Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zzuzullka
4. apr 2010

no teda, Adelka to už má za sebou... gratulujééém a nech ste čo najskôr doma a hlavne zdravučký obidvaja 🙂

aj ja už by som chela rodiť, už sa neviem malého dočkať, ale teda ešte mám čas.najlepšie by bolo stihnúť tie štátnice a potom rodiť... no uvidíme ako to bude 🙂

antynka1
4. apr 2010

Davlu děkujeme 🙂

antynka1
4. apr 2010

Zuzi - a kdy ty státnice máš? Já jsem ráda, že už je mám za sebou, teď už by to bylo o dost horší - i když byli na mě hodní - bříško asi zafungovalo 😀

zzuzullka
4. apr 2010

anty tak ti si už Ing? či aké si mala štátnice...som to nejako zabudla 😅
ja ešte stále neviem presný termín, len viem že niekedy v priebehu prvých dvoch májových týždňoch...ale ešte nám to neupresnili...ale určite sa začnem normálne učiť a pripravovať sa a keby nám to náhodou malý pokazil no tak proste pôjdem v októbri...veď sa nič nestane

antynka1
4. apr 2010

Jenom Bc. 🙂 Na Ing. mám v plánu dělat přijímačky v šestinedělí 🙂
Tak to tě obdivuju - aby jsi tam náhodou neporodila..... U nás měly zpoždění, k tomu jsme tam musely být brzy a pak čekat, takže to bylo na celý den vysedávání po chodbách....... Tak to držím palce 🙂

vladkaz1
4. apr 2010

baby prepacte musela som ist off ,taky drbnuty pocit medzi nohami uplne jak keby mi maly zostupil dole ,som sa zlakla 2X za sebou som to citila ..
Co s atyka tej plodovej vody prvy krat mi trocha asi 2 dc odtieklo doma ,ako som varila ,to bolo len take splechnutie ,ziadne bolesti nic ,tak som sa osprsila dom av klude zobrala tasku suprs hups do nemocnice ,tak si na nechali na pozorovani ,ziadne kontrakcie krcok neskrateny ani som sa neotvarala nic .
No za 4 ry dni v nemocnici som sa postavila s nemocnicnej postele a splechot a zas ved to videli kocky co boli somnou ze same od seba tieklo asi 1,5 dc vody.. na vozke sa nezafarbilo nic kocky a sestricka ma presviacala ze je to moc ... ze sa to stava ,ale to je totalna hlupost moc to nebol a celkovo som lezala asi 10 sat dni takto ... moje mile ,ano dobre pocujete uz neviem kolko dni presne nepamatam sa ,vyvolavala mi svagrina sak mi moze babo umret a tak no ja som bola uz hotova vazne nic somnou nerobili ale ja som ani bolesti nemala .
No na koniec som zas mala tu vodu 3 ti krat odtecenu a to uz sa potvrdilo ze to voda plodova je ... no tak prisla doki ze co somnou ,zas ma nechala tak a rano sa rozhodla uz mi dat prostinal o pol 8 smej a 14,25 bola mala na svete .
Najhorsie bolo to otvorit sa prekonat nahle kontrakcie ,inak porod som mala super ,mala na jedno zatlacenie vonku ... iba tie bolesti pred no .
takze to je moj pribeh ...ako som malu rodila .
Snad sa mi uz tento krat skrati cipok a aj sa otvorim ☹
My uz mame 2 miminka? 😕 ja kde zijem????? srdecne gratulujem

vladkaz1
4. apr 2010

A este citam ze riesite farbu ,mala by byt cira ,ak je spinava nedajboze do zelena je zle ,treba ist hned urychlene k dr .
Inak sa stava ze voda ani odtiect nemusi a porod vyvolavaju a prasknu vodu az pred porodom ,takze nepanikarte ,ked odtece voda v klude sa osprchujte poberte veci a chodte k dokimu ,aspon moj uhol pohladu.

zzuzullka
4. apr 2010

antynka, tak to sa ti bude tiež dobre učiť na prijímačky s malou princeznou 🙂 ja som mala Bc. úplne v pohode, ani to netrvalo dlho, som bola nejako tušim piata na rade alebo tak nejako a samotné štátnice, úplne pohoda, vôbec som nemala stres, som sa tešila že to budem mať už za sebou a potom keď mi povedali, že teda nech idem počkať na chodbu aby sa poradili o známkach tak som bola prekvapená, že to bolo také rýchle...maturita bola tušim ťažšia 😀

vladka, tak to sa teda čudujem, že ťa tak dlho nechali a nič s tebou nerobili keď ti odtekala plodová voda. milujem keď sa riadia podľa nejakých tabuliek... moja mamina keď bola prvý krát tehotná, tak stále hovorila dokimu, že sa necíti dobre, že si pripadá, že jej to bábo vypadne a vždy ju vysmial a povedal, že je to normálne a tak s tým normálne behala a jazdila vlakom až potom raz na kontrole mu povedala, že to ale fakt nie je normálne...že ona normálne číti akoby jej tam fúkalo zo spodu, tak ju teda nahnevaný prehliadol a povedal, že už je otvorená na 4cm a to bola v nejako 5-6. mesiaci a už jej nedovolil ísť ani domov po veci, že môže potratiť a rýchlo ju hospizalizovali

antynka1
4. apr 2010

Vladko - to jsi si tedy užila.... Já bych byla také na nervy....

antynka1
4. apr 2010

Zuzulka - o asi budu úplně mimo, ale zkusím to 🙂

vladkaz1
4. apr 2010

NO ved som vam to kocky uz pisala ze som strasne prenasala ,ale kontrolovali ma kazdy den 2X v nemocnici to zas nemozem povedat aj ze mam dostatok vody ,lenze mala ked sa narodila mala otrasnu kozu ... bolo ju treba liecit tu kozicku kupat ju v takom roztoku ,do dnes trpime na pokozku .... podla mna to je tym ,od narodenia si vytrpela s kozickou naozaj ...
chcela by som teraz tomu zabranit ,
No mne stale doki tvrdil ze mam zle vypocitany termin ,no niekde som citala ze teraz sa nemoze uz nechat prenasat rodicka ,ze porod vyvolaju .

michalag
autor
4. apr 2010

vladka, tak to ti nezavidim, hlavne ze nakoniec to dobre dopadlo 🙂

moj nazor, nie u kazdej to plati , mne odtiekla cast plodovky o 5:00 a druha ked som isla na kozu 6:50 a o 6:00 bol Sami na svete .... riadte sa svojimi pocitmi a tiez zalezi ako casto su kontry 😉

lucik...
4. apr 2010

vladi to sis teda užila.. Ale je divné že se jím to tím roztokem nezbarvilo.. Asi ho měli prošlý 😅 😀

vladi jak kde, u nás tě nechávají přenášet max. 10dnů ale někde myslím že klidně i dýl..

zzuzullka
4. apr 2010

anty...no jasne, veď za pokus nič nedáš a keď to nevyjde tak môžeš skúsiť o rok

ono to musí byť strašné aj po psychickej stránke pre ženu keď má prenášať... to radšej asi fakt rodiť o 2tt skorej ako pár dní po termíne

lucik...
4. apr 2010

jinak davlu děkujeme 😵

zzuzullka
4. apr 2010

idem si ja lahnúť babulky, som nejaká unavená, máme za sebou dnes veľkú rodinú stretánku a nejako ma to zmohlo...a ešte k tomu sa sa prežrala ako prasa tak mi je trochu zle 😀 😀 kvik kvik 😀 😀 😀

tak dobrú noc a zajtra veľa vody 🙂

vladkaz1
4. apr 2010

Kocky dalo sa to zvladnut ,len ten tlak, ze som bola na izbe s kockami co potratili ,alebo krvacali ... no hrozny pocit pre mna ..
A este mi zavola svagrina, ze mi moze mala umret v brusku ,co somnou nic nerobia, no poviem vam tak som sa v zivote na hovno necitila ,nikomu neprajem, ale dobre to dopadlo dost o takych vecoch 😝 🙂
Michalag ma pravdu .. kazda zena to ma ine ... moze odtiect voda aj nemusi, moze aj postupne .
Lucik ze po zaruke 😀 😀 ,mne tvrdila ze som sa pocurala ale to je hlupost ,viem kedy mi utecie a kedy splechne same od seba to je rozdiel ..a ako moc to ani citit nebolo ..

antynka1
4. apr 2010

Taky si jdu lehnout, tak dobrou. A zítra ať jsou na vás chlapi hodní 🙂

vladkaz1
4. apr 2010

Zuzul dobru ,narocny den odpocin si 😉

eliz
4. apr 2010

Téda,tak už je lukášek na světě! Velká gratulace Adelko 😵
Víc toho moc dočítat nestíhám,jsem KO,tak se jdu vychrnět na ten pomlázkový zítřek 🙂 Dobrou

lucik...
4. apr 2010

vladi tak zase to mohl být třeba výtok. Mě dr. tvrdila že pokud by to byla voda tak teče sice třeba po kapkách, ale pořád a že když to vyteče jen občas tak je to výtok, no tak pak si vyber 😀 😀 😀

vladkaz1
4. apr 2010

Lucik ale tolko vytok? to je blbost 😀 ,bud som sa fakt postala o com ani netusim ,ale to bola plodovka ,ale 3X to malo rovnaky priebeh a na posledy sa potvrdilo ze to ta plodovka bola

lucik...
4. apr 2010

vladi no já nevím kolik toho bylo noooo 😀 😀 😀

vladkaz1
4. apr 2010

Pisala som ze asi deci a pol ... to len splechlo ,lebo som stala a varila ,moj bola doma .
Uplne v klude som sa sprsila este ,len som bola taka v soku ...
Inak tak ma boli medzi nozkami v podbrusku ... asi sa posuva maly dole alebo co ....
Muz frfle nech idem uz od PC

lucik...
4. apr 2010

Tak už utíkej 😉 Já jdu taky do vany a do peřin 😵 😵 😵 Brou noc

martina71
4. apr 2010

Holky, taky jdu spinkat, tak vsem krasnou klidnou noc. 😵

lucik...
4. apr 2010

Tak teď jsem holky zjistila, že asi fakt plašim zbytečně, páč jsem našla že zrovna blanka od nás upozorňovala na to, že pokud jsou intimky parfemované, tak se ten roztok může zabarvit aniž by šlo o vodu.. Vzhledem k tomu že mám parfemované tak to bude asi tím 😅 No nic, jdu si vyfoukat hlavu a jdu spinkat 😵 😵 😵

l.e.o.n.t.y.n.k.a
5. apr 2010

Ahojk holky,
tak to byl opravdu den

GRATULACE ADÉLCE ke krásnýmu Lukáškovi, hlavně ať jste zdraví a rostete jako z vody 🙂

K od toku plodovky nám na kurzu řekli, že pokud odteče větší množství plodové vody, tak je třeba jet do porodnice do 2 hodin, ale pozor pokud někdo má pozitivního streptokoka, je třeba tam dojet už do hodiny, protože dávají kapačku antibiotik kvůli přenosu na mimi.

pepibubu
5. apr 2010

Teeeda holky, veliká gratulace Adélce, normálně jsem z toho naměkko 🙂 a uvědomila jsem si jak moc se těším až budu mít v náručí Martínka 🙂

petla
5. apr 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla. Pokouším se vás dočíst 😉 , ale je toho nějak moc. Adelce a Helke velká gratulace k miminkům. Jinak my jsme měli v 30+3 1781g. Malej je v pořádku, jen já mám špatný obraz krve, tak mě budou pokaždé dělat testy, když půjdu na kontrolu. ☹ Nějak se teď tady v tom nevyznám.... co to udělali nově. Hezké svátky, vám přeji.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre