Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

hepinka
14. okt 2009

ahojte baby, vy pisete tak rychlo, ze ja zamestana zena vas nestiham citat 😀 Kazda tu pisete o kontrolach - mna ta moja caka az 30.10. tak dufam,ze budeme v poriadku. V piatok vsak idem na odber krvi - nieze by som z toho mala nejaky stres, ale ked mi sestricka zahlasila,ze to bude min. 7 skumaviek tak dovi-dopo 😨 dufam,ze mi nebude zle 😒 Ja uvazujem o zmene gynekologa, lebo tam to ide ako na beziacom pase a nejak mi nikto nic nevysvetli - co sa vlastne z tych vsetkych krvnych testov zistuje? poucte ma tie, co to uz mate za sebou. dakujem a krasny den vsetkym! Aďka

dezyre
14. okt 2009

Adi tak pravděpodobně to bude krevní skupina, HIV, syfilis, protilátky...

mishutka
14. okt 2009

Ahoooj holky 😀
Počásí opravdu no comment 😠
Ještě, že rodíme na jaro a prcci budou vyrůstat pěkně v teplíčku a budou moci být na vzduchu...
Já si nedokážu představit, že bych teď měla jít někam s malým miminkem a furt sedět doma taky není dobrý 😒

doli1
14. okt 2009

dezyre bydlim kousek od Brna a u nás sněží a je hnusně 😒

nikkka
14. okt 2009

Ahojte...strasna zima a nam nase vedenie nakazalo mat radiator na 3..ze to daju dokonca zablokovat, aby sa viac nemohlo kurit..otrasne..

lucik...
14. okt 2009

mishu taky si to nedokážu představit 😀 A i manža řikal: tak když se nám nepovede otěhotnět tak aby se narodilo v létě tak pak se snažit nebudem, aby se nenarodilo v zimě 😀

mishutka
14. okt 2009

lucik: 😀

dezyre
14. okt 2009

Doli, tak moje kolegyně z práce bydlí v Březině, to je tam na vašem koncu, a taky už došla v kozačkách, zimním kabátu a zazimovaná.. ono tam je u vás vždycky větší zima alespoň o 3 stupně než v Brně 😀 Ale jen si ji tam nechte, ale sníh miluju.. ten mi pošli ... Jak v reklamě na rafaelo.. kokosový sníh 😎

doli1
14. okt 2009

😀 já když jedu do Brna tak si připadám jak debil.jednou jsem jela ve svetru a vestě v Brně jsem se mohla upíct 🙂) ráno tu bylo sněhu fakt hodně ted už je rostáty a jen poletuje.chvilkama se chumelí

mishutka
14. okt 2009

Když si představím, že jsem se před měsícem válela u moře na Krétě tak mi to přijde jako by to snad ani nebyla pravda ☹
Fuj zima....

lucik...
14. okt 2009

mishu ani mi nemluv, já se válela na rhodosu ještě před 3 týdnama 😉 😉

dezyre
14. okt 2009

Mishu.. ty si letos alespoň někde byla 😉 ... my na dovču nejeli, bylo moc práce, že příští rok... no a s miminkem určo nepojedeme... malinkatým... táááákže... 😝

houbik
14. okt 2009

ahoj holky, my taky pred 3 tydnama na sardinii 😖
dez: my si na pristi rok uz zamluvili dovcu na zari - rijen - jsem optimistka 😀

mishutka
14. okt 2009

Byla, ale po 2 letech... 🙂
Já mám ráda moře a slunce, ale nejsem vyloženě ten typ co musí každý rok k moři abych ukázala, že na to má 😉
Co dva roky když to vyjde budu ráda. Já jsem trpěla atop. ekzémem a když jsme byli v Tunise tak se mi stratil 🙂 takže to beru čistě ze zdravotního hlediska....
Už si plánujem až to bude trošku možné třeba Prahu nebo Ještěd.
Hory mají taky něco do sebe 😎

houbik
14. okt 2009

mishu: a jak jsi na tom ted s atopickym ekzemem pri tehu? ja mam tedy jen na prstech, ale docela se mi to zhorsilo a nemuzu si nic moc mazat:( a to co muzu je naprd:( nemas nejaky tip?

doli1
14. okt 2009

moře taky miluji.každý rok někde ale nejvíc se mi libí na sicilii nebo v charvatsku.tento rok jsme nebyli protože jsme stavěli a další taky ne bude to malí tak snad ten příští.moře mi moc chybí a taky mě pomahá na lupenku.

mishutka
14. okt 2009

Já ho nemám vůbec(musím to zaklepat) 😉
Ale předtím celé tělo v jednom ohni ☹ Dostavala jsem půl kilovou vazelínu 🙂

Jediný typ je mazat a mazat 😉 V lázních jsem se naučila mazat obyčejnou modrou Indulonou a ta mi pomahala na oblyčej....Protože na obličej se nehodily ty ostatní masti...

andelka
14. okt 2009

houbik: Já mám to samé, ekzém na rukou. dneska jsem byla zas na kožním, no jako moc se to nezlepšilo, takže už mám asi třetí mast na to. a nakonec doktor říká: " No jo, vy jste těhotná, no tak to už lepší asi nebude." 😒 Kdysi mi dokorka taky radila moře, kvůli kůži, i jsem často měla bolesti v krku, no ale kdo by mi to asi zaplatil, že?

Holky, jak se tak bavíme o tom NT screeningu, tak na stránkách mojí porodky to mjaí pěkně vysvětlené. A prý se to dělá už přes břicho.doufám, že to půjde otevřít, je to v pdfku.
http://www.fnspo.cz/kliniky/gyn/pdf/ultrazvukov...
Kdyby to nešlo, tak na téhle stránce si rozklikněte vlevo dole žluté UTZ vyšetření v 1. trim.
http://www.fnspo.cz/kliniky/gyn/index.html

Jinak co se týká dovolených, tak můj muž na válení u moře není a já taky moc ne a peněz taky moc nebylo, takže my jsme jezdili vždycky spíše v září na cca 4 denní dovolené do nějakého hezkého města u nás (Kutná Hora, Znojmo, Mikulov). A to by se dalo i s větším mimčem. Zrovna minule s náma byli v penzionu rodiče s asi ročním chlapečkem. 🙂

andelka
14. okt 2009

Hm, tak prý obvykle se to dělá přes břicho, ale někdy je nutné vaginálně. Jelikož jdu s manželem (pokud dostane volno v práci, snad jo) tak bych teda radši přes břicho. 😅

mishutka
14. okt 2009

Zase jsem o něco chytřejší 😅
Čekám mě to v pátek....

houbik
14. okt 2009

mishut: to mas stesti, diky za tip, vyzkousim teda tu indulonu, ja mam taky ty neutralni vazeliny, ale nezlepsuje se to, kor kdyz vecne nekde neco meju, varim a ja nevim co🙂
andelka: ja jsem tady na konikovi i cetla, ze holkam doktor normalne rekl, ze kortikoidy muzou, ale trochu se toho bojim ,tak nevim no...more mi sice taky pomaha, ale vzdy se to pak zas zhorsi...jedine bych u more zila 😀 minuly rok sme byli tri tydny v thajsku a po ekzemu ani stopy, ale jak se pak clovek vrati sem, vrati se i ekzem 😠

nikkka
14. okt 2009

na ten atopicky ekzem je najlepsia modra Indulona, mala som ho tiez a nic nepomahalo az zabrala Indulona...

andelka
14. okt 2009

houbik: No tak když je to fakt děs a musím nějak mezi lidi, tak to tím taky máznu. Ale jen na ty nejhorší místa a krátkodobě. Jinak to pořád něčím promašťuju, buď mastmi co mám od doktora, nebo Indulonou (fajn je i krém na ruce od Dove, Indulona mě trošku štípe, Dove vůbec).

lucik...
14. okt 2009

holky ohledně toho rentgenu... Jak vám dělají doktoři klasický ultrazvuk?? Přes břicho nebo vaginálně???

michalag
autor
14. okt 2009

lucik, myslim si ze teraz este vaginalne

lucik...
14. okt 2009

michal no mě ho právě dělá vaginálnlě a říkala ať přijde příště manžel se mnou, ale to se mi moc nechce, to bych radši přes břicho 😀

mishutka
14. okt 2009

mě taky vaginálně a chtěla bych u toho manžela, ale mně to přijde strašně směšné aby koukal jak cizí chlap mě TAKHLE vyšetřuje😀

andelka
14. okt 2009

Mě zatím vaginálně a na UTZ na screening se nechám překvapit, ale budu doufat, že už přes břicho. Můj muž sice ví, že doteď mi dělali vnitřní, no ale ... vidět by to nemusel. No, uvidíme.

lucik...
14. okt 2009

mishu mě právě taky 😀 A já mu řikala že má jít se mnou a pak mu řikám a víš jak to probíhá? A on no normálně, namaže ti břicho a jezdí ti po něm tou "myší" a já ne... začla sem mu to vyprávět (trošku s nadsázkou) 😀 a hned Mno, tak to nikam nejdu 😀 😀

michalag
autor
14. okt 2009

lucik 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre