Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

doli1
27. jan 2010

ahojky už jsem doma s cukru a musim říct že to byla pohoda.dokonce mě to chutnalo.žádná přeslazená břečka kterou jsem čekala.horší bylo vydržet sedět mají to tam děsně nepohldné a hrozně tam táhne.taky se mi chtělo spat.jinak naprostá pohoda.jen ještě budu mít pěkný moncle z braní té krve.

adelka89
27. jan 2010

Ahoj holky, mne jeste nikdo doktorka nerekla kolik maly vazi a od nejakeho 14tt ani kolik meri, takze my budeme po porodu nejspis prekvapeni 🙂 utz mi taky nedelala od 14tt ve 20 jsme byli v prenatalu a od te doby jsem maleho nevidela (teda na pohotovosti mi jeste delali jeden bleskovy utz)

zdenkapo
27. jan 2010

Lucik já už čekám balík každou chvíli 😅

Blani,to jste měli určo víc,natož když je to chlap

zamilovana
27. jan 2010

blanka.k pozri temu vo výbave založila som tam o tom sterilizátore, tak tam nejaké dievčatá napísali čo ho mali.

blanka.k
27. jan 2010

Adel - nám to říkali vždy v tom Prenatalu, teda já se ptala 😀 Moje mudr. taky nemeří, neváží
Zdeni - nám to takto řekli na velkém UZ, protože jsem se ptala, jestli není moc velký, když do sebe rvu těhu vitamíny, a ona, že rozhodně ne a řekla tohle 😅 Nám právě všichni říkali, že jsme spíš menší než větší, ale teď už jsme to snad dohnali. I jednou díky tomu, jak je malej říkal, že je ještě o týden menší a že jsem oproti TP podle ms o 14 dnní, tak jsem řekla, že to už je blbost, protože bych ho musela počít 3 dny před objedvením // 😅 Ale min.týden už jsem měli cca 700g, takže už je to konečně pořádný chlap 😀

zzuzullka
27. jan 2010

blanka, ja tú "gumovú" vec čo sa dáva na matrac do postieľky používam už teraz pre seba 😀 lebo malý ma stále a veľmi rád kope do močového mechúra a pár krát som si už cvrkla a ešte máme teraz úplne nové matrace v posteli tak to nechcem riskovať a radšej používam tú fóliu 😀

jemrykka, ja som si z mimibazáru objednávala len oblečenie pre drobca a s tým som teda maximálne spokojná. vždy mi prišlo všetko čo som chcela a bolo to krásne čisté a voňavé a ani nebolo vidieť že je to používané. baby sa o to fakt dobre starali. a inak tehu tričká a svetre objednávam cez http://www.magnet-blanche-porte.sk/ a s tým so tiež spokojná. keď mi náhodou nesadí veľkosť tak pošlem späť a pošlú mi inú veľkosť alebo keď sa mi to nepáči tak môžem vrátiť a vrátia mi peniaze.

blanka.k
27. jan 2010

Zailovana - díky, kouknu 😉 Koukala jsem na webu asi na 3 druhy ster.do mikrovlnky ("značkových") a všude to byl jen kus plastu, kam se nalila voda aa dalo se to do mikrovlnky. Žádné tablety nebyly potřeba 😉

adelka89
27. jan 2010

blani no my jsme malem zapomneli i na fotku natoz se zeptat na vahu a miry 😀 hlavne ze jsme si s manzelem pri ceste tam opakovali co vsechno se musime zeptat 😀
nam taky posunuli TP o tyden, ale to bysme museli maleho pocit v autobuse na zpatecni ceste z dovolene 😅 jiny TP mi uz doktorka neurcovala tak uvidime kdy to vlasnte bude 🙂

zzuzullka
27. jan 2010

baby a čo budete obliekať bábätkám na ceste z pôrodnice? bude stačiť body, dupačky, svetrík, čapička a deka? pôjdeme autom takže určite bude vo vajíčku, a tú zavinovačku do autosedačky som nekupovala, myslím že si vystačím aj s dekou, alebo nie? 😅

zzuzullka
27. jan 2010

to ja mám stále len nejden termín aj podľa utz aj podľa PM 🙂

zzuzullka
27. jan 2010

adelka, tak teda v autobuse... že sa nehanbíte 😀 😀 😀

kacenka24
27. jan 2010

Ahojte dievčatá.
Kedysi dávnejšie som tu prispievala a teraz Vás len väčšinou čítam. 🙂 Nezastihla som, či ste už preberali lehátka pre mimi. Ja sa nejako neviem rozhodnúť medzi Fisher Price a Chicco.

http://www.inzerosvet.sk/nahlad_inzeratu.php?nu...
http://www.inzerosvet.sk/nahlad_inzeratu.php?nu...

Kúpila by som aj to od Fisher, no hlavne ma odrádza to, že sa nedá nastaviť do úplne rovnej polohy a nemá takú mäkkú sedaciu časť pre mimi. Ale zasa "vibruje" a dá sa neskôr využívať ako hojdacie kresielko.

Ako ste na tom Vy?

blanka.k
27. jan 2010

Adel . jo, to znám. já taky jdu k mudr, že se jí zeptám na 5 věcí a vzpomennu si na 1 🤐
Zuzul - toť otázka, já to vůbec neodhadnu, prostě uvidím podle počasí a jestli dovolí autem zajet až k pavilonu porodnice. Jinak zavinovačka nebo deka si myslím, že je jedno 😉 My máme doma na matracích takové silnější obaly, co se dají vyvařovat, super věc. Jak sjem furt v posteli, jím tu, každé druhé sousto mi spadne mimo talíř 😀 , možná bych i tu nepromokavou podložku ocenila 🤐 🤐

blanka.k
27. jan 2010

Kacenka - ahoj, já bych objednala to Chicco. Sice u FP píšou od narození, ale to je blbost, když nejde do lehu, to by fakt v tom to dítko nemohlo být moc dlouho ☹
Kdybych ještě podle jednoho mudr. posunula TP o týden, tak bychom malého počali někde v Lednnickovaltickém areálu... 😀

kacenka24
27. jan 2010

Veď práve Blani, že by tam bolo zo začiatku také maličké mimi iba "poskrúcané". 😒

mishutka
27. jan 2010

Ahojky holky, tak už hlásím, že máme koberec natažený, skříň postavenou a vybavenou 😀 Odpol.jedeme k naším pro postýlku, načančáme to a vyfotíme 😉

blanka.k
27. jan 2010

Já jsem koukala na nějaké normy bezpečnostní co se týkajjí dětí, co jsou platné v ČR, tak třeba aby to bylo vhodné pro dítko od narození, tak má být ten úhle min. 150stupnů, ideálně je , když to jde "do roviny" na 180st. 😉 Právě psali, že výrobci kočárků, lehátek, atd. napíšou, že je to i pro novorozené děti (třeba sporťák), ale , že pokud to nejde položit do těch min150st., tak to není vhodné, dokud dítko samo nesedí 😉

zzuzullka
27. jan 2010

kacenka, tiež by som kupovala jedine také, ktoré sa dá dať do úplneho ľahu

blani a vy ste odkiaľ keď chodíte do Ledníc, Valtíc?

blanka.k
27. jan 2010

Zuzul - z Brna, takže tak hodinka vlakem do Podivína a pak jsme šli cca 10km pěšky 😉

zzuzullka
27. jan 2010

mishutka, tak sa teším na foto 🙂

zamilovana
27. jan 2010

Blanka
No ani do tohoto sterilizátora to netreba, moja známe má od Aventu, ale je to úplne ten istý kus plastu akurát môj z tesca stál v akcii 6 eur a jej z aventu 35 eur, je to len kus plastu ktorý strčíš do mikrovlnky, platíš hlavne za značku. Iné je odsávačka alebo niečo iné, čo má nejaký zložitejší systém, ale toto je úplne jedno. Neviem či si už skúšala ho dávať do mikrovlnky, ale mne tam vlezie len tak tak 😀

kacenka24
27. jan 2010

Dík baby, zoberiem si teda to Chicco. 🙂

bibi13
27. jan 2010

no zdeni ja som to skušala.. lahla som si a včera sa trošku teda pomrvil a kopol.. ale napr. predvčera nič.. absolutne ma ignoroval.. 😖

zzuzullka
27. jan 2010

bibi, náš bol síce včera ako čertík ale pred tým mal tiež 2 dni po sebe kedy som o ňom vôbec nevedela

kacenka24
27. jan 2010

Ja zasa najviac cítim pohyby, keď si ľahnem na chrbát. To sa mu vôbec nepáči a doslova vystrája.

mishutka
27. jan 2010

Já budu kupovat lehátko asi až po porodě, nevím jestli mi k něčemu bude. U nás je takový klid, že ho uslyším kdykoliv a mám i cestovní postýlku tak bude lebedit v ní 😉

blanka.k
27. jan 2010

Zamilovaná - já mám ten menší https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😉 Stál 69,-, jak píšeš, však je to kus plastu 😅 A ten můj se do mikrovlnky 100% vleze 😉
Můj malý se teď týden hýbe až moc, pokaždé, když zakašlu, zasmrkám, kýchnu....což je skoro pořád 😢 Tak doufám, že mu to neublíží. jsem si teď měřila teplotu, přijde mi, že dnes mám horečku, teče mi z očí, potím se,... ale asi mám jen studené ruce, na jednom teploměru 35,9 , druhý 36,0 😅 Nebo blbé teploměry 😖

kacenka24
27. jan 2010

Mishut, my bývame vo veľkom rodinnom poschodovom dome. Chystám sa mať aj dve postielky, jednu v spálni a druhá je ešte po MM, tam dokúpime iba nový matrac a dám si ju do kuchyne, kde sa zdržujem najväčšiu časť dňa. A to lehátko chcem hlavne využívať, keď budem u mamy, alebo tak.

zzuzullka
27. jan 2010

mishutka, tiež budem kupovať lehátko až po pôrode podľa potreby a tiež mám aj cestovnú postieľku tak keď budem v kuchyni tak bude v nej pri mne

mishah
27. jan 2010

Ahojky, hezké mrazivé odpoledne 😉 Ani se raději nekoukám na teploměr,nicméně v autě nám nejsíš zamrzla nafta... 😖 Dneska teda ruším i odpolední procházku,všude kolem je náledí, Lukáškovi to klouže a pořád ho jen tahám za ručičku a sama mám teda co dělat...V pátek vyrazíme nejspíš k babičce,ať má aspoń nějakou změnu...

Zdeni: souhlasím 🙂 taky si myslím,že s dětma to strašně utíká a je škoda se o to připravit...Taky máme určitě o něco menší příjem,ale s tím jsme počítali,když jsme děti chtěli.A sebelepší péče nenahradí mámu.dřív jsme si taky myslela, že bych šla případně do práce, ale když má člověk vlastní dítko,opravdu se to úplně změnilo...

Ad sterilizátor:pozor na velikost MT, já měla ten Avent(vesměs mi jen zabíral místo ve skříni,protože jsem stejně kojila..)a do MT se vešel musím říct tak tak... 😅

kacenka: určiě bych vybrala to chicco, to FP jsem měla u Lukáška(+ještě jedno od kamarádky hauck) a osobně mi moc nevyhovovalo-není moc stabilní,má snad jen 3 polohy,hrazdička je moc vysoko,takže na ní dítě pořádně stejně nedosáhne..a batolata už mají úplně jiné zájmy, než se pohupovat v lehátku.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre