Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lucik...
10. nov 2009

Jee ty kočárky JET jsou luxusní 😀

bibi13
10. nov 2009

screening?? hm... v podstate neviem čo pod tým pojmom je.. bral mi krv na krvný obeh atd.. a teraz mi ide brať zase na down. syndrom atd.. takže tak.. sa cítim mezdi vami ako debil.. sorry, že sa tak vypytujem..

blanka.k
10. nov 2009

M.c. - mě taky zajímá, na kolik to tak vyjde.Zatím největší výdaje mám za těhu sukně a u doktorů 😀 Oblečení pro mimčo je zatím nejmnší položka. Ale taky máme odhaz na 50-60t., když odečtu kočárek, tak mi do května zbývá cca 6.000 na měsíc 😀 Předloni jsem si uděllala v Excelu tabulku na svatbu, a taky když člověk píše každou ptákovinu, tak se pak nestačí divit 😅 Ale musela jsem si v tom najít něco dobrého, vedle ceny, jsem si udělala sloupek sleva, tak už ta mám díky výprodejům 1500,- ušetřených 😀 😀 😀 😀
Tenhle kočárek má kráááánsou barvu 😀 http://www.anicka.cz/product/KO__ARKY-ZLEVN__NE... To je jediný co zatím na kočárkách oceňuju, nějak v tom ještě tápu, co a jak 😀

doli1
10. nov 2009

zrovna v aničce hledají brigádnici že bych šla? 😀

bibi13
10. nov 2009

no a čo sa týka ULT, tak ten mi robil zatial vždy..

doli1
10. nov 2009

bibi NT+screening je genetické vyšetření krve a celkoví ultrazvuk hlavně kontrola roštěpů nosu,patra,páteře a nakupení vody za krkem-NT podle toho se pozná down.syndrom.dělá se to kolem 13tt a je s 90% přesný.genetika v 17tt je jen 40% a hodně často skresluje.NT+ nehradí pojištovna stojí kolem 1500,- ale je to jistota.

bibi13
10. nov 2009

sakriš a ešte čo sa týka tých monitorov dychu.. tak napríkal, ked ste poistené v Union, tak to poskytuju do myslím 6. mesiaca dietata.. takže ja to určite využijem.. 🙂

blanka.k
10. nov 2009

Bibi - NT+ screening se dělá v cca 11-13.tt (v naprosté většině, tě někam pošle do spec.centra, platí se od 500-1500cca), je to UZ, kde měří určité parametry a podle toho určují, jetli může mít dítě Dowvn.syndrom nebo ne, ale určo bys to měla mít v průkazce,, hlavní je hodnota NT, pokud ti to dělal tvůj mudr,, tak by to tam někam do průkazky napsal. Ale je to "nadstandart" a platí se za to 😉 a ještě se u toho bere krev, kde taky podle nějakých tabulek a tvého věku, atd, zkoumají jakou máš šanci na zdravé/postižené dítě. Ale jak jsem psala, není to povinné, některé holky jsou až na Tripple testy v cca 17tt (to se taky bere krev) a pak ve 20tt se dělá ten velký UZ (jak už jsem psal dopoeldne, měří se obvod hlavičky, tělíčka, poloha placenty, množství plodové vody).... to jsou asi takové 3 nejdůležitější vyšetření, co nás čekají, někdo jde na NT+ a na Triply nemusí, někdo nejde na NT a pak až na Triply, záleží na mudr. co ti doporučí, atd.
Adus - a co má vedle školy? Tu prodejnu nebo sex shop? 😀 😀 😀 😀
Doli - já bych jim tam mohla maximálně brigádně spát někde v nějakém kočárku, to by mi možná šlo 😀 😀 😀 😀

aaadus
10. nov 2009

lucik že jo. asi se tam kolem vánoc projedem 😀
tak jsem si pro zajímavost sečetla všechny výdaje na které jsem si vzpoměla (asi jsou všechny,na čísla mám dobrou paměť) a vyšla mi částka 8.350,- asi budu muset krotit, ale nahatá jaksi chodit nemůžu.
bibi mě taky brali krev hned na začátku kvůli krevní skupině,HIV atd.,pak mě mezi 11-13 tt poslali na ten screening (u nás to není povinné). tam mi brali krev, z které zjišťovali jakési hormony a za 14 dní jsem šla utz (byla jsem ve 12tt). výsledky krve a utz dali dohromady, dělá se to hlavně kvůli downa a tak. a teď ti nejspíš brali krev na tripple testy

aaadus
10. nov 2009

blani tu prodejnu 😀 😀 😀, do sex shopu si raději zajdu sama 😀

bibi13
10. nov 2009

tak v 13tt mi doktor robil.. teda dufam.. a čo sa týka toho NT, tak o tom fakt nič neviem.. lekar nič nespomínal a ani som sa o tom nedočítala..na down. syndrom mi bude brať krv teraz v piatok..

blanka.k
10. nov 2009

Kamarádce brali někdy kolem 16, 17tt teprve tu skupinu, HIV, atd. Al ejá taky na tom byla myslím v 7 nebo 8tt . Ale taky si myslím, že to budou ty triiply

doli1
10. nov 2009

já už ted nejsem tak unavéná jak na začátku ale ráda si pospim s prckem každý odpoledne.

zdenkapo
10. nov 2009

zuzub tak já beru od začátku těhu hořčík předepsaná od gyndr a beru 3x1 a právě když mě začne pobolívat břicho-takový tlak jako tvrdnutí tak si mám vzít dvě najednou a je to dobrý- prý to i podporuje průchod krve a kyslíku placentou...

Blani a ostatní já teda nevim,jak chcete, ale mi nakoupili povlečeníčka a nebesa do postýlky TOmáškovi a když přišla pediatrička k nám domu,jak se chodí po porodu ,aby nemuselo hned mimčo mezi moc lidí,tak jak ty nebesa viděla, tak řekla hned sundat a to samé nám řekla dětská neuroložka,že to dítě se zatim otáčí a vytváří nepřirozené polohy a špatně se mu pak vyvíjí svali a zvlášť kdyby přes to nevidělo do okolí tak se cítí samo,já to dávát už nebudu...

u nás dělá první screening utz ve 12tt moje dr,ale ve 20tt ten velký utz posílá do nemocnice do Děčína a na srdíčko k dětskému kardiologovi DR: Podolskému do Děčína-je super a určuje dobře i pohlaví...

holky hurá,jak jsme vycházeli od zubáka,tak mi přišla SMS od Dr.Rubeše z Německa- tak na ten 3D tm jdeme 8.12. v 17:30 takže s přehledem do Vánoc,moc se těšim,ale hlavně abych měla dobrý ty tripply

aaadus
10. nov 2009

já jsem teď unavená více jak na začátku - to jsem byla vzhůru ve 4 ráno a ne a ne usnout. teď usnu nejpozději o půl 9, v 6 ráno se vzbudím na záchod a spím i do 10
zdenka - já jsem taky chtěla vždycky nebesa, ale jednak to je lapač prachu a jednak jsem si přečetla co jsi psala a děkuju nechci. a kolotoč může být?

blanka.k
10. nov 2009

Zdeni - my ale budeme mít postýlku hned pod oknem, který se otevírá a je na jih, takže tam bude svítit sluníčko a okno se bude otevírat, takže to chci proti sluníčku, průvanu a světlu, vedle je zas pro změnu pracovní stůl, kde muž po večerech pracuje u lampy. Ještě teda nechta ušít tu bočnici, aby jendak nešel přímo průvan z okna a v zimě zas z radiátoru, protže je radiátor jen pod tímto oknem. 😅

zdenkapo
10. nov 2009

aaadus jj kolotoč nám byl schválen,ale prý úplné novorozence to moc nezajímá,oni to stejně ještě ani nevidí,ale tak za měsíc dva je to zajímat bude,ale mi kolotoč dáme hned taky... nejvíc super je ta deka na zem na hraní,dávala jsem i odkaz dříva,je s hrazdou a je veliká,tak náš 2,5 letý syn si tam pořád rád pohraje a prolézá,takže to je dobrá investice pro vývoj dítěte

blanka.k
10. nov 2009

Zdeni - myslíš nějakou takovou hrací deku? https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

zdenkapo
10. nov 2009

Blani tu bočnici jsem měla akorát na jedné straně,která byla u zdi,jinak mimčo potřebuje koukat ven,ale když to nemůžeš jinak řešit...

bibi13
10. nov 2009

no takže ako čítam screening mi nerobil ani nedoporučil... asi to nepovažoval za dôležité.. 😖 .. a teraz mi bude robiť trippl testy.. ale spýtam sa ho na ten screening a aj na ten ult v 20 tt a uvidíme.. dufam, že mi v piatok aj povie, čo to bude..

aaadus
10. nov 2009

jj,tu hrací deku chci taky koupit. a taky lehátko, když budu vařit ať na mě prcek vidí a snad se i zabaví. bylo mi doporučeni od fisher price s vibracemi, prý to dítě uklidní

zdenkapo
10. nov 2009

no Blani,to jsem koukala,to je ten tvůj kup v Tescu 😉 je to něco takového,ale nevím,jak je ta tvá deka velká,mi máme přesně tuto a tenkrát stále 2500,-Kč http://www.caryfuk.cz/detske-potreby/ostatni-pr...

blanka.k
10. nov 2009

Zdeni - jo, já myslím, že by byla jedna bočnice za hlavou a pak na straně u okna a radiátoru a druhá strana by byla volná,a to by koukalo na postel se mnou a mužem 😀 A hlavně já na ně. Jsem chtěla si s muže, vyměnit místo v posteli a dátspotýlku na druhou stranu, ale to my přebývala pak jedna veliká skříň, kterou nemám kam upíchnout, takže postýlka bude muset být pod oknem 😅 Ale tam na větrání přes zimu stačí 10min. rozvalit okno a jít mezitím do obýváku...teda doufám 😅

aaadus
10. nov 2009

bibi určo se zeptej, klidně si všechno napiš ať na nic nezapomeneš. aten doktor je nějaký starší?

blanka.k
10. nov 2009

Ta moje deka má odhadem 80-90cm v průměru

aaadus
10. nov 2009

zdeni ta deka je super, fakt veliká, popřemýšlím i za tu cenu

zdenkapo
10. nov 2009

aaadus,zda můžu doporučit tak hlavně si nekupuj od FP tu od miminka po batole s vibracemi, mi jí měli půjčenou na malého od švagra a je to na ho... miminko tam dát nemůžeš,to by tam plavalo a je to takové nevypolstrované debilní... chce to něco,co má polstr na mimčo,co se pak dá vyndat,když je dítě vetší asi něco toto http://www.hrosikshop.cz/eshop/produkt/lehatko-... a hlavně co jde až do lehu,když ti tam usne a na malé mimi a vybraci jsme teda moc nevyužili,je to takové nepřirozené...

ale klíďo dávejte na taková lehátka typy,chci koupit nyní vlastní

blanka.k
10. nov 2009

To láhátko vypadá dobře, ale na jak dlouho to mičmo má, než z toho vyroste? 😉

aaadus
10. nov 2009

já se v těch lehátkách moc nevyznám, z obrázku toho moc nepoznám, musím to vidět. pro batole mi příjde lehátko nesmyslné, stejně ho v tom neudržíš. já to myslela tak, že jak bude úplně maličký aby byl se mnou. jak bude batolet, ať se kolem mě batolí, přece ho nebudu držet v lehátku.

ještě jsem se vás chtěla zeptat na radu. nemáte některá či neznáte v okolí případ - my máme doma maxi hafana, není absolutně zvyklý na děti, když se ke mně přiblíží nějaký chlap tak hned zbystří. já říkám, že je třeba hned jak přijedeme z porodnice, nechat očuchat, věnovat mu tolik času jako před tím, brát ho na procházky. jen se bojím,že když nechám kočár na zahradě, že mi na něho skočí a malému ublíží. manžel říká, zavírat do kotce,já bych to nejdříve hlídala, byla venku aby si prostě na sebe zvykli

blanka.k
10. nov 2009

my teda máme naštěstí jen ty naše tchoře, a ti nemůžou být bez dozoru ani s dospělou návštěvou, natož s dětma, ale u psů bych měla respekt... bych měla strach, že mimčo zabrečí a bude zle. Ono, když doma "hrábně" jorkšírovi, tak to není tak zlé, jak když na kočárek skočí pitbull. V tomhle bych byla v tom prvním roce opatrná a souhlasila bych s manželem. Pokud bych prostě nechala kočár bez odzoru, tak bych okolo psa nenechala běhat. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre