Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

katusradus
11. nov 2010

@lenka268 ahoj skús dať jablko s banánom,bude to sladšie

lenka268
11. nov 2010

@jovana100 dakujem no snazim sa tak ako my vsetky 😉 , len teraz nejak strajkuje pri tom obede tak kazdy den mam stres ci to vobec spapa, vypina sa, nechce to, dnes uz celkom pekne papal tak som bola stastna, a dnes som nedala cukinu tak moze to byt asi aj tym lebo je to take horkaste

lenka268
11. nov 2010

@katusradus ahoj spolu som to este nedavala zajtra urcite skusim, dnes som mu dala ten banan s keksom marina a pluval na vsetky strany, 😀 , ked som prestala tak otvaral pusu tak som este skusila a trocha si dal no zajtra to dam spolu

nice202
12. nov 2010

@lenka268 skus vyskusat sunarka keksiky do vyzivy hruskovej. ich tam rozdrobis. je to fajne. ja by som to tiez jedla 😀

lenka268
13. nov 2010

@nice202 skusim, ale asi nebude treba, vcera pekne papal aj ten marinakeks 😅

lenka268
13. nov 2010

@katusradus ahoj Katka, vcera som dala spolu to jablcko s bananom a s marina keksom, no prvykrat sa zatvaril kyslo 😀 ale potom uz len pusinku otvaral, chutilo mu to velmi, uz aj to maso zo zeleninou pekne papa na obed tak som rada, lebo som mala obavu ked sa tak vykrucal ale uz si asi zvykol 😉 vdaka

katusradus
13. nov 2010

@lenka268 tak som rada,ja som dnes urobila polievku karfiol,brokolica,zemiak a dala som trošku cestovín-písmenká,spupákoval všetko 😀 cestovinky musia byť BEZVAJECNE

nice202
14. nov 2010

@katusradus no jasne, ze bezvajecne 😀 ved to vieme. ja ani vajecne nikdy nepouzivam

jovana100
14. nov 2010

@lenka268 no ved jasné, musíme prísť na všetky ich fintičky 🙂 Ja som mu dnes tiež dala jablko s banánom a chutilo mu to. Ja mu keks ešte nedávam. Ty dávaš už aj cestovinku?

katusradus
14. nov 2010

@lenka268 @jojina11 už máme zubok 😵 😵 😵 bez bolesti vyšiel

jojina11
14. nov 2010

@katusradus jej gratulujem, my zatiaľ nič , ale veď to sa možno rýchlo otočí 🙂

lenka268
14. nov 2010

@jovana100 cestovinu este nie, ale citam ze uz davaju maminky tak skusim, rozmixujem zo zeleninou troska

lenka268
14. nov 2010

@katusradus aj ja gratulujem hlavne ze to nebolelo 😉 a je to jednotka dolna? ma taky malinky spicik? , ja som sa strasne tesila ked som Dankovi zbadala prvy 🙂 presne za 12 dni mal dalsi, hned vedla, a vcera a dnes je opat taky mrskavy, a licko ma cervene to mal zakazdym ked sa mu prerezavali a robi tak s pusou ze ako to napisem 😨 tak ze prrrrrrr s perou a pri tom pluje 😀 ako keby mu to dobre robilo ako keby to potom otrnulo, neviem ale asi pojde uz horny, teda ma vsetky priznaky, aj licko aj pluje uvidim

katusradus
14. nov 2010

@lenka268 to prdkanie s pusou už robil dlhšie len nie a nie zub vyjsť až dnes,zatial len jeden dole,uvidíme kedy další,malej išli zuby vždy po dva kusy 🙂

lenka268
14. nov 2010

@katusradus 😀

lenka268
14. nov 2010

@katusradus este som sa chcela opytat, kolko ti pije Davidko mlieka za den? ako som Dankovi zacala davat prikrmy tak sa mi zda ze ho to zasyti ovela viac ako mlieko, napr. dnes papa na obed o dvanastej zeleninu zo zlktom a o pol 4 trocha jablka s bananom ozaj par lyziciek a je pomaly sedem hod a este nejedol mlieko takto je to uz par dni, nechce teraz spi uvidim ked sa zobudi na noc sa musi napapat. Ale v noci jedava 2x po 150 takze to dobieha takto.

katusradus
14. nov 2010

@lenka268 mne zaspí o ôsmej a budí sa o šiestej,medzitým tiež pije 2x150 a cez den ho kojím,ale to je len tak od smädu a zo zvyku,ked si vypýta tak mu dám,to je asi tak 2-3 krát, ešte sú maličký takže okrem obedu a ovocnej desiaty resp.olovrantu všetko ostatné by malo byť mliečko,kolko vážite?my niečo cez deväť kíl

lenka268
14. nov 2010

@katusradus ano tak som to aj ciatala, ze vsetko ostatne ma byt mlieko len sa mi zda ze pije malo cez den teraz. Asi je to len nejake prechodne obdobie. Ja nekojim. Teraz v utorok ideme na poradnu tak uvidim kolko vazi lebo naposledy sme boli v oktobri 19 teho ale tam bola iba sestricka co ho zaockovala dr bola chora tak ho nevazila. Ale tiez bude mat do 10 kg urcite. Ved dam vediet ako sme v utorok dopadli

jovana100
15. nov 2010

@katusradus ahoj, ty dávaš aj na desiatu aj na olovrant ovocie? či buď alebo 🙂

katusradus
15. nov 2010

@jovana100 ahooj nie,bud alebo,podla toho ako dlho spí 🙂

diana23
15. nov 2010

@lenka268 dakujem krasne, velmi mi to pomohlo 🙂

diana23
15. nov 2010

ja som tu zas len na skok 🙂 vzdy iba precitam co sa deje ... katusradus a lenka, to su riadni papkaci🙂moja mala ma 7 kg, a to som este jasala🙂mame co dohanat🙂mlieka vypije asi 900ml/den + caj (ale ja nekojim), a zeleninku ma len na obed a zacala som s jablkom na desiatu...neskutocne jej chuti,napriek tomu sa vzdy dozaduje flase.

....a zuby tiez nema🙂jednoznacne napredujete rychlejsie 😀

lenka268
15. nov 2010

@diana23 to som velmi rada 😉 , ja sa tiez radujem kazdej rade a skusenosti, Danusko je moje prvo babo a vsetko mi pripadalo zo zaciatku velmi zlozite aj to papanie aj vsetko, ale ako rastu tak na to dochadzame, a jablcko mu tiez zacalo chutit koneeecne, dnes som otvorila mlieko uz dvojku a chuti mu tiez. Kazde napreduje v niecom inom, Dankovi sa napr. vobec nechce dvihat 😔 iba niekedy ked ma naladu 😎 , a prevaluje sa iba s chrbta na brusko, na opak este ani raz, ale vsetko ma svoj cas, a s tou vahou chlapi su asi tazsi, Danko mal 4430 ked sa narodil, tak aj viacej pribera, ale teraz sa to uz ustaluje chvalabohu, mam fajny biceps 🙂

monmud1981
16. nov 2010

ahojte, po 5 mesiacoch som si povedala,ze sa pozriem aj ja na tuto temu, tiez mame majoveho synceka. ked som si precitala par vasich prispevkov, vidim,ze sa nemusim bat toho,ze nas matus je tucko. vcera sme boli na poradni a mame 8645g a 69cm (porodne miery boli 3180g a 53cm). stale kojim, iba na noc dostava nutrilon,lebo to mu moje nestaci, tiez sme prekonali par laktacnych kriz,kedy som prikrmovala UM,ale vzdy som sa snazila za den dokrmit iba raz,aby som ho neprekrmovala. Preto ma zarazila ta hmotnost,ale ako citam, nie je to az take zle,a dr. tiez povedala,ze na jeho vysku je to v pohode vaha. Zeleninkove prikrmy papame uz treti tyzden,dnes aj s maskom a za dva tyzdne zaciname s ovocim,ale po prikrme sa vzdy este dorazi mliekom, myslela som,ze na obed sa uz odstavi,ale stale sa ho vyzaduje,tak uvidime.zubky tiez este nemame, prevalovanie ide ako na beziacom pase. tak som rada,ze mame podobne "problemy" ako vy ostatne

lenka268
17. nov 2010

Ahojte, vcera sme boli na poradni, vsetko ok, vazime 9650 g, 😅 , ale tiez je dlhy tak neni tucko 😀 , dr sa pytala ci sa prevaluje na brusko tak to je ok, a som je povedala ze sa mu este moc nechce tahat do sedu a ze to je ok vsetko ma svoj cas ale co ho pozerala tak ze motorika je vyborna tak sa tesim. Este mi trocha rozpravala o tych prikrmoch takze to tiez ok ale ze nemam davat ten marina keks, je to celovajecne, ze iba ovocie same. Tak som poobede dala len jablko a spapal aj tak.

lenka268
17. nov 2010

@monmud1981 Danko tiez chcel zo zaciatku po prikrme na obed este mlieko, ale skusila som mu dat cajik a pekne mu to staci, niekedy nechce uz ani caj ked vsetko spapa 😉

monmud1981
17. nov 2010

no lenka,mne caj aj vodu zatial odmieta, pil ho iba v lete v tych horucavach, teraz ked mu strcim caj,tak sa tvari,akoby jedol citron
chcem sa opytat,ci mate niektora skusenost alebo viete poradit, papame nutrilon HA kvoli manzelovej alergii, mam kasu kupovat nemliecnu a robit ju s HA nutrilonom,alebo mozem kupit od 6teho mesiaca aj mliecnu a robit s vodou? musim sa stale vo vsetkom drzat HA potravin?dik

katusradus
17. nov 2010

@lenka268 ahoj tak sa teším spolu s tebou hlavne tej váhe 😀 pokial má len po jednom faldíku na zápästí a stehne tak ako David,tak nie je tučný 🙂 a kolko meria?

katusradus
17. nov 2010

@lenka268 tabulka hovorí,že 5mes. chlapček max.váha 9,1kg a 6mes. 9.7kg takže sú obidvaja v norme 🙂

lenka268
17. nov 2010

@katusradus ahoj mne ho dr nemeriava iba obvod hlavky, ja ho meriam doma tak ho zmeram teraz spinka, ved pozri fotky 😉 myslim aj keby mali aj trocha viac ako tabulka pise tak co uz s tym spravime asi nic, ale je vidiet ako sa to teraz zastavuje ta vaha, zo zaciatku to islo rychlo takze to idem dobrym tempom a uz sa to vyrovnava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre