Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
26. dec 2009

mishu,adelka že by to bylo mlezivo? je to možné, ale mokré fleky jsem neměla a i když se hned namažu tak to za chvíli mám zase suché. koupím ten BPanten, za to nic nedám a stejně ho budu potřebovat

teď jsme přijeli od tchýně a jsem vytočená (ale to bude asi těma hormonama) - mají bišonka a on když tam přijedeme, tak mi lehne na klín. a ona začla klevetit že nesmím hladit zvířata když jsem těhotná, tak jsem jí řekla že je to blbost a furt že ne 😠 no a další věc kterou mě nasr.la, manžel jí koupil krásný kožíšek velikosti XL, samozřejmě jí je malý. tak že to s ní půjdeme vyměnit za větší. a ona že když větší nebude tak že mi to nechá. a já ji říkám ale já nosím velikost M a ona že po porodu už se do M nevlezu 😠 normálně na facku a naštvaná jsem jak blázen teda

kajamatus
26. dec 2009

Ahojky tak my sme Vianoce prezili krasne, Matusko bol neskutocny pri rozdavani a rozbalovani darcekov 😉 , mali sme spolocnu veceru aj s babou + dedom. Vcera a dneska sme pochodili po rodine a este sme boli na Stefanskej jazde, to je taka super tradicia u nas uz 21rokov(kedysi sa na Stefana museli dat prebehnut kone ) pridu kone , koce deti sa povozia , nakrmia kone a k tomu folktor a je veselo.

adus ja som pouzivala a aj pouzivam olivov. olej z lekarne,ja ho mazem na vsetko suche , vysusene na tele a zabera 😉 ........ a aj drobcovi som pridavala par kvapiek do kupela.

zdenkapo
26. dec 2009

holky tam mi máme taky už po všech návštěvách... na Aničku jsme taky nic nedostali,ale manža jí koupil krásnou látkovou panenku velkou,je krásně měkoučká,tak jí bude mít v postýlce zatím...

Adus to si nemyslim,že by to bylo kolostrum,to bys měla mokrý flíček nebo bys ho vytlačila,ale spíš se normálně mění bradavky,mě i tmavnou,ale Bepanthen přímo na bradavky z lékárny si taky před porodem koupim,ať ho mám s sebou do porodnice, fakt pomáhá a nemusí se nějak umývat před kojením... a ta tchýně to je "zázrak" teda

Klarka taky mi někdy z ničeho nic mizí ne teda celé album,ale pár fotek z něho,nechápu proč

bibi13
26. dec 2009

u na Vianoce fakt super.. ale den pred, som to asi riadne prenala, lebo som sa nevedala ani postaviť.. strašne ma pichalo v boku.. ked som si poležala, bolo všetko ok.. takže sa už len šetrím..🙂.. no a môj mm je chorý, tak leží a ja mu varím čajičky.. kočík príde až po novom roku.. uf! som zvedavá aký bude..

m.c.
26. dec 2009

Ahoj,
tak u nás vánoce taky proběhly v pohodě, teď jezdíme po návštěvách, v pondělí přijedou známí, no máme to nabitý až do Novýho roku🙂.
Na mimčo jsme nic nedostali, ani jsem nic nečekala, sterjně skoro všechno co potřebujem na prvních pár měsíců máme po Peťulli.

Bibi, jakej máte vybranej kočárek?

Adus, tchýně je fakt super 😠 .

A měli jsme vánoční překvápko, švagrovka oznámila že je těhule, má termín na konci července, tak aspoň budem mít děti skoro stejně starý, mám radost🙂.

andelka
26. dec 2009

adus: Já si myslím též co Zdenka, že kolostrum to nebude, ale mění se pokožka. Mně též bradavky ztmavly. A určitě za mazání nic nedáš, ať ti nepraskají a nevysušují se.
No a tchyně - no coment. Moje je sice zlatá, ale zas švagrová si asi myslí, že to moc prožívám, že ona porodila dvojčata úplně bez ničeho, bez cvičení, kurzů, čtení knih a podobně. Jenže taky rodila plánovaným císařským řezem, že? Kdežto já doufám, že si porodím jahůdku 😉 Podobné řeči musíme pouštět jedním uchem tam a druhým ven a udělat si to podle sebe 🙂

kaja: O štěpánské jízdě slyším prvně, ale vypadá to jako moc hezká tradice 🙂

bibi: Můj muž je taky nemocný, tak jednak se snažím mu ulevit, tak vařím čaje a podobně a taky se snažím se nenakazit, takže taky čajuju, vitaminkuju a tak.

m.c. No tomu teda říkám překvápko 🙂 to máš super 😵

Holky, mně taky kdysi smazali album a pak taky několik fotek a to proto, že nějak odporovaly pravidlům. Zkuste napsat adminům, ať vám to vysvětlí.

adelka89
26. dec 2009

Holky, mne teda jenom upozornovali s vyhruzkou, ze mi album smazou....
aadus, mne kolostrum vyteka vetsinou po sprse ale nekdy mam na bradavkach zaschle kolostrum ale vylozene mokre flicky jsem jeste nemela 🙂 ale je fakt, ze prsa se ted hodne meni, tak to mozna bude jen pokozka

zzuzullka
26. dec 2009

Ahojte 🙂 tak máme skoro po Vianociach, ešte zajtra nás čaká jedna rodinná návšteva, to sa zasa prejem až mi bude zle. ale keď tým plným stolom sa nedá odolať 😀 tera sme boli pozrieť u našich a som sa pekne nacpala a už zasa jem buráky, pistácie a sušené marhule. strašné niečo, a potom, že prečo mi je tak zle 😀
inak náš drobec má asi nejako pomýlený deň s nocou. cez deň je kľudný len sem tam kopne ale každý večer začne medzi 22:30 a 23:30 robiť riadne divadlo a kope aj pol hodinu a aj niekoľko krát cez noc sa niekedy zobudím na to ako ma kope. ale je to krásny pocit 🙂

bibi13
26. dec 2009

m.c. mám objednanu Bexu B4..
ja žradlo nechcem ani vidieť.. ☹ to nie je možné, takto žrať.. a to idem 18. januára na cukrovku.. haha.. ma smiech prejde..
tak tak andelka.. hlavne sa nenakaziť.. ☹

xxx.klarka
26. dec 2009

ahojky baby, tak máme po všem návštěvách. Konečně. Dneska byl den s prominutím na "hovno" s přítelem jsme se nějako pohádali, hodně asi hormony na mě působí teď. :(
Jinak mrnouska furt cítím malinko ☹ chjoo, v zterý na ten velký UTZ tak snad bude vše v pořádku.

adelka- mě vůbec nic, najednou tam prostě není.

Jinak jsem hotová z tchýně, ona je zlatá, hodná všechno. Ale s těma jejíma pověrama blbýma, dostala jsem od mamky polotoč na postýlku, tak jsem jí ho ukazovala a ona jediný co mi řekla "jsem ti snad říkala že nic nemáte kupovat že je brzo" nemám slov!!!! Ona si neuvědomuje že už za 12 dní budu v 6 měsíci. Ona si myslí že vše budeme asi kupovat asi před porodem nebo nevím.

bibi13
26. dec 2009

klarka, nič si z toho nerob a radšej nič neukazuj.. kupuj to čo mieniš, ale nechval sa..xixixi.. ludia okolo mna mi tiež vravia, nech nič nekupujem, že je skoro, povery atd.. a to ani nebudem hovoriť, že som objednala kočík.. 😒

xxx.klarka
26. dec 2009

bibi, přesně to samé u nás. Kdyby tak tchýně věděla, že mám už objednaný kočárek. 😀 Mě to ale štve že se nemůžu pochlubit a tak, alespon že mám tady Vás a můžu se chlubit tady 🙂 🙂

coko.joko
26. dec 2009

ahojda,
aaadus,ten bepanten si kup je opravdu dobry ja ho taky pouzivam a pomaha na vsechno i na brisko ho mazu...
jinak me pred tydnem taky vymazali album a napsala me admina,ze to neodpovida pravidlum a kdyz to budu dal delat tak me vymazou vse....... 😉 takze na to bacha.....a ja se jich ptála a pry muzu mit jen jednu a nebo dve fotky sebe a manzela.vic ne......

lucik...
26. dec 2009

Ahoj holky,

to je fajn že jste si vánoce všichni užili 😉

aaadus tchýně je teda poklad 😀 Ale neboj, taky máme doma něco podobného.. Ona je teda hodná, ale občas vypustí z pusy něco, co je fakt na facku a pak tvrdí že to tak nemyslela.. Ona má dva syny a strašně chce abychom měli holčičku a minule na férovku řekla že jako kluka hlídat nebude, jenom holku.. Tak sem to doma pak samozřejmě ořvala (obrečela).. Manžel jí to pak řekl a ona se hned strašně omlouvala, že si dělala srandu a bla bla bla.. Asi fakt nechápe že to člověka zamrzí.. Jak kdyby se tomu asi dalo poručit 😠

ciknori
26. dec 2009

Ahoj holky, hrozně dlouho jsem tu nebyla, tak ani moc nedočítám, ale vidím, že se zas objevila dezyre, to je super a že má chlapečka, tak gratuluju! A Doli má holčičku, gratuluju k párečku 😀
Já byla 23. taky na velkém UZ, čekáme krásné zdravé miminko, no a pro změnu chlapečka 😀

kajamatus
26. dec 2009

Andelka tak foto zo Stefanskej jazdy, ale z min. roku, kedy bola strasna kosa
http://www.zjk.sk/index.php?p=148&s=1

antynka1
27. dec 2009

Ahojky holky,
tak když už jsme u těch tchyýní, tak nemůžu nezmínit tu svoji. Tak si představte s čím přišla - volala, že má pro nás oblečení na miminko, vaničku, kočárek a pro mě těhotenský oblečení. Tak jsem nechápala - až potom z ní vypadlo, že to všechno má schované ještě po mém manželovi - čili je to vše 30 let staré!!!! Dovedete si představit, jak si vezmete 30 let staré dupačky, ketré jsou uskladněny v mokrém baráku, kde není ani voda, ani topení? No co na to říct.... Mě málem omyli........
No jinak od našich jsem dostala bodýčka na prcka - takže první věcičky. Na jednu stranu mi udělaly hroznou radost a na druhou, vzhledem k těm mým problémům s genetikou mě to málem rozbrečelo - ale naši o tom neví, takže jsem se držela. Už aby bylo pondělí a já věděla na čem jsem. No jinak Vánoce byli jak na houpačce, chvíli jsem byla veselá a pak to na mě zase padlo a měla jsem pěknou depku...... Takže asi tak.

pepppe
27. dec 2009

😉 ahojte,chcem sa len spytat,vas co ste trosku po predu v tehu..moze byt,ze ked mi priatel pocuva brusko,ze to moze byt baby ,ako sa tam hmiri??neviete,nemate stym ziadna skusenosti?dakujem

antynka1
27. dec 2009

Peppe - nechci tě zklamat, ale viděla byl to spíše na činnost střev, i když, kdo ví.....

zdenkapo
27. dec 2009

pepppe to ještě ne,je to brzo,ono to nějak slyšet není,déle můžeš slyšet srdíčko přes bříško,ale to je ještě čas 😉 za dva měsíce si už budeš užívat pohybů dosyta neboj 🙂

doli1
27. dec 2009

ahojky to jste toho zas nakecali.my ještě cestujem po návštěvách dnes jsme u našich a potom ještě musíme k prabáby.
s těma tchýněma holky oponujte hned a prosazujte svoje až přijde dítě bude to horší.všechn šlo do předu ale oni si budou mlet to svoje co bylo před 20 lety a nebudou uznávat co je ted.
mlazivo klidně už může vytíkat.u šimona jsem se budila s flekama od mlaziva.ted musim zatukat že ještě nic ale vim že tam je.jakékoliv problémi s prsama říct dr až budete kojit bude pozdě něco řešit.hlavně holky vpáčený bradavky pokud máte někdo podezdření říct dr a cvičit.
myslim že mimi nejde slyšet jen tak přes břicho spíše to budou střeva.
já musim taky říct že přes vánoce se mnou pěkně mávali těhu hormony asi moc věmů naráz.návštěvu druhé prababičky jsem zvdala dost brzy a málem doma obrečela v podstatě ani nevim proč 😅
holky už mě trápí inkontinence 😒věděla jsem že to přijde nemám vůbec pevné pánevní dno.pšiknu dítě poskočí a je to 😢už máte někdo taky takoví problémek?
ciknori gratuluji k chlapečku
mazání album. mě teda nesmazali celé album ale jen určité fotky oblečků co jsem pořídila ale nějaký doprovodný meil proč mi to smazali nepřišel.

adelka89
27. dec 2009

doli tak jim napis a zeptej se, nechapu, co je to zase za manie... nechapu to... 😠
xxx.klarka jo povery, to je hruuza 🙂 my uz mame na prcka nakoupeno krome kocarku a vanicky vsechno, vetsinu oblecku jsme dostali od znamych neco pokoupili a tak.. nechci se potom tahat s briskem po meste kdyz to muzu nakoupit v dobe,kdy jsem jeste dostatecne pohybliva 🙂

michalag
autor
27. dec 2009

Ahojte 🙂

ciknori, blahozelam k chlapcekovi 😵

peppe, ja si tiez myslim ze to nejde pocut, podla mna su to len creva

doli, tak to sme na tom rovnako 😒 , pri Samkovi som nevedela co to ale teraz ... a hlavne ked som bola chora a kaslala som tak ... no hroza pripadam si ako mimino ktore sa oduca od plienky 😝 ... co myslis mam to spomenut ked pojdem do poradne?

My nevieme ci sme nieco dostali od svokrovcov pre mimi, lebo sme tam neboli kedze tatino nam ochorel, ale v podstate mi to je jedno, lebo svokra nam vzdy kupovala krasne nove veci pre Samka tak si myslim ze to nebude ani teraz inak

aaadus
27. dec 2009

Ahoj holky,
ciknori gratuluju k chlapečkovi 😉
dneska jsme byli s tchýní měnit ten kožich, jsem ju jenom pozdravila a ani jsem se s ní nebavila. já jsem jí hned oponovala, že ne každé zůstanou po porodu kila nahoře a ona zase mlela svoje 😠
doli o inkontinenci ani nemluv, mi se to stává když kýchnu. ne pokaždé, jen když mám plnější močák. ale snažím se posilovat, nic jiného s tím stejně nejde dělat
klarka tchýně je taky pověrčivá, doufám že k nám do porodu nepáchne ať nevidí co vše mám nakoupené
antynka no to je no comment 😀
jinak mě nějak bolí v podbřišku, ale zítra mám poradnu tak to musím dr říct a hlavně ať mi předepíše horčík

doli1
27. dec 2009

taky si myslim že krom posilování stim nejde nic dělat.je to běžná věc v těhu dr stim asi nic neudělá krom doporučení cviků.

aaadus
27. dec 2009

já cvičím podle toho co nás učili na těhu cvičení. může se posilovat několikrát denně klidně i 15 minut jeden cvik v kuse. a taky si myslím, že není dobré chodit na záchod na poslední chvíli, že je dobré si dojít hned jak cítíš že se ti chce

pepppe
27. dec 2009

dakujem babenky za odpovede 😉 tak sme si to len my tak namyslali,asi by sme to uz obaja chceli pocut,,,noo ja si teda este pockam na tie prve hmyrenie v brusku,ale uz nech to pride,hadam to aj spoznam 😉

xxx.klarka
27. dec 2009

ahojky,

dneska jsme dostali od kamarádky body krásné, růžové, tak snad to bude ta holčičika🙂 teď jsem stáhla fotečky co jsme dostali nové, tak to změnším a hodím do galerky 🙂

ty pověry jsou hrozný, tchýně mě s tím štve. Ale co, ona to ví že kupuju a je mi to jedno, když bude mít zase nějáké řeči, tak už se asi neudržím a něco jí řeknu. Přesně jak píšeš adelka, budu ráda když budu mít vše hotové a tak a né abych lítala třeba v 9 měsíci po městě a vše sháněla a hlavně pak tolik peněz najednou. Ani náhodou, taky toho hodně už máme, i kočárek objednaný.

antynka, jsi mě hezky rozesmála 😀

xxx.klarka
27. dec 2009

Fotečky jsou v albíčku 😉

antynka1
27. dec 2009

Klárko - no bohužel ona to myslí úplně vážně...... Vsadím se, že má po manžovi schovaný věci od narození až po maturitu a bude nám to chtít postupně nacpat - ale to má smůlu, já nejsem takový cvok jako ona 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre