Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

matpaj
11. feb 2010

no arcik, ja som chora uz 3krat toto tehu a to som raz musela brat antibiotika, najhorsie ze v tretom mesiaci, stale som ich odkladala, ale neslo to, bolo mi hrozne zle.... ☹
paralenom sa nacpavam, ale moc nezabera, hrozne ma boli hlava a aky iny liek si mozem dat?.....

inak aj u nas snezi.....

😒

arcik
11. feb 2010

Klárko čočkovou sice polivku jsem dělala včera,ale čočku udělám hned příští tejden jsem chytla slinu :o))a koblížky vdolečky bude zejtra dělat táta 😀 😀 😀 😝

arcik
11. feb 2010

MAtpaj i já měla ATB někd yokolo 3 měsíce,bez nich bych asi umrela....
no jakej jinej lék?nejsem si jistá jestli třeba brufen na celkovou úlevu ale do toho nosa si klidně dej otrivin nebo olynth HA já jsem to měla i od mudry povolený jinak bych se asi zasebevraždila

matpaj
11. feb 2010

arcik, ja mam nastastie uvarene od vcera....zapecene kuracie prsia so zampinonami a smotanou a este mame aj karloarsky gulas....a zopar parenych knedli...tak budem dojedat ale nemam vobec chut ani cuch tak mne je vlastna jedno co zjem..... 😒

arcik
11. feb 2010

Matpaj to je nejlepší dietka hele 😉

xxx.klarka
11. feb 2010

arcik, já na čočku také dostala chuť, tak bude dneska. Na víkend se chystám dělat bramborové knedlíky plněné uzeným masem ze zelím a cibulkou 🙂 A ty koblížku budu dělat poprvé, nikdy jsem je nedělala, tak jsem na to zvěděvá jak se povedou. 🙂 Můj drahý přítel bude o víkendu zase dělat klobásy a udit je, takže budu samotná samotinká, tak si zajedu zítra pro mladší ségru at se tolik nenudím 😀

aaadus
11. feb 2010

matpaj to mě mrzí, že jsi nemocná ☹ A co zkusit takovou tu hodně větrovou a pálivou mastičku co se maže pod nos, čínská mast nebo tak nějak se to jmenuje?
arcik brufen neeeee
klarka kvůli tomu čištění jsme friťák přestali používat. To byl vždycky hnus to vyčistit a stejně mi to furt připadalo mastné 😠 Ale teď ty nové friťáky mi připadají lepší. A pak pošli koblížku jo? 😀

arcik
11. feb 2010

KLárko tohle znám,ještě že mám ségru a malou jinka bych umřela nudou kolikrát...ale v sobotu jdem zase na ples a co budu vařit o víkendu fakt netušim asi zapeču kotletky se šlehačkou a nevim,nic mě nijako nenapadá 🙂 asi nic nacpu se k našim

aaadus
11. feb 2010

A od večera jsem sama doma 😠

matpaj
11. feb 2010

do nosa si davam physiomer a mam aj kvapky na baze homeopatik.....a cmulam take brutalne mentolove cukriky,tie ma celkom dobre "pretiahnu"......

boze, musim si ist umyt vlasy, neznasam to.....

m.c.
11. feb 2010

holky, vás je naprosto nemožný dočíst! Prolítla jsem poslední 2 stránky, víc nedám 😅

Ad kalhotky do porodnic - rozhodně jsou 100% lepší ty síťovaný (jsou koupit i po kusech v lékárně) než ty jednorázové. Potvrzuju z vlastní zkušenosti. Navíc se ty síťovaný dají i přeprat a vydrží i na doma na pár dní po porodu, kdy ještě teče krev víc, nehledě na to že jsou mnohem pohodlnější.

Petr/Tomáš - mně se líbí obě jména🙂. Tomáška máme vybraný jméno pro kluka a manžel je Petr🙂.

A už nevím na co dalšího jsem chtěla reagovat....

xxx.klarka
11. feb 2010

aaadus, tak mi ho používáme jednou za uherát, ale teď je je už fakt humus, musím to umýt 😠 Naštěstí mám takový že se dá celý rozebrat, jinak bych se na to asi vyprdla ......... noo kdo ví jaký budou. Chci je udělat plněný, tak nevím zda se mi nerozpadnou 😀

arcik, to jo, tento týden přijede ta nejmladší a příští prý přijede ta starší tak jsem zvědavá😀 .... nemít ten internet tak umřu úplně nudou 🙂 na jaký ples se chystáte?

aaadus
11. feb 2010

klarka no my ho taky používali sem tam, teď raději smažím na pánvi, smradlavý olej hned vyliju a je klid. Aspoň mě to neláká smažit kde co 😅 Pak dej vědět jak se koblížky povedly, ale jsi šikovná a určitě se po nich jen zapráší 😉

houbik
11. feb 2010

ahoj holky, ja mam dnes k obedu sekany rizek s kasi z nasi kantyny 😀 v praze taky napadl snih, zas pak bude aspon poradny jaro 😉
jinak co se tyka vitaminu, tak taky mi bylo doporuceno od 16tt nebrat, ze pry jsou pak velke deti a i maminky zbytecne nabiraji, dite si pry vezme co potrebuje, v nejhorsim z nasich zasob 🙂
holky, chtela jsem se zeptat, je potreba do postylky perinka a polstar uz od zacatku? nebo dite spi jen v zavince/spacim pytli? a nejaky ten fixacni valecek...? chci se zastavit v ikei pro postylku a nejake tyhle veci na spani, tak at vim, co je a co neni potreba, diky!

aaadus
11. feb 2010

houbik polštář ze začátku určitě nee, stačí dát plínku kvůli ublinknutí. Já asi budu malého dávat ze začátku do spacího pytle nebo zavinky, podle toho v čem se mu bude více líbit a až se nebudu tolik bát, tak ho začnu přikrývat dekou. Ale nevím, to je jen můj názor

xxx.klarka
11. feb 2010

aaadus, tak mi v něm smažíme jen hranolky. Na nic jiného ho nepoužíváme. 🙂 Dám vědět, to se neboj, když se povedou tak se budu chlubit. V týdnu se chystám na míša řezy a přesdalší víkend mě čeká dort pro neteř. 😀

ciknori
11. feb 2010

Ahoj holky, nevím jestli se to tu řešilo, nestíhám dočítat, ale nosíte některé stahovací punčochy?

adelka89
11. feb 2010

ahoj holky, ja jen na skok 🙂
dneska jdu do poradny a manzel ma navic statnice tak mame taky docela perne rano 🙂
ozvu se zase kolem obeda 🙂
zatim se tu mejte krasne

aaadus
11. feb 2010

klarka ses nějak rozpekla 😀
adelka ať je na poradně všechno ok 😉

lolita.9991
11. feb 2010

houbik vakusik do jedneho roka nie je vobec treba,

na zaciatok bude spinkavat v poerinke,len trosku povolim

a ked uz bude chladnejsie tak deku alebo paplonik,prichytim o spodokmatraca aby si ju nestiahlo na seba

aaadus
11. feb 2010

ciknori asi se to tu už někdy řešilo. Já punčochy nenosím. Zrovna včera jsem se na to ptala obvodního, že se mi začínají zhoršovat krečáky a říkal, že v těhu se s tím moc nedá dělat - sprchovat ledovou vodou a dávat nohy co nejvíce nahoru. Jen kdyby bylo nejhůř tak by mi předpsal nějaké prášky, ale jméno jsem zapoměla

doli1
11. feb 2010

ahojky všem
včera jsem byla na kontrole.moč už mám v pohodě ale ještě 15 mám přinést moč na rozbory tak snad to bude dobré.postěžovala jsem si na svoji bolavou nohu tak mě dr moc nepotěšil mám to vyřešit s obvodní ale vypadá to na vnitřní křečovou žilu 😖 takže ciknori asi budu nosit stahovací punčochy klidně cokoliv hlavně že to pomůže.taky skoušel jak to dole drží a už neřekl dobrý jako vždy ale ještě to jde příště už vás pošlu do porodnice takže asi to bude to dubnátko jak si říkám od začátku a nebo jak u šimona to nedonosíte ani do června a nakonec jsem do července přenášela 😅

kalhotky uřco sítované a u nás je taky prodávají v lékarně po kusu.je fajn že se dají v rukách přeprat a suchý jsou během chvilky.

xxx.klarka
11. feb 2010

aaadus, tak já vždy pekla. Dort neteřím peču co jsem s přítelem na každé narozeniny 🙂 si vždy vyberou a tetička pak udělá 😀 domu se mi nevyplatí péct u nás se to nesní, přítel to sladké moc nemusí, pálí ho po tom žáha. Ale příští týden majá neteře prázdniny, tak budou u babičky tak proto budu péct, bude to mít kdo jíst. 🙂

aaadus
11. feb 2010

klarka u nás by to taky nikdo nejedl když jsme doma 2. Ale v sobotu přijedou naši tak chci zkusit upéct perník

doli1
11. feb 2010

u nás je to přesně naopak sladké jíme všichni a moc rádi.já mám hlavně ráda jablkové koláče a dorty ořiškové.prcek sní všechno ten by nejraději jedl jen koláče a táta ten rád peče a sní skoro vše krom ořechů.
ted jsou ostatky u nás až příští týden a mě nikdo nedonutí smažit koblihy.minulí rok jsem dělala ted tedy nee ani náhodou

ciknori
11. feb 2010

Mě právě taky bovajlí lýtka, v levé mívám někdy v noci i křeč, teď mě už dva dny bolí spíš pravá, tak jsem si je stáhla aspoň elasťákem. Doktorka mi minule v poradně říkala že mě kdyžtak pošle s nohama na ultrazvuk, tak se asi ozvu. Večer si to natírám relaxem na unavené a oteklé nohy a je to jak když je ponoříš do ledové vody 🙂
Jinak OGTT křivka byla gestačně v pořádku, ale trochu zpomalená, ale i podle anamnézy mi říkali, že mám predispozice. Čípek jsem měla skoro 5 cm, takže super, no a Krišpín prospívá, podle měření byl asi o tři týdny větší, takže porodím asi puknutím vejpůl. 😅 Ale snad to není cukrem, a je jen nadmírák po tatínkovi.

doli1
11. feb 2010

holky malá se krásně protahuje a už mi nechává patičku na pohlazení.vždy ju vystrčí a když tam položim ruku tak jde nádherně cítit něco maličkého kulatého.šimi měl patičku úplně na stejném místě takže je stejně otočená hlavně hlavičkou dolů

xxx.klarka
11. feb 2010

doli, jé to musí být krásný🙂

aaadus, přesně tak. U nás to jde vždy slepicím. Jen minule jsem pekla tvarohové šátečky a ty jsem do druhého dne snědli všechny:D

doli1
11. feb 2010

ciknori tak doufe že porodíš dřív když už ted je o tolik napřed.
mě právě dr říkal že pokud jedna noha bolí víc tak že jde pravděpodobně o křečáky a mě bolí jen levá pravá jen někdy.15 se dozvím co se stim dá dělat či nedělat.rozhodně potřebuji nějaký krém protože někdy je ta bolest fakt děsná.v pondělí jsem nespala do 4h a pak jsem odpadla do zaslouženého spánku.musim jít uklízet.čekají mě dnes postele 😖

xxx.klarka
11. feb 2010

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=212920 Jsem našla další paní co dělá ty předlohy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre