Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
18. nov 2009

helu ahoj 🙂
zdeni karbanátky jsem neměla ani nepamatuju

doli1
18. nov 2009

ahojky holky tak už jsem doma s Brna od dr.
trochu mě potvora naštval nechtěl mě udělat ultrazvuk že jsem ho měla dělaný před necelími 3týdny.že určitě je prcek v pořádku a mám to brat tak že i ultrazvuk je ozařování a snímání tělíčka že se nesmí dělat často atd.vzal je asi 6 ampulek krve bleee ale zvládla jsem to a dostala jsem doporučenku na veveří na ultrazvuk ve 20tt.tripli budou hotové za týden.pohyby určitě ještě cítit nemohu (pako vim co citim)
udělala jsem si radost a koupila 2 punčochy pro prcka

zdenkapo
18. nov 2009

doli tak hlavně aŤ máš taky dobré ty tripply,ale když si byla na tom NT + tak nechápu,proč tě na to te dr.posílal,nebo to nebylo certifikované pracoviště NT?
a v jakém týdnu jdeš na ten utz,že už máš tu žádanku,to já ještě nemám

lucik...
18. nov 2009

zdeni já byla na NT+ na certifikovaném pracovišti a taky musim na tripply.. Moje doktorka NT+ nebere.. Řekla mi že to je pro mě absolutně zbytečný, tak sem jí ani neřekla že sem tam byla až když mi třeba dopadnou tripply špatně (doufám že ne) tak jí řeknu že mi ale NT vyšel dobře a uvidim co ona na to

doli1
18. nov 2009

musim se tam objednat tak uvidim ale kámoška tam volala před týdnem a přesně 20tt.takže bych tam měla jít kolem 14 prosince
dr říkal že tripli a NT+ neni úplně to stejný tak to musí udělat.

mishutka
18. nov 2009

tak já už tlačím špenát a bramb.knedlík 😀

blanka.k
18. nov 2009

Mě taky gyn. žene na Triply, i když mám NT+ v pořádku. Včera mi muž řekl, že se prý ať se na výsledky Triplů vyprdnu a věřím NT+ a na nějakou plodovku kašlu, kdyby to náhodou vyšlo blbě 😉

doli1
18. nov 2009

já jsem se ptala co když vyjdou špatně a NT+ je dobře tak říkal že by došlo jen k nějakýmu opatření a ultrazvuk v tom 20tt by rozhodl.tam už by nějakou genetickou vadu viděli pokud by byla.

blanka.k
18. nov 2009

na NT+ a triplech se berou jiné nějaké ty "hormony", někde jsem tu tu opisovala z knihy, tak týden zpátky. Tak hlavně, aby nám to všem dobře vyšlo. 😉
já už do sebe tlačím br.kaši a jako těhule jsem si poprvé otevřela zavařené okurky 😀 😀 😀 Teda nevím, co na tom ty těhotný mají 😀 😀 😀 😀

mishutka
18. nov 2009

A jak jste na tom s pohyby 😉 Já vždycky něco cítim a pak když se na to zaměřím tak si říkám, že jsou to,střeva 😀 😅

michalag
autor
18. nov 2009

mishutka, ja som uz par krat citila nieco, ale tiez sa obavam ze to boli asi len creva 😝 , aj ked este nemusime babatko citit kazdy den lebo je malicke a nemusi sa vzdy dotykat stien, ale ono to raz pride, teda ak to uz u mna neprislo

blanka.k
18. nov 2009

Mishut - cítím akorát střeva, a myslím, že ještě hodně času uplyne, než tyhle pohyby náš prcek překoná a ucítím ho. kolikrát se mu v duchu omlouvám, že musí hrozně trpět, když je mi zle a mám křeče, tak si říkám,že mi to beztak oplatí a bude kopak o to víc 😅

blanka.k
18. nov 2009

Tak sem se přeobjednala na triply, moc nadšená z toho nebyla, ale prý nemoc to fakt může zkreslit, prý se musí brát v 16, nejpozději v 17tt, později už mohou být taky zkreslené, ale nějak mě tam příští týden vmáčkla 😉 A říkala, že jesetli jdu jen na ty Triply, tak prý se můžu najíst (sestřička). a při objednávání v ordinaci mi gyn. řekla na lačno 😅 Tak jdu na půl 8, to vydržím a hne dpak se nadlábnu 😀

henulienka
18. nov 2009

Ste dobré baby, ja som presvedčená, že pohyby cítim už pár dní, aj ked je to samozrejme blbosť podla všetkých lekárov 😀 Tak ja sa tým ani nikomu nechválim, a beriem to ako hotovú vec.

No a čo, ja si to aj tak myslím a hlavne odvtedy, ako som ho/ju videla na USG robiť kotrmelce. Doktor mi ani fotku nevedel spraviť, večne sa to moje bábo hýbalo. Ale aspon mi ukázalo, že : aha mami, mám všetkých 5 prštekov 🙂 ... krásne to bolo vidieť.

mayocka
18. nov 2009

ahojte babenky
ako je to u vas s tymi nevolnostami?uz vam vsetkym presli?lebo ja ked vstanem o druhej rano na wc a male tym zobudim tak ma nadrapuje stale vracat ale to len v noci a aj napriek tomu ze mam 17tt,zmierila som sa s tym ze dokonca tehu to nebude vsetko ako som cakala ale horsie ☹ a v kostole som skoro odpadla po piatich minutach statia,musela som odist domov...je to hruza ale asi si toho este uzijem 😢 😢 😢

blanka.k
18. nov 2009

May - už od asi 12tt nemám celodenní nevolsnotsi, ale prostě buď celý den je mi blbě a zvracím nebo je mi naopka docela ok. ale večer mi občas bývá trošku zle od žaludku, ale ne jak na začátku. A před cca 2 týdny jsem začala mít "omdlívací" nálady (v MHD, obchodech, restauraci,...prostě jak není čerrstvý vzduch a zima, jdu k zemi 😅 ) prostě to beru tak, že nějaký tehu neduh zažehnám a objeví se další,ale od toho jsem na neschoepnce a nemusím nikam chodit a být v klidu 😅

henulienka
18. nov 2009

Mayocka, mne nič na svete nebolo do 10tt, nezvracala som, nenapínalo ma.... akurát mi brutálne chutilo jesť. Ale tieto posledné týždne sú hrozné, mám veľmi nízky tlak a tým pádom problémy stáť niekde v rade, nedajbože v autobuse.
Takže nemôžem povedať, že sú to nevoľnosti, skôr to je tým tlakom.

mayocka
18. nov 2009

no tak to sme na tom zatial rovnako vsetky tri pretoze ani ja uz rano nevraciam chvalabohu ale zase tiez s tym tlakom ako uz pisem nemozem stat ani 5minut a je to presne tak aj s tym vydychanym vzduchom aj u mna, tiez som jedno prekonala a druhe ma chytilo...

kitty123
18. nov 2009

nazdárek holky 🙂

kitty123
18. nov 2009

Tak jsem se dnes objednala na 4D ultrazvuk. U nás se to dělá mezi 24. a 28. týdnem. Takže jdu 30.ledna, to budu 25+3. Už teď se těším 🙂

blanka.k
18. nov 2009

mě se muž směje, že aspoň vím, jak on se cítí, kdyby měl chodit po nákupních centrech jak já to dělám, že jsem tam vydržela i pár hodin než jsem si vybrala to pravé. Teď v Globusu jsem po10 min. zavelela, že musíme k pokladně a chytla se košíku (úplně jsem teda toužila si do něj vlézt 😀 😀 ) a muž mě tlačil k pokladně, tam to nebylo omoc lepší, tak jsem se prodarala frontou a šla před obchod, ale tam davy kuřáků, ale jinde se nebylo o co opřít, tak jsem to rozdýchávala tam opřená a jakýsi patník 😅

xxx.klarka
18. nov 2009

ahojky, ráda se přidám. Termín mi byl určen na 19. května. 🙂

michalag
autor
18. nov 2009

xxx.klarka, vitaj 🙂

mayocka
18. nov 2009

blani: a to som si myslela ze asi od novembra budem mat pokoj....a ze to dovtedy v praci nejak vydrzim ale neviem neviem...ale ked si pomyslim ako sa doma nudim a ako som doma nervozna este to tu chvilku vydrzim,kedze sedim nie je to az take zle to len ked niekde stojim,ked chodim tak ako ty hovoris po nakupoch tak chodenim sa mi mozog prekrvuje a je vsetko ok ale akonahle zastanem a nic nerobim tak mi krv spadne do noh a uz to na mna ide....

xxx.klarka: ahoj tak to som ani necakala ze aj tak neskoro este niekto pribudne,no to je super 😉

xxx.klarka
18. nov 2009

michalag: děkuju 🙂

bramburka
18. nov 2009

čau, vždycky vas jen tak stačím dočíst a nezvládám se už přidat do diskuze 😀 pohyby ještě nemám, ale obcas mozna, kdyz se vecer natahnu na záda, slabé bublání už cítím.

michalag
autor
18. nov 2009

bramburka ahoj 🙂

xxx.klarka
18. nov 2009

Holky, chtěla jsem Vás dočítat, ale je toho tak moc. Že se mi do toho moc nechce. Uvidím jak bude mít potom čas nebo tak, že bych dočetla. Ale když vidím těch příspěvků 😖

blanka.k
18. nov 2009

Klárko -ahoj 😉
may - já myslím, že se ještě budeme divit, co si ty naše bublinky v bříšku vymyslí za těhotenské nevolnosti a jiné vylomeniny 😀 😀 😀
Včera jsem na pupík docela dost dllouho mluvila a četla manželovi článek z časopisu, co mimčo už tak v bříšku vnímá (tep srdce, proudění v žílách, kručení v žaludku, střevech...toho si u mě užije dost, a naučí se vnímat hlas rodičů...) tak sjem mu říkala, že by měl na mě torchu víc mluvit, aby se malý naučil znát hlas tatínka, tak mi odpověděl, že ho pozná stejně dobře přes klepání do klávesnice a zas vesele si tam cosi na ní datlil dál 😀 Tak te´d jsem mu výchovně pustila Kabáty, aby si zvykla i na naši oblíbenou muziku 😀

xxx.klarka
18. nov 2009

blanka.k. Kabáti jsou i u nás oblíbení 😀 tak taky pak bumu muset začít pouštět. Dneska jsem začala 15tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre