Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

doli1
5. nov 2009

jak se tak divám tak jsem našla ještě dvě možný plavání v brně.ceny jsou rozhodně vyšší ale to bylo jasný.
vzp přispívá 400 a ministerstvo 500.to je taky dobré.

babara
5. nov 2009

teda to je super cena, doli, bych hned chodila bydlet tam, hlavne to plavco by mi bodlo.
A slana voda by mi zas bodla na ekzem.. V Praze jsem slysela, ze je v Hloubetine. Ja to ale na tehu cviceni tedkom nevidim, v okoli o nicem nevim, dojizdet se mi moc nechce. Navic ted zacinam s preklad. kurzy anglictiny, to mi bude to dojizdeni jednou tydne do Phy bohate stacit.
Jen na to plavco bych si aspon obcas zasla, co vy Prazandy mate v planu???

bramburka
5. nov 2009

muzem do akváče i s prckama, hned jak mala dobere antibiotika co ty na to Baru?

bramburka
5. nov 2009

v Praze stoji plavči okolo 350 kč na pul hodky, jen tak pro srovnani.... ☹

aaadus
5. nov 2009

bramburka to je teda přehnaná cena, že se nestydí 🙄

lucik já zítra budu vařit guláš. hold teď manžel musí jíst to, na co mám chuť já 😀

lucik...
5. nov 2009

babar: já bych klidně chodilo na plavčo 😉
aaadus: no na guláš chut nemám 😀

gaby21
5. nov 2009

Dieccata, som si vsimla, ze ste sa dnes rano bavili o ockovani proti chripke, tak mne dnes volala sestricka z gyndy, ze vraj im doslo nariadenie povinne zaockovat vsetky tehotne, takze mi pride za par dni pozvanka ku obvodnej 😒

zuzub
5. nov 2009

to čo je gaby za hlúposť, nemôžu ťa donútiť sa zaočkovať, u nás nie je žiadna epidémia takže nie je dôvod 😒

nikkka
5. nov 2009

a co sa stane ak sa nedam zaockovat?

gaby21
5. nov 2009

Hmm, ja neviem, tak mi to povedala, nejak sa mi do toho nechce, za cele tehu som nevzala vobec ziadne lieky a to ma uz tyzden boli priserne hlava a zrazu ze zaockovat, tak ale co uz hadat sa s nimi nebudem, hadam vedia co robia 😉

nikkka
5. nov 2009

moja obvodna ani nevie ze som tehotna, takze mne pozvanka nepride... 🙂

gaby21
5. nov 2009

Hej sak ani moja nevie, ale preto mi volali z gyndy, ze chcu adresu obvodnej, poslu jej info o tehotenstve a nasledne mi pride ta pozvanka 🙂

zuzub
5. nov 2009

a nie je to náhodou tak, že ak chceš tak ťa zaočkujú? 😕

gaby21
5. nov 2009

Nie, nie, urcite mi povedala, ze je to povinne, vlastne mi nedala na vyber...

nikkka
5. nov 2009

to je nejaka blbost..

zuzub
5. nov 2009

ja idem budúci týžden na poradnu tak som zvedavá či mi niečo budú hovoriť 😒

zuzub
5. nov 2009

gaby ak sa môžem spýtať z akého si mesta?

gaby21
5. nov 2009

Jasne, ze mozes, som z Liptovskeho Mikulasa a gynekologa mam v Ruzomberku 😉

zdenkapo
5. nov 2009

no vida,na SLovensku jsou rychlejší,přesně jak jsem psala ráno,pokud to bude povinné,máme smůlu a musíme,jinak se může stát, že nás nikde nebudou chtít ošetřit- je to stejné,jakoby jste nedali povinně malé dítě,také vám ho nebudou nikde vzít-do školky,do školy atd... ale vůbec se mi do toho teda nechce,vyhýbám se chemii a teď tohle- jsem zvědavá,zda budou muset i malé děti.... mělo by to bát zdarma,když je to povinné

ciknori
5. nov 2009

Doli, teď nemůžu najít ten odkaz na stránku, kde byla informace, že plavání bude od ledna v rámci sociálních služeb zdarma. Ale zkusím se přeptat švagrové jak to mají s penězi, pracuje tam. Já bych uvítala hlavně teplou vodu 😅

ciknori
5. nov 2009

Doli, tak je to i na stránkách Cenapu http://www.cenap.cz/terminy.php mělo by to být zdarma. To bude asi nával.

lucik...
5. nov 2009

No tak doufám že to bude povinné jen na slovensku (nic ve zlém holky 😉 ) a tady u nás ne, já to nechci

zuzub
5. nov 2009

lucik, ale podľa mna to povinné ani u nás nie je, to by muselo byť všade a určite by to už dávno vytrúbili aj v správach

helka1
5. nov 2009

Ahojte, no ja dufam, ze to ockovanie povinne nebude 🤐. Raz som sa na chripku ockovat dala a uz nikdy viac 😠

zuzub
5. nov 2009

ja mám tehu 3kámošky a oni o ničom tiež nevedia

aaadus
5. nov 2009

zdenka necháme se překvapit. já doufám, že to povinné nebude. někde jsem četla, že očkování v těhotenství nee

bibi13
5. nov 2009

čaute.. môžem sa pridať? 🙂

blanka.k
5. nov 2009

Ahoj holky,
teda koukám na to očkování... zas neví co se státsním roxpočtem. Mateřskou sníží a teď budou očkovat těhu, které to asi většinou stejně nebudou chtít... 😖
Co mám "chytrou knihu" tak píšoy o očkování proti chřipce (klasické, loni ještě nebyla ta prasečí):
Neléčená chřipka v pozdějších měsících těhu může mít těžký průběh a vést k předčasnému porodu, může mít vliv na vývoj orgánů plodu a spůsobit jeho nitroděložní úmrtí. nejlěpší je nchta se očkovat, ale PŘED otěhotněním! V 1.trimestr neočkovat vůbec, a iočkování ne vždy funguje.... Pak tam ještě píše nějaké česká mudr, že ona v průběhu těhu očkování vůůůbec nedoporučuje 😉
A pak je ta o čokování obecně v těhu, že se nemsí očkovat temi "živými" vakcínami, že jen "mrtvými", že doporučují absolvovat max. tak očkování proti tetanu. nevím,jaká je ta chřip.vakcína, ale asi to mají ošetřené, aby to šlo i pro těhule 😒

lienika
5. nov 2009

ahojte...tak ja som bola dnes u gynekologa a sestrička si tiež pýtala adresu obvodnej lekárky, vraj kôli očkovaniu, ale nič viac mi zatiaľ k tomu nepovedala, takže či to bude povinné to neviem... 😖

aaadus
5. nov 2009

blanka: a teď babo raď že. já si myslím, že to nebude zase tak žhavé, ale o něčem se musí mluvit a strašit lidi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre