Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
20. apr 2010

blani já piju 2 šálky denně od 36tt a dělám si ho ráno a večer. A či vím, jestli to je dobře tak nebo jak píšeš udělat 0,5l naráz

zzuzullka
20. apr 2010

babulky, ďakujem za pochvalu 🙂

maliníkový čaj je proste na ľahší pôrod alebo môže aj pôrod priblížiť? ja som tiež premýšlala že by som ho skúsila piť, ale fakt by som potrebovala rodiť až na termín a nie skorej tak sa trocha obávam, a hlavne keď to vyzerá skorej tak, že sa maličký už ponáhľa...no ale teraz keď sa snažím poctivo ležať a dodržiavať kľudový režím sa cítim dobre, si myslím že by snáď aj mohol vydržať do termínu 🙂

petulynka
20. apr 2010

blanka: když je pro tebe pohodlnější naráz, tak naráz. Když ráno a večer, tak ráno a večer...asi to není tak důležité🙂 Jsou to přírodní bylinky, takže ten účinek není ze dne na den. Asi to není jak vyvolávací tabletka🙂 Já to semínko teda nejím, mám z něho jen ten odvar (je takový slizovitý), kterým přeliju maliník.

terkajesterka
20. apr 2010

já myslím, že samotný čaj porod nijak nepřiblíží 😀
já jsem ho teda pila a výsledek - 12 dní přenášení a po indukci porod až po 2 dnech 😒 takže efekt nic moc....

aaadus
20. apr 2010

maliník není na to, aby porod přiblížil, ale aby připravil porodní cesty k lepšímu porodu

blanka.k
20. apr 2010

díky, už se mi vaří voda, velký hrneček nachystaný a domácí med od tchánovic včeliček taky 😀

bramburka
20. apr 2010

ja si ho minule nejak stihla dat 2x myslim a cesty pripravene dost byli, ale zase, myslim, ze tohle dědičné, prostě holky bud budete mit porod rychlej nebo to vodtrpíte, výsledek skvost 😀 😝 ale čeká nás to všechny. Kdyby aspoň člověk věděl dne s hodiny, já jsem z toho lehce nervní, že si to nemuzu zorganizovat

yanika
20. apr 2010

Ja som si po tom planom poplachu cez vikend povedala, ze idem ignorovat vsetky "babske techniky" na privolanie porodu a nehavam to na prirodu 😀
bibi: maly je chutnucky.... pekne priberate, len tak dalej...a pani doktorka si mala davat vacsi pozor hihi 🙂 🙂 🙂
aaadus: fotky krasne...

blanka.k
20. apr 2010

Taky jsem z několika zdrojů slyšela (i od mudr.), že většinou prvorodička to má podobné jak mamka a dítko velikost podobnou jako byla sama. To už hustě přenáším od 31tt 😅 Jsem zvědavá , jestli mi řekne na poradně velikost malého, pořád se uklidňuju, že já měla 1750g, muž (i když teď je z něj "metráček") 3,2kg, že v genech snad nemá 5kg 😀

greeri
20. apr 2010

terkajesterka, tak snáď áno, tú možnosť od bábätka, že sa otočí, stále vítam 😉

aaadus
20. apr 2010

Já měla při narození 3,5kg a manžel 4,5kg, i dr. se mě na to dneska ptala.

yanika
20. apr 2010

blani: nestraaaaaaaaaas... ja som mala rovne 4 kilecka 😅
ale doktorko mi teraz odhadol vahu 3300 g... takze ak budem 4 tyzdne este nosit.. tak to mame 😲 😅 😕 radsej sa nad tym nezamyslam hihi

gabap
20. apr 2010

ja jsem zase slysela,ze miminka maji prumer vahy rodicu 😅

terkajesterka
20. apr 2010

já si pamatuju, jak jsem ve 42tt vytírala a chodila 5 pater po schodech.....a nic 😀 maliník nemaliník, prostě to samo nešlo. tak si jen přeju, aby se to neopakovalo. Na druhou stranu, když člověk přežije porod, tak není špatný mít velký dítě, protože na něm není znát úbytek váhy. Jestli jde z porodnice 4,3 nebo 4 kg - to je fakt jedno 😀

blanka.k
20. apr 2010

Holky, dotaz uplne mimo....nááááhodou, neumíte někdo dělat v HTML? 😅 Já se snažím dát na svůj web fotky z těhu pod heslem a rozdrbala jsem si tím vše a nevím co s tím ☹

terkajesterka
20. apr 2010

😕 tak to fakt neporadím. Zkoušela jsem to jednou a nějak jsem se nikam nedostala, tak jsem toho nechala.......webovky bych teď nestíhala, i když bych se to ráda naučila 😀

blanka.k
20. apr 2010

Trocha černého humoru na dobrou noc:

Jde toreador po ulici a co nevidí - z mrakodrapu padá děcko. Toreador běží, a když je dítě v pátém poschodí, nastaví mu plachtu. Lidé tleskají. Jakmile je dítě skoro nad zemí, toreador s plachtou ucukne a zvolá: "OLÉÉÉ!" 😅 😀

"Pane doktore, tak jak vám jdou kšefty?"
"Výborně. Specializoval jsem se na léčení tchyní.
Když se to povede, platí dcera, když nepovede, rád zaplatí zeť!" 😀

Leží manželka s manželem v posteli a chce jej trochu nasměrovat:
"Když mi byla zima, tak mě maminka k sobě přimáčkla!"
"Ty jsi se zbláznila, teď v noci asi tak poběžím pro tvou matku." 😉

Šestnáctiletá těhotná holka chce opatrně sdělit své matce, že je v tom.
Přijde za ní a řekne: "Chci ti něco říct, babi." 😅

terkajesterka
20. apr 2010

😀 😀 😀 ten toreador je dobrej 😀

mucka01
20. apr 2010

Ahojte někdo.nemáte zkušenosti s autosedačkou, která lze dát do uplne rovny polohy,kd emimčo můze lezet? chystame se na delší cestu az porodíme po 6nedelí. tak nechci nic riskovat. děkuji.

mucka01
20. apr 2010

Není tady někdo kdo buderodit na Bulovce kolem 18.5.2010? 🙂

zuzana0409
21. apr 2010

krasne ranko.....dnes bude zasa pekne 😀 ja sa chystam na poradnu tak aj dokupit malej nejake vecick y este...... 😅 tak pekny den vam prajem.....

medan29
21. apr 2010

Dobré ránko, tak u nás je zataženo

pepibubu
21. apr 2010

Ahoj holky, tak dneska ve tři absolutně poslední poradna na gyndě, budou mi brát stěr na toho streptokoka, tak jsem zvědavá. S Josífkem jsem ho neměla, ale tohle těhu je tak "pohodové" že by mě ani nepřekvapilo kdybych ho měla.... Inu uvidíme.

medan29
21. apr 2010

Pepi:talk super že poslední poradna, já už se smířila, že mám streptokoka,ale třeba ty budeš mít štěstí a nic nebude 😀

pepibubu
21. apr 2010

uvidíme, ono je to vcelku jedno...

arcik
21. apr 2010

Dobré ránko holky,

doli malá je kráásná....už se taky těšim až to konečně vyklopim a budu se moct vyspat..aspoň teda v pohodlný poloze...

Bibi Alex je ňuníček k sežrání...fakt...pořádně si ho užívej...

Pepi tak držíme pěsti ať je vše v pohodě...já taky při prvnim těhu toho streptokoka neměla a teď ho mam..a co člověk nadělá,celkem nic...hlavně aby byli ty naši klučíci zdraví...

jinak u nás se to střídá chvilku zataženo a chvilku sluníčko....ale má být dneska docela chladno tak jsem zvědavá teda co z toho bude..

dneska mám CTG v 9:45 tak už se nemůžu dočkat jak tam budu 20 minut šťouchat do prcka aby se hejbal a PA byla spokojená s monitorem 😒

aaadus
21. apr 2010

Dobré ráno,
mě naštěstí včera na monitoru do prcka nikdo nešťouchal. Prostě jsem si lehla, do ruky dostala takové tlačítko a při každém pohybu malého jsem ho zmáčkla. A monitor byl ukázkový

arcik
21. apr 2010

aaadus no tak to jste asi víc napřed v technice než my tady v UL...u nás se to narve na břicho a chtěj aby se mimčo hejbalo a dělalo si vysoký křivky

aaadus
21. apr 2010

arcik no já jsem z toho byla úplně paf co to je za vymoženost. A ani nevím jak dlouho jsem tam ležela, strašně rychle mi to uběhlo

matpaj
21. apr 2010

Ahojte 🙂

aj u nas je zatiahnute, ako vo vreci.......ja nastastie dnes nikam nejdem.monitor mam v pondelok a poradnu v utorok.....
ani sa mi nic nechce.pride vsak kolegina z prace tak musim troska upratat a chcem upiect jogurtove muffny....mnam 😝 ak ot

inak aj vas tak otravuju z prace? mne zvoni telefon niekolkokrat denne 😠 , uz ho ignorujem.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre