Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

matpaj
26. feb 2010

nikka dakujem za utechu.....oni maju v tych obchodoch take hrozne osvetlenie......a nedaj boze keby som si skusala nieco na seba, v tych kabinkach vidiet celulitidu aj na usiach 😀

nikkka
26. feb 2010

ano otrasne osvetlenie tam je...vzdy si tam pripadam, flakata, bleda, vlasy otrasne..radsej sa tam nepozeram..a kabinkach ani nehovorim, lebo ja ked si nieco skusam, tak som upachtena ako keby som maraton behala...

zzuzullka
26. feb 2010

no to je fakt, že v tých bolestiach mi to bude potom asi jedno, to ma vôbec nenapadlo 🙂

matpaj
26. feb 2010

hlavne si babky k porodu nelakujte nechty.......

inak papam skalicky trdelnik....mnaaaaaaam 😀

zzuzullka
26. feb 2010

matpaj a keby som bola napr na statniciach a tam by som mala nalakovane nehty a hned by ma to tam chytilo a sla by som rodit tak by mi kazali odlakovat? lebo inak viem ked som bola v nemocnici tak sa hned sestricka pozerala ci nemam nalakovane nehty...som vzdy doma odlakovala

blanka.k
26. feb 2010

Báro - greatuluji ke cukru, a dortík bych si taky dala 😀
Teď jsem tu měla kamarádku s malou, tak jsem se bavily , že taky netušila, jak pálí žáha, že jí to taky pálilo v krku a ne na hrudi, a prý Rennie jsou fakt dobrý. 😉 Tašku do porodnnice nemám sbalenou, ale mám ve 2 papír.taškách nakoupené věci (marti, vložky, jednor.kalhotky) a zbytek manžel ví, kde vzít a co, to už jsme si natrrénovali jak mě hospitalizovali.
Včera jsem šla k mudr. docela zarostlá, nějak mě nebylo ve sprše dobře, ani si "dolů" už nevidím, a nohy jsem si chtěla oholit ráno, ale to mi bylo nějak zle, no, co, není to nic škodlivého. 😅 Já se asi budu holit 1x týdně, oni už si to dole doholí kdyžtak a nožky si říkám, že bych mohla zvládnout až to na mě přijde, přece jen, to je otázka 3 minut, když zrovna člověk neprodýchává kontrakce 😅 Hlavu si myju každý den, tak to moc neovlivním. 😉
tady v Tesku mají zrcadla, co zas zeštíhlujou, fakt v tom člověk vypadá mnoohem hubenější. 😀
Kamarádka se ptala, jak jsem dopadla u mudr. , tak sjedm jí to říkala, že prý se mi otevírá něco nad čípkem vevntř, tak prý je to porodnická branka, že ta se otevírá první, pak čípek se zkracuje a otevírá, tak už vím, co mi je 😅 A prý jak moc, že na mě vidí, že mi kleslo břicho 😅 no, tak jsem zvědavá, mě přišlo od víkendu takový špičatý dole, ale nějak jsem si tím nebyla jistá 😅 Ale nic mě netlačí, bolesti mám pořád stejný, tak ožná je malej jen nějak dole naležato 😉

matpaj
26. feb 2010

no zuzul, tak ich radsej nelakuj.....na statniciach im bude tiez jedno ci mas nalakovane alebo nemas.....ja osobne som bola rada ked som sa na statnice bola schopna obliect 😀 som dva dni pred nespala 😀

blanka.k
26. feb 2010

Proč se nemůžou nalak.nehty k porodu? 😨

matpaj
26. feb 2010

blanka, vraj tie laky nieco obsahuju....nepamatam si co, ale nas na to upozornovali....ani pri malinkom babatku by nemali byt nalakovane nechty......aspon prve dva mesiace....

andelka
26. feb 2010

Tak podle seznamu už mám do porodky asi všechno, dneska jsem dokoupila poslední věci 🙂

Ad holení - asi budu za cvoka, ale já se neholím. Zkoušela jsem to, různě, ale vždycky to pokožka tak odskákala, že jsem to vzdala. Odstraňuju maximálně to, co "leze z kalhotek" a nejlíp mi to šlo krémem, ale to už teď moc nejde, nedošáhnu. No tak až to na mě přijde, bude muset nastoupit manžel (v životě to nedělal a asi se bude dost divit, co to po něm chcu) nebo to nechám na sestřičce v porodce. Nohy neřeším - budu mít jiné starosti (i když te´d si je před kontrolou u gyndr holím), hlavu snad budu mít v ucházejícím stavu, myju si ji dost často a po porodu stejně budu vypadat jak čarodějnice - tak je celkem fuk, jak budu vypadat předtím 😅

zzuzullka
26. feb 2010

ja myslím, že po pôrode ani nebude mať čas na manikúru, to bude len kojenie, prebalovanie, kojenie, prebalovanie... 😀

matpaj
26. feb 2010

no zuzul presne, neries to.....ja som bola asi 2 tyzdne po porode len v pyzame a v posteli a iba sa umyvala, neriesila nejake skraslovacky.....to az ked sa vsetko zahoji a prebudia sa znova pudy.....sa budeme chciet mm pacit.....tak potom natacky, cipkovane gatky..... 😀 😀

miladkad
26. feb 2010

ahojte, trošku odbočím od témy, ale teraz ma napadlo, tie, čo čakáte dievčatká/ holky, ako budete riešiť náušničky? dáte hneď prepichnúť ušká, alebo...

matpaj
26. feb 2010

som zabudla....natacky, cipkovane gatky a hlavne antikoncepciuuuuuuuu 😀

lucik...
26. feb 2010

ahojky 🙂

Už nevím kdo se ptal na ty fotky, ale upravuju to ve photoshopu 😉

Baru můj manžel krtkův dort nejí 😀 😀 😀 Já ho miluju, takže vždycky zavolám bráchovi a máme hody 😀

doli1
26. feb 2010

já jsem taky ta co je ted pěkně zarostlá.vždy si dělám srandu že dr musí nejdřív přejít ten prales a pak vyšetřit 😀 ale budu se muset zas donutit aby to šlo k porodu potom hladce vzít.nohy ještě dělám bez problémů.
nehty vim že musí byt ostřihané ale o laku nevim.

matpaj
26. feb 2010

ja hned nedam prepichnut uska, pocka kym sa babo troska spamata, zahoji sa pupcek.....

blanka.k
26. feb 2010

O mě M. včer aprohlásil, že jsem jako jeho nejoblíběnjší zvířátko, tj.lední medvěd, prý krásně chlupatá a celý den je mojí největší starostí kde co ulovit k jídlu 😅 😅 😅 A pak hledal na netu, jestli by včerejší lyžaři na 10km byli rychlejší než medvěd nebo ne. A jeslti ve vodě je rychlejší Phelps (nebo jak se ten rekordman píše) nebo léďa 😅

doli1
26. feb 2010

miladkad naušničky dám hned po prvnim očkování.dřív neee
v prvnim očkování je tetanovka a ta je potřeba kdyby to začalo hnisat ale vim že některé dr je dávají klidně i dřív naše neee

matpaj
26. feb 2010

no blanka...mne moj mm hovori "ty moj tucny kamarat..." 😠

zzuzullka
26. feb 2010

matpaj 😀 😀 😀

no hlavne tu antikoncepciu budem musiet hned poriesit aby som buduci rok nerodila znovu 😅 asi sa na to popytam gyndr aj na buducen poradni. chcela by som nieco ine ako lieky. aby som nemusela kazdy den uzivat

blanka.k
26. feb 2010

Co má m kamarádky, ty taky říkají, že náušnice až po očkování 😉 Ještě, že to nemusím řešit 😅 🤐
Matpaj - jak kdybys popisovala mě... celý den v košilce, neupravená,... akorát já tak vegetím od půlky září 😅

michalag
autor
26. feb 2010

miladka, ja budem davat prepichovat uska v den odchodu z porodnice, vtedy davaju aj prve ockovanie na TBC

matpaj
26. feb 2010

ale ja sa priznam.....ja som po porode zacala jest tabletky a nesadli mi, bolo mi po nich hrozne zle.
tak som nemala ziadnu antikoncepciu, vydrzali sme 6!!!rokov bez nicoho.....samozrejme sme si davali pozor, babo sme chceli az teraz a vyslo nam na prvy krat..... 🙂

zzuzullka
26. feb 2010

to ja aj keď som doobeda ako čarodejnica, neučesaná, neupravená, tak keď má prísť mm z práce tak sa učešem, namalujem pre neho 🙂 lebo ja mám mihalnice úplne biele keďže som zrzka a potom to vyzerá akoby som bola chorá alebo uplakaná, tak vždy hodím len špirálu a hneď vyzerám lepšie, aspoň si to teda myslím 😅

doli1
26. feb 2010

zuzulka po dobu kojení je to s HA dost špatný jsou asi jen dva tipi.já potom přemýšlela nas náplastma a už jsem asi rozhodnutá

matpaj
26. feb 2010

blanka, tak to ti zavidim.....v teplakoch alebo v pyzame je teraz najlepsie 😀

blanka.k
26. feb 2010

Já uvidím, jakna tom bud upo porodu zdravotně, pokud to bude ok, tak si nechám napsat do cca roku malého HA a pak bychom rádi druhý, nebo pokud budou zdrav.problémy s hormonama, atd., tak na to asi prdíme, nebo budeme používat Pharmatex. A po 2.mimču bych ráda ten podkožní imlantát, ale do té doby třeba vymyslí ještě něco jiného. 😉

blanka.k
26. feb 2010

A nedá i to a jdu složit cesovní postýlku, to m. asi trefí až to uvidí 😀

matpaj
26. feb 2010

babky, ja som si asi pred 3dnami objednavala supravu do postielky a este mi neposlali spatny mail.....tak som tam pisala a nic.....mam objednat znova?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre