Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

xxx.klarka
9. mar 2010

blani, tak to jste si dali pěkně do nosu 🙂

To naše mrně mi pěkně dává těma nožičkama do močáku a do spodku. 😔

simi.w
9. mar 2010

m.c. super rychlý porod, takový chci taky 😀

Pro první mimi jsem prala v Lovele gel, později Persil senzitiv, teď se chystám taky koupit pro začátek Lovelu, takto nám to vyhovovalo 🙂 , ale když ne, myslím, že ten Persil senzitiv po dvojím máchání prádla taky zvládne bez problémů 😅

sisa1206
9. mar 2010

ja mám termin prvy 29 maja a druhy 16 maja

terkajesterka
9. mar 2010

ahojky 🙂

jen reaguju na KP - u prvního dítěte jsme byli KP do konce 36tt, pak se zničehonic přetočil a už tam zůstal. Do té doby se přetočil cca 3x, byla jsem z toho trochu nervní, už mě chtěli objednávat na CŘ, ale den (resp. noc) před kontrolou a vyřčením ortelu si to Jíra rozmyslel.

No a teď jsem byla zase KP asi do 32tt, nyní jsme už správně natočený. Tak snad to zůstane nadále. Jo a taky bych prosila rychlej porod, ne, aby z toho byly zase 2 dny jako minule 😀 😀 😀 😀 kde se to dá objednat?????

mishah
9. mar 2010

m.c. supr porod 🙂
ad ptáčení. tady to dělá taky jeden dr na Bulovce,ale nedá se to pokaždé.Holky, nebojte, myslím,že se vám prcci otočí 😉 😎
no,nic já se zatím loučím, malý se probudil a manža dorazil z práce, tak se jdu věnovat 🙂

terkajesterka
9. mar 2010

v Pze v Podolí je KP prý indikace k císařskému řezu......., prý nenechávají rodit spontánně. Ale to záleží na konkrétní nemocnici a doktoru, asi....

bramburka
9. mar 2010

Terko, tos me potesila.

terkajesterka
9. mar 2010

vy máte taky KP???? a jak se vůbec máš? 😀 😀 😀

bramburka
9. mar 2010

taky mam KP, snad jako všichni tady 😀
blbě, mala ma za tuhle zimu 4. antibiotika, je asi po 8. nemocna, pro změnu uši, uz mi to hlava nebere, kde udelali soudruzi chybu.

bibi13
9. mar 2010

mne lekar nepovedal, ako je maly otočeny.. ☹

terkajesterka
9. mar 2010

☹ ☹ ☹ tak to nerada slyším........ hlavně ouška hrozně bolej.......no, třeba si předstonává na pár let dopředu 😀 ať jste rychle ok.

A s KP si nedělej starosti, Ondra se ještě stihne přetočit. Oni ti chlapi jsou takoví tvrdohlaví 😉 .
jdu budit, protože takhle by spal do večera.

terkajesterka
9. mar 2010

bibi, kdyby byl natočení KP, tak by ti to určitě řekl, teda aspoň myslím.

bibi13
9. mar 2010

ja mám napísane v knižke: poloha: Hlav. ll Post. a čo znamená pri placente zrelosť ll.?

terkajesterka
9. mar 2010

bibi, tak to já se bohužel ve zkratkách nevyznám. Ale kdybyste byli KP, tak tam někde tyhle dvě písmena najdeš. Ještě je otázka, jak je to se zkratkami v Čechách a na Slovensku 😀

bibi13
9. mar 2010

terka, to aj mna.. ☹

nikkka
9. mar 2010

Bibi ja to mam v knizke napisane na tej strane ako mi zapisuje tlak, vahu, pohyby, opuchy a posledny stlpec je to tusim poloha..

nikkka
9. mar 2010

moze sa toto stat aj v skutocnosti? ak ano chcela by som to zazit..

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

terkajesterka
9. mar 2010

já myslím, že je to trik 😒 že se to asi stát nemůže. Nožičku si občas nahmatám, ale že by někdy takhle prosvítala ven,to se mi nezdá 😅

nikkka
9. mar 2010

asi to bude trik, podla mna aj ked to tak je, urcite sa to neda odfotit, lebo to je asi len okamih..

doli1
9. mar 2010

ahojky tak se přidavám poloha KP a ještě na půl zadku 😠 ☹ celkově kontrola na nic 😢
hlavní je že malá je naprosto v pohodě trošinečku menší ale to nevadí u holčiček normál.zvlášt moje malá postava.
ale po vyšetření se dr zhrozil.trochu otevřená cítil hlavičku jak naléhá.po ultrazvuku mi potvrdil že to neni hlavička ale zadeček a ještě nakřivo.já jsem si to myslela že se v sobotu otočila.nechtěl mi dr věřit.po vyšetření že je prcek v pohodě ale místa už tam neni moc a scelkovim otočenim už nepočitá že moc sedí v pánvy a budem doufat že do další kontroly se aspon dotočí a pěkně si sedne.dávky magnéska 6 tablet deně naprostý klidoví řežim a vydržet ještě měsíc.pokud se bude něco dít hned jet do brna ani nemám jet kam chci-malá porodnička.tak jsem taková neštastná

jinak sraz s blankou super skvěle jsme si pokecali a dali si palačinky to byla dobrota.

xxx.klarka
9. mar 2010

doli, juj koukám že nic moc. Tak snad se alespoň pootočí správně. To je něco. Se Ty naše děti snad nějak domluvili ne... 😅 Tak pěkně odpočívej, i když s Šimonkem to asi moc nejde.

bibi13
9. mar 2010

doli držím palce, aby ste vydržali čo najdlhšie..

doli1
9. mar 2010

šimi už naštěstí chodí zas do školky doufám že vydrží bez nemoci dlouho abych mohla odpočívat.
já bych byla pro at se raději nedotáčí protože porod KP se bojim víc než plánovaného císaře.

andelka
9. mar 2010

nikka: to bude trik, vždyť tak tenkou kůži snad nikdo nemá, nehledě na to, že jsou tam ještě podkožní vrstvy apod. Ale je to milé 🙂

Já to mám napsané v průkazce na té hlavní stránce(tt, tlak, moč, vnitřní nálezy) a pak v kolonce pro utz kolem 30tt - KP

doli: No teda kontrola nic moc, no, to mě mrzí. Hlavně že malá je v pořádku. Naprostý klidový režim se Šimonkem je vtipná věc. Aspoň že s Blankou jste si daly do nosu 🙂 člověk si musí po nějakých špatných zprávách udělat radost.

nikkka
9. mar 2010

zhanam ten overball - v tescu ho nemaju, v sportovom obchode tiez, kde by to este mohli mat?

blanka.k
9. mar 2010

Já svůj první koupila ve zdrav.potřebách,akortá byl asi 5x dražší než z Teska, ale funcki plnily oba stejně 😅

zuzub
9. mar 2010

ahojte, zas po dlhej dobe sa hlásim, ale bola som aj pár dní v nemocnici ☹ ešte minuly týžden zo soboty na
nedeľu v noci ma chytli strašné bolesti v pravom boku ráno som už poriadne ani presjsť nemohla, som myslela,že ma slepak chytil tak sme s mm utekali na pohotovosť, doki ma vyšetril spravil sono a hovoril, že tam musím ostať.dávali mi výživy a injekcie na dozretie pľúc bábätka....a vo štvrtok ma konečne pustli domov, hrozné to tam bolo 😝
mám vraj nejak stotočenú maternicu a po predošlých potratoch je ešte dosť oslabená a tým, že malý rastie a prehadzuje sa môže mi to vyvolať takýto stav a ešte mám trošku skrátený kŕčok, ale zatiaľ sa neotváram, takže záver je vyššie riziko predčasného pôrodu.... 😔 nič moc ale tak hádam ešte nejaký ten týžden vydržíme, mám brať stále magnezko 3x denne 2tbl a byť v kľude.tak doma vegetím....

hepinka
9. mar 2010

ahojte baby, ja som tu opät po 100 rokoch, tiez som mala mensie bolesti, ale na kontrole doktor povedal, ze je vsetko OK, len brat 2x denne magnezko a klud - takze vegetim doma a hadam to budeme nadalej zvladat v pohode. Ja inak netusim ako je babo momentalne otocene, lekar mi maloco povie a mna niekedy nenapadne sa niektore veci spytat 😠
Dnes som sa bola dat nafotit s bruskom v atelieri u jednej znamej profi fotografky tak sa uz nemozem dockat aky bude vysledok nasho snazenia🙂 pridam potom nejake foto na ukazku, ja tu totiz ziaden album nemam - nie som taka akcna vo foteni veciciek ako vy 😒

hepinka
9. mar 2010

Baby, pripajam vam "trosku poezie" - je to sice dlhe, ale mna to pobavilo 🙂

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

nikkka
9. mar 2010

ako pali zaha?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre