Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

samurajka
25. sep 2009

Ahoj halintoa, tak to je zajímavý s tou listovkou, to jsem ještě neslyšela 🙂 A ty teď bereš tedy 2 pilulky denně?

halintoa
25. sep 2009

Samurajka: beriem calibrum babyplan + 2*400mcg kyseliny listovej, lebo som niekde čítala, že kyselina listová pomáha udržať plod a na lekársky predpis sa dávajú tabletky s vyššími dávkami, ako tie voľne predajné, čo kupujem. Predávkovať sa ňou nedá, nadbytok telo vylúči. Tak aspoň mám dobrý pocit, že proti p....u robím čo sa dá 🙂 .

samurajka
25. sep 2009

Aha, tak to jo, já při prvním těhu brala také kyselinu normálně z lékárny a tentokrát mám předepsanou od Dr., tak snad je to ta s vyšším obsahem. Pro jistotu se cpu ještě zeleninou a ovocem 😀

helka1
25. sep 2009

ahojky aj ja cakam majovciatko, halintoa kyselina listova pomaha predchadzat v prvom trimestri vyvojovym vadam plodu, urcite nepomaha udrzat plod, tomu moze napomoct utrogestan, prip. duphaston, ale len tym ze pomaha zltemu teliesku, kym sa rbotoy neujme placenta 😉 😉

shaarka
25. sep 2009

helka, ak porodis v termine, tak tvoj muz moze prist do porodnice s mavatkom, ze? 😀

helka1
25. sep 2009

Sharka 😀 😀 😀 a este moze vykrikovat "svetu mier" 😀 . Ale mam tusaka ze v termine to nebude 😒

shaarka
25. sep 2009

baby, a citali ste uzasny clanok, ze vacsina zien nevie metabolizovat kys. listovu a teda ze ju berieme zbytocne?
ze JEDINE vo Femibione je ucinna latka Metafolin (plus R v kruzku), ktora pomaha vitamin spracovat a teda iba vo femibione je KL uciina. (dufam, ze som to dobre zreprodukovala)

ja beriem acidofolan, tam je KL 1000

shaarka
25. sep 2009

heli, tak ty si urcite skusena rodicka 😀
a povec, jake je to s dvojickami? 😉

helka1
25. sep 2009

Shaarka, uzasne a zaroven narocne 😀 😀 😀 a som rada ze ich mam 😵 A skusena rodicka urcite nie som, lebo som vlastne druhorodicka a ten 1 porod som prespala v uplnej narkoze, takze neskusena druhorodicka 😀 😀 😀

V 1 trimestri sa vyvyjaju organy a preto odporucaju brat kys. listovu = acidum folicum /ten je na predpis/ neskor uz nema zmysel 😉

shaarka
25. sep 2009

a ty tomu femibionu veris? podla mna si firma Merck robi len reklamu a zaklada ju na nevedomosti tehuliek 😒

ze neskusena druhorodicka 😀 😀 mala si planovanu sekciu? v ktorom tt? ake bolo zotavovanie?
ja som uz porodila vo sne, pred par dnami, zdrave kilove dievcatko. a bolo to lavou zadnou 😀 😀 😀

samurajka
25. sep 2009

Heli, takže jsi rodila císařem? A teď podruhé můžeš rodit přirozeně, nebo to zas bude muset být císař?

helka1
25. sep 2009

Nie planovana sekcia nieee ☹ , bola akutna koli preeklampsii, drobci sa narodili v 33 tt 😅 takze prilis skoro ☹ Zotavovanie bolo OK, ja uz som si tych narkoz a zen.operacii uzila takze som bola vcelku dost odolna, i ked... asi to bolo so mnou dost zle, este po sekcii som mala kyslikovu masku plus na 3 den som musela dostat transfuziu ☹

Majovy porod este neriesim, neviem ako rozhodnu lekari ci bude zase cisarak, alebo prirodzene na to je este prilis skoro, skor zavazi ako dlho to potiahnem, pripadne v ako bude babetko obratene... 😉

sharmana
25. sep 2009

ahojte, ja beriem tiez kyselinu listovu a nemam ju na predpis, je volno predajna... a beriem taku s vitaminamy B od nejakej ceskej firmy "virde"... a je lacna stala len 2,80 eur... a myslim že je tam dostatocne množstvo tejto kyseliny listovej... neviem kolko stoji ten femibion, ale podla mna netreba kupovat vzdy len to, co je reklamovane a no co je lepsi marketing...
a ak by ju telo nevedelo spracovat, tak neviem, potom na čo ju predavaju? je tam aj napisane, že je to pre tehotne, na vyvoj plodu..
podotykam ze som si nepytala tuto KL podla ceny, ale mi ju lekarnicka ako prvu dala do ruky 😉

helka1
25. sep 2009

no a co sa tyka femibionu... hm kazdy musi nejak propagovat svoj vyrobok 😅 😝 , takze je na tebe ci si o nom presvedcena alebo nie, ja som ho tusim pri tehu s dvojkami brala, teraz beriem pregnium + duphaston a tiez mam v zalohe acidofolan 😉

halintoa
25. sep 2009

helka: aha, ja som si to spojila zrejme s p.....i kvôli vývojovým vadám plodu, ktorým kyselina listová pomáha predchádzať a trošku sa mi to v hlave pomiešalo 😅 .

ivanka612
25. sep 2009

Ahojte baby tak vy ste mali dnes aky ukecany den. Vitam nove tehulky a gratulujem
Ja som dnes k.o. Musela som ist pre tovar do NR co je cca 90 km esteze mi to chlapci nalozili,nez som prisla do roboty boli tri hodiny a potom som si isla domov lahnut,lebo uz po ceste som nevladala a az teraz som sa zobudila,lebo musim ist s havom von a to este aj zajtra musim do prace ale potom ideme na navstevu k mamine az do nedele tak si oddychnem...
Citam ako sa tu bavite o pohlavi no mne sa tento tyzden sbivalo,ze som porodila krasne dievcatko,este bolo take pokrcene a vymacane ale bolo moje a to som si vzdy myslela ze budeme mat chalana,ale tak uvidime ale co sa tyka pleti tak ja som s nou mala vzdy problem,stale nejake vyrazky a tak no a teraz sa mi plet tak cisti,ze uz ani make-up nepotrebujem....
Ja sa tesim na 3D ultrazvuk stoji 50 euro uz aj s DVD a 10 euro stoja fotky ale za taku spomienku mi to stoji,ked pojdem do poradne tak sa musim doktorky spytat ci sa mi tam oplati ist este pred vianocami alebo az potom ale dufam,ze to bude pred vianocami,bolo by to fajn si to pustit na stedry den miesto vianocnej koledy....
No utekam s tym nasim dietkom stvornohym von lebo uz sa mi tu vtierka.....

andelka
25. sep 2009

k anketě: sice jsme počítali, že se nám zadaří tak do půl roku, do Nového roku, ale povedlo se to napoprvé 🙂

Já beru Femibion od6tt, předtím jsem brala něco přes 2 měsíce jen samotnou listovku. Letáček jsem taky četla, ale pamatuju si, že s ním měly jiné těhulky dobré zkušenosti a chválily si ho, že má dobré složení a není jim z něho špatně, jako z některých jiných. Jestli budu brát něco po 13tt, ještě nevím, možná že jo, možná i něco jiného.

kacenka24
25. sep 2009

Ja tiež užívam listovku, konkrétne "Femibion 800 Kyselina listová Metafolin" kvúli tomu metafolínu, pretože mi na vyšetrení trombofílií prišli na to, že som MTHFR a obyčajnú listovku nedokáže moje telo spracovať. 😝

A k ankete: snažili sme sa od apríla tohto roku. 🙂

sharmana
25. sep 2009

shaarka: my sme sa snažili 2 mesiace 😉

kacenka24
25. sep 2009

Ivanka ten nápad s tým Štedrým dňom je úúúplne skvelý. 😵 😵 😵

helka1
25. sep 2009

Halintoa to je vpohode, len som chcela uviest veci na pravu mieru 😉 mylit sa je ludske 🙂

My sme sa o drobca nijak cielene nesnazili ,akurat sme sa nechranili 😅 🙂

ivanka612
25. sep 2009

no my sme sa snazili viac ako rok a pol...
idem ja navstivit chladnicku a zasa spinkat................

halintoa
25. sep 2009

Jaj, tak som sa stále tešila na tie // a teraz som z toho posladný týždeň normálne chorá, stále sa pozorujem, teaz sami zdá, že ma nňmenej bolia prsia a hneď s aplaším, že niečo nie je v poriadku 😖 .Musím sa zamestnať, lebo z toho zcvoknem. Idem upratovať a trochu zrekonštruovať svoju telesnú schránku kým príde MM 🙂 . Dobrú noc všetkým mamičkám a fazuľkám 😉 .

tinus
25. sep 2009

Ahojte babenky ale vás sem pribudlo a nedá sa to stíhať čítať . Vítam všetky nové budúce maminky . Chcem sa vám pochváliť dnes som bola u doktorky po dvoch týždňoch na kontrole a naša fazulka sa vivíja ok tak o 2 týždne idem na poradňu hurá

A my sme sa snažili o druhú bábo tieto prázdniny a vyšlo už sme chceli súrodenca lebo prvá dcerka je veľmi skúpa a potrebuje parťáka

strunka
25. sep 2009

ahoj tinus, veru veru aj ten nas potrebuje trochu skrotit a naucit sa skromnosti 🙂)))

zuzuj
25. sep 2009

cafte babenky konečne som sa dopracovala na 64 stranu....to je hrozne, čo tolko kecate... 😀 uz ani nema zmysel reagovat takto opozdene....
inak doli..aj mna tak pri vstavani niekedy strasne pichne, resp ked si kychnem alebo zakaslem...tak so rada ze nie som sama..
shaarka tu je stranka kde su popisane ultrazvuky a velkosti...http://www.baby-web.sk/Vyvoj-babatka.aspx
tabulka je fasa vec, urcite pekna, len momentalne tam nie je 😀 Ja sa pridam az od toho 13 tyzdna...nechcem nic zarieknut...lebo minule to bol len sen.. 😢
BTW este ze sa bavite o tom Femibione dnes som si zase zabudla dat, tak este ze ste mi to pripomenuli 😀

bramburka
25. sep 2009

me teda vylozene tvrdne bricho ach jo, asi z tech nervů

bramburka
25. sep 2009

ja myslim, ze s tou listovkou se to ma tak, ze ji neumime zpracovavat z jidla, se zeleniny a tak, proto je lepe ji jeste jist i v praskach. A je to kvuli vyvojovym vadam, predchazi jim to.

bramburka
25. sep 2009

jinak k ankete, my na 3. pokus, stejně jako minulé těhu

bramburka
25. sep 2009

holky ja tu tabulku nevidim, nemuzete si ji dat nekdo mormalne jenom do alba?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre