Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

gabap
6. apr 2010

dezyre ja jsem 2hodky po porodu byla fit,ze bych sla domu,ale fakt 😅

gabap
6. apr 2010

holky letim na to ctg 🙂

zdenkapo
6. apr 2010

Dez
tak te taky moje vlasy oceňuju,ale je fakt,že tak v pubertě jsem si přála rovné hřebíky... teď mi to vyhovuje... hlavně je nesmim česat,jen mokré po umytí 🙂

jak píše gabap,po těch 6 hodinách cose smí po porodu vstát z postele jsem se až na chvilkové motání hlavy cítila skvěle fyzicky... ikdyž jsem byla šitá hluboko ve třech vrstvách,tak dr. byl šikovný a hned jsemna tom mohla normálně sedět,oproti jiným mamčám,tak snad bude tentokrát i porod v pořádku a bez komplikací...

aaadus
6. apr 2010

tak jsem si volala k dr na výsledky krve a mám málo červených krvinek či co a musím baštit železo.

zdenkapo
6. apr 2010

Adus
tak to já zase mívala při HA více železa a teď to mám ok,ale železo chybí ke konci těhu spoustě mamin,tak bašti... a bereš těhu vitaminy aspoŇ... dr. ti určo železo napíše..

andelka
6. apr 2010

aadus: Tak vítej do klubu 😅

aktaka: U nás je to podobné, sice drtivou většinu věcí už mám doma, ale neprala jsem ještě nic, protože ještě chceme malovat obývák a přesunovat nábytek a stejně ty věci nemám kam pěkně složit. Věci do porodky už mám skoro všechny, ale v igelitkách, nějakou tašku ještě musím pohledat. Taky ještě čekám na výsledek dnešní poradny, co mi chybí dokoupím odpoledne. Ale říkám si, že věci do porodky, nějaké plínky a malé oblečky pro mimčo už bych měla vyprat a vyžehlit a někam uložit, že už je docela čas. Kdyby chtěl malej na svět dřív, tak už by to rodinka nějak zvládla připravit i beze mně, mamka by mi vyprala a vyžehlila.
Jinak plínek obyč mám 60 a na běžné užití asi 7. rozlišovat to budu asi tak, že bílé budou na přebalování a s potiskem na používání.
Můj malej se hýbe docela dost, ale nějak moc to nebolí. Chodím taky už pomaleji a trošku jak ta kačenka, protože se mi asi začala roztahovat pánev či co to tam je a trochu mě to při chůzi bolí.
Taky přeju všem, kdo jdou dnes k doktorům, aby dostaly samé dobré zprávy 🙂

xxx.klarka
6. apr 2010

ahojky,

nemám šanci dočítat, jen jsem přečetla kousek a co nevidím, tady je už další miminko 😵 😵 ADELCE MOOOC GRATULUJU K LUKÁŠKOVI, AŤ SOU OBA ZDRAVÍ A BRZO DOMA PŘEJU, 😵

Mi jsme se v sobotu komplet přestěhovali. Akorát furt nemáme kuchyni, tak tu používáme ještě nahoře. Jinak super 🙂 Ale v sobotu jsem byla už tak hotová, že jsem večer brečela bolestí jak mi boleli záda, ani pohnou jsem se nemohla jak mi v nich píchalo. Za chvíli jedu do tety pro prací gel, do globusu pro prostěradlo (zítra chlapí dovezou postel 😵 ) a pak vyzvednout drahého z práce a jedeme se podívat na tu kuchyň, snad bude nějáká fajná a hnedka si jí odvezeme. Už to chci mít vše komplet, ať pak můžu začít umývat postýlku a tak. 😵 🙂

dezyre
6. apr 2010

Holky, já vás normálně obdivuju, které necháváte malování a takové věci na poslední chvíli. Já malovala začátkem února pokojíček a už tehdy jsem z toho byla vyřízená, vůbec nevím, jestli bych to teď zvládala vymalovat a uklidit. Jsem teď ráda, že udělám přes den nějaké domácí práce, uvařím, vyžehlím a tak, vše v pohodičce. Do toho si odpoledne zdřímnu, prostě pohodička 😀
Klárka asi nemá zbytí než to dělat teď... ale i tak ji obdivuju 😵

andelka
6. apr 2010

Holky, komu se posílá číslo na mobil? Jámám jen na Adus a ta má termín kousek ode mně 😅

klarka: Gratuluju k přestěhování 🙂 Dneska máš pestrý program, ale moc se nepřepínej. Držím palce, ať vám nějaká kuchyň padne do oka 🙂

aaadus
6. apr 2010

zdeni vitamíny už neberu žádné. Jen sem tam zobnu co mi dala dr vzorečky. Já se totiž fakt bojím toho, aby malý nebyl obřík. A včera jsem se i zařekla, že končím ze sladkým. Jo dr mi něco napíše, ale dneska se mi tam fakt nechce jet, jsem jak pytlem praštěná a nejsem schopná se probudit a nějakým způsobem fungovat

klarka to je super, že už jste v novém 😵

dezyre
6. apr 2010

Ady tak já taky neberu vitamíny žádné, ze stejného důvodu jako ty 😀 😀 😀 Mám strach, aby malej nebyl moc velkej, ale asi to neovlivním. A co se týká toho sladkého a jídla celkově... Asi mě teďkom poslední měsíc přepadla nějaká těhotenská žravost. Celý těhotenství pohodička a teď bych snědla i žížalu ze země snad... A toho sladkýho co spořádám.. Normálně se začínám bát 😀 Ve čtvrtek mám ještě k tomu poradnu, tak se zas děsím jak mi doktor vynadá, protože jsem opět moc moc přibrala .. Jenže tentokrát mu budu moct vpálit do očí, že jsem měla z čeho 😀 😀 😀

andelka
6. apr 2010

dezy: Ani u nás to jinak nejde. Klíče od bytu jsme dostali v půlce ledna, pak začala v únoru rekonstrukce a koncem dubna by mělo být všechno hotovo. Na konci tohoto týdne už se bude snad malovat a pak stěhovat. Sice nepředěláváme náš byt ale koupili jsme menší pro mamku a ta se tam bude stěhovat, ale i tak je to spousta starostí. A teprve až bude mamka odstěhovaná, tak můžeme my vylepšit obývák tady. A pak teprve můžu chystat koutek pro mimčo - jinak to nejde, není místo a nehli bysme se. 😒

dezyre
6. apr 2010

Andi, ale teda už opratrně 😉

xxx.klarka
6. apr 2010

Snad vybereme, ještě mi nepřijeli přepojit internet, tak snad brzo přijedou at už pak můžu být online každý den zase. 😵

aktaka
6. apr 2010

Dez, u nás bude malovat a uklízet manžel, já budu jen udílet rady 😀

holky já nebrala vitaminy žádné. po prvním, který jsem vzala, jsem letěla objímat mísu, a pak už jsem do sebe žádný nedostala, normální psychický blok

zdenkapo
6. apr 2010

Adus
já si teda myslim,že je dobré vitaminy brát až do konce kojení,protože to,co mimi potřebuje mu naší stravou většinou nedáme a navíc při kojení vůbec ne a to že rodí po vitaminech velké děti se mi nezdá teda... já je brala i při TOmáškovi a měl 3200g a Anička taky nebude nijak velká... ale je to zase otázka názoru...

Klarko
tak bezva, konečně se můžeš v klidu připravovat na Natálku...

aaadus
6. apr 2010

dezy já bych nejraději jedla jenom sladké. Ale snažím se žádné si nekupovat do zásoby a místo toho si kupuju ovoce a zeleninu. Sice ovoce není kdo ví jak dietní, ale pro ten pocit 😀 Jak jsem posledně vážila u dr, tak jsem normálně přes ten pupek na váhu neviděla 😀

aktaka
6. apr 2010

a to nám měli ještě koncem dubna naběhnout zedníci opravovat popraskané zdi, ale to jsme nakonec odpískali, že to už by bylo asi fakt trochu pozdě 😅

aaadus
6. apr 2010

zdeni během kojení klidně vitamíny brát budu, ale teď už doberu jenom ty vzorky. Mám nějaký FolGravid a ten by měl dietní

aktaka
6. apr 2010

holky a kolik jste tedy přibraly? jestli to není tajné 🙂 já už nějakých 16kg. sladké do sebe taky valím pořád a klidně si ty zásoby koupím 😀

andelka
6. apr 2010

dezy: No, já toho už moc neudělám, hodně dělá mamka a i rodina dost pomáhá, aby se to stihlo. Já taky spíš udílím rady, chodím vybírat věci, konzultuju a tak. A v hlavě mám jak to chci všechno zorganizovat a přestavět, aby to bylo tak jak potřebuju.
Jo a taky jsem strašně na sladké, musímto trochu omezit. Od minulé poradny jsem přibrala kilo 😅
Klasické vitaminy beru sem tam, tak 1-2x týdně, když už je mám. Ale spíš je budu brát po porodu. Jednu dobu jsem brala magnezium, těhu vitaminy a železo a připadala jsem si jak důchodce 😀

aktaka
6. apr 2010

jinak ad vitaminy, ono je to celkem chytře zařízené, že v době těhotenství a kojení jde všechno potřebné nejdřív k prckovi a do mléka, a až co zbude, využije tělo matky. a já se třeba fakt snažím jíst všechno, tak nepředpokládám, že bych měla nějak strádat a malá už vůbec ne

aaadus
6. apr 2010

aktaka já mám nahoře 14kg 😝

andelka
6. apr 2010

aktaka: Začínala jsem na 66,5kg a dneska budu hlásit aktuální váhu 72kg, tak to je....5,5kg
škoda že ještě nevím kolik váží malý, už aby bylo odpoledne. 😔

aktaka
6. apr 2010

tjo Andel, to půjdeš z porodnice ještě lehčí jak před těhu 😅 no závidím

Adus, tak to máš ještě rezervu proti mně, můžeš se ládovat 😀

blanka.k
6. apr 2010

Ahoj holky,
nemám sílu dočítat, tak zatím máme 2 miminka? Nikdo už dál nevyužil toho hezkého data 4.4. nebo velikonočního pondělí? 😅
Mě už to štve, furt mám normálně bolesti, nonstop, fakt několik hodin denně klidně po 3-4 min., ale už to skoro nevnímám...akorát mi min.1-2x do hodiny tvrdne břicho, ale naštěstí jen vždycky na pár sekund, ale jinak jsem docela ok...prostě furt stejně od neděle. Jo a taky mi ta setsřička v porodnici řekla, že na poslíčky je trochu brzo.... 😅 Fakt nechápu 🤐
Už se těším pozítří k mé mudr, co mi řekne... ještě mám za týden focení bříška, pak o víkendu sraz s holkama z beremka a pak už klidně můžu rodit, už nic v plánu nemám 😉

dezyre
6. apr 2010

Andi, to ti závidím od minulé poradny kilo 😀 (teda pokud si tam nebyla před pár dny 😀 ). Já jsem od minulé poradny, což ve čtvrtek bude 4 týdny přibrala dobře přes 3 kila. A celkově? ... Asi tady nejvíc, z 58 už mám 83 kg.. ☹ Nejhorší na tom je, že i když jsem se hlídala, nejedla moc sladkého, večer po šesté už nejedla vůbec, i tak mě váha skočila třeba za 4 týdny o 5 kg. Ale jak píšu, tento měsíc jsem se vůůůbec nehlídala, protože jsem měla pořád hlad, tak jsem nabrala zaslouženě... Největší strach mám, aby ta moje váha nějak malýho neovlivnila, jinak co se týká mě samotné, tak vím, že se vrátím zpět tam kde jsem byla...

zdenkapo
6. apr 2010

aktaka
no vzhledem k tomu,že při kojení toho asi moc hlavně ze začátku moc nebudeš jíst,tak ke strádání určo dojde,pak třeba časem vychcytáš,co malé bude vadit,ale já byla z kraje dost oparná... vitaminama nic nezkazim...
při TOmáškovi 12kg a teĎ 15kg a při kojení to šlo rychle dolů,takže já nemám žádný stres 😉

blanka.k
6. apr 2010

Koukám, že se tu řeší kila... já měla včera nateklá u rodičů na váze o 8 kg víc než před 14 dny! Dnes jsem se vážila doma, tak jsou to "jen" 4 kg. A naši se ptali, jestli vážím už aspoň 65kg, tak jsme říkala, že to bych byla happy, že se o dost sekli, tak mi neveřili, tak jsem musela na váhu, že jsem fakt nabrala hodně. 😀

aaadus
6. apr 2010

aktaka já už nechci zásoby, mám jich ještě dost než jsem byla těhu 😀
blanka brzo na poslíčky? Asi co zdravotník, to jiný názor. Mě když poprvé chytly kolem 30tt, dr mi řekla, že už na ně mám nárok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre