Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
18. apr 2010

Ahoj,
vidím, že jste tu probíraly sexík v těhu... my se nějak neomezovali, akorát nějaký mykozy to brzdily, teď kdyby mě furt nepálila žáha a nebyla jsem KO, chuť by byla strašná, ale síla není, jinak co mám v knice o těhu, pokud není problém, tak se může sexovat do porodu, mimču to neublíží.... 😀 Na pálení žáhy jsem vyzkoušela Rennnie, Gaviscon a ještě jakýsi prášky, účinnost na mě nulová 😝 A Gaviscon je jak pít rozpuštěnou omítku, fuj 😝 Taky jsem jela do Glubusu (cca 5min autem) a neměly tam ty bezešvé sporotvní podprdy se silnýma ramínkama, co jsem si chtěla pořídit.... 😠 Jen ty na těch uzoulinkých ramínkách :(
pergnerku jsem viděla asi 3 min. na závěr pořadu a teda koukala jsem, vizáž má jinou, ale rapl je furt stejný 😅

arcik
18. apr 2010

Zdeni no já teda nevim ale aby tě nepředběhla nějaká místní...včera jsem se musela normálně smát,přijedu s malou napohotovost do porodky a na straně kde jsem parkovala jsou porodní sály...tak napřed křik čerstvýho miminka...se mi stáhly všechny ďoury a malej začal kopat...pak sedim v čekárně před pohotovostí a mamina s pupkem a taškou si to valila na příjem na porodní sály....no další podpásovka.....pak jsem poslovala jak o život 😅

blanka.k
18. apr 2010

http://brno.idnes.cz/serial-pekny-zadek-a-vypra... 😉 Chystáte se někdo taky bruslit s kočárkem? Já už se na to hrozně těším, třeba dnes by to bylo fajn, ani teplo ani zima, tak ještě ty 3 měsíce počkat a pak vyrazíme.

blanka.k
18. apr 2010

Tady dokonce každý měsíc uzavřou v centru ulice a policajti to hlídají a jezdí se po silnici, s kočárkem aspoň překonám můj největší problém... jak rychle zabrdit a nezabít se 😀 To mi ani po 10 letech s bruslema pořádně nejde....tak snad neztrhám brzdu u kočárku 😀

sonita
18. apr 2010

ahoj ja som každý den sexovala pri prvom dietati 😀 .Teraz by som tiež ale mm nie ☹ jeho to tak neťahá ako mňa 🙄 ale aspoň 2 krát do týždňa to robíme. 😝

blanka.k
18. apr 2010

Anička a farář.
"Tak co Aničko, jak se máš?
Celkem dobře pane faráři."odvětí Anička.
"A manžela už máš?" "Ano, mám."
"A co děti, máte?"
"No,to je to, co nás trápí, pane faráři. Nějak nám to nejde."
"Tak se netrap, já jedu zítra do Vatikánu a zapálím tam za vás svíčku a pomodlím se za vás."
Po pěti letech se znovu setkají a farář vidí Aničku obklopenou dětmi.
"Tak kolik těch dětí Aničko už máte?"
"Celkem 10. Dvakrát trojčátka, jednou dvojčátka a pak ještě dvě."
A kde máš manžela?"
"Ten jel do Vatikánu sfouknout tu zkurvenou svíčku.

V divadle hrají nějakou nudnou hru a ze sálu se ozve hlas:
"Zhasněte ty světla, tady se nedá spát!"
"Proboha, až za chvíli, nemám ještě doluštěnou křížovku!" 😀

Dědeček povídá: "Ta mládež je dneska tak chudá. Pět jich kouří jednu cigaretu, a ještě se tomu smějou." 😀

"Tak Island ma uz na letosek emisni povolenky vycerpany..." 😅 🤐 😀

gabap
18. apr 2010

arcik 😀 pry stahly se mi vsechny doury 😀 😀 😀

blanka.k
18. apr 2010

"To je hezké dítě, celý tatínek!"
"No právě, byla bych raději, kdyby se podobalo manželovi!" 😀 😀 😀 😀

gabap
18. apr 2010

blani 😀 😀 😀 😀

arcik
18. apr 2010

Gabi taky je to pravda....mam pocit že v tu chvilku bych se ani nebyla schopná vysmrkat 😀

zdenkapo
18. apr 2010

Arcik
tak uvidíme,první budu ale volat do ÚSTÍ TO JE JASNÉ A KDYŽ BUDOU MÍT STOP,TAK TEDA NEVIM...

dezyre
18. apr 2010

Zdeni a nebylo by teda lepší si zavolat sanitku a prostě to nechat na nich ať tě někam odvezou?

blanka.k
18. apr 2010

Jsem si chtěla koupit tuhle podprdu, ale asi se do ní nenarvu, je to univ.velikost, ale na začátek než se mi vel. prsou nějak ustálí za ty prachy dobrá 😵 http://www.linia.cz/damske-spodni-pradlo-podprs...

blanka.k
18. apr 2010

Zdeni - budeš tam prostě fakt muset dojet s hlavičkou mezi nohama 😀

dezyre
18. apr 2010

Blani a dívala si se na ty sportovní podprdy v Centexu na Svoboďáku? .. Já si je tam vždycky kupovala do cvičení a teď v nich spávám 😉

zdenkapo
18. apr 2010

Arcik
no to asi jako jsem v pondělí ležela v té porodce a zrovna tam paní rodila a strašně křičela,to mi taky nejlépe nebylo 😖
a jak to je v Ústí s epidurálem,nikdy jsem o něm neuvažovala,potože u nás ho nedávaj,ale jen pro zajímavost,zda víš ohlasy.... asi bych se ale bála těch vedlejších účinků...

arcik
18. apr 2010

Zdeni hlavně ne Litoměřice... 😅 tam maj jen 500 porodů ročně.....jsou tam sice jako personál úžasný ale profesionalita jim chybí....po Ústí bych volala TP pokud by brali tam tak aspoň to...jinak pokud budeš tu v Ústí tak už se na tebe těšim... 🙂 🙂 🙂

arcik
18. apr 2010

Zdeni co se týče epidurálu máme tu strašně šikovnou a hodnou anestezioložku a já epi měla a vedlejší účinek žádnej...tady je porodnice a vše kolem ní špičková....prej.... 😀

zdenkapo
18. apr 2010

no pokud budou mít stop stav a porodila bych tam akutně,tak je stejně možné,že mě s malou převezou jinam,tak to nemá smysl,,,,, uvidim,buď rovnou do porodky,nebo nejdřív k nám na ambulanci aby mrkli na kolik jsem otevřená a pak se uvidí... pak v sanitě jede jen PA a manžel by dojel snad...

arcik
18. apr 2010

no Zdeni jsem zvědává jak to nakonec dopadne každopádně držim pěsti ať to dopadne co nejlíp 🙂
musim vypadnout,malá se dožaduje PC.....zabítttt

antynka1
18. apr 2010

Epidurál - já ho pokud možno nechci, může být v pohodě ale také nemusí. Může zpomalit a znecitlivět kontrakce, takže nebudete vědět kdy tlačit, takže Vám budou muset píchnout oxytocin na popohnání porodu a tkahle pořád do kola - epidurál zpomalí a oxytocin zrychlí..... O dalších vedlejších pčincích se zmiňovat nebudu, ty jistě znáte. Ale uvidím až budu rodit, třeba to bude fakt k nevydržení a já za něj budu vděčná... Vše má své pro a proti.....

gabap
18. apr 2010

arci vsimla sis ze mam foto aspon v profilu? a neni zezadu 😀

zdenkapo
18. apr 2010

Arcik
tak snad by mi dali vybrat doufám,LIT bych taky nechtěla... tak asi záleží jaký ANESteziolog má službu ne? a dávaj ho normálně na požádání,nebo jen v krajních případech a mají kecy? a pomohlo ti to?

blanka.k
18. apr 2010

Dez - nedívala, oni mají o víkendu kromě hypermarketů všude zavřeno ☹ Jsem chtěla zavézt do té Linie v Omeze, ale mají jen v sobotu 😒 Možná v úterý by mohl M. přijít z práce kolem 7, že by mě pak hodil do Teska, tam jsem si kupovala ty bezešvý kalhotky, tak snad budou mít.
U vás holky rodí mudr? Tady rodí jen PA, i nastřihává, dávkuje epidural, atd 😅 Mudr chodí až při porodu, prohlídne tě a ev.zašije nebo ošetří 😅 To mě dost překvapilo 😅

blanka.k
18. apr 2010

Teda oprava, mudr chodí až PO porodu 😅

gabap
18. apr 2010

blani u nas taky vse dela PA a dr.jenom zasije a osetri 😉

gabap
18. apr 2010

k memu porodu prisel dr.az v tu chvili kdy jsem zacinal tlacit

zdenkapo
18. apr 2010

Anty
no ono se to mluví,ale když jsem měla pak kontrakce na hekárně v leže 12 hodin po 5 minutách a střídali mi v kapačkách ATB a oxytocin,tak už jsem fakt byla vyřízená.... taky bych to teď nejradši zvládla do hodiny po příjezdu do porodky

dezyre
18. apr 2010

Holky v Ivančicích je to prý taky tak, že vše dělá porodní asistentka, jen u komplikovanějšího porodu je doktor a když porod probíhá normálně tak doktor pak jen zašije a ošetří 😉

blanka.k
18. apr 2010

Já pro jistotu hned u příjmu budu hlásit, ať mi vezmou krev na epidurál, ne, že bych s ním počítala, ale jak se tu psalo, po X hodinách za něj třeba budu vděčná 😅 Furt se chystám nějak si sepsat, co chci hlásit, jen tak v ruce, abychom na něco nezapomněli 😅 Slyšela jsem, že se i ptají na zdravotní stav rodičů manžela atd.... nemáte někdo nějaký přehled, co u porodu chtějí znát? O mě si kdyžtak snad vytáhnou údaje z PC z gastrokliniky, kam chodím, muž snad taky vyplodí jak je na tom zdravotně, pak chtějí jména pro mimčo, jméno pediatra, nemoci v rodině, já jim chci hklkásit, že potřebujeme po porodu nefrologa, že chci ev.epidurál, nástřih chci až bude nutný, chci darovat pupěčníkovou krev do banky,.... a napadá vás ještě něco?

antynka1
18. apr 2010

Zdeni - já vím 🙂
U nás také rodí PA a doktor chodí jen při komplikacích a na konci porodu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre