Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lenka268
10. mar 2011

Ahojte, ako sa mate co mate nove? Danko ma opat sople, opat bez teploty taky lahky priebeh. Zatial sme nemali antibiotika ani raz tak super. Boli sme na poradni ako 9 mesacny teraz v pondelok, dr. sa pytala ci lozi, - zatial len do zadu, ci vydrzi troska stat pri postielke - tak to tiez , ci zbiera spinky ked je na bruchu, ze to by mal, asi ci dobre vidi alebo neviem preco sa to pytala. Zrejme ci ho zaujme aj taka malinka vec neviem. Potom o jedle sme dost rozpravali, co sa tyka ryb do roka nie, maximalne nejakeho kvalitneho lososa, ale ja mu este nedavam, potom jogurty kludne aj ine ako activiu - nejake ovocne , mozem skusat uz hocico opatrne. Pridavat tvrde syry mi kazala, strukoviny pomaly, no tak spekulujem, kombinujem aby mal trocha tu stravu uz pestrejsiu. Ozaj ako vam papaju deti, mixujete este? asi nie co?, Ja sa snazim davat vacsie kusky ale velakrat ho s toho napina a vypluva to von. Tak to este sem tam mixujem podla toho co, cestoviny pekne spapa cele aj ryzu, nieco dam cele nieco zmixujem. Zatial ahojte a pekny den.

lenka268
10. mar 2011

jaj este som zabudla vazime 11,3 kg a 82 cm. 😉

katusradus
10. mar 2011

@lenka268 ahoj Leni tak som teda tu 😉 no krásne rastiete!!! tými spinkami myslela či má vyvinutú jemnu motoriku,či vie uchopiť dvoma prstami veci,večer ti napíšem ak bude čas 🙂

lenka268
10. mar 2011

@katusradus Ahoj Katka, som moc rada ze si tu, aha to ma nenapadlo ohladom tych spiniek, robi taky fajn vysavac doma takze by to malo byt v poriadku. Tak sa ozvi ked budes moc. 😉

nice202
10. mar 2011

ahoj, no tak my sme uz uplne niekde inde. chodime okolo vsetkeho, su tu ja pokusy o smaostatne chodenie. uz vobec nelezi na bruchu ani nijak. uz tu mam normalne decko. aj hovorime nieco. mama je uplne bezne, potom ked je hladna pride ku mne povie papa a ide sa papat. ak vidi psa po vie haaa a podobne. tancujeme pri pesnickach... po stvornozky chodime lepsie ako normalne. vlastne beha tak. mne doktorka povedala, ze ryby ANO urcite. jedla ich sice len 2 x lebo najviac nam chuti uvarena zapecena brokolica so syrom...ziadne mixovanie, uplne normalne kusky. mensie. sama si prezera detske tvrde knizky. jej vysvetlujem. kacky pozna, medved je brrr a podobne. moja mama je baba.

nice202
10. mar 2011

jou a este jednu podstatnu vec vie, ktora mi usetrila kopu starosti je slovcko nie. ked nechce papat, zavrti hlavou, ked uz nieco nechce, proste vie a ukaze nie.

lenka268
10. mar 2011

@nice202 waw no sikulka.. 😉 super, okrem toho chodenia sme prejavmi asi tak pdoobne, ukaze s ruckou kde je auto to som ho ucila ze brm brm poviem, a tak ako pises havo, baba a tak.... Inak ti lekari sa nevedia zhodnut s tymi rybami nechapem, niekto povie tak niekto tak, ale ved treba davat to co dietatku chuti a vyhovuje.. Tiez nerobim presne to co mi kto povie, ked mu zachuti nieco trosku dam okostovat a skusame ale opatrne.

nice202
11. mar 2011

@lenka268 ale ved jasne, ja jej davam co uznam za vhodne. 😉 uz ochutnala kade co. nehovorim, ze to jedla, ale olizla uz dost veci. my nie sme alergickí nastastie. klop klop. ja som niekedy vobec rada, ze nieco zje. stale malu kojim, tak mozno preto je to s papanim taka bieda. minule, ale zjedla cely krajec chleba s avokadovou natierkou. bola som prekvapena.

diana23
17. mar 2011

ahojte, mam s malou podobne zazitky beha po kolienkach vylezie na nabytok poobieha, zlezie a zas na kolienka, tancuje na pesnicky🙂je to sranda

@nice202 ako robis zapecenu brokolicu?cestoviny, brokolicu, vajicko? a avokadovu natierku?

...inak davate chlebik aj s rascou? ja stale vyberam, ale nechce sa mi to stale prplit🙂

dracinek
17. mar 2011

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla a z tu dobu už jsme pěkně povyrostli 🙂 Můžu se zase přidat?

martinapro
17. mar 2011

@dracinek Ahojky, taky bych se ráda přidala. Máme téměř stejně staré prcky, tak mě moc zajímá jaké pokroky dělají jiné miminka, teda už batolátka. 🙂
Náš Adámek například už začal sám chodit, jsem za to ráda, že je tak šikovný, ale zároveň mám obavy, co zase vyvede, do čeho se zase praští a tak. ☹

dracinek
18. mar 2011

@martinapro Ahojky, dívala jsem se na fotečky a malý je kouzelný 🙂 No Jareček už taky chodí, sám udělá už pár kroků a všude leze a zkoumá. No, ty obavy a úrazy k tomu, bohužel, patří 🙂

zuzana39
18. mar 2011

Ahojte,dllllho som tu nebola,občas len nakuknem čo máte nové 😉 je tu plno nových maminiek 😉 náš krpec už chodí,je to šidlo,nemožem sa od neho ani pohnúť,všade sa štverá 🙂 spinká niekedy už len 1x za deň.Prestala som už kojiť,sám sa odstavil,bolo mi to lúto,ale čo už.

nice202
18. mar 2011

@diana23 ahoj, avokadova natierka je uplne najjednoduchsia na svete a pritom sa ide mala za nou zabit. jedno zrele avokado, tzn: makke, rozrezem na polky, vyberem kostku a vyskrabem vnutro do misky. pridam kyslu smotanu a zamiesam, popoucim...dam na chlebik, narezem na kocky a moze sa jest. je to super, ze dieta si to moze aj samo davat do ust.... ak chces pre dospelych avokadovu natierku, tak si tam uz pridas co chces. velmi je chutna s cesnakom a syrom... zapecena brokolica, je tiez uplne easy. uvaris brokolicu, zemiaky. mozes aj kuracie masko, ale nemusis.... hodis do zapekacej misky. rozmixujes si nejaku smotanu, ja davam na slahanie je najlepsia, do nej supnes zltko, vylejes na brokolicu a zemiaky a nastruhas syr. das zapiect. a cestoviny uvarim a popozeram, co dom dal a to do toho dam.... kukuricu, hrasok, mrkvu, oprazeny por, no co chces a co svojmu drobcovi uz davas. ja toho uz davam dost. a co sa tyka chlebika, ano aj s rascou, aj bez, aj slnecnicovy chlieb davam,lebo ten jeme doma my a ma semiacka a nic sa nestalo. ja uz nemixujem. papa normalne kusky.

nice202
18. mar 2011

moja mala urobila zatial len dva kroky, este nechodi. ale beha po stvornozky. mame gulickovy bazen a tam travi vela casu, strasne sa tesi. je hotova z inych deti. asi zacnem chodit do materskeho centra. ale zato vela hovori a znakuje

dracinek
18. mar 2011

@zuzana39 můj malý se teď taky sám odstavil - no nutit je přece nemůžeme a zase je to lepší než když by chtěli být na prsu do 6ti let 😀

dracinek
18. mar 2011

@nice202 jéé ty recepty vypadají dobře-to testneme 🙂
Ještě nějaké receptíky?? Já dnes asi vyzkouším rajskou s mrkví a petřželí a celerem (to místo cukru a koření aby to mělo chut) a k tomu asi testoviny 😉)

nice202
18. mar 2011

ja uz trosku solim, predsa je to mineral a telo to potrebuje. fakt len poprasim. vcera som robila zemiakovu mliecnu polievku s mrkvou. dnes bude kuracie s mrkvou a zemiakovou kasou s petrzlenovou vnatou...

diana23
18. mar 2011

@nice202 dakujem, len ja este nemozem davat smotanu...a celkovo mliecne vyrobky, takze zase nic🙂tu brokolicu robim pre nas rovnako, len malej zas nie kvoli mlieku...a uz ma to nebavi 😒
a kde ju mas kym varis?lebo hned ako zacnem varit vylezie mi na nohy, postavi sa a caka, ze ju vezmem na ruky🙂
v stolicke vydrzi len chvilku
...tiez uvazujem nad MC, lebo sa ide zblaznit z deti, je to upne neskutocne ako sa na ne chichuna🙂inak ten gulickovy bazen je dobty typ. nela nevydrzi dlho pri jednej cinnosti. teraz ma tiez loptove obdobie, predtym bolo legove. pacia sa jej aj auta, ale baby pre mimi ako lamaze a FP ju nejako vobec neoslovili, mozno neskor. ...a tie gulicky veru kupim, mozno chvilu obsedi.
a gratulujem k prvym krockom🙂

diana23
18. mar 2011

@lenka268 ahoj, uz nemixujem, nieco pucim, nieco krajam, ale potom sa zlosti, ze sa jej nechce zut🙂zaujimave, ze rozok a chlieb pozuje bez problemov🙂
...danko je neuveritelne velkyyyyyyyyyy🙂

katusradus
18. mar 2011

ahojte baby vidím,že vo velkom varíte tak tiež dávam jeden recept- špenátové halušky s kyslou smotanou bambinom alebo strúhaným syrom 😵 môj tiež ešte nechodí iba stojí sám bez opory @nice202 tie zapekané cestoviny som minule robila mnaaam @zuzana39 hm,šikovníček 🙂 aj môj sa tiež sám odstavil,čo už,škoda ☹

smejkoh
18. mar 2011

@zuzana39 Sikovni ste, ked uz behate. My zatial po styroch ako turbo a s oporou okolo nabytku, postielky, gauca ... No mne sa mala tiez teraz odstavila pred necelym tyzdnom. To je nas tu nejako vela odstavenych. 😒
@lenka268 Ja vacsinu jedla este mixujem, lebo davam casto maso a s tym sa mi davi. Mame zatial len 2 zuby, tak nema cim zut.
@diana23 Ja davam chlebik aj s rascou a v pohode to spapa. Rasca by vraj mala byt dobra na travenie.

michalag
autor
19. mar 2011

Ahojte majovky a majovciatka 🙂
Mnohe ma asi moc nepoznate alebo len zbezne
ako som vas rychlosti precitala tak mate velmi sikovne deticky 🙂 😵

Nasa Lucka stvornozkuje o 106, vsade sa stavia, stvera, beha popri nabytku a posledne dni sa uz skusa aj pustit nabytku ... povie nam mama, tata, brrrrm, toto ....zatial mame len 2 zubky ale vyzera ze nam ide dvojka dole a asi 4 horne ale to asi este chvilku potrva kym vylezu 😝

nice202
22. mar 2011

@diana23 ahoj, no prve kroky, to bol skor pad s krokmi 😀 . stale chodime len okolo nabytku a vsetkeho, kde sa da postavit. inak sa boji pustit, alebo co. pred dvoma dnami mi zjedla prvy krat jogurt, asi bola velmi hladna. dnes som jej ho chcela dat, tak ho vypluvala. do mc este nejdem. pockam asi az fakt ked bude chodit. to sa aj viac zabavi a vacsina kurzov, alebo tak je od 1 roka. u nas hracky su uplne totalne out.. najlepsi je mobi, ovladac, telka, kable, notebook /ten asi najviac/. sme jej kupii taky detsky, nech vytrhava tlacitka z neho. my mame 7 zubov, ani neviem kedy vysli

MAMKY: Mozem sa opytat, tie co kojite, tak ako casto za 24 hodin? Dakujem

ica9
22. mar 2011

@nice202 Ja kojim tak 4X za 24 hod. Lekarka povedala, ze staci 3-4X. Ale ak to je menej treba nahradit UM. My chodime od 4 mesiaca do MC-cvicenie na fit loptach 🙂 Je to super-ale az posledne mesiace si to uziva aj nasa dcera 😉 Dovtedy sme odcvicili a isli domov. Teraz uz zostaneme v herni, ma strasne rada deti a nove hracky!!!! Tie doma su uz obkukane, takze 0 bodov, nezaujem 😠 Tiez najviac zaujme ovladac, mobil, kabel.

lenka268
23. mar 2011

@diana23
@smejkoh
tak to som rada ze nie sme sami, zut sa mu nechce veru, 6 zubov ma, uz by mohol, ja tiez uz len maso mixujme ostatne pekne spapa

lenka268
23. mar 2011

@diana23 este k tym mieram maleho, 😉 velky bol hned, porodne miery 4430 a 54, ale nejak velky sa mi nezda, tak normalne, to je tym ze je aj dlhy.

smejkoh
23. mar 2011

@lenka268 Ako riesis sosovicu, hrasok, kukuricku a ostatne jedla co maju šupky? Ja aj to mixujem, ale asi by som to mala obmedzit. 😒 nech si pomalicky zvyka.

lenka268
23. mar 2011

@smejkoh Dankovi len to maso dost vadi ked je v celku, fazulu mam taku velku bielu, ta sa akoby rozvari tak to je ok a hrach a ostatne take so supami niekedy supnem 😀 k masu podla toho ako to mam uvarene.

lenka268
23. mar 2011

@lenka268 tak som myslela ze ta fazulka je potom nie rozvarena ved kde by som ju tam hladala ale ta supka je meka ze to rozpucim, a niekedy to s tym masom rozmixujem, robim tri veci naraz tak to pisanie aj tak vyzera. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre