Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lolita.9991
14. feb 2010

ahojte baby stem sa spytat

ako casto pocitujete kopkanie babatka,alebo pohyby
lebo moja malinka sa moc casto nehybe 😒

doli1
14. feb 2010

ahojk ted jsem nějak nestíhala.šimka mám zas nemocného a ufnundaného atd.do toho jsme byli na plese a organizovali karneval.hlavně že ted už mě čeká snad klídek.
v lékarně mi řekli že ušní jsou rychlí a docela přasný ale často poruchoví.čelní je dost orientační.rtutovky se už neprodávají a digi tak to trvá fakt dlouho.ted jak jsem měřila šimka tak ikdyž měl teplotu tak než se to změřilo tka to trvalo a to byla rychloběžka!přijdemi že tak sekundu trvá jedna desetinka a začíná na 35.dokonce jsem ted četla na diskuzi o teploměrech že by se měli dělat grafy s novim teploměrem a s rtutovkou až po nějakém čase vyhodnotit jak přesně ten teploměr měří a začít mu věřit nebo bez grafu to brat jen jako orientační teplotu.
moje zkušenosti tento byl dost dobrý ale v lékárnách ho ted nikde neměli http://www.lekarnaparizska.cz/teplomer-digiomro...
za to tento to je katastrofa.klidně po nějaké době nenaměří víc jak 36,5 ale zas ho prodávají všude http://www.bytfit.cz/teplomer-thermoval-digi-co...

doli1
14. feb 2010

loli třeba už tam nemá tolik místečka tak se jen protahuje.hlavní je aspon sem tam něco cítit.
Elinka je taky lenoch oproti šimkovi.taky se jen protahuje sem tam ukáže patičku.mě zas přijde že je děsně malinká

lucik...
14. feb 2010

doli tak už jste se rozhodli pro jméno jo 😀

loli já jak kdy 😉 Někdy jí cítím pořád a dost a někdy jen minimálně

lucik...
14. feb 2010

jo holky, ještě jsem se chtěla zeptat, ten velký UTZ ve 30tt, je povinný - jako musí se dělat? Já jen že jdu k dr. až ve 30tt a žádný papír mi zatím nedala tak jestli se mám někam objednat už teď protože vím že většinou mají dost dobředu obsazeno.

michalag
autor
14. feb 2010

lolita, hlavne ze citis pohyby 😉

doli Simonkovi zelame skore uzdravenie 🙂 😉

lucik, u nas je sono v 30tt povinne ale moze sa robit v rozmedzi od 30-32tt

doli1
14. feb 2010

tento ultrazvuk si většinou dr dělá sám už nikam neposílá.já jdu až ve 32tt.jinak povinny je.
jj už jsme rozhodlí rozhodla to kamarádka za nás.porodila Aničku tak jsem řekla že další jméno na A už neee

lolita.9991
14. feb 2010

len ja som 26tt a nemam velke brusko a este ze je trosku mensia tak mam obavy 😢

bibi13
14. feb 2010

lolita, ono to príde.. mna napr. teraz drobec nekope skoro vôbec, iba sa prevaluje.. stáááále teda.. ale zase za par dni myslím, že bude klud, lebo je teraz fakt hyperaktivista.. 😀 😀

michalag
autor
14. feb 2010

doli, takze bude Eliška? 🙂

lolita.9991
14. feb 2010

bibi ved ty uz si skoro v cieli

no neviem aj tak mam obavy

xxx.klarka
14. feb 2010

Tak jsem pomahla drahému navážit klobásy. Teď dělám bramborovou kaši s uzeným masíčkem a pak až pojede odvést ty klobásy tak mě vyhodí v tescu a nakoupím si. Snad narazím i na něco pro Natálku 🙂 Dlouho jsem jí nic nekoupila. 🙂

bibi13
14. feb 2010

lolita, ale pamätám si ako som pred pár týždnami stresovala, že sa drobec nehybe.. aj som tu písala.. pokial ho citiš aspon párkrát za den a lekar ti potvrdil pohyby, tak neboj..

antynka1
14. feb 2010

lolita - my máme spolu skoro stejný termín a to já mám prcka ještě asi o 10 dní mladšího - někdy řádí hodně - třeba včera když jsem šla spát. A někdy o ní celý den nevím - jenom třeba dva tři kopanečky.....

zdenkapo
14. feb 2010

Doli
tak nakonec Eliška 😀 to měl být tenkrát TOmášek,kdyby byl holka, uváděli jsme to do porodopisu
ten teploměr teda fakt nevim,aby byl přesný a rychlý...

Loli
já Aničku cítím dost často a dost intenzivně od močáku až k žaludku... tak sleduj jakýkoliv pohyb,nemusí to být hned kopnutí...

Lucik
jj utz je povinný a má se dělat 30tt-32tt- já jdu 22.2. a to budu 32tt,takže tě určo pošle, moje gyn ho dělá přímo v ordinaci její

lienka1076__2
14. feb 2010

Ahojky.
Ani moja malinká v poslednom čase moc nekope, len sa prevaľuje a to pomerne často. a niekedy to aj dosť bolí ☹ .

bramburka
14. feb 2010

ahoj no my mame doma asi 50 teplomeru... 😀 paradoxne nejvic pouzivam ten co tu Doli psala, ze je nepresny, on je opravdu nepresny, alepresne o 0,3 desetinky, takze kdyz je 36,7 tak je to vlastne 37,0, takze si to vzdy prictu a je to, overila jsem si to na rtutovym teplomeru na sobe. Zajimave je ale, ze kdyz s ni m merim male, tak presny je a to proto, ze ji ho drzim v podpazdi a jakoby tlacim nahoru, aby to bylo tesne nalepene na kuzi. Ostatni jsou vzdy +- M,3 desetinky, no, obecne je to asi tak, ze kdyz byste is tim digi drzeli pod rukou teplomer 5 minut, tak on se nakonec taky vysplha na spravnou teplotu a za tech zhruha minutu je to takove orientacni. Driv mi to vadilo, ale ted jak mame furt teploty, tak rozlisuju - nema teplotu - ma teplotu do 38 - neresim, nedavam aniparalen - teplota 38 a vic srazime praskama. No a to uz jsem schopna poznat podle pusinky na čelíčko. Rty jsou velmi dobrý teploměr. Lepsinez ruka - tu mate bud teplou nebo studenou. rty me jeste nezklamaly. A to jsou zaroven muj nocni teplomer, pokud rty reknou horká, dostane paralen a merim jen pres den.

Ale az se vynalezne nejaky fakt dobry ušní teplomer, který bude dobre merit (neumi to ani v nemocnici, mamka tam mela svuj a ukazoval vzdy necojineho), tak si ho rada koupim. Super recenze byly na Braun, jenze ten se prestal nejak prodavat, asi vedi proc, presny asi nebyl taky.

zdenkapo
14. feb 2010

tak nám tatka odjel,tak to bude nuda... až na ty doktory co mě v týdnu čekaj 😖


BABYVAK
právě uvažuju,že koupim babyvak,furt se nemůžu rozhodnout http://www.babyvak.cz/index.php?ln=cz&nc=126615...
i doktoři to doporučujou- na rozdíl od klasických klokanek

michalag
autor
14. feb 2010

baby tak uz je na svete aj prve Aprilovciatko/ dubenatko (neviem ako sa to presne sklonuje tak sa ospravedlnujem), malicka mala 1800g a 41cm 🙂

antynka1
14. feb 2010

Tak to je taky docela brzy. Hlavně, jestli jsou holky v pořádku.

xxx.klarka
14. feb 2010

ty vogo, to je pěknéé 🙂 Hlavně aby maličká vše hezky dohnala a brzo byli doma 🙂

zdenkapo
14. feb 2010

Michala
no neblázni fakt? v kolikátém byla mamča tt?a je holčička v pořádku? asi je v inkubátoru na dlouho,že? no taky čekám dubňátko 😲 však příští týden začnu prát a žehlit

michalag
autor
14. feb 2010

mamca bola v 31tt Tp mala 21.4. ale viac neviem, hlavne aby boli obidve v poriadku ... ale viac nevieme

zdenka, ja sa toho zacinam trosku desit 🤐

antynka1
14. feb 2010

Tak to na 31 tt má malá krásnou váhu 🙂

zdenkapo
14. feb 2010

uf,jako že už bych teď porodila 😲 doufám,že Anička vydrží aspoň do konce března,ale tašku budu balit tento týden a prát začnu příští týden a o víkenku budem stěhovat přebalovák a tak,abych tam mohla rovnou skládat ty vyprané věcičky

antynka1
14. feb 2010

Mě by zajímalo, jestli ty maminy co porodí takhle brzy mají předtím nějaké problémy - jako že se o tom, že to hrozí. Nebo myslíte, že se to najednou prostě stane? Třeba ta Mirka co porodila v 22+1 tak měla od 17. tt hodně časté tuhnutí břicha......

zdenkapo
14. feb 2010

Anty
myslim,že spíše problémy nejsou, porod prostě přijde z ničeho nic.... mě taky začli týden před porodem stahy prostě z nenadání a hotovo... švagrová byla u gyn, a prý porod nehrozí a večer jí praskla voda a bylo

bramburka
14. feb 2010

Anty svagrova porodila syna ve 32. tydnu, nic, uplne v poho, jen ted se ukazuji logopedicke vady, protoze nema uplne spravne vyvinutou jemnou motoriku oblicejoveho svalstva, jinak je Toník velmi inteligentní a má samé 1...

Bracha nevim kdy se narodil, ale mel 1,5 kg, zhubnul na 1 kg v inkubatoru pred 36 lety, je velmi inteligentní, zastava celkem vysoky post a vystudoval VŠ.

Muzou se narodit deti pozdeji a chbyka se vloudí, že třeba jeste není neco dovyvinuté, ale snad se tak nějak obecně říká, ýe od 30 tt výš už je to OK. Tak to ma vetsina z nas za par, tak vydrzte. Samo cim dyl u maminky, tip lip, ale zase ne moc dlouho 😀

antynka1
14. feb 2010

No to je hezký... No prostě budeme věřit, že našim prckům u náš líbí 🙂

medan29
14. feb 2010

Ahojka, tak od rána zas depka, ráno jsem zas trochu špinila pak už nic ale pořád se bojím, ve středu jdu na kontrolu tak snad bude vše ok ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre