Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

andelka
23. sep 2009

Ahojky holky, koukám, že řšíte růst bříška, prsou apod. Mně se teda prsa zvětšily, z čehož velkou radost nemám, protože už tak jsem měla 80C/D, tak snad neporostou nějak moc. Do oblečení se zatím vejdu normálně, před těhu jsem trošku zhubla, tak zas dorůstám 😀 Ale taky už se poohlížím po nějakém těhu oblečení - co kde je a za kolik.
Klaarka, Misicka: Ahojky 😵
mayocka: No tak já tipuju, že po rodičovské navážu další rodičovskou 😅 a pak se uvidí. Asi si v té době ujasním co bych chtěla opravdu dělat. A rodičovskou bych chtěla na 3 roky.

blanka.k
23. sep 2009

Ahoj holky, já jsem si kdysi říkala, že 2 roky by byly super, když teď dávají těch 11.000, ale teď vím, že do práce se nepohrnu, takže 3 roky a pak ideálně 2. dítko, ....bohužel se to ale nedá takto naplánovat, ale bylo by to fajn.
Nevíte, jaké části neschopenky se posílají zaměstnavateli? Žlutá mi zůstane a červená a modrá se posílá? Mě se nedaří dovolat se pí.účetní ☹
Už se "těším" až půjdu po dítěti (dětech) hledat práci.... ženská s dětma je asi postrach každýho zaměstnavatele 😀

mayocka
23. sep 2009

no tak to ano a praca ktora bude obnasat nieco z oblasti kancelarie asi nehrozi po detoch tak ale za pásovu vyrobu sa vratit nechcem dufam ze ani nebudem musiet ☹

brisid
23. sep 2009

ahojte, ja som sa iba teraz v pondelok dozvedela, ze cakame babatko... ak ratam prvy den poslendej menstruacie, termin nam vychadza 20teho maja 🙂 mala by som byt v 6 tyzdni...
5teho idem na prvy ultrazvuk, tak dufam, ze vsetko bude v poriadku 🙂 jedno babatko som stratila v 8t pred dvomi rokmi, tak sa snazim na to nemysliet

misicka85
23. sep 2009

No tak já před MD práci měla ale tam se teda rozhodně vracet nechci, takže mě hledání práce taky čeká. Na mateřské si chci dodělat školu nebo aspoň nějakou rekvalifikaci a pak hurá do práce 😀 RD mám na 3 roky, přišlo mi to tak nejlepší řešení.

Andelka-ty jsi teď po škole na ÚP?? Jestli jo tak pak máš automaticka RD na 4r. 😠

blanka.k
23. sep 2009

Brisid - tak to držím palce, ať jste teď oba v pořádku 😉
Nevíte holky, jak se do mateřské započítávají nemocenské za těch poslwdních 9 měsíců? Muž už mě straší, že budu mít kvůli tomu nižší matřeskou , když teď budu min několik týdnů na neschopence.... 😅 Teda mě jsou v tuto hcvíli peníze úplně fuk,moje jediná straost je tedˇse nepozvracet a nešvihnout sebou, ale nasadil mi brouka do hlavy... 😨

andelka
23. sep 2009

misicka: Když nemám nárok na PPM a tím na výběr rodičovské, bude o něj žádat manžel a tomu to vyjde,aby si vybral.

janulka04
23. sep 2009

ahojte babulky, cely vikend som mala co robit, aby som sa sem dostala, tak konecne trosku casu, takze dnes som sa pretestovala, no a zajtra vyrazame na Slovac a v piatok k lekarovi, tak drzte palceky...ja som taka vystresovana....ovela viac ako pri malych
ale tak test ma dve kolajnicky, tak je dobre...uz som ani nechcela testovat, ale ten digitalny sa vybil, ak by som mala iba jednu pamiatku 😀
a co sa tyka prs a brusiek, ja som si vcera kupila uz o cislo vacsia nohavice, akoze vsade su mi velke, ale cez brucho akurat...ja som v tych svojich bola fest natlacena uz cez brusko 😀

ciknori
23. sep 2009

Ahoj Blani, taky jsem na PN a mám doma jen žlutý papír, zbývající jsem odevzdala - na jednom se na zadní straně vyplňuje kam a jak chceš poslat nemocenskou, pokud PN překročí 14 dní.

simlenka
23. sep 2009

Ahoj kocky, ja brisko zatim moc neresim,kalhoty ohrnuju pod pupek a nosim volnejsi a delsi topy a tuniky,takze zatim nakup kalhot nechystam. Doma samozrejme prezivam v teplakach a ty maj snurku na povoleni 😀 Ja planuju rodicak taky na 3 roky a pak hledani novy prace - ta stara byla vyborna,ale casove narocna,takze ta neexistuje. Rada bych si udelala asistencni kurz a pak sla pracovat do specialni skoly jako asistent pro postizene dite a pri ty praci udelat vejsku a pak jit do specialky ucit,ale otazka je,jestli se k vejsce dokopu.Kazdopadne chci delat s detma. Zatim je to ale daleko. Nase mala zatim taky nema pokojicek,to az se prestehujem,ale nevadi mi to.Stejne spi v posteli se mnou (tatka v obyvaku) a az se narodi prcek,tak budu spat se obema.Pavel se nejak z loznice vystehoval,kdyz byly maly 2 nebo 3 mesice,pze se s ni vubec nevyspal a ted uz jsme si na to zvykli,neumim si predstavit,ze budem v posteli 4 😀 A ja s malou spim rada,ona je pak klidnejsi,spi az na par vyjimek celou noc a rano me budi pusinkou,muzu se k ni v noci tulit a hladit ji - je to bomba.A to jsem byla velky odpurce brani deti do postele 🙂 no jo,clovek mini,zivot meni...

blanka.k
23. sep 2009

Já jsem si před pár měsíci koupila ve výprodeji v Teranově za 99,- 2 sukně, které mají nahoře jak kdyby ten těhu pás, ale jsou to normální sukně pro netěhotné, takže zatím nosím to. Pak mám asi 3 manžestrové sukně, které jsou trošku elastické, ale počítám, že to mám tak max. na 2 měsíce. pak si budu muset nějaké těhu sukně koupit. Kalhoty už totiž asi 3 roky nenosím, v létě, v zimě nosím jen sukně a šaty, mám akorát jedny sportovní tříčtvrťáky na sport, ale sukní mám min. 20, a pak spoutu šatů a jelikož v posledních letech letí takové ty volnější střihy, tak je budu nosit i jako těhu. A to mi muž vždycky říkal...bože, co sis to koupila za šaty, to je jak pro těhotnou?! tak se aspoň teď budou hodit 😀 Horší je, že se mi do nich přestávají vlízat prsa.... před 2 lety jsem zhubla 10cm na 75E, ještě, že jsem ty straý podprsenky nevyhazovala 😀

andelka
23. sep 2009

simlenka: Já mám podobné plány, taky mě to táhne do školství. VŠ mám, ale dodělávám si pedagogické minimum, abych mohla učit. A během rodičovské to taky vidím na další školu nebo kurz, abych měla víc možností se někde upíchnout. Po kariéře netoužím, ale chtěla bych dělat něco smysluplného. Na kariéru a vydělávání peněz je tu můj muž a já se ho snažím všemožně podporovat, protože on na to má. Já jsem spíš rodinný typ. A co jsi dělala předtím?
Ohledně spaní, no to bude oříšek. Už teď spím v obýváku, protože manžel chrápe. Špunty do uší při mimču mít nemůžu, neslyšela bych ho. Takže to zatím vypadá tak, že z naší ložnice bude pokoj pro mimi a mně a manžel bude spát v obýváku a bude tam mít i pracovní kout, který je teď v ložnici.

blanka: To je sranda, já zas nosím z 99% jen kalhoty 😀 Ale sukně se mi líbí a v těhu jsou fakt dobré. A šaty taky, tak to máš bezvadně vyřešené 😉

blanka.k
23. sep 2009

Holky, já to mám zas přesně naopak.... učit byl kdysi můj sen, ale to by mě asi ve 30 odvezli do blázince, nebo s infarktem, já jsem strašný nervák, doučovat lidi, kteří měli zájem to bylo ok, ale třeba učit někde na střední nebo i na vysoké, to mě po pár semestrech přešlo. Já bych na to neměla nervy....Takže já jsem na rozdíl od Andělky pedag.minima nechala (ani rodina netuší, že jsem to studovala, babička by nadávala, že mám málo zničené zdraví z nervů atd.), upřímně, ty zkoušky tam byly docela dost lehký, ale fakt by mě ta práce někde se studentama brzy zničila.... 😀 Take obdivuju, že do toho jdete, já jsem líná a chci mít svůj kllid. Mě bude stačit vysvětlovat dětem domácí úkoly, snad nebudu moc nervní a přísná 😀

andelka
23. sep 2009

no já mám půlku rodiny ve školství, mamka dělá v MŠ, takže jsem to prostě podědila 😅 Vím, že někdy je to šílený, ale někdy ne, mám víc kamarádek učitelek a zvládají to, jak na ZŠ tak na SŠ. Pedag. minima mám za sebou rok, závěrečné zkoušky si asi budu muset nechat odložit, protože je máme v ten týden, kdy mám TP 😀 Jako záloha se to snad bude hodit a baví mě to. Zatím opravdu netuším, co bych chtěla dělat, jasně že bych ráda aspoň trochu v oboru, ale třeba mě během mateřské napadne ještě něco jiného. Člověk se učí celý život a málokdy dělá stejnou práci 40 let.

misicka85
23. sep 2009

Blani-nemocenská se ti do mateřské nepočítá, do mateřské se ti počítá plat za 12 měsíců před PN. Taky jsem to tak měla před první MD. Na PN jsem byla od 7tt a mateřská se mi počítala z platu před PN. Takže se neboj,o prašulky nepříjdeš 😉

Andel-tak to jo, na to jsem zapomněla že vlastně může žádat i manža 🙂

blanka.k
23. sep 2009

Misicka - i když třeba budu teď měsíc na PN, pak 3 týdny v práci, pak třeba za 2 měsíce na PN,...? Já nepředpokládám, že budu na PN až do porodu, i když by to bylo fajn... 😀

babara
23. sep 2009

andelko a co presne jsi studovala za obor?
Mne se taky moc do byvale prace vracet nechce, ac jsem tam byla spokojena, kolektiv, napln, i volnejsi prac. doba super, jidlo 😀
Ja si zase touzim behem materske udelat prekladatelske zkousky, hrozne by me to bavilo, nevim, jestli na to teda uplne mam, ale snad se to da naucit.
Uz bych chodila pondelky do zacatecnich prekladatel. kuzrzu, ale odlozila jsem to po dovolene. Snad bude jeste misto.

misicka85
23. sep 2009

Blani - aha, tak to nevím jak je to pak, ale myslím že ta doba co jsi na PN se ti o toho nepočítá a bude se ti počítat jen ty odpracované dny.. Já byla na PN od 7tt až do konce

andelka
23. sep 2009

misicka: Pokud to tak pořád půjde, tak to tak uděláme. Manžel na PPM nárok má, pracuje už přes dva roky. Bude to sice složitější, hodně papírování, ale stojí to za to.

babara: Já jsem původně historik, takže bych měla učit jako hlavní předmět dějepis a k tomu asi občanku. Druhou aprobaci nemám, ale není pravidlem, že člověk učí ty předměty na které má aprobaci. Kamarád má pracovní výchovu a občanku a teď učí tělocvik a fyziku 😀 A sestřenka měla přírodopis a matematiku a učila matiku a výtvarku. Během mateřské to vidím buď na nějaký kurz, jak psala simlenka, něbo něco ze specky, taky bych ráda nějaký certifikát z angličtiny, ať je pak víc možností. To překladatelství je moc zajímavé a když by tě to bavilo, tak paráda. 🙂

blanka.k
23. sep 2009

Misi - díky
Babara - já jsem si říkala, jak budu doma, jak konečně dám do kupy všechny fotky a udělám si pořádný webový stránky, pak se naučím v jednom spec. PC programu, atd. A měsíc ležím , okolo bordel, nádobí plný dřez a linka, měsíc nevysáto, nevytřeno,....asi zemřu v bordelu a špíně 😀 Jazyky jsem si taky chtěla zopáknout, ale na to nemám chu´t vůbec.... 😝

doli1
23. sep 2009

ahojky holky.dnes jsem kámošce hlídala mimnko tak jsem si užívala byla hodná a skoro jen spala.
bříško mi roste ale kalhoty mám všechny bokové tak mě budou dlouho a po vesnici a tak nosim teplaky tady to nevadí.prsa ty narostli už nosim starou kojeneckou podprsenku tam se krásně vlezou 😀
já jsem ted na úp je to tam o nervy ale do staré práce jsem se vrátit nechtěla a ani nemohola.přes mateřskou jsem si udělala zdravotnický kurz a znakovou řeč,ted jsem měla nastoupit do druháku ale rozhodla jsem se rok vynechat a pak pokračovat.ještě bych chtěla zvládnou taky ten pedák nebo nějakou socku ale spíše tu socku.

ivanka612
23. sep 2009

Ahojte no vy ste tu skoro vsetky take vysoko vzdelane zienky..... Ja som sa na vysku vykaslala a to ma prijali na pravo ale potom som si povedla,ze nie som karieristka a ze nechcem v 40-tke zistit ze nemam ani manzela a ani deti ale iba karieru tak som to vzdala.....
Inak aj ja si len tak zo srandy robi este tehu testy,proste sa mi paci ako sa ta ciarocka v momente vyfarbi,nie ako na zaciatku,ked som cakala 3 min. nez sa tam ako tak nieco ulazalo....

pralinka25
23. sep 2009

ahojte. Uz som sem raz prispela ale akosi to flakam 😅
my podla mojich vypoctov cakame miminko 18 maja.

Len som sa chcela opytat kedy ste rodicompovedali ze cakate babatko? Az po srdiecku alebo skor?

bondy1
23. sep 2009

Ahoj babulky, idem od lekára, videli sme poskakujúcu machuľku, je to veľkáč, meria 3,81 mm 😀 A to hlavné, bolo vidno akciu srdiečka, nádherný pohľad, tak sa idem s vami potešiť 🙂

misicka85
23. sep 2009

Já to u prvního mamce řekla hned jak mi vyšel test 😀 No a teď u druhého těho to zatím neví, čekám až v pátek po kontrole jestli mi potvrdí ty dvojčátka nebo ne, teď už by mělo být vidět i srdíčko, no a řeknem to asi příští týden

kitty123
23. sep 2009

Nazdárek holky 🙂
Koukám, že je taky pěkně plno 🙂

andelka
23. sep 2009

bondy: gratuluju, krásný zážitek co? 😵 Mrně je šikulka, veliká 🙂

pralinka: My jsme to ještě rodičům neřekli, pokud bude vše ok na kontrole (srdíčko), tak to řeknem příští víkend.

kitty123
23. sep 2009

My jsme to rodičům tentokrát oznámili hned po testu.

kitty123
23. sep 2009

Závidím vám ty ultrazvuky a srdíčka 🙂 My jdeme na první kontrolu a ultrazvuk až příští týden. Tak snad bude vše v pořádku.

pralinka25
23. sep 2009

ja by som to tiez povedala najradsej hned ale zatial cakame na srdiecko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre