Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aktaka
6. apr 2010

Zdeni, já vím, že při kojení to s tím jídlem není žádná sláva, ale i tak nepředpokládám, že bych během prvních týdnů trpěla nedostatkem vitaminů a kdo ví čeho všeho. já moc na ty umělé preparáty nejsem 😅

Dez, tak pokud se tak hlídáš a tlousteš, tak to bych byla taky v klidu, to určitě budeš hubnout dobře. já vím, že to mám z toho, že jsem doma a žeru, takže se trochu bojím, aby to šlo dolů

andelka
6. apr 2010

aktaka: No, nevadilo by mi to. Měla jsem už na začátku těhu nadváhu. 😒

dezy: Poslední poradna byla před 3 týdny 😀 Mi to zatím vždycky poskočilo o kilo, tak asi aby to bylo pořád takové pěkné rovnoměrné v té tabulce 😀 Akorát teď budu chodit častějc, tak to snad nebude...1kg za měsíc, 1kg za 3 týdny, 1kg za týden... 😅 Já teda ujíždím na sladkém. Ne že bych toho zpucovala najednou moc, ale každý den si něco dám, to určitě a většinou ještě večer kakao nebo tak něco. No a teď o velikonocích - snídáme beránka, mazanec, napekli jsme mufinky... 😀 Ale většinou si dělám tak po 1-2 dnech takovou inventuru, jako co jsem snědla a pak se snažím to zas dát nějak do lajny. Třeba když zjistím, že jsem už dva dny neměla ovoce, tak si ho dám, nebo že jsem 3 dny neměla maso, tak si ho nachystám na druhý den. Aby to bylo jakože vyrovnané.

blanka.k
6. apr 2010

Adus - já je mám od toho 26tt, co jsem byla v nemocnici a taky mi mudr. říkala, že se to stává i takto brzo. Akorát mě dostalo, kolik tam došlo mamin během těch cca 2 hodin, co jsme tam byli 😅 Fakt pořádný babyboom 😉

andelka
6. apr 2010

Blani, to je fajn že jsi tady, byla po tobě sháňka 🙂
Na poslíčky brzo podle mě není, akorát ty krátké intervaly ti nezávidím 😒

aaadus
6. apr 2010

blanka já když jsem čekala v nemocnici než mi vyhledají kartu k utz, to mohlo trvat tak 10 minut, tak za tu dobu tam přišly 3 maminy, že rodí 😀 A v neděli jsem měla pěknou depku - nejdříve porodila kamarádka z jogy, pak Adélka. Jsem říkala, že už chci taky rodiiiiiiiiiiiiit

blanka.k
6. apr 2010

Andel - naštětsí to je fakt taková menstruační bolest, takže mě v noci max. vzbudí tvrdnutí, tohle už ani nevnímám, prostě jak kdybych to dostala, nejsjou to žádný extra křeče... tak doufám, že to přejde, v tom 26tt to taky trvalo několi dní 😅
Včera jsem si odvezla od našich ušitý mantinel, nebesa , akorát kapsář se musí přešít, mamka netušila, že naše postýlka má tu horní hranu takovou širší a udělala krátký šnůrky , ale udělala ho moc pěkně, z látky vystřihla nějaký broučky a ty našila na kapsy, tak to vypadá moc hezky. 😉

andelka
6. apr 2010

adus: Já to mám zas naopak - já ještě nechciiiii 😀

blanka.k
6. apr 2010

A nevíte, v které porodnici Adélka nakonec rodila, chápu to dobře, že jela k rodičům a tam to na ni přišlo?

andelka
6. apr 2010

blanka: no mě vždycky polije pot, jak PA říkají, že porod začíná jakoby MS bolestma. Já jsem je snášela hrozně těžce, bývalo mi strašně zle, křeče, průjem, pocit na zvracení, studený pot, zelená jsem byla - když to viděl manžel poprvé, chtěl volat záchranku 😅 Naštěstí to nejhorší tak po 1,5 hodině přešlo a pak pomohla teplá vana. Když si představím, že tohle může trvat půl dne, tak... 😝
Ty máš moc šikovnou maminku a aspoň budeš mít originály. 🙂 My taky budem něco šít, ale jen maličkosti.

dezyre
6. apr 2010

Tak já už taky chci rodit 😀 .. ale na druhou stranu, ve čtvrtek musím do poradny, v pátek ještě jedu za holkama do práce a na 22.4. jsem objednaná k zubaři, dřív neměla volno.. Takže kdybych mohla .. tááák by se mi líbilo rodit 24.4. 😀 😀 😀 😀 Tak a teď ještě ukecat Staníčka aby vylezl 😀

aaadus
6. apr 2010

To nevím kde Adélka rodila. A kde bydlí její rodiče? A měla dobré tušení, když si brala tašku sebou

aaadus
6. apr 2010

Já jdu na poradnu 20.4. (to si budu domlouvat, že chci dr. k porodu), 21.4. jdu asi na hodně dlouho naposledy ke kadeřnici a pak už taky můžu rodit 😀

aktaka
6. apr 2010

já taky nechci, jen ať vydrží malá na termín, ať stihneme to malování 🙂

zdenkapo
6. apr 2010

já bych taky už porod brala...

Dezyre
jo? tak 24.4. mám narozeniny a velice doufám,že už dávno budeme mít Aničku v pořádku doma,že tak max. do těch 14 dní porodim 😒

blanka.k
6. apr 2010

Andel - no, já si dávám tak hodinovou vanu 2x denně 😅 Už se doma smějeme, že to bude účet za vodu za letošek 😀 Ale ono to fakt pomáhá...akorát to mám za chvíli zpátky 😅 Tak ještě čekám, kdy z toho chytím mykozu 😝
Adélku by mohli už zítra pustit, teda aspoň v Brně když se v neděli porodí, tak 3. den (ve středu) pouští 😉 😉 Když je vše ok a to snad je... uvidíme zítra, třeba se tu objeví. Jé, já už se těším na fotečky, jak se budu kochta, jak tu budou mimča přibývat 😉

aaadus
6. apr 2010

zdeni a už jsi zkoušela nějaké vyháněcí metody?

antynka1
6. apr 2010

Ahojky,
tak už jsem zpátky z poradny, vše v pořádku, tak jsem ráda 🙂 Teď jdu za 14 dní a pak už budu chodit jen do porodky. Od minulé poradny jsem přibrala 2 kg, takže od původních je to 3 kg 🙂 A to se cpu čokoládou klidně v jedenáct v noci - to je tím že zásoby už mám dávno vytvořené 🙂
K těm vitamínům- taé beru pořád Mamavit a mimi mělo ve 32 tt 1680 g - takže žádný obřík. Jednou o tom mluvil jeden dr. v Sam doma - tak prý někdy mimi po těhu vitamínech fakt přibere, ale záleží to prý na BMI matky, bohuže neřekl, jestli p nich rosit ty s BMI velkým nebo malým.....

andelka
6. apr 2010

aktaka: Já malého taky ukecávám, že do termínu může být klidně v bříšku, nebo že i 15.5. je pěkné datum 😀

blanka: No já už se vidím, budu se jam velrybka placatit ve vaně 😀

andelka
6. apr 2010

antynka: Gratuluju k poradně 🙂 3kg nad původní váhu? to je tady rekord, ne? 🙂

antynka1
6. apr 2010

Já nesmím porodit mezi 24.-31.5. kvůli tomu malování - musím to prďolce nějak vysvětlit - nevíte jak jí mám domluvit? 😀 😀 😀

zdenkapo
6. apr 2010

Adus
no piju maliník,po schodech v domě chodim taky běžně,teplá sprcha,jednou s.x a to bych řekla že mělo i vliv,protože ten den jsem měla celý den bolesti,ale nic z toho nebylo... tento týden mám manža odpolední,tak to asi o víkendu ase zkusíme a uvídíme... u nás v porodce berou jen do té příští neděle 18.

andelka
6. apr 2010

anty: opakování matka moudrosti. Já doufám, že malej je dostatečně rozumnej, aby nechtěl tam, kde nemá ani kde hlavu složit 😅 A hlavně si nepřipouštím, že bych měla rodit dřív, ani si to nepřeju, ani nepředstavuju...prostě mám svůj program...stěhování, chystání, 16.4. zkouška, od 36tt maliník, lněné semínko, Epino - to se všechno musí pěkně stihnout. 😀

antynka1
6. apr 2010

Andelka - děkuji. A k té váze - to by byl můj první rekord v tomot směru - já mám odjakživa spíše opačný problém 😀

andelka
6. apr 2010

anty: chápu, já taky 😀 Normálně mi přibírat fakt jde na jedničku 😅

aaadus
6. apr 2010

antyn gratuluji 🙂 Já chci taky jenom 3 kg nahoře 😀
andelka já se ve vaně placatila včera i s manželem a pak jsem se nemohla zvednout 😀

zdenkapo
6. apr 2010

Anty
gratulace k poradně a z kil si nic nedělej, já při TOmáškovi sice nabrala 12kg,ale první 4 měsíce těhu 9kg zhubla,takže finále 3kg,ale předpokládám,že jseš spíš ráda... 😀

aktaka
6. apr 2010

já se bojím, že se z té vany potom nevyhrabu 😀

Anty, gratluji k poradně. k váze se ani nebudu vyjadřovat, to je normálně nehorázné 😝 😀

antynka1
6. apr 2010

Zdeni - jj, mě to fakt nevadí 😀
Ataka - už mlčím 😀

blanka.k
6. apr 2010

Jo, placatění ve vaně... já ležela, četla si knihu a pak jsem nemohla dát ruce pod sebe a zvednout se, svalama na břiše jsem to taky nechtěla, tak jsem si vypustial vanu, abych se neutopila, otočila se nabok, ruce pod sebe, pak na břicho na všechny 4 a pak mi to ujelo, málem jsem švihla hlavou o hranu....prdel jsem měla u odtoku , tak sjem se tam ještě v pozizi na všech 4 otáčela... fakt to natočit a někam poslat. Příště volám M., ať mi pomůže se zvednout 😅

aktaka
6. apr 2010

jo Blani, přesně tak si představuju, že z té vany vylézám 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre