Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishah
13. jan 2010

Já chodila na předporodní kurz a cvičení na Bulovku, nebylo to drahé, myslím,že hodina cvičení stála 100,-Kč..nicméně jsem kurz ani nedochodila...nestihla jsem ani prohlídku porodních sálů,ty jsem si užila rovnou na ostro 😀 😅

mishah
13. jan 2010

Jinak mi osobně ten kurz asi moc nepomohl 😅 ,ale asi je to individuální....to cvičení bylo ale fajn.

blanka.k
13. jan 2010

Tady dělají taky nějaké kurzy za 500,-/5 lekcí a VZP na ně dává příspěvek 500,-, tak to jde... 😉 Akortá je to právě takové to učení "hekání", cvičení pán.dna, atd., to mě moc neláká. Holky, já zas dostala chuť na ty palačinky, kdybych zítra neměla sraz s holkama z Brna, tak snad si na ně zas zajdu 😀

blanka.k
13. jan 2010

A kdo má VZP, tak obecně těhulím nic nedávajjí, ale když si na jejich webu najedete ns váš okres (nebo kraj), tak tam mají odkaz na příspěvky a jak jsem psala, tady třeba za to jsou zadarmo kurzy a bylo myslím i jendo plavání 😉

simi.w
14. jan 2010

Ahojte holky, taky se přidáváme, patříme mezi vás. 😉

medan29
14. jan 2010

Dobré ránko!
Tak u nás je jen jeden předporodní kurz ten je v porodnici,od 30tt a zadara a pak je jedno cvičení pro těhotné ve fitku a to je za hodinu 65,-,byla tam i příprava ale ta je teď zrušená

michalag
autor
14. jan 2010

dobre ranko 🙂 🙂 🙂

simi.w vitaj!!! 🙂 😉

aaadus
14. jan 2010

Dobré ráno,
simi.w ahoj 🙂
já za předporodní kurz platím 1.500,-, je to 6 lekcí po dvou hodinách, můžou chodit i tatínci, dostává se spousta materiálu a vede to porodní asistentka mimo porodnici

michalag
autor
14. jan 2010

u nas co sa tyka predporodnej pripravy tak sa plati 1,65 eura (50,-) za jednu hodinu a robia to az okolo 30tt, ale staci vraj navstivit jeden kurz a ked chce byt aj tatino pri porode tak tiez musi navstivit aspon jeden aby vedel co a ako pri porode

antynka1
14. jan 2010

Krásné ránko,
Simi vítej.
v mém okolí jsou jen kurzy, které mě vyjdou ak na 2 tisíce - jenom teroie a druhý přímo od porodnice 1600 a se cvičením 2.400,- tak nevím jestli do toho investovat. Pořád ještě nejsem rozhodnutá.....

xxx.klarka
14. jan 2010

dobré ráno,

u nás je předporodní kurz v nemocnici a o jiných nevím. Ale dost holek mi říkalo, že to je k ničemu, tak furt nevím.

simi.w. , vítej. Jak se Ti těhulkuje?? 🙂

aaadus
14. jan 2010

no já za cvičení utratím měsíčně 500,- , popř. 650,- pokud jde i manžel. ale určitě toho nelituju, po cvičení je fajn, hodně se toho dozvím o porodu a jsem taková klidnější. a hlavně pro sebe něco dělám a nesedím jenom doma na zadku

mishah
14. jan 2010

Dobrí ranko 🙂
Antynko:no právě,já proto chodila na tu Bulovku,ale možná se mi zdá zajímavější ten kurz v Nerátkách..bylo to zajímavé, ale stejně ten porod proběhl nějak úplně jinak 😅 😉 To cvičení mi ale přišlo fajn a i nám tam vždycky něco poradila (vedla to porodní asistentka).Taky mi na to přispěla pojištovna 1000,-Kč.Jak jsem ale psala, kurz jsem ani nedochodila, paradoxně já ani kamarádka(ta rodila 35+1 a já 36+1🙂)

bara.c
14. jan 2010

Ahoj holky, tak se hlásíme z včerejšího pražského výletu. Pan doktro byl velice příjemný, miminečko je v naprostém pořádku. Co se dalo prohlédnout prohlédl. Dokonce jsme viděli i linii rtů, bez jakýchkoli přerušení. Možnost roštěpu páteře a pusinky vyloučena takžka na 99%. Srdíčko perfektní i to ostatní. A co se týká pohlaví........................
tadáááááááááááááá pan doktor říkal na 90% holčička. Zítra jdu ještě k mojí pani doktorce a pokud to potvrdí, je to jasné. 🙂 Hlavně, že jsme zdraví. 😀 Musím si jen trochu zvyknout, myslela jsme si že máme chlapečka. Tatínek je ale moc šťastný a babiny ronily jednu slzičku za druhou. 😉

aaadus
14. jan 2010

bara gratuluju k výborným výsledkům i holčičce 😵

bara.c
14. jan 2010

Děkujeme aaadus, hlavně to zdravíčko. 🙂 🙂 🙂 Ty jsi chtěla holčičku nebo chlapečka - v pasu nám klučinu? Teď budeme řešit jméno tatínek chce Šárku a já Elišku. 😒 Budeme si muset asi losnout nebo vymyslet jiné jméno. Manža je Pavel a Šárka má svátek hned po něm. No jo už to začíná, tatínkova holčička. 🙂 🙂 🙂 😀

xxx.klarka
14. jan 2010

bara, tak to moc gratuluji jak k dobrým výsledkům, tak k holčičce. Snad Vám to zítra potvrdí, ať máš jistotu 🙂

mishah
14. jan 2010

bara, gratulace k výsledkům 😉 kde jste byli na vyšetření?

aaadus
14. jan 2010

bara mě po těch všech patáliích bylo jedno co budeme mít, hlavně aby bylo mimčo zdravé a vydrželo s nám a až dokonce. u nás byl taky boj se jménem. manžel je Roman takže když jsme se dozvěděli že to bude kluk, manžel si tvrdohlavě stál za svým, že se musí jmenovat po něm. já jsem chtěla Vašíka, no nakonec jsem ustoupila, ale s podmínkou, že mi nebude kecat do výběru výbavičky 😀 kdyby to byla holka, taky jsme chtěli Elišku, ale těch už je v našem okolí hodně, tak jsme měli vybranou Gabrielku. ale však co, u jednoho dítka nezůstaneme, u druhého vybírám jméno já

bara.c
14. jan 2010

xxx.klarka Pan doktor byl včera neoblomnej. Prý tam nic co by alspoň vzdáleně připomínalo kluka nevidí. Tak nevím. 😒 Ptala jsem se na toleranci v procentech a on mi sdělil 90:10 pro holčičku. Už se snažím si zvykat. 😉 **Jenže tady u nás ve vesničce je holčina a té 14 dní před porodem řekli, že to bude chlapeček. Měli pokojík vymalovaný na růžovo, růžový kočárek..... takže se úplně nevzdávám. Hlavně jsme ještě docela maličky. Podle naměřených hodnot odpovídáme 20+2tt. Takže zhruba o týden míň. Ještě budou ultrazvuky v nemocnici, ale v tom Genetu jsou opravdu špičkově vybavený. Jsme šťastný i tak. Hlavně, že máme zdravé mimi. 🙂

xxx.klarka
14. jan 2010

bara, však to je hlavní že je zdravý. Určitě mimčo brzo doroste do správné velikosti, na to má času dost ještě 🙂 To je docela pak překvápko, když Ti to řeknou takto před porodem,t o by mě asi trefilo😀

antynka1
14. jan 2010

Báro gratuluji.
Misah - no ale problém je, že na bulvoce berou do kurzu jen ty, co jsem u nich regstrovaní k porodu, ne?
Zdenkapo - Zdeni tak mi dorazil ten balík z e-shopu, je to stejný pordejce jako ses ptala na ten rajmaminek.cz, takže věcičky dorazily v pořádku - akorát dva malé zádrhele, poslai mi jinou barvu kojícího polštáře než jsem si objednala a za druhé - objednávala jsem na konci roku - a oni od nového roku změnily jednu nabídku - takže mi chtěly poslat řetízek na šidítko s designem autíčko (to jsem neobjednávala-chtěla jsem uni) - tak to jsme po mailu vyřešily a mám to co jsem chtěla - právě kvůli tomu řetízku se to celé zdrželo - dodavatel ho dodal pozdě. Ale jinak komunikují, takže až na tu barvu polštáře vše OK.

michalag
autor
14. jan 2010

bara, gratulujeeem k dobrym vysledkom a k dievcatku 😵 😵 😵

bibi13
14. jan 2010

dobré ranko,

bara tiež sa pridávam ku gratulaciam.. 😉

simi.w, vitaj

bara.c
14. jan 2010

xxx.klarka jo to mě taky. Ale myslím že moje mamina a tchýně by to nesly ještě hůř. Už vymýšlely, co maličké koupí. Moje mamina má zamluvené naušničky... no znáš to - maminy. 🙂

anty děkujeme za gratulaci. 🙂

Holky stalo se také někomu, že třeba v 30.tt změnili doktoři verdikt ohledně pohlaví..... 😨

houbik
14. jan 2010

lucik: tak super, ze mate kocarek! jińak me rekli, ze ty darky plati jen pri objednani pres internet a vylozene rekli, ze si to mam objednat pres internet, ze je to levnejsi....jako i ceny tech doplnku a tak....ale zkus se s nima dohodnout, snad by to nemusel byt problem i takto...

xxx.klarka
14. jan 2010

bara, mě naštestí dělá moje dr. UTZ pokaždé, tak se radši budu ptám, aby jsem měla jistotu 😀 taky nakupuju do růžové a babička už dala vyčistit a opravit naušničky po mě, co schovávala. 😀

petla
14. jan 2010

Ahoj holky,
vím o holce které řekli že bude mít kluka, pak musela na nějaké testy kvůli tomu že brala na začátku antibiotika a tam jí oznámili že budou mít na 100% holčičku... Tak nevím... Raději se stále ptát...

michalag
autor
14. jan 2010

pohlavie ... 100% to je az ked sa narodi 😉 😀

mishah
14. jan 2010

michala:přesně to mi říkal můj dr 😉 a taky si to myslím 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre