Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishutka
19. okt 2009

Ahoj holky, přeji hezký den 😀

Nevíte jak je to s očkováním proti chřipce? Kdybych chtěla jít.

dezyre
19. okt 2009

Jo tak to netuším mishu... ale i tak... není už pozdě?

mishutka
19. okt 2009

Jo, a koupila jsem si bezva manšestrové těhu šaty takové ty jak zahradníky 😉

bona
19. okt 2009

mishutka, ja som sa na to pytala mojej doktorky..a vravela mi tak, ze moze sa, ale ona by mi radsej doporucovala chranit sa "prirodzene"..vela vitaminov, ovocia, zeleniny, primerane otuzovanie, probiotika..a ked vypukne nejaka chripkova epidemia, radsej zostat doma, resp. vyhybat sa vacsim mnozstvam ludi..😉

pheva
19. okt 2009

Ja strasne rada varim aj peciem ale nie ked som tehulka. A minule sa ma manzel opytal, ze ci sa mu odplacam, takou hroznou stravou za to ze mi je tak zle 😀 Povedal mi ze sa to neda ani jest.
😲
Ale ako ma clovek navarit nieco dobreho ked ledva dokaze otvorit chladnicku????

dezyre
19. okt 2009

Phevi tak s tím problém nemám.. já mám spíš problém s tím, až to sním ... 😀 protože se mi to pak celý den vrací .. brrr

pheva
19. okt 2009

Dezyre ja to radcsej ani nejem. 😉

Vsak to nejako ti moji chlapi preziju, jeden sa stravuje cely tyzden v jaslickach a druhy v zavodnej jedalni. A vyhlasila som, ze vecere budu len polievkove 😀 Aspon zatial 😀

V sobotu som piekla strudlu ale nikto ju nechce dokonca aj ked som nou ponukla nasho kamarata tak ledva dojedol jeden kusok a navrhla som mu zabalit domov tak zvorilo odmietok 😠
Takze dnes sa ocitli strudle v smetnom koci.

pheva
19. okt 2009

Dievcata idem sa porozpravat s WC a potom vycistit chladnicku. To je moja najnovsia mania stale ju upratujem a vyhadzujem z nej na co nemam chut. Asi mi z tych hormonov sibe 😀

mayocka
19. okt 2009

dezy nezabudla si dat prasok do peciva?ono to tak dopadne ked to vyberies z rury ze to spadne 😠

pheva: a co papas ty ked nevaris obed?

dezyre
19. okt 2009

NN May.. ono to nespadlo.. vyloženě byl prostředek nedopečený ;)

mishutka
19. okt 2009

Co dneska vaříte holky?

Já mám navařeno ze včerejška rajskou a plněné papriky 😉

blanka.k
19. okt 2009

Ahoj,
já si dala do mikrovlnky pizzu od včerejška. Manža byl večer na jednom jednaní v salonku v jedné pizzerce, tak jak odcházel, nechal mi udělat sebou pizzu, já snědla 1 kousek a bylo mi bléé, tak teď jsem si udělala hladová 2 a zatím je to ok. A přiznám se, že vařit vůbec neumím, takže od zítřka si budu chodit asi 500m do jedné restauračky pro meníčko, to budu mít na oběd i večeři 😉 Ale dnes jsem si říkala, že udělám m. překvápko a upeče muffiny. I když upeču.... z pytlíku... smíchám směs s mlékem, vajíčkem a máslem, kydnu na plech a je to 😅

bramburka
19. okt 2009

ja na oslavu ze mala nema teplotu jsem ji udelalal rizek a hranolky...ona si pak ma po obede 36,9...no snad uz ale tim to skonci dnes...Dr. mi rekla, ze jestli bdue mit nad 37 tak sup k ní s močí, to se mi nechceeeee, je to boj, mala ji nesnasi... a ja myslim, ze je v poradku, jen proste dozniva tamta chripka...snad to nestoupne...

majcik
19. okt 2009

Ahojte,
pridavam sa k Vam ... tiez cakame v maji 2010.
Casto sa tu asi neukazem, kedze ma tehotenske nevolnosti momentalne dost nicia, takze lezim a zvraciam a tak :-/ A dufam, ze ma to v blizkej dobe prejde, lebo inac mi asi sibne ...

Zelam vsetkym vsetko dobre.

bramburka
19. okt 2009

mama mi volala, že kontrola kvuli té rakovině až za 3 měsíce, další léčba zatím žádná, máma z toho má dobrý pocit, že prý nádor je na ústupu, ale pořád tam je a bude s ním žít až do smrti a ted se bude čekat, jak zabralo to ozařování. Nevím, jestlinad ní nelámou hůl, ale prý Dr. zněla optimisticky, dokonce jí vysadila ty prášky kvůli otoku mozku. Tak nevím. Co myslíte? mama rikala, at senestresuju, asi psychika hraje hodně, a tím, že máma věří, je asi dost vyhráno, přsto z toho mám divný pocit, ta jiná Dr. ji říkala, že dostane ještě další chemo...

dezyre
19. okt 2009

Vítám Majci... mimochodem i já poslední dva dny jen ležím a zvracím, bo mi je těžko strašně..
Brambu.. ať je to jak chce, hlavní je, že maminka myslí pozitivně a i ty se zkus odprostit od těch "divných" pocitů (i když to jde těžko) a v rámci možností se raduj za každou chvíli s mamkou a hlavně, když ona má dobrou náladu.. a radujte se z mimča.. 😉

stanka123
19. okt 2009

Ahojte Majovky,

taktiez sa pridavam ku Vam. Termin mam zatial stanoveny na 21.5.2010. Dost silnymi nevolnostami som si presla v predchadzajucich 2 tyzdnoch, teraz sa to trosku zlepsilo tak dufam ze si budem uz len "uzivat".
Vsetkym drzim palce aby bolo vsetko len a len OK.

gabap
19. okt 2009

bramburko jak pise dezyre je fajn ze mamka mysli pozitivne,to udela hodne 😉

vitam nove majovky 😵

hepinka
19. okt 2009

baby, vy ste ma asi nakazili tymi nevolnostami - bolo mi tak zle pred obedom, ze som to ledva predychala, ale nebolo z toho zvracanie, takze fajn. Tazko mi je ale na zaludku,ze hroza - co sa s tym da robit? ma niektora z vas taketo stavy? ja sa neprejedam, nejem tazke jedla a aj tak.
PS: aj ja vitam nove majovky🙂 pekny zbytok dna

shaarka
19. okt 2009

ahojte kocky,
ja vas citam, ale ani nemam co napisat. som na PN, konecne si to hadam zacnem uzivat.
nevolnosti som sice parkrat mala, ale podla toho, co tu citam, tie moje nestali za rec. nezvracala som ani raz. az mi je to divne 😀

mayocka
19. okt 2009

shaarka uz ides byt PN az do porodu?nadobro von z prace?vau ale vam niekedy zavidim 😢

geliva
19. okt 2009

ahoj holky,
taky čekám v květnu a to dvojčata. nevolnosti mě už trochu přešly, i když to ještě není úplně ono. dost mi pomáhaly lízátka, dají se koupit v lékárně.

dezyre
19. okt 2009

Vítejte nové májovky 😉
Hepi.. tak ti můžu říct, že mě přešly nevolnosti v 11tt asi na týden.. a v sobotu jsem vstoupila do 12tt a je mi hrozně.. včera jsem tak strašně zvracela a dnes jsem naposledy snídala .. ráno.. pak jsem si dala kakao.. ale je mi hrozně těžko..
Víš ono nejde tak o těžký jídla.. třeba mě je výborně když si udělám mastný topinky.. a z toho si dám jablko nebo mandarinku a jde to ven... jídlem toto rozhodně neovlivníš ;)

shaarka
19. okt 2009

a z coho to je, to vracanie??? som si myslela, ze je to preto, lebo telo skratka nechce to jedlo, co matka je. ze si ma vybrat nejake ine - a sama na to musi prist.

geliva, gratulujem k double love 😀
mayocka, povodne som nechcela, ale tak nejak som si zvykla. som rizikovka a na zimu sa mi fakt nechce chodit do prace. okrem toho viem, ze by som musela cely cas sediet za PC, co je pre mna dost tazke, ze by som musela chodit do terenu a nemala by som sa kde natiahnut. takze nie, dakujem, toto nie je nic pre mna.
peniazky budu sice slabsie, ale tak budeme sa musiet uskromnit. 😒

nikkka
19. okt 2009

mne je tiez zle teda tazko po kazdom jedle, ale nastastie to nejde von, snazim sa to predychat..a strasne zle mi je ked som hladna, to je este horsie ako ked som najedena...a na mna to prichadza az poobede kazdy den, takze mam vecerne nevolnosti.. 🙂

dezyre
19. okt 2009

Shaary.. tak to ti nepovím.. protože třeba ve čtvrtek jsem snědla 4 mandarinky v klidu, takovou chuť jsem na ně měla.. fakt mega potřeba.. no a v sobotu jsem si dala jednu a šla.. anebo vajíčka.. jeden den jsem na ně měla takovou chuť, dala jsem si je na noc.. a v poho.. no a za pár dní, když jsem si je dala, tak jsem myslela, že nemám žaludek, ale kámen.. Myslím si, že to je spíš změnama v těle.. než jídlem .. prostě někdy to jídlo strávíš okamžitě a udělá ti dobře a druhej den je ti z toho tak zle, že ti to leží celý den v žaludku ;)

babara
19. okt 2009

presne tak, zdrave nezdrave, je to uplne jedno, nekdy zvracim po vode, po dzusu, po jabku a hroznech.
Rekla bych sytejsi jidla jsou lepsi, ale zas z nich muze byt tezko... No je to fakt hruza, uz aby to bylo pryc.
Ja jsem podle andelky ve stredu v 2.tretine, budu 13+3, tak ty nevolonsti rada predam jinym 😀 😝 😀

pheva
19. okt 2009

mayocka ja ani neviem co jest. Vcera som ani nepila pretoze ma aj z vody napinalo. O 45 minut idem k doktorovi aby mi nieco predpisal. Som z toho velmi slaba aj pochudnuta. ☹ uz nech je to za mnou

blanka.k
19. okt 2009

Já poprvé zvracela min. týden 😅 A to jsem měla už pár dní dietu a na oběd snědla suché těstoviny a po 9 hod. v žaludku šly večer ven. a další den mi bylo hrozně dobře, manžovi jsem snědla kus chleba se sýrem a tučným salámem Herkules a bylo mi skvěle. Gyn. mi říkala, ať se rozhodně neomezuju, ať jím, po čem mi je dobře, prostě na co budu mít chuť, ať si to dám. 😀

andelka
19. okt 2009

Babar: Páni, už II. trimestr 😵 Já teprve klopýtám do konce 11tt - ale všechno bude, i ten II. trim, věřím věřím 🙂

Vítám nové Májovky 🙂

Já teda nevolnosti nikomu nepřeju, jak vás tady čtu, tak jsem vděčná, že mě to minulo (ale čím to je, netuším 😕 ). Nějaký ten týden mi divně bylo, to ano, některé věci jsem nemohla ani čut, nevalně mi bývalo spíš večer, teď už je to v pohodě všechno. Všem, kdo těmi nepříjemnostmi trpí přeju, ať brzy odezní.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre