Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

xxx.klarka
29. jan 2010

Holky děkuju .... vím, že se nesmím nervovat. Tohle radši ani neřeknu drahýmu mému, ten by měl na ní ještě větší vztek než teď a to nechci zase poslouchat ty řeči. ☹

Přišla mi nová bettynka, tak si jdu pročítat 🙂 odpoledne jedeme ke švárovi na narozeniny a večír u ulice mě čeká další žehleníčko miminkovských věciček🙂

lucik...
29. jan 2010

Tak já sice nevím kdy jsme počali přesně 😀 Ale MS jsem měla jak hodinky, takže mi to fakt vychází jak podle MS tak UTZ 😉

lucik...
29. jan 2010

klari ty jí máš předplacenou? Já jí předplatila už někdy v listopadu a dodneška mi nepřišla ani jedna, jen ten dárek od nich 😠 Tak sem tam včera volala a prý mi je pošlou zpětně 😠 😠 😠

mishutka
29. jan 2010

Já v bundě vypadám normálně 😀
Měla jsem Gaviskon a málem jsem se poblila tak mám zase Rennie 😉 Třeba budu mít vlasaté dítě(rokera) 😀

xxx.klarka
29. jan 2010

Mishu, aha. Já to tady mám termín podle poslední MS. To je fuk, stejně si myslím že do termínu se trefí málokdo, takže to je tak nějak i jedno 🙂 Prostě někde v květnu😀

lucik... , ano, mám jí předplacenou. Asi 4 měsíce a chodí pravidelně 29 do schránky. Tak snad Ti je pošlou i zpětně, to bych si taky stěžovala!!!

zdenkapo
29. jan 2010

KLarka
nic si z ní nedělej,nezaslouží si,aby ses i teď nervovala kvůli ní a ohrožovala tim Natálku....

Andělka
no ty si teda zahráváš,já bych teda kočárek netahala a klidně bych řekla,že jsem těhu... ať si myslí každý co chce...

Lucik,no od 34tt by se neměl brál ž vůbec,což mi ta moje dr. v prvním těhu neřekla a myslim,že to právě mělo následky 😠
taky budu postupně snižovat dávky do toho 34tt

lucik...
29. jan 2010

hm.. mě začíná III.trimestr příští týden, tak pak budu brát už jen jeden večer, to mívám většinou problémy a v 34 vysadím úplně

xxx.klarka
29. jan 2010

Ty vado, holky, vy máte nějak moc tt už ne😀 .... Nějak to utíká😀 .... Zdenka 29tt už, to je něco 🙂

zdenkapo
29. jan 2010

Klarko
no to jo,už se to blíží,jsem zvědavá,kdy porodim,TOmášek je na 39 +0tt jako prvorozený

jo a s tim oplozením a TP
ikdyž je jistý den D,tak k oplození může dojít i několik dní po TOM,takže na to bych úplně neupínala- já třeba měla taky menses jako hodinky,ale ovulku hned po jeho konci- při obou jsem otěhu asi hned den po skončení menses

xxx.klarka
29. jan 2010

zdenka, to jo, letí to nějak moc 🙂 Jsem si říkala furt ještě takovou dobu a koukám že se to tady začne brzo fotit prvníma fotečkama miminek 🙂

mishutka
29. jan 2010

klarka.letí to, já už po další poradně budu čekat kdy to příjde to budu 31tt 😀
Kočárky netahám, ale manželovi se snažím pomáhat 😉 Třeba tá skříň z Ikea vážila 100kg tak jsem mu aspoň trošku pomohla ji dostat do auta 😅 Domů už jsme přibrali tchána aby nám jí pomohl vynést do 2.patra.
Pomáhám na co se cítím 😉

zzuzullka
29. jan 2010

tiež som pozerala, že tie tt nejako veľmi rýchlo ubehajú, len ku koncu to pojde asi pomalšie lebo sa budeme stále viac a viac tešiť na bábätká 🙂

ja sa teda maximálne šetrím a vôbec nič nerobím, tak preto zatiaľ nemám asi žiadne problémy a ani neviem čo to je tvrdnutie brucha. mm mi zakázal aj prať, žehliť a podobne, dokonca ani obed nevarím, všetko robí svokra, takže ja si len užívam tehu. to mám ale super svokru 🙂

xxx.klarka
29. jan 2010

klarka, no jo, a já jsem skoro až mezi posledníma 😀 ... vy už se budeme mazlit s mimískama a já budu doma hekat jak už chci taky😀 Já jdu teď 8.2. do poradny a pak na cukr, tak jsem zvědavá 🙂

Taky zatím dělám skoro vše, akorát drahý meje každodenně nádobí, protože to mě nebaví a z jaru s emi dělá na ruce ekzem a díky těhu si ho nemůžu mazat .... tak musím abych to neměla rozlezlé všude. Jinak jako mytí oken, vytírání, proč ne, břicho mi zatím nijak moc nepřekáží 🙂

mishutka
29. jan 2010

klarka.pořiď si myčku 😀
Taky se snažím dělat všechno a manžel mi pomáhát na oplátku 🙂 Ale už mluví takovým stylem, že až sleze sníh a oteply se tak umeje okna ať nikam nelezu 😀 Stejně to dopadne jako vždycky, že pokud poradím tak pomůžu 😉

adelka89
29. jan 2010

Ahoj holky 🙂
mne teda brisko uz tolik netvrdne jako v tom 25 26tt,takze magnesko uz neberu. Ve III.trim. se nema brat kvuli riziku prenaseni, nebo jeste nejaky jiny duvod tam je?
Taky se snazim fungovat jak kdybych tehulka nebyla,ale uz to tolik nejde, treba umyvani WC proste se tam s tim pupkem uz nevejdu 😀

xxx.klarka
29. jan 2010

mishu, myčka je pro mě zbytečnost 😀 .... drahý to dělá rád, takže proč mu to kazit. On je totiž na tohle puntičkář a vadí mu i jedna lžička ve drezu. 😀
já po vánocích stihla umýt jen jedno okno než začali mrazy, takže mě to čeká taky až se oteplý a sleze sníh, už aby to bylo, jelikož v kuchyni mám okno tak černé jak vetšina lidí ve vesnici topí úhlím až to není možné, přes něj za chvíli neuvidíme 😀

zzuzullka
29. jan 2010

klarka tak to máš dobrého chlapa, len škoda že ho nebaví aj žehlenie, že 😀

andelka
29. jan 2010

zdenka: já jsem byla tak zaskočená, že mě to prostě nenapadlo. Došlo mi to až potom 😅 Ale příště už žádné takové. Doma se šetřím, dělám jen běžné práce, nakupuju, ale flašky nenosím...ale venku mi to prostě nějak nedocvaklo.

O tom magnezku jsem četla, že by se měl v posledním trimestru vysadit, že může snižovat svalový tonus novorozence a taky snižovat srážlivot krve i matky - což po porodu není žádoucí že jo.

Jo a dneska jsem na MMB objednala lehátko od Fisher Price. Včera jsem ho viděla naživo i s mimčem a zalíbilo se mi. Tak doufám, že to klapne.

andelka
29. jan 2010

"srážlivost krve u matky" - píšu jak tatar 😅

mishutka
29. jan 2010

klarka: jak myslíš 😀 já jsem nádoby nikdy nemyla protože jsem měla taky ekzém. Teď když bydlíme sami tak ji máme. Myju si nádobí po sobě, pod tekoucí vodou a když vidím kolik vody proteče na umytí jedné věci tak si říkám ještě, že mě nevidí manžel ten by mě hnal 😀
Okna to je kapitola sama 😔

mishutka
29. jan 2010

Jo a nevíte jak zabránit aby mi prsa furt netekly v noci 😝 Ráno se budím s fleky na tričku 😅

zdenkapo
29. jan 2010

Myčka
je k nezaplacení a nikdy to v ruce tak člověk neumyje a teplota až 70°C zničí bakterie s přehledem a hlavně ta úúúúspora času-bezva 😀

yanika
29. jan 2010

mishu: vidim ze aj Ty mas doma chlapa, co setri kde vidi, to ja tiez.. najnovsie vymenil komplet vsetky ziarivky za diodove. No a ak raz budeme mat domcek, tak urcite jedine energeticky pasivny...
A co sa tyka pomoci v domacnosti, tak je fakt zlato, 6 rokov byval sam, takze nema problem.. operie, ozehli, uprace, umyje riad.. ale je rad, ked to spravim ja, ale teraz mi vydatne pomaha😉 Moja mama hovori, ze som dlho vyberala vhodneho zenicha, ale stalo toza to hehe..
Tak som sa prave napucila - slivkove gule s tvarohom, mnamka🙂

jemrykka
29. jan 2010

Inak baby toto je dobrá stránka: www.tehotenstvo.academy.sk tam si vždy zadám v ktorom som týždni a je tam pekne popísané, čo sa s bábom deje 🙂

xxx.klarka
29. jan 2010

zzuzul, no jo, je to zlatíčko 😀 ... občas i vyluxuje, když se mi do toho nechce. Náhodou, jak jsem žehlení nesnášela, tak poslední dobou mě to docela i "baví" , vždy si sednu k tomu při ulici a za ulici a faktor strachu mám vyžehleno. 😀 ale jsme zvědavá jak mě to bude bavit dlouho toto. 😀

mishu, my by jsme neměli hlavně kam dát tu myčku. 😀 Je pravda, spotřeba je u nás jak za 5 lidí😀 ... ale to je tím že já i přítel se v létě třeba i 3x sprchujeme, já to provádím i teď, protože se hrozně potím a ten "smrad" nesnesu 😠

adelka89
29. jan 2010

vidim holky, ze jsme si vybraly akt dobre 🙂 ja doma vubec neluxuju, ted by me ani nenechal 😀 to je ciste jeho prace 🙂 trva to sice dele,ale zato je to precizne 🙂
jemry. jj taky si to tam procitam 🙂

mishutka
29. jan 2010

yanika.tak to zas ne 😀 to byl jen vtip 😉 Dokud nám vrací peníze tak to neřešíme 😀
To spíš můj taťka je spořivý, on si píše i stav hodin a všech budíků každý měsíc a furt nadává... 😅

houbik
29. jan 2010

lucik: ono pry amazon a jeste ta urban jsou trochu z jineho matrose nez mas ty...tak mozna i proto, ale tak hlavne, ze vy to mate v pohode, my jedem dnes opet do malvika, manzel uz ze me asi zesili 😀
jinak jak ste tu rozebiraly nastup na materskou a ten TP, tak ja mam TP podle ultrazvuku o 14 dni pozdeji nez podle MS a bylo mi receno, ze si mam pri nastupu na materskou sama vybrat, ktery termin budu povazovat za ten, podle ktereho si urcim nastup na materskou...

lucik...
29. jan 2010

houbi aha 😉

tak já teď taky žehlila, aby se neřeklo 😀 Ale pere se mi další prádlo, tak se toho stejně nezbavim 😀 Až budu prát ty dětské tak to asi umřu při tom žehlení 😀

antynka1
29. jan 2010

Ahojky, jdu na Vás na chvilku kouknout.
Probíráte tu manžílky, tak ten můj se taky snaží 🙂 A žehlení nesnáším, ale to je to jediný co manžílek fakt neumí.
A koukám, že od Blanky žádný zprávy, tak snad je to dobrý.
No jiank taky by mě zajímalo jak je to s tím nástupem na mateřskou, já mám nyní nově termín dle ultrazvuku o 10 dní později než termín dle PM. A kdo rozhoduje o tom jeslti nastoupím 6 nebo 8 týdnu před termínem a před kterým vlastně? Ono to asi záleží na lékaři, co řekne, co?
Lucíku - tak co ta tvoje kámoška, už se ti ozvala?
Michalag, jsem ráda, že ti je lépe.
Klárko - nenervuj se, nestojí to za to 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre