Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishah
8. mar 2010

Blani: 😀 akorát,že se s podpatkama nic moc tlačí kočárek...už jsem je neměla ani nepamatuju, naposledy snad na promoci v létě 😅

mishah
8. mar 2010

jinak já teda nevím,ale z porodnice šla většina holek v těhu oblečení 😉 a hodně mělo ještě i bříška 😉 ono to přeci jen trvá, než se to všechno srovná 🙂

nikkka
8. mar 2010

hmm blanka na to sa tesim aj ja, len neviem ci mi ta celulitida po porode zmizne..ja sa hanbim za moje nohy, mam troska silnejsie lytka a raz mi v byvalej robote personalna povedala ze ich mam riadne tlste, tak odvtedy mam komplex a nerada nosim sukne, dovtedy som sukne nosila kazdy den...

aaadus
8. mar 2010

blanka díky za tip. MF nám chodí každý den domů, tak určitě něco využiju. Asi si zajdu do toho Takka, 30.3. zrovna nastupuju na MD tak udělám sobě nebo malému radost.
Já se těším, až nazuju balerínky, džíny a tričko. To mi k radosti stačí.

aaadus
8. mar 2010

nikka z tlustých lýtek si nic nedělej, já je mám taky a teď mi je zdobí i křečové žíly. Ale kvůli tomu se nehodlám v létě pařit v dlouhých kalhotech. Však já nikoho nenutím, aby mi čuměl na lýtka 😀
A po porodu břicho určitě jen tak nesplaskne. Jak jsem ležela v nemocnici, byla tam paní a všechny jsem si myslely, že bude teprve rodit a ona už měla po porodu 😅

blanka.k
8. mar 2010

Mishah - tak je jasný, že tady za barák na pole to nevyužiju, ale třeba jen po chodníkách tady okolo baráku 😅 Alejinak to budu muset nějak vyřešit, já mám vše s podpatkama, akorát mám jedny "tenisky" na výlety
Nikka - tak já nšětstí nosím celý rok sukně s punčochama, jen když jsou opravdu vedra, tak chodím bez silonek, s těma ale ty nohy vypadjí mnohem líp (aspoň teda ty moje flekatý, atd... 😅 )
M. s eprávě včera koukal na chůvičky, taky chceme nějakou tu od Philipsu (asi 520)

nikkka
8. mar 2010

aaadus mas pravdu, mojmu muzickovi sa to asi paci ked si ma zobral 🙂 🙂 a ostatni nech si pozeraju kam chcu..
ale uz nech je jar alebo leto, lebo uz sa nevladzem ani obuvat..

kacka2
8. mar 2010

ahoj,
mam na vás prosbu, určitě taky řešíte teď mateřskou.
Minule mi stačilo poslat žádost o peněžitou pomoc v mateřství jen zaměstnavateli a víc jsem se o to nestarala, ale teď když mam prý druhý dítě, tak mateřskou vyplácí sociálka, musí se to teda poslat i tam? a na jakou, na tu mojí, nebo kam spadá zaměstnavatel?
díky za rady 🙂

nikkka
8. mar 2010

ja mam taku strasnu chut na ladovu kavu z McDonaldu...ja tam MUSIM po robote ist...ta vyborna zmrzlinka mnaaaaam..

aaadus
8. mar 2010

nikka to jaro by stačilo, já i teď když je ještě zima tak si na nákupy beru balerínky. Už v těch zimních botech nemůžu vydržet a hlavně to obouvání je za trest

aaadus
8. mar 2010

jáj, ledová kává z McDonaldu je výborná. Ale si teď dám musím dát ze sladkým pauzu, jsem četla, že ta mykoza může být způsobena velkou konzumací sladkého. A včera jsme byli mamce přát k narozkám, tak jsem se nacpala kokosových řezů a koláčů 😅

lucik...
8. mar 2010

jeeeeeeeee taky bych si dala ledovou kávu od MC... ste mi udělali chuť 😀

mishah
8. mar 2010

kačko: žádost se podává na OSSZ, pod kterou spadá tvůj zaměstnavatel.formulář by měl být na jejich stránkách ke stažení nebo si ho tam lze vyzvednout i osobně (mně ho dala paní, když jsem řešila nemocenskou..)

nikkka
8. mar 2010

a k tej kave si da cheeseburger.. 🤐

lucik...
8. mar 2010

nikky 😀 😀 😀

mishah
8. mar 2010

blani: já si právě kvůli kočárku kupovala nové botky (což mi ale zas tak nevadilo 😀 )

mishah
8. mar 2010

jo a zajímavé je, že po prvním těhu se už nevejdu do bot vel.38 a nosím už jen 39...(předtím jsem to měla tak půl na půl..)tak nevím, doufám, že se mi ted nezvětší na vel.40 😀 😀

kacka2
8. mar 2010

Mishah díky moc, a zaměstnavateli to mam jen poslat v kopii? nebo vůbec 😕

blanka.k
8. mar 2010

Mishah - a nepošlou si ty sociálky ty papíry mezi sebou? Vím, že když jsem dělala v Praze či Brně na ŽL, tak abych nemusela jezdit třeba 250km k rodičům, kde jsem měla ofic.místo podnikání na ŽL, tak jsem s tím zašla na nejbliží úřady (finančák, VZP,...) a oni si to poslali 😉
A nevím,jak s rodičákem, ale u MD mi účetní říkala, že to je podle místa mého bydliště, protože naše firma taky nemá sídlo v tomto okrese. 🙂 Tak doufám, že je to tak, vlakem se mi už nikam nechce ☹

nikkka
8. mar 2010

mishah ani nestras, to sa moze stat ze mi budu vsetky topanky male?? no to miniem penazi na nove..ach jaj..

mishah
8. mar 2010

aduš. přesně tak 😉 kamarádky se dokonce ve výtahu v porodnici ptali,kdy má termín (a to byla už 3 dny po porodu..)..bez bříška byly fakt jen výjimky... 😀 😅

kacka2
8. mar 2010

Blanka.k ono se to mění když máš druhý dítě, první mateřskou platí zaměstnavatel a druhou už sociálka.
Rodičák platí vždy sociálka a ta je podle bydliště.

mishah
8. mar 2010

nikky: všechny né 😀 jen ty, co jsem měla tak tip top...ale fakt tlačily... 😅

mishah
8. mar 2010

blani: tak to je docela možné...asi je lepší si tam zavolat. já to nemusela řešit,protože mám zrovna tu "moji"sociálku nejblíž...

aaadus
8. mar 2010

No mě by nevadilo, kdybych si po porodu "musela" koupit nové boty. Já jsem na boty maniak - balerínky, žabky to je moje 😀
Hambáč od mekáče jsem měla v sobotu a rovnou dva 😅

nikkka
8. mar 2010

ja si kupim asi aj dva aj tri hambaace...idem zavolat drahemu, ze nech ma pozve na rande do mekaca... 😀

kitty123
8. mar 2010

Tak to já se chystám kvůli mateřské s papírem od doktora jen do práce. On to vyřídí, ne? A nebo mi tak aspoň řeknou, co a ja.

nikkka
8. mar 2010

ja uz by som chcela byt aj doma na materskej, ale vobec si neviem predstavit co by som robila..asi by som sa nudila doma..

aaadus
8. mar 2010

nikka věř, že nenudila. Já jsem si to taky ze začátku myslela, že se doma zblázním, ale někdy mám tak nabitý program, že nestíhám

nikkka
8. mar 2010

moja mama sa mi vyhraza, ze ked zostanem doma tak povinne budem chodit na prechadzky, lebo ze ked budem doma budem len jest...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre