Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

dezyre
9. apr 2010

Zdeni neboj, tak velikánská určitě nebude 😉 Třeba je jen trochu delší.. Když jsem se tenkrát ptala svýho doktora, jak je možný, že už vážíme 2 kg, tak mě povídal, ať to neberu moc vážně, že v těch nemocnicích ty ultrazvuky nejsou světový a taky u toho nepracujou lidi, kteří se věnujou jen ultrazvukům. Takže to prostě nějak zhruba oměří. Že by víc věřil odhadům, které dělají třeba v Prenatalu v Brně, kde celý den nedělají nic jiného, než že sedí za ultrazvukem.

monikapd1
9. apr 2010

ja ked som ola 17.3. na poradni som bola 29 + 5 tt a mala mala vtedy 1423g, tiez celkom slusne

lucik...
9. apr 2010

My měli 31+1 1912g a včera (35+3) 2650g a vždy to odpovídalo přesně termínu nebo + - den

lucik...
9. apr 2010

Jinak mě dr. psala do zprávy: CS2, na špičku prstu.. To znamená že CS mám dva a jsem otevřená na špičku prstu?? 😕

arcik
9. apr 2010

kočky jak tak tady na to koukám už aby jsme porodily všechny co??trošku nám z toho začíná hrabat 😀

Lucii ahooooj,jsem ráda že jste v pořádku a doma 😉 vydrž hezky do Máje jo??!!

Antyn fajn že to neni angnína,hezky lež a nic nedělej nejlépe...a bude zase dobře

Zdeni malá podle mě bude mít okolo 3 kilek víc ne...mě taky u Klárky dali odhad přes 4 kilka a měla "jen" 3,47kg 😉

blanka.k
9. apr 2010

Zdeni - držím palce, ať se mudr. sekli a malá je "tabulkové" dítko 😅
Včera jsem volala mamce, že asi na každoroční pouť nerodrazíme, že asi nebudu držet 2v1 do TP, tak jsem popisovala jak mi bolí břicho ještě X hodin potom, co mi malého budila sestřička třesením břicha, prý to na ni taky zkoušeli, když ležela v nemocnici a nic, tak jí řekli, že se nehýbu, že už nedýchám a nebije mi srdíčko, mamka už v té době byla v dost pokročilém stupni preklampsie, tak se šlo hned na sál. I když mamka říkala, že určitě žiju, že se přes den nehýbu, že mě ale v noci vždycky cítí .... to muselo být šílený, když mi to včera říkala, tak jsem si říkala, že zlatý UZ, monitory, atd. 😅 Fakt si nedovedu představit, jak to musí s člověkem zamávat, když vám řeknou, že mimčo nežije 😅 A prý u mě přibrala asi 7kg (do toho 31tt) a u sestry asi jen 5, a sestra byla pěkný špekounek 😅 Já jsem od pondělí 2kg zhubla 😅

lucik...
9. apr 2010

ahoj arci 😉 Jasně, dřív než 1.5. nerodim 😀

arcik
9. apr 2010

luci to teda určitě neeeee hezky si to odrodíme až v Máji a ne v dubnu to je takovej blbej měsíc 😀 😀 😀 😀 a jinak jste v pohodě??koukám že asi jo co jsem tak zběžně dočetla...

arcik
9. apr 2010

Blani no mě by asi hráblo kdyby mi tohle někdo řekl....fuj 🤐

lucik...
9. apr 2010

blani mě dělali každý den monitor a malá vždycky spala 😀 😀 😀 Ale srdíčko tlouklo hezky 😉 Dneska na mě furt sestra ať jí nějak probudim ale já přitom cítila jak kope.. Tak jsem položila ruku na ten "senzor" který vnímá ty pohyby a hnedka byl monitor ukázkový 😀 Asi mi ho sestřička špatně dala

arcik
9. apr 2010

Luci to je normálka....sestřičky jsou umělkyně...taky mi to párkrát blbě nasadily a pak čuměly jak vyvoraný myši....oni přece nedělaj nic špatně to jen my jsme blbý 😅 😅

lucik...
9. apr 2010

arci jo jo v pohodě 😉 Rozhodla sem se že to přestávám řešit dokud to pobere intimka 😀 Ten můj roztok asi reaguje i na výtok nebo nevim. Každopádně si řikám, že každej ten roztok doma nemá a taky nelítá s každou mokrou vložkou do nemocnice, takže asi tak 😀

arcik
9. apr 2010

Luci dyť je to normální mit strach...já takhle u první měla výtok a jela do porodky jelikož už jsem byla 38tt a polila to a ono to zmodralo,by se ve mě krve nedořezala v tu chvilku,tak jsem si hezky podstovupila vyšetření plodovýho vaku a nic,pak jsem zjistila že intimka byla parfemovaná a proto to zmodralo 😝 😝 debil...
já mam doma temešvára přímo z nemocnice a zatim ho nechám hezky tak kde je i když výtok mam,ale neřešim...

aaadus
9. apr 2010

lucik ahoooooj 🙂
zdeni Anička určitě nebude taková veliká
blanka zhubla 2kg? Jak to děláš? Já chci taky 😀 Kámoška říkala, že taky zhubla kousek před porodem

aaadus
9. apr 2010

arcik mám Meltu heč. Měli jí u Alberta, půl kila za 24,- tak si ji hned jdu uvařit jestli chutná pořád stejně

arcik
9. apr 2010

aaadus super....doufám že bude chutnat tak jak má....já si to obstarám zítra v klidu sama koupim meltu a caro a uvidim co z toho pozřu 😝

lucik...
9. apr 2010

arci jo to jo, ale ne to zas přehánět.. Prostě nejedu nikam dokud to pobere intimka 😀 😀 😀 V úterý jdu do poradny tak poprosim ať mi udělá UTZ a zkontroluje množství vody a uvidí se 😉
Jak se dělá vyšetření plodovýho vaku??? 😕

arcik
9. apr 2010

fuj Luci ani se neptej...je to amnioskopie a je to jako dost nepříjemný,teda alespoň mě to tak přišlo...to veme takou nějakou kovovou "kachní hlavu se zobákem" zavede dovnitř hluboko a veme "tampon na špejli"a pootírá vak..pak to namočí do temešvára a zjistí jeslti je vak prasklej nebo ne....fuj

arcik
9. apr 2010

jsme po tomhl evyšetření řekla že rodit nejdu ať to ze mě vyndaj jak chtěj 😀 ale spodem neee

blanka.k
9. apr 2010

Lucik - no já nevím, v neděli v porodce jsem dělala psí kusy, aby malej sebou furt nehýbal, teď zas u gyn. brutal třesení břichem, abych cítila pohyby... 😅 A nevím, co na tom monitoru bylo špatnýho,... akorát má nějaký, co nezaznamenává pohyby, tak jsem dostala čudlík do ruky a musela při každým kopanci mačkat...takže jsem se mo nenamačkala 😅
Holky, kdo máte autosedačku MC Cabrio? Jak sundám ten "obal", abych ho vyprala 😅 Spodek mi šel, al enevím, jak je to uchycený uprostřed a nahoře, žádný čudlíky, knoflíky tam nejsou... 😅

lucik...
9. apr 2010

arci fuuuj 😀 Tohle mi teda nedělali, ale doktorka mě dost brutálně prohlídla (sem pak včera celý den špinila 😠 ) a pak polila tim temešvárym tu rukavici a nic...

lucik...
9. apr 2010

blani to je taky dobrý 😀 Si to měla mačkat furt, aby měli klid 😀 Já pohyby cítila ale jim se neukazovali, tak jsem na to trošku přitlačila a hned byli pohyby jak blázen

aaadus
9. apr 2010

arcik fuj, to muselo "příjemné" 😝 A nějakým takovým hákem se ten vak i protrhává při porodu ne? To teda nechci, aby mi dělali

arcik
9. apr 2010

lucii si myslim že všechno toto je fuuj ať je to co chce....mi taky řikala že budu špinit ale ži mi vypadne zátka to mi teda neřekla načež mi u porodu řekla že mi udělala ten něčí hmat a proto ta zátka vypadla.to bylo v po a v út v noci mi rupla voda....

arcik
9. apr 2010

aaadus vek se při porodu jen napíchne takovou špejlou....ne hákem...

arcik
9. apr 2010

ale zase pokud vám tu vodu oni pustěj tak je ten porod mnohem lepčí a snazší...

lucik...
9. apr 2010

no nemohla ti přece říct všechno 😀 😀 😀

aaadus
9. apr 2010

arcik to je nakonec jedno čím to prorvnou, tak i tak se ve mě nemusí špárat kdo ví čím.

houbik
9. apr 2010

blani: ja ji mam a taky jsem na to vcera neprisla 😅 tak jsem vyprala vlozku do kocaru a autosedacku zatim neresila 🙂 mozna v navodu by to mohlo byt, ale ten horejsek mi taky nesel vysvlict....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre