Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
24. nov 2009

Adus - super, proč ufounek? 😀
Bibi - já cítím bolest v podbřišku pořád, v noci mě někdy budí, když se otáčím, atd. Ale mám nějaké srosty, tak prý to mám z toho. 😅 Takže nějak bolest nevnímám, někdy to jen tahá, někdy skoro řeže a víc bolí,...ale jak nešpiním, nemám křeče, tak už tomu nevěnuju pozornost 😅 Pokud cítíš ahání, tak by to mělo být od toho jak se děloha roztahuje, já to takto mám spíš na boku (jak je slepák) už od nějkého cca 6tt 😅 A jak se koukám na svůj pupek, ani se nedivím, že to tahá 😀 😀 😀 😀

aaadus
24. nov 2009

blanka no já nevím jestli to jsou oči nebo ne, ale na hlavě má takové dvě cosi a vypadá to jako oči od mimozemšťana 😅
bibi mě taky bolí v podbřišku, ale jak píše blanka je to asi ta roztahující se děloha

doli1
24. nov 2009

ahojky já teda musim říct že 6neděl doma jedině na zbláznění.pokud bude v květnu hezky den doma pomalu na zahradu po týdnu mezi lidi na prochajdu.cizímu člověku chování tak ani tak nedovolíte a rodina ta už to dítě pomuchlá v porodnici.lezení do kočárku aby se lidi podívali nezabráníte a ve městě si to nikdo nedovolí na vesnici normální.
mě dětská dr řekla že den doma je jak kdyby dítě snědlo každý den lžičku prachu.procházky v pěkném počasí jsou velmi zdravé.

aaadus
24. nov 2009

doli procházky to zase jo, my bydlíme na vesnici takže mám v plánu chodit každý den. já spíš nemám ráda moc časté návštěvy, mám ráda svůj klid a ne někoho pořád obskakovat

bramburka
24. nov 2009

navstevy jsou v sestinedělí naprd pokud nejdou vyvenčit straší dítě nebo nepřinesou jídlo 😀 😀 😀

blanka.k
24. nov 2009

Adus - tak nějak. 😉
taky nepředpokládám být zavřená doma, ale hezky jít na pole a do lesa, tam nepotkáte živou duši. K babičkám počítám, že pojedeme někdy na přelomu června/července, po těch cca 6 týdnech. Návštěvám senebrátním, ale asi nebudu mít náladu a sílu na kadodenní klábosení 😅

doli1
24. nov 2009

😀 😀 😀 😀 to bylo dobrý a je to pravda

aaadus
24. nov 2009

brambur 😀 😀 😀

michalag
autor
24. nov 2009

bramburka 😀 😀 😀

blanka.k
24. nov 2009

Holky, zítra jdu na na triply a mudr mi řekla na lačno, sestřička , že můžu jíst, tak radši budu na lačno, ale jak se počítá, když bych si ráno vzala prášek a zapila ho cca 0,5dcl vody? 😅 Mám pocit, že mi jiná sestřička říkala, že voda se nepočítá 😅 Já totiž pak musím ještě cca hodinku být nalečno po tom prášku 😅

mahulena
24. nov 2009

ahoj holky, jak se mate? Jak vam dopadly triply? Drzim palce i tem, co vas to ceka. Ja cekam na vysledky a kazdym dnem trnu u telefonu...
6nedeli jsem taky doma nebyla, sotva jsem se vratila z porodnice, hned se nasypaly navstevy a ja litala po venku furt. Bylo leto, byla to parada. I tak jsem se obcasny depce neubranila. Neumim si to doma zavrena predstavit, to by asi Justynka nemela mamu 😝 😀
Vyslovene jsme nechodili do supermarketu, ale byli jsme v bance, zaridit porodny na socialce, v mensich obchodech, na poste vzdy s kocarem a tak. Ale kazdy je jina povaha - nekdo ma rad klidek a teplicko doma, nekdo akci, lidi, bzukot, vzduch🙂

mahulena
24. nov 2009

blani, urcite muzes vodu. Me rikali, ze dokud vyslovene nesnim rizek a neco takhle vyzivnyho, ze je to OK. 😉 , drzim palce 😉

vladkaz1
24. nov 2009

Baby prosim vas neviete nieco poradit na travenie? Co zjem mi ide hore krkom alebo to travim este jeden den no hruza ,mate niketora nieco podobne?

evita6
24. nov 2009

Mne v tehotenstve pomáhala šumienka BYSTRINKA :D
Baby držím palce aby ste si užívali tehotenstvo a aby sa vám všetkým narodili krásne zdravé bábätká. 😉

blanka.k
24. nov 2009

Mahulena - díky 😉
Vlaďka - mě na pocity na zvracení pomáhalo jíst pravidelně, ale pomalých kouskách, ale hlavně nemít hlad. 😅 Ale leckdy to šlo ven, ať jsem snědla co jsem chtěla... ale "jen" ten pocit na zvracení jsem většinou zahnala třeba 3 piškotama. 😅

mahulena
24. nov 2009

vladko, a co Renie, nebylo by to na to? Vim, ze to holky hodne uzivaj, mj. i pri paleni zahy. Jeste si to over v lekarne, ale jsem si jista, ze to tehule muzou🙂

a nevite, co na bolest v krku? Pouzivate jen pastilky, nebo se muze i neco strikat? 😒

blanka.k
24. nov 2009

já si myslím, že určo i nějaké stříkadlo by šlo, přece je to jen lokální stejně jako pastilky. Ale na konrétní bych se poptala v lékárně. Mám doma Stopangin, tam je, že ho můžou těhotné a kojící po poradě s lékařem, a asi 2x jsem si taky min. týden stříkla (bez porady 😅 )

aaadus
24. nov 2009

mahulena já si na krk dávám prisnitzový zábal, nic to nestojí a pomáhá to
vladka tak jak radí blanka, aspoň 3 piškoty sníst, já jsem třeba ještě jedla rýžové chlebíčky nebo si dala hlt coca-cola - obyčejná, žádná light

mahulena
24. nov 2009

aaadus, co je prisnitzovy zabal? jsem asi idiot, ale tyhle terminusy technikusy neznam..., jde o mokrej hadr a na to suchej?

blanka.k
24. nov 2009

Mě Cocacolu "předepsala" obvodí, když jsem ležala s infekční bakterií ve střevech (něco jako salmonela), prý "všelék", pomáhá jak při průjmu, tak při zácpě. Ale musí být "pravá", žádná light bez cukru atd. Jo a taky na rezavá věci super 😀 😀 😀 😀
Teď jdu sepsat seznam věcí, co je třeba koupit, a odškrtat si, co mám, ať v tom mám pořádek 😅 Už se děsím co vše bude potřeba... 😅

aaadus
24. nov 2009

mahulena přesně tak a mezi ten mokrý (namočený v ledové vodě) a suchý dej sáček. a až ucítíš na krku horko znovu si to namoč do ledové vody. fakt to pomáhá
blanka já už seznam mám a je to na 2 stránky 😀

vibeke
24. nov 2009

ja som skusila na travenie dat si trocha jablcneho octu.... tiez sa mi vsetko ulozilo v zaludku, tazilo to,, vobec mi netravilo,, tym jabl. octom som si teda vobec nepomohla, na druhy den som zvracala este ovela viac ako obycajne,a bolo mi velmi dlho zleee,,, tak sa radsej len nutim kazdy den zjest jablko, aj ked ho teda do mojho preplneneho zaludku niekedy nasilu tlacim !!!
a este mi pomaha taky cierny chlebik,, vyzera ako toastovy,uplne tmavy , vazi 500g , je baleny tak po par kuskoch, lebo je tazky....
a na palenie zahy mi kamaratka poradila toto .. Gastrotuss, , je vhodny aj pre maminky , aj male deti...

www.paleniezahy.sk/index2.php

inak som sa docitala , ze paleniu zahy trvi 9 z 10 tehuliek,,, !! a niekto to povedal, ze carovne obdobie 😝

blanka.k
24. nov 2009

mě pálila asi týden někdy kolem 8, 10tt? jsem se lekla, co se děje, jestli nemám třeba infarkt, taková divná bolest na hrudi, a pak jsem zjistila, že mě poprvé pálí žáha 😀 😀 😀 😀

bramburka
24. nov 2009

rennie nebo jak je to se muze, brala jsem ho minule tehu jako na bezicim pase....

vladkaz1
24. nov 2009

No kocky diki ,mna zaha nepali .. mne sa ti len tlaci hore a netravi mi vobec .. aj tak chodim na WC otrasne ...
Som zvedava kedy to preje ,pri malej som mala zravu a vracala som vecer ,teraz mam 7 kilo dole a to som v 15 tom tyz. podla som a grcam stale len co nieco zacitim ,alebo zjem .. a aj ked som hladna tak grcam zas od hladu ja uz neviem co so sebou .. ☹
Bystrinku ais moc eee ,lebo to by bolo hned vonku ..
Coca colu som dnes skusala ze sa vygrgam ,sorac za vyraz .. a nic nepomohlo ..
A renie je na travenie?

aaadus
24. nov 2009

já musím zaťukat - žáha mě zatím nikdy nepálila
vladka to mě mrzí že ti nic nepomáhá ☹ , jedině se zkus podívat do tématu nevolnosti během těhotenství, třeba tam najdeš něco co tu nikdo nepsal

blanka.k
24. nov 2009

Na podporud trávení beru už X let lactobacily v tabletách, to mi trochu pomáhá při zácpě a bolestech břicha, že je mi líp. 😉 Ale být tebou, tak se asi poradím s mudr., mě se taky ptala na zvracení, že na to se dají dát prášky, ale já zvracím cca 1x týdně a měla jsem dole jen 2 kg, tak jsem to odmítla, že je to zbytečné. Ale kdybych byla na tvém ístě, tak si klidně nechám něco předepsat, nemá asi cenu se pořád takto trápit 😉

vladkaz1
24. nov 2009

Skusim mrknut a inak budeme mat tak isto v Maji ,tak dufam ,ze sa mozem k vam pridat ,vbehla som sem ... jak mu bu ze? 😀 😀 😅

vibeke
24. nov 2009

pred chvilov som v sekcii tehotenstvo videla asi na 3 strane tiez temu PALENIE ZAHY,, len som to tak letmo preletela,, tak ked chcete , kuknite na to

aaadus
24. nov 2009

vladka jasně že se můžeš přidat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre