Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

nikkka
20. okt 2009

taka otazka mimo: myslite si ze je pravda ze kosti mozu byt tazke?
lebo teda ja ich asi mam extra tazke..a kazdy sa mi smeje, ale ked poviem kolko kg mam tak nechcu tomu verit..

z.lienka
20. okt 2009

No jasné že sú ťažké. Ja mám 172cm a 76kg. Keď som išla prvýkrát rodiť, tak som mala 93kg. 😒

cmuky82
20. okt 2009

tak mne este nebolo zle ani raz, keby som toho drobceka nevidela na ultrazvuku tak ani neviem, ze som tehotna 🙂 Nemozete mi prosim povedat co mi budu robit na prvej prehliadke? ako som spominala mam za sebou iba ultrazvuk

houbik
20. okt 2009

tak ja mam nahore asi 0,5 kg a prijde mi, ze jim skoro stejne, jak pred tehu...doktorka mi rikala, ze me odhaduje tak na 15kg celkem, tak doufam, ze to bude to maximum 🙂

nikkka
20. okt 2009

cmuky ja idem zajtra na prvu prehliadku, tak som zvedava, vraj aj knizku by som mala dostat, ak bude vsetko v poriadku...

cmuky82
20. okt 2009

drzim palce dufam, ze mi das potom info 😉

mishutka
20. okt 2009

Já si nedělám velké iluze o tom, že moc nepřiberu 😀

Jim stejně, ale sedím doma ☹ Snažím se chodit na procházky se psem nebo jen tak do "města" 😉

nikkka
20. okt 2009

zajtra hned ako sa dostavim do prace podam info ako to prebiehalo a ako som dopadla..

dezyre
20. okt 2009

Tak já jsem přibrala ještě než jsem zjistila, že jsem těhu, a to během 3 týdnů 3 kg.. byla jsem trochu zoufalá :D .. no a teď za posledních 9 týdný asi 1 kg ;)... takže to docela jde..
HOlky já mám taky docela dotaz mimo.. ale už jsem nad tím přemýšlela.. myslíte, že může orgasmus ublížit miminu? .. Jak mě doktor nakázal klidový režim, že jsem po sexu špinila.. tak mě tak napadlo co ne víc nebezpečné, jestli samotnej styk nebo násl. org. 😀 😀 😀 😀

hepinka
20. okt 2009

no babenky, ja neviem kolko som pribrala som iba v 8tyzdni ale brusko mam podla mna uz pomerne vypukle, ja sa divim,ze si este nikto nic nevsimol, zatial sa mi to dari uspesne tajit 😉 Teraz by ste si nemali robit starosti s vahou, ale ani sa neprejedat a snad to bude OK. Dezy - ja som tiez po tom patrala, ale vsade sa pise, ze sex nemoze ublizit babatku a ak ti to nezakaze lekar koli nejakym komplikaciam tak by to malo byt OK. Samozrejme musite si najst co vam vyhovuje a to spinenie- porad sa s lekarom, ale niekedy sa stava,ze su to len zilky, ktore popraskaju, lebo organy su v tomto obdobi viac prekrvene. Vsetko zavisi od toho ako sa citis - ak je dobre mamine tak podla mna aj babätku🙂

houbik
20. okt 2009

dez: ja myslim, ze orgasmus vadit nemuze, pokud nemas nejaky nestandardni prubeh, treba doprovazeny krecema a tak 😀 cetla jsem o tom v me chytre knizce 😉 a co se tyka klidoveho rezimu, pak si myslim, ze je to spis o tom styku nez o tom co nasleduje 🙂

blanka.k
20. okt 2009

Ahoj,
tak jsem koukala do vsé hcytré knihy, prootže vím, že tam byly sporty popsány a nevhodné sporty (mimo jiné):
lyžování, brusle, kolečk.br., skateboard (bych hctěla vidět těhuli na "skejtu" 😅 ), jízd ana koni, potápění, míčové kolekt.hry,, jogging,...
Vhodné:
plavání, vodní aerobic, lehká turistika, jóga pro těhu,...
Mě teď hodně vykouklo břicho, po tom co jsem zhubla, když mi nebylo dobře, až jsem se zhrozila, a hned ráno se dnes zvážila, ale pořád mám o 0,5kg míň než přes 2 měsíci... taky mi M. nadává, že jím hrozně málo (jím tak 30-50% procent toho co před těhu, ale to jsem jedla pořád a hodně sladký, na to teď nemám chuť)
Dez - myslím, že horší je ten styk. protože pět v mé chytré knize píšou, že někdy zakážou styk kvůli právě špinění, atd., ale že místo toha, aby chlap (a vlastěn i ženská) netrpěl, stačí jiné formy a autoerotika 😀 Fakt chytrá kniha 😀 😀

houbik
20. okt 2009

dez: resp. takhle: v klidovem rezimu bych se vyvarovala styku, ostatni praktiky si myslim, ze by nemusely vadit 😀

bramburka
20. okt 2009

ja četla v Betynce, že naopka jsou orgasmy velmi prospěšné, protože to nějak nacvičuje děložní stahy nebo co...

andelka
20. okt 2009

Téda, to jsou zajímavá témata.
Já jsem taky uvažovala, že bych zkusila v zimě brusle (u tchánovců za barákem je rybník), ale asi se na to vykašlu. Sice bych si jezdila sama a někdo by byl vedle mě, ale co, člověk nikdy neví. Tak zatím se moje těhu aktivity omezí na plavání a relax v solné jeskyni.

Ohledně těch prohlídek, tak jak jsem minule dostala průkazku, tak mi dělali akorát UTZ, sestřička se zeptala na tlak a váhu (vážím a měřím se doma), do kalíšku s močí šoupla papírek kvůli bílkovinám a cukru a fertig. Krev mi brali poprvé až v souvislosti se screeningem. a to jsem se ptala, jestli na lačno a sestřička říkala, že nemusím. Tak jsem si ráno dala pár piškotů a pila jsem vodu. Ta voda je hodně důležitá, když vám mají brát krev, pijte dost předtím i potom.

No a orgasmy - no snad to nevadí. Ony zas ty "stahy" nejsou tak silné a dlouhodobé a mimi je chráněné.

blanka.k
20. okt 2009

Já tu ještě mám psáno, že pokud do mudr. nezakáže, že v těhu to doporučují, prý jak je to tam víc prokrveno, tak prý lepší zážitek 😉 A prý i pro některé z toho důvodu, že se nemusí bát otěhotnění.... 😀 To je fakt zajímavý důvod, proč si to víc užít 😀 😀 😀 😀

bramburka
20. okt 2009

holky, ja musela na lačno, ale me k tomu delali glykémii, takže proto

dezyre
20. okt 2009

Brambu.. právě o ty děložní stahy mě jde.. jestli to mimču nevadí a nějak ho nevypudí 😉

blanka.k
20. okt 2009

mě bylo řečeno, že na ty "vstupní" těhu testy v 7-10tt. (kr.skupina, Rh faktor, jaterní testy, št.žláza,HIV, žloutenky,....) na lačno, NT+ se může jíst i pít, a pak třeba chodím na endokrinologii, tak na ty hormony taky vliv jídlo nemá. 😉

bramburka
20. okt 2009

Blani, ja sla minuly těhu určitě po jídle, rikali že po jídle, ted mi rekli na lačno kvuli tý glykemii tak ja nevim...

ciknori
20. okt 2009

Ahoj 🙂
Glykémie se vyhodnocuje určitě nalačno.

mishutka
20. okt 2009

dezy:co je dobré pro nás je i dobré pro mimi 😀 Víš kolik se ti pak do krve uvolní spokojených látek🙂)))))))

aktaka
20. okt 2009

já myslím, že poševní stahy při orgasmu vadit nemůžou, s děložními by to bylo horší, to už by byl asi porod 😉
každopádně, při styku následkem přirážení může vzniknout hematom 😒 a samotné přirážení asi taky není pro mimi nijak extra super zážitek 😀

bramburka
20. okt 2009

no takže zbejvá orgasmáč bez přirážení, tak taky dobrý ne? 😀 😀 😀

aktaka
20. okt 2009

takže jsme zase u těch jiných praktik 😀

bramburka
20. okt 2009

jo a když jsem šla na lačno na krev tak jsem poprvé a naposledy zvracela z hladu... resp mi bylo fakt blbe, jinak moc ani neni, spis takova lenost-unava...

nikkka
20. okt 2009

ja som zostala strasne leniva, pridem domov z prace a jedine po com tuzim je si lahnut na postel...moj drahy uz mi to vycita, ze som leniva, ze mi chyba pohyb...

aktaka
20. okt 2009

mě z hladu už kolikrát pěkně natahovalo, ale ustála jsem to. nakonec mě dorazil smrad, ráno nesmím cítit žádný pach, jinak letím 😖

s tím spánkem, já jsem doma a sem tam si chodím odpoledne lehnout, když se cítím unavená. ale měla jsem z toho výčitky svědomí, že jestli to nepřeháním, jesti nejsem moc zlenivělá. ale co jsem četla kdejakou knížku a brožuru, tak všude píšou, že těhule má odpočívat jak potřebuje. ideální je i krátký spánek během dne. takže já už výčitky rozhodně nemám 😀

aktaka
20. okt 2009

jen tak mmch, únavuje způsobuje progesteron, působí jako sedativum, takže kdo pak nemá být unavený,že jo 🙂 být chlapi na našem místě, tak spí od rána do večera

bramburka
20. okt 2009

Kat: dotaz? ma ta MP3 uspech, jmaji ji primo tady u nas na chodově, tak bych jí možná i koupila, jo a lego jsem dnes koupila poslední kus - velký box s kotkami, protoze pred vanocema delaji novinky a stary nemaji...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre