Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

katusradus
1. dec 2010

@lenka268 ako sa máte,ešte ste choručký?

diana23
1. dec 2010

@jojina11 normalne nesedi.vydrzi par minut akoze sediet v predklone (pozera si nozicky), ale potom sa zvali na bok a zas na brusko.ale ani ju nenechavam sediet, to len chvilocku, kym sa hrame. otacat sa otaca, aj sa dviha, ale zas si "neje"nozicky, ani do lozenia sa nejako nema🙂

ani nezje tolko, ako pisu ine maminy, aj ked sa napchava rada 🙂 , ale bude aj vahou (ma cca 7,4 kg)

jojina11
1. dec 2010

@diana23 moja nemá ešte ani tých 7 kg

lenka268
1. dec 2010

@katusradus Ahoj Katka, maly je uz ok, sopliky presli tak fajn, uz zacal aj mlieko pit, nie tak ako pil ale uz je to o vela lepsie, asi to bolo tym ze mal plny nos a nepilo sa mu dobre tak nechcel. Teraz som ja trocha nakapata, dnes sme boli vonku, oci vypliestal na ten sneh 😅 bol zlaty, a vy ako sa mate ste zdravy?

katusradus
1. dec 2010

@lenka268 soplíky nemá len akosi chrčí 😒 neviem čím to je ,boli sme aj my vonku a spal 2hodiny,rozmýšlala som,že mu už skusim dať pribináka alebo jogurt vanilkový ved už bude mať sedem mesiacov,čo mu dávaš poobede papať?

jojina11
1. dec 2010

@lenka268 to je fajn , že je Danko už v poriadku, my ešte stále nie, soplíky ná stále a vôbec jeje to neprechádzya, pýtala som sa doktorky ale ona, že to môže byť reflux, lebo som jej hovorila, že soplíky má od narodenia ako sme prišli z pôrodnice a dosť mi to už lezie na nervy

jojina11
1. dec 2010

@katusradus a skúsila si? ja som ešte nie, ked sa hovorí, že nie smotanové ani tvarohové kôli veľa bielkovinám,kto sa v tom má vyznať

katusradus
1. dec 2010

@jojina11 neskúsila lebo ako ho poznám,okoštuje a jeden kelímok mu bude málo 😀 malej som dávala od 7mes.pribináka-ten sa vraj môže dr.vravela,aj jogurty smotanové alebo rožok s maslom bude lepší?

jojina11
2. dec 2010

@katusradus no ved to práve ja neviem mne ešte rožok určite nezje, lebo nevie čo s tým v ústach , tak počkám ešte ten týždeň a skúsim pribináčka aj ja
dnes som jej dala do rúčky kôrku z chlebíka, žužlala, ale potom sa jej asi dostalo do hrdla, tak som jej ju aj zobrala pre istotu,

jojina11
2. dec 2010

baby ja sa vzdávam, Vladka mi nechce dpma robené príkrmy, ked sme náhodou v meste a kúpim hotový tak ten zbaští ale doma robený nie, neviegte čím to je? som z toho zúfalá, nakoniec budem musieť kupovať hotové, 😖 😖

evka444
5. dec 2010

@jojina11 ahoj aj mne tak malý vymýšlal jedno obdobie a potom sa to upravilo a papa aj domáce on vymýšla takto ked mu idu zubky 😉

jojina11
5. dec 2010

@evka444 ahoj, my ešte nemáme ani jeden, kupujem jej hotové , tie mi zje tak som spokojná a možno neskôr sa to spraví a zje aj domáce, zatiaľ ju dávam do stoličky , ked mi jeme , a ona je to svoje tiež

katusradus
6. dec 2010

@jojina11 už papame pribináka a velmi mu chutí,ty si už tiež skúsila?

jojina11
6. dec 2010

@katusradus hej , ale dakde som čítala, žeby sme nemali , že až od roka, kôli bielkovinám, tak neviem, ale ja som dala, a chutil jej, ved je sladký

jojina11
6. dec 2010

@katusradus dnes som sa tak tešila, že zje aj také popučené, ako som tu písala predtým domáce mi nechce, tak kupujem hotové

jojina11
6. dec 2010

všetkým príjemný deň,možno večer sa tu stretneme 🙂

katusradus
6. dec 2010

@jojina11 a ako jej robíš domáce?

jojina11
6. dec 2010

@katusradus no zeleninu nakrájam, varím v malom množstve vody, k tomu mäsko buď kuracie,mala už aj králika, teľacie, to len tak trošku a raz do týždňa som dávala uvarený žĺtok, naposledy som už zahusťovala aj cestoviny som dávala, a mixovala som lebo popučené nechcela., a nakoniec nechcela ani mixované, zaujímavé, že kupované hotové zje, neviem čo do toho dávajú, ja som ani nesolila ani nič podobné

katusradus
6. dec 2010

@jojina11 no ja mám mäsko už uvarené a naporciované v mrazničke a to vyberiem a zmiešam ho s normálnou nedelnou polievkou,mierne osolenou,povyberám zeleninu a tak mi to zje,je mu jedno či je to osolené alebo nie takže cez týžden má nesolené a v nedelu solené on si nevyberá,myslím,že hotové nesolia,neviem či si to koštovala,ale mne to nechutí,ale nie zato,že tam nie je sol,neviem je to iné,možno malá len vymýšla,aby si potom nezvykla na to hotové a na domáce úplne zanevrie,

ceresna
6. dec 2010

Ahoj májovky, ja patrím do júnoviek. Sorry, že vám sem leziem, len sa chcem spýtať, či maminky, čo ste z BA, príp. okolia nechcete chodiťod januára na plávanie do Ivanky pri Dunaji.
Ja by som tam veľmi chcela chodiť, ale môžeme len soboty a vraj nás musím byť aspoň 5, aby sobotňajší kurz otvorili. Môžte my napísať aj do IP. Ďakujem.

Kuk stránku: http://kojenecke-plavanie.zubrienka.sk/

jojina11
7. dec 2010

@katusradus budem jej to miešať, pomaličky a možno keď bude vedieť čo stým má robič v ústach. tak zje, pretože teraz len premieľa jazykom a veľa jej vyjde von, my ešte nemáme ani jeden zub, tak je sranda, ako sa snaží, dnes mi prvýkrát sama sedela,

bona
7. dec 2010

Ahojte maminy..tiez mam doma majoveho drobca a ked vidim, ze tu riesite papkanie, tak sa aj ja spytam.. 🙂 S prikrmami sme zacali cca 2 tyzdne dozadu, klasika najprv mrkva, postupne som pridavala dalsiu zeleninu, pred par dnami som Terezke skusila dat aj masko, vcera kusok zltku..papa celkom fajn, ale iba raz sa stalo, ze dojedla vsetko..doktorka mi vravela, ze dieta v jej veku by na obed malo spapat tak okolo 150ml "polievky" a potom ju uz ani netreba dokrmit mliekom. Tak len tak orientacne sa spytam, kedy vasim babatkam uz stacil len prikrm na obed?

A dalsia vec, co sa tyka ovocia na desiatu, skusala som davat jablcko, ale neskutocne ju pri tom trasie, evidentne jej nechuti, mozem skusit namiesto toho banan? Ci radsej nejake ine ovocie? 🙂

katusradus
7. dec 2010

@bona ahoj no môj malý zjedol hned celý príkrm takže mlieko už nepotreboval a je to tak dodnes,chutí mu všetko klop klop 🙂 a čo sa týka jablčka,kludne môžeš dať banán alebo pol jablčka a pol banánu,uvidíš ako bude papkať 😉

katusradus
7. dec 2010

@jojina11 aj to dobrý nápad miešať jej to 😉 vidíš,šikulka je to,ani sa nenazdáš a bude sedkať a potom stavať na nohy ako David ten už ani len neobsedí 😒

jojina11
7. dec 2010

@bona moja ani dodnes nezle tých 150, trebárs včera len nejakých 100 a potom somm robila mlieko a vypila ešte &100 mlieka a to už papáme príkrmy od 4,5 mesiaca ako sme prešli na UM, každé dieťatko je iné, netreba to veľmi riešiť, sama asi vidíš ako jej chutí a čo ešte potrebuje dokrmiť alebo nie, čo sa týka ovocia ako ti Katka napísala, kludne môžeš a po pár dňoch sa k samotnému jablčku vráť a skús jej znova, je to pre ňu nová chuť,
moju malú keď začne striasať, je to pre mňa signál, že už mám dosť, a nemám jej už ďalej šermovať pod nosom lyžičkou 😀

jojina11
7. dec 2010

@katusradus no ani Vladka , to sa mi zdá. že asi preskočí , sedenie, lezenie a pôjde rovno na nohy a na chodenie, pretože sa jej nechce ani pretáčať , ani sedieť, doktorka hovorila, že s ňou mám cvičiť na spevnenie chrbátika za ručičky ju a nech sa dvíha do sedu, ale malá rovno do stoja,tak to nemá veľký význam, nechám to na ňu, nech určí sama, kedy bude sedieť, ale ja si myslím, že sa to zlepšuje pomaličky, videla som to dnes

bona
7. dec 2010

@jojina11 @katusradus dakujem, dievcata za odpovede..🙂 Dnes sa Terez nabastila celkom dobre, spravila som jej vyvar z kuracieho maska a zeleniny (mala riadny mix - mrkva, petrzlen, zemiak, kalerab a este aj kusok karfiolu), zjedla takmer vsetko, potom som jej dala trochu caju (dnes skusam prvy krat) a teraz pred ulozenim som jej este ponukla prso a este si dala..🙂 Tak neviem, alebo jej uz potom prsnik nemam nukat? Zas aby som ju prilis neprekrmovala..😀 Joj, samotne kojenie bolo jednoduchsie..takto to sa mi zda este neviem vsetko odhadnut.. 😅

A zajtra skusim teda ten banan, uvidim, ako pochodime..🙂

jojina11
7. dec 2010

@bona MM ju nemôžeš prekrmiť tak buď rada. že chce,veď to má aj kôli tekutinám, nielen ako jedlo, my sme boli u kamošky a prišli sme domov , ja, že dáme obed, ale asi bola príliš unavená , tak nechcela a už aj spinká, tak budeme jesť až keˇˇd sa zobudí 🙂

katusradus
7. dec 2010

@bona ja dávam MM medzi dvoma jedeniami,tak 2-3 krát za den,a ako píše jojina,je to aj od smädu 🙂 čaju vypije málo

katusradus
7. dec 2010

@jojina11 aby stála musí vedieť sedieť,akurát to lezenie a otáčanie môže vynechať,či to bol akože fór? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre