500g,měl mít 2700g

yanika
10. feb 2010

aaadus: co pekneho Ti prislo??? sup sem s fotkami🙂
Co sa tyka monitora, tak my budeme mat pozicany AngelCare od kamaratov a na oplatku im mame kupit len baby sitter, celkom fajn dohoda 😀
Zienky radte, kuk v albume: neviem sa rozhodnut ktore obliecky - s modrou ci s oranzovou?

blanka.k
10. feb 2010

Zdeni - k příjmení to jde a nezní to blbě, a hlavně je to klasické české jméno, a zároveň takové "mezinárodní" 😉 A meří se ještě miminka povinně nějak před porodem , třeba jak jdete na monitor, aby se vědělo, jak na tom váhově je? 😨

zdenkapo
10. feb 2010

Blani
TOmáš-Tom-Thomas- prostě nikde se neztratí a je to teda lepší než Petr

jak říkám,ona gyn. píše do zprávy kolik asi to dítě měří a váží,ale je to silně orientační- +-pár cm a +-tak kilčo 😀

lienka1076__2
10. feb 2010

Ahojky táák a konečne som doma 🙂 . Dúfam, že už nastálo. Mala som zas žlčníkový záchvat a pritom sa aj malinkej zažiadalo pozrieť sa na svet skôr, ale ustáli sme to. Musím len ležať s nohami hore. To ma tak nebaví ☹ .
Dnes som si doma našla valentínsky darček, prvé kúsky oblečenia pre malinkú. Maminka mi darovala 🙂 🙂 .
No a včera som si natierala bradavku a vyšlo mi pár takých bielych kvapiek, tak dúfam, že to je dobré znamenie. 😉 .
A malinká už skoro vôbec nekope, ale stále krtkuje, alebo tuneluje 😀 😀 .

blanka.k
10. feb 2010

Yanika - mě se líbí víc to modré 😉
Lienka - teda, tak hlavně, že jsi pořád 2v1 😨 Tak pěkně lež a ať je ti líp 😉
Zdeni - on i ten Petr je mezinárodní. A ještě si pamatuju, jak zaměstnanci hotelu na dovči křičeli na mého muže: Helou, Mááártyn 😀 Taky univerzální jméno. Jo a M. šéf má jedno ze svých jmen (má asi 3) Marcel, prý je to v USA běžné jméno 😅 Ale ani jsem se ho neptala, jeslti mu říkal, jak říkáme bříšku 😅
Do alba jsem hodila nové úlovky, mám z lehátka radost 😵

greeri
10. feb 2010

ahojte, pugi to je mi ľúto, ale tak verím, že tých pár mesiacov to ustojíš 😉
nikka a bibi: ja som na nete našla info ohľadom dovolenky medzi MD a RD, je to článok od Mihála (tu je link na diskusiu, kde sa o tom píše: http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12/05/rodi... a názov príspevku je Prechod z MD a RD) a v podstate ide o to, že ak máte po MD čo i len jeden deň nepokrytý dovolenkou, tak máte nárok aj na preplatenie dovolenky aj na celú výšku rodičovského príspevku 😅 veď ak máte chuť, poštudujte 😉
yanika mne sa zas páči viac oranžové, aj keď inak na tú farbu vôbec nie som 😕
lienka, tak držím palce nech je to posledný žlčníkový záchvat, čo si zažila a nech ťa nôžky nebolia od toho ako ich musíš mať hore 😵
a blani, mne sa viac páči Peter 😀

zdenkapo
10. feb 2010

Blani
nakonec to zůstane na vás a doku nepůjde manža na matriku,máte čas

Lienka
opatrujse- už abys měla žlučník venku,to se ti mooooc uleví... hlavně to neprotahuj jako já...

já mám radost,že až na pár drobností- hřebínek,žínky.... už vše pro Aničku máme,tak jsem klidnější a za 2 týdny budem už stěhovat přebalovák z koupelny do obýváku a vše přizpůsobovat mimču a pomalu pak začnu prát a žehlit,nemluvě o balení tašky do porodky...tak musim koupit gumové pantofle

loučim se,,, dočtu ráno

aaadus
10. feb 2010

lienka hlavně, že jste doma 2v1. Pěkně odpočívej ať nemusíš zpátky do nemocnice
yanika toto mi dneska přišlo 😵 😵 😵 😵
http://www.mamitati.cz/index.php?men0=153&list=...
http://www.mamitati.cz/index.php?men0=158&list=...
http://www.mamitati.cz/index.php?men0=148&men1=...

blanka lehátko je teda pěkné, takové štýlové 😀

blanka.k
10. feb 2010

Zdeni - po mě hctěli jméno už teď při příjmu. A prý tam chodí do porodnice nějaká paní z matriky, tak nevím,jak je to se jménem, asi doma použiju domácí násilí, abby se M. konečně rozhodl, jak to bude, protože juž se to blíží a moc času na to "přeorientování se" z Marcelka moc nemám 😅 A věci do porodnice mám skoro nakoupené a mám v takové papír.tašce, ukázlaa jsem to M., aby věděl, kde, kdyby náhodou, plus má uložený v mobilu ten seznam, co si psal když jsem tam teď ležela. 😅 Dobrou 😉

aaadus
10. feb 2010

Já jdu taky na kutě. Jsem dneska nějaká hotová, asi mám nízký tlak, protože se mi motá hlava. Dobrou noc 🙂

pugie
10. feb 2010

Yanika, asi bych vzala spíš to modrý, když budete mít chlapečka, působí i klidněji 😉

Tak křesílko Chicco z Malvíka dorazilo - ale představte si, že zase trochu jinej design, ale je to pořád hezčí a veselejší, než to špatný, co poslali předtím, mají štěstí, že už si to necháme.. Koukala jsem teď znovu na ty stránky a zjistila, že to mají špatně uvedený - pod tím obrázkem mají název úplně jinýho designu - když jsem to teď pod tim jejich dala do vyhledavače, tak to najde odlišný - stejná podložka, ale jinej potah křesílka.. mají v tom nějak bordel, nechápu, že můžou poslat už podruhý design, kterej na těch stránkách nemají vůbec uvedenej?!? vlastně klamou spotřebitele a pak s tim má člověk lítání 😒 byl to dárek od tchyně ještě k Vánocům, tak na ně měla taky chudák vztek 🤐
tak jsem se vykecala 😅 😉

už nosim tu "mexickou rolničku", tak doufám, že se ten zvuk mimi líbí 😵 byli jsme minulej týden na Lord of the dance, celý to v bříšku protancovalo a reagovalo nejvíc na housle!! pomoc, výbornej nástroj, hlavně do paneláku 😀 😵 😉

antynka1
10. feb 2010

Lienka - takže jsi ležele v nemocnici? Tak halvně, že jste to ustály a jsi stále 2v1 🙂 Tak se opatruj a dávej na sebe pozor.

bramburka
10. feb 2010

Pugie LOTD miluju!
jinak monitor do kocarku davat nebudu, ani pres den, protoze toporad pak cloveku pipa, kdyz vyndava dite ven a zapomene to vypnout. TAk holky, zitra drzte palce, ceka me ten pohreb, tak jsem dnes preventivne vyfasovala magnezko. a taky mam bilkovinu v moči, ani nevim, co to znamena

antynka1
10. feb 2010

Bramburka - tak se drž, budeme na tebe myslet.....

lolita.9991
10. feb 2010

ahojte

pocujte som v 25tt pred 2 tyzdnami som bola na poradni mala som 70kg,a obvod bruska 96cm,a dnes mam dokonca iba 69kg a obvod 97cm,

priberate iba tak malo,
sa bojim ci nebude nieco s placentou,ci dostava babo dostatok papania 😒

blanka.k
10. feb 2010

Při sprchování říká jedna prostitutka druhé: "Ty máš na zadku nějaké pupínky."
"To nejsou pupínky, to je ceník služeb pro nevidomé..." 😀

Jedou jeptišky společně s biskupem v jednom vlakovém kupé
a luští stejnou křížovku. Jedna z jeptišek se najednou zeptá:
"Součást ženského těla na čtyři, začíná to P a končí A."
Ta druhá odpoví: "No, to by mohla být pata."
Biskup sebou cukne a zeptá se: "Nemáte některá gumu?" 😀

Povídá Havajanka druhé: "Manžel mi pod stromeček slíbil,
že v příštím roce budeme mít exotickou dovolenou."
"Na mužské sliby nedej. Ten můj už deset let slibuje
Máchovo jezero a pořád se tlučeme tady na Havaji!"

"Pane doktore, dějí se divné věci. Nevím, odkud se ve mě ve vagíně objevují poštovní známky z Kostariky. Už jsem nasbírala celé album..."
"Moje milá... vysvětlí doktor po prohlídce. to nejsou známky, to jsou nálepky z banánů!" 😀 😀 😀

antynka1
10. feb 2010

Lolita - já také nepřibírám, na začátk jsem zhubla a teď jsem se teprve dostala na svojí váhu před těhu.

lolita.9991
10. feb 2010

lebo sak teraz by sme mali priberat a ja nic dokonca som kilo schudla a to jem dost

bramburka
10. feb 2010

holky zavist za nepribirani!

antynka1
10. feb 2010

Taky se vám stává, že vás tlačí podbřišek? Mám pocit, že mě tlačí (asi močák), pořád bych mohla sedět na záchodě, když se vyčůrám je chvilku klid, ale na za chvíli je to zase stejný... Prostě mám pocit, že mi tam něco tlačí (co to asi bude 🙂) a překáží. Máte to taky? A nevíte co na to pomáhá? Ted'mi docela rychle narostlo bříško, tak se to tam asi musí porovnat, ale tohle je fakt nepříjemný....... Občas to trcohu bolí jako při MS..... Ach jo.....

lolita.9991
10. feb 2010

antynka mna tiez sem tam tlaci a trosku picha
a curanie to nai nehovorim ,niekedy je hodina kedy idem aj 5x

yanika
10. feb 2010

anty, lolita: mna tiez drobec tlaci, ale uz som si na to zvykla.. Pridem z toalety a hned zatlaci znovu 😀 cvici ma a to este nie je na svete...
lienka: tak je fajn ze ste to ustali pekne vo dvojici a spolu🙂 Inak mne dnes tiez jedna kvapocka vypadla, tak ma to potesilo, uplne ma to dostalo 😅 😅 😅
aaadus: jeeeeeeeeej takuto supravicku si myslela! no krasa.. ked to budes mat nainstalovane, tak sa pochval fotkou, vyzera to fakt velmi milo 😉

antynka1
10. feb 2010

Asi budu muset nasadit magnézko - to pití Magnezie už asi nepomáhá a hlavně jí moc nevypiju.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre