Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zdenkapo
25. feb 2010

Hořčík
asi svou gyn.neposlechnu a přestanu tak za 2-3 týdny brá a začnu pít ten maliník

Bibi
to si byla kousek teda 😀 ,když si představim,že Tomášek měl délke stejnou ale 3200g a já měla prý 2700g

andelka
25. feb 2010

Blanka: Já jsem byla na kontrole v 28+0 a malej byl KP a myslím, že je tak pořád, kope mě furt stejně - nejvíc uprostřed a na bocích, úplně pod rukou cítím, jak se tam převaluje. Tak doufám, že se ještě otočí - má šanci do 36tt, pak už tam bude mít dost málo místa - ale ani pak to není vyloučené. Četla jsem, že ve 30tt je hlavou dolu 80% miminek a 60% z těch co jsou KP se sama otočí a před porodem zůstává KP jen 5% miminek. Tak snad si ti naši prckové dají říct. Jinak můj měl odhadem 1100g, tak macek to snad nebude, to nevim jak bych odrodila. 😕 Na další UTZ jdu až tuším ve 36tt. Mezitím mám odběry (abych se nenudila 😀 )
Jinak já když jsem se narodila (prý 14 dní po termínu) tak jsem měla 50cm a 3,2kg. Manžel se narodil mnohem dřív, snad už na začátku 8 měsíce a měl 2,5kg. Tak uvidíme, co ten náš kulihrášek.

Ad zavinky - my budeme mít obě varianty - klasickou i rychlo. Neteřím se v klasických líbilo, vždycky jsme z nich udělali vánočky a spinkaly jedna báseň. Jinak se budily tím, jak ozhazovaly ručičkama, nožičkama, lekalo je to.

Ad kolostrum - taky už jsem zjistila jak to vypadá - mazlavé, hustší, dožluta. Zatím to ale pozoruju málokdy.

Ad tvrdnutí břicha - magnezko už neberu, piju minerálku. Břicho tvrdne často, taky stačí když vstanu a někam jdu. V klidu je to lepší. Jelikož se s tím potýkám už hodně dlouho a čípek je OK a neotvírám se, tak už tomu nevěnuju tolik pozornost.

aaadus
25. feb 2010

antyn kukni na stranu 805, máta se v těhu může 😉
lucik gratuluju k poradně 😉

Před chvílí jsem se vrátila z jógy a super, nakonec cvičení nám vždycky pouští k relaxaci léčivou mantru a malý se u ní může ukopat jak se mu líbí 😵

babara
25. feb 2010

Ahoj holky, udelaly jste mi radost, konecne jsem vas docetla, sem mela porad skluz tak 6stranek 😝 bych mela dostat medaili jako nejpoctivejsi docitac 😵

Zavinovacku se chystam poridit tentokrat taky klasickou, ta rychlo mi nejak nevyhovovala, moc jsme ji nepouzivali, spis jako decku no.

Bylinky ja rada, koprivu, hermanek a medunku ted piju, to slysim poprvy, ze by se kopriva nemela. A mata spis az v kojeni se nema, ale taky ji radeji nepiju. A ta salvej, to je znamy, no. Mne teda minuly tehu v lekarne zadne pastilky na krk nedoporucili :( ale myslim, ze by zadne nijak extra neuskodily.

Zitra me preobjednali na odbery, poradnu a UZ, tak su zvedava, myslim, ze jsme taky KP a mozna bude vetsi nalez na cipku, od vcera mam celkem tlaky dole, je mi trosku divne.

aaadus
25. feb 2010

babara právě naopak, kopřiva se může 😉

arcik
25. feb 2010

Ahoj holky....

tak super že máte dobrý a pozitivní kontroly,já jdu v úterý tak jsem zvědavá na malýho co tam zase vykutil.... 😀

holky s těma bylinkama,myslim že teď už nás máta i kopřiva nezabije 😉 doufám...

k zavinkám,já mám tu typickou zavazovací a jsem s ní maximálně spokojená kdejžto ty rychlovazky jsem nikdy nevyužila tak jako tu obyčejnou...

ty Babar nestraš s čípkem ještě je brzo podle mě... 😒

aaadus
25. feb 2010

k těm bylinkám - to co jsem tu včera psala mám z předporodního kurzu, vedeho zkušená PA a kdyby to mělo ublížit, určitě by to nedoporučovala. A i na předpor. kurzu nám vaří mátový čaj, takže bych to tak nehrotila. Ale je to každého volba 😉

arcik
25. feb 2010

aaadus myslim že máta je v pohodě nee??proč by neměla taky bejt,žvejky taky obsahujou mátu,ne??a h.vno se děje tak co?

blanka.k
25. feb 2010

Já mám v knize o těhu, že lokální "léky" do krku jsou v pohodě, já cucám občas Tantum Verde 😉

aaadus
25. feb 2010

arcik máta je v pohodě, jen bych ji určitě nepila celý den 😉
a ty pastilky - si nemyslím, že by to nějak mohlo ublížit. Jen mi připadá, že se v poslední době (nebo je to těma hormonama?) bere těhu jako nemoc, a všichni ti zakazují a to a to, a to by se nemělo. Kdyby někdo viděl jaké cviky provádíme na józe tak si asi bude myslet, že jsme na palicu 😀

arcik
25. feb 2010

holky já vám něco povim jooo

jsem ekzematik atopyckej a jediný co mi pomáhá jsou kortikoidy a včera mi doktorka řekla že je mám normálně mazat že to děcku neublíží že jsou maminy který by bez nich ani děcko neunosily..takže nějaký bylinky mi můžou........ 😉

arcik
25. feb 2010

holky brou jdu chrnět jsem totálka KO

blanka.k
25. feb 2010

Mě teď došel M. z práce, vyzvedával mi léky na recept od mudr., a ještě jsem ho prosila ,ať koupí to Rennie (nebo jak se to píše) na žáhu a to je taky nějaký mentolový cucací, fuj, já mentol/peprmint/ nemám ráda 😅 A co je divný, dnes mě žáha vůbec nebolí, to bude tím, že už na to mám doma ten lék, že 😅

aaadus
25. feb 2010

blanka to tak bývá, že když je lék doma nic ti není a připadáš si jako simulant 😅 Ale dej vědět jestli pomohly 😉

blanka.k
25. feb 2010

On je bere tchán, vím, že si je hrozně pochvaluje a moje mudr. mi napslaa seznam 4 různých a prý že tyhle si těhu pochvalují nejvíc, a pak že jsou dobrý Tums, mají různý příchutě, tak jsou dobrý chuťově, ale prý je lepší ty příchutě střídat, že se to rychle přejí 😉

lucik...
25. feb 2010

já vím že v malém množství asi neuškodí, on to říkal, že je tam toho strašně málo, ale překvapilo mě že ho udivilo že se nedoporučuje a moc mi nevěřil, tak si musel přečíst leták u šalvějovýho čaje..

blani to je škoda, ono existuje i rennie s ovocnou příchutí 😵 😵 😵

aaadus
25. feb 2010

blanka no nějaké si zkusím koupit, mě když náhodou žáha pálí tak je to večer a pak mi nejde usnout

aaadus
25. feb 2010

lucik nebyla jsi včera taky na předporod. kurzu?

blanka.k
25. feb 2010

Adus - mě taky ze začátku pálila třeba od 9 večer 😅 Ale tento týden už po obědě a je to hnus, jsem nečekala, že žáha pálí takto 😅
Lucik - se mě asi muž chce zbavit, ví, že mě mentol.příchuť nechutná 😝

aaadus
25. feb 2010

blanka no já taky netušila, že žáha pálí takto když před těhu v životě nepálila. Ale dá se to vydržet, porod asi nebude jen pálit 😀

matpaj
25. feb 2010

caute..... 🙂 ja zasa az vecer.....postupne vas docitavam......

som si rano dala predsavzatie, ze dnes pojdem skoro spat a nic.....sa mi vobec nechce.zaspim zasa tak o 1hod a rano nebudem schopna vstat do prace.....nemate nejaky recept co by ma unavilo?magnezko papam......

aaadus
25. feb 2010

matpaj cvičení nebo plavání 😀

matpaj
25. feb 2010

no aaadus, tak to ani nahodou, vsak ja som vcera presla so svagrinou 2x pesiu zonu a vecer som nemohla chodit....tak ma boleli krize a nohy.....moja kondicka je nadobro v keli.....som ako 90rocna babka..... 😒

matpaj
25. feb 2010

aaadus nieco setrne nemas? 😉

aaadus
25. feb 2010

matpaj malá ti tu kondičku zase vrátí ani nebudeš vědět jak 😀

taky vám tak strašně "lupe" v kloubech?

matpaj
25. feb 2010

co je to "lupe"?praska?

aaadus
25. feb 2010

matpaj žádný jiný recept na únavu neznám. Jedině jak jsem chodila do práce, vstávala o půl 5, domů jezdila v 6, seděla 10 hodin za PC tak to mě taky spolehlivě odrovnalo 😀

aaadus
25. feb 2010

jj, lupe = praská

matpaj
25. feb 2010

no, mne nepraska....ja ich mam spolahlivo obalene sadlom, tak to ani nieje pocut...... 😀 😀

aaadus
25. feb 2010

hm, tak to já mám asi slabé sádlo když to jde slyšet 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre