Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

dezyre
7. okt 2009

No já už Luci u zubaře nebyla skoro rok 😀 už mě vzkazovala i po mamce, že se tam mám stavit ukázat 😀 😀
Jinak já když byla před půl rokem na vyřetření ohledně bolesti vaječníků, tak se mě doktor ptal, jestli neplánuju miminko, že mám náááádhernou dělohu 😀 😀 😀 No od primáře gynekologie největší kompliment 😀 😀 😀 .. Ale to jsem samozřejmě mimčo neplánovala...

blanka.k
7. okt 2009

Lucik - tak tak, doktoři by měli vědět, kam tě poslat a kam ne. 😉 Já byla loni u zubaře a ptala se mě, kam jsem chodila do té doby, tak jsem jí říkala, že nikam, že jsme chodili v rámci školy na prohlídky a pak jsme potřebovala akorát potrvzení, že mám dobrý zuby na přihlášku na školu, že to mi dal za 50,- nějaký místní zubař u rodičů, tak jsem nikdy žádnýho nepotřebovala.... 😀 Slíbila jsem jí, že budu hcodit pravidelně, no, mě se tam nechce, když mi nic není 😀 Na očním jsem taky nebyla roky, jsem v tomto hrozná, pravidelně chodím akorát na gyn., tam se nějakých potenc.problémů bojím 😀

dezyre
7. okt 2009

Si jak já Blani 😀 Jediné co pravidelně dodržuju, i když teda skoro tři roky neberu antikoncepci, je roční prohlídka na gynekologii 😀

ciknori
7. okt 2009

Já na ty testy taky nejdu 🙂 a nepůjdu asi ani na triple, jak psala doli, je kolem mě taky pár kamarádek, které se po zbytek těhulkování zbytečně stresovaly ze špatných výsledků.
No a třeba dobrá zpráva, špatných už tu dnes bylo dost, právě mi napsala kamarádka, že se ji narodil chlapeček. 🙂

blanka.k
7. okt 2009

Dezyre - my to máme v rodině, muž taky říká, že by konečně po 11 letech mohl jít na zubní, když já šla už po 10 😀 asi nás objednám naráz, ať se navzájem podporujeme. My se toho nebojíme, teda já vůbec, nemám čeho, když mi asi zas jen do úst koukne a za 2 minuty řekne, že je to ok, ale jsem líná 😀

mishutka
7. okt 2009

Tak gyndu taky dodržuju, ale se zubařem to bude horší ☹

Já jdu na ty testy za 1500,- jenom pro dobrý pocit, že jsem nic nezanedbala.
Je to naše první mimčo a bohužel jsem velký srab na výchovu postiženého dítěte 😖

blanka.k
7. okt 2009

Mishutka - taky to tak vidím 😖
Kdy se vůbec má chodit na to zubní?

lucik...
7. okt 2009

blani nevim, mě doktorka řekla že prve bych měla jít kolem 12tt a pak ještě jednou.. Takže jsem objednaná na 27.10... Aaaaaaaaaa 😀

mishutka
7. okt 2009

Mně ještě nikdo nic neříkál, a musí se tam 😀 ????

dezyre
7. okt 2009

Holky.. tak teď jsem donesla z květnářství smuteční kytku.. je teda náááádherná.. nechala jsem uvázat bílou.. jsou tam lilie, růže, mečík, růžičky, větší chrizamtémka a menší .. a listy.. je fakt překrásná.. jen ta černá stuha to tam nějak kazí ☹ ☹ ☹

dezyre
7. okt 2009

Nj mishu.. na zubní a na plicní a na obvod se musí .. teda takhle mě to říkal ten můj...

gabap
7. okt 2009

mishutko ja nemusela nikam,ale sla jsem 🙂

blanka.k
7. okt 2009

Ona je v těhu průkazce na tyhle vyšetření spec. kolonka, která se má nechat potvrdit. Někde ve své chytré knize jsem četla, že i "blbý" zubní kaz, zánět zubu,... může být v těhu velký problém (už si nepamatuju proč), proto se musí k zubaři, aby se vyloučiloy problémy.

mayocka
7. okt 2009

dnes mam v praci nejakych pošemotenych zakaznikov ... neviem co je to za den alebo co su to za ludia ale vycerpavaju dost....dezy ani nevrav o tom pohrebe uz,prichadzaju mi na rozum spomienky z pohrebu mojho brata ked mal 15rokov nedozitych...ja som mala len 6 ale pamätam si ☹ nanestastie ☹

ivanka612
7. okt 2009

Ahojte,vy ste zasa dnes mali ukecane doobedie.
doli: co sa tyka toho majetku tak ona sfalsovala otcov podpis na splnomocneni na prevod majetku na dala to na obch.register kde zaplatila aby to prepisali,ked sa to zacalo vysetrovat ako podvod tak povedala,ze tu plnu moc stratila a tak podobne,ono je na tom najhorsie to,ze tam ide o miliony,nie o nejaky domcek alebo co,keby to nebolo tolko penazi tak to nechame tak ale preco by sme mali nechat nejakej ..... to co budoval otec pre mna a pre brata,ono je to problemove kvoli tomu,ze je v tom zapleteny aj súd a to je dost neprijemna kauza.
Inak Dez aj mna dnes nejako hrozne boli hlava a neviem cim to je,rano hrozne prsalo a teraz krasne svieti slniecko tak mozno aj preto a uz som aj dost nervozna,z toho pondelka ci je vsetko dobre

kitty123
7. okt 2009

Ahoj holky, tak jsem včera byla konečně poprvé u doktorky. Mám potvrzené těhotenství, srdíčko bylo krásně vidět. A velikost na ultrazvuku přesně odpovídá stáří podle menstruace. Tak mám radost 🙂 Už jsem byla lehce nervózní, protože nemám žádné tehotenské příznaky, jen častější hlad.

kitty123
7. okt 2009

A taky máme první fotečku. Doktorka na ultrazvuku se nějak sama neměla k tomu, aby mi ji nabídla. Tak jsem si o ni řekla a ještě ochotně vybírala, která by byla nejlepší 🙂

yanika
7. okt 2009

Ahojte babenky, tak konecne som sa odhodlala pridat sa 😉 aj ked citam vas uz dlho, takze som v 11tt+2. A prezivam kopec priznakov o ktorych tu uz pisete, aktualne su to dost neprijemne migreny hlavne poobede. Ale moze to byt aj tym, ze rano vstavam do prace o 5tej a prichadzam domov o 12hod neskor 😒
Vsetkym Vam prajem krasne tehotenstvo a verim, ze si to tu budeme spolu uzivat 😀 😀

lucik...
7. okt 2009

kitty tak moc gratuluju 🙂 Já taky moc příznaků nemám 😉 😉

halintoa
7. okt 2009

Ahojte baby,
dnes som sa bála, že sa s Vami budem musieť rozlúčiť. V práci ma strašne zabolelo pri ľavom vaječníku, potom prišla bolesť ako na MS a napokon som začala krvácať 😢 . No letela som k lekárke (tam som čakala 2 hodiny 😠 ), ale výsledok stál za to - videla som miminko, srdiečko bilo ako divé 😀 a cysta zmizla - zrejme sa teda praskla a z toho som krvácala. Samozrejme mi dala PN, predpísala Duphaston, Magne B6 a Kyselinu listovú a kontrola 15.10. Takže idem ležkať a šetriť sa a vytešovať z prvej fotočky nášho drobčeka. Želám Vám pekný dník 🙂 .

mayocka
7. okt 2009

jeejo halintoa gratulujem tak vsetko zle je na nieco dobre nakoniec 😉 no super kiezby sa ti darilo a aspon ze mas tu PN,aspon oddychnes 😉 kontrola co nevidiet dalsia 😉 zase budes vidiet malinke

zdenkapo
7. okt 2009

aha,já myslela,že se testy dělají do 12tt,tak sna to ještě půjde 😒

blanka.k
7. okt 2009

Zdenka - určitě, ale hned bych si tam zavolala, oni to dělají jen na určitých klinikách, takže většinou se objednává pár týdnů dopředu. Buď ti poradí tvoje gyn.kde se to u vás dělá, nebo zkus dát do vyhledávače "NT+ biochemický screening " 😉 Nechodila jsi na modrou střechu a neměla jsi udělaný web ohledně stavby?

blanka.k
7. okt 2009

kitty - gratuluji k fotce
Yanika - gratuluji k těhu 😉
Halintoa - teda ty mě strašíš. Tak hlavně, že jste v pořádku a malému se daří 😉
Já jdu zítra na UZ a nějak na mě doléhají nervy 😅 Už aby byl zítřek.

babara
7. okt 2009

yanika, vitej, co delas za tak casove narocnou praci?

Holky, ja taky po tech povinnejch skolnich prohlidkach k zubari sama uz nechodila, vzdy to bylo predtim v pohode, az pak asi v druhaku tretaku na vejsce, kde se moje zubarka zdesila, a to jsem ji priznala jen 2 roky, od te doby chodim co pul roku a pokazdy mi tam neco najde! A kolik penez uz sem tam nechala, hrozna se mi kazi zuby ☹

S temi umrtimi je to strasny, ja neznam nastesti nikoho blizkeho, kdo by umrel takhle mlady, musi to byt tezke se s tim smirit 😔

yanika
7. okt 2009

babara: pracujem od 7-16 a rano dochadzam skoro hodinku, tak preto, je to dost narocne.... pridem domov unavena ako konik, ale uz sa to zlepsuje.... Dufam ze po tom 12tyzdni nastane ta uzasna zmena k lepsiemu ako vsade pisu 😉

Ja mam strach o rovnako tehotnu kamaratku, prezivali sme toto obdobie cez mailikovanie a dokonca nam vysiel aj spolocny termin ale uz 5ty den sa mi neozvala:(

zdenkapo
7. okt 2009

blanko tak to nejsem já 😉 a moje gyn. má dovču,takže se můžu zeptat až toho 16. a u nás to možná dělat nebudou,já myslela,že se to dělá jen z krve 😒

zdenkapo
7. okt 2009

tak jsem na porodnice.cz četla seznam certifikovaných lékařů,kteří mohou tento screening dělat a moje dr. tam teda rozhodně není ani nikdo z okolí,takže asi mám smůlu,ale tak při synovi jsem taky měla jen tripple testy

mishutka
7. okt 2009

holky nevíte jestli můžu v těhu vepřovou játru???? 😉

dezyre
7. okt 2009

Mishu.. já myslím, že ano.. dokonce játra obsahují nějaké prvky, které v těhu potřebuješ ;).. mám pocit, že jsem něco o tom četla..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre