Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

pralinka25
27. apr 2010

ahojte.
ja tiez rodim v tt

pralinka25
27. apr 2010

nikka ty kde si zmizla? dlho si tu nebola 😕

majovka111
27. apr 2010

veru aj ja zacinam opuchat,hlavne na tvari, nohy zatial nie, kedze lezim na vypodlozenej postely dole hlavou 🙂

majovka111
27. apr 2010

hasmenka pekny macko 😵
lolita a na co ti bral stery? na stretokoka?

ivaneckaaaa
27. apr 2010

Ahojky holky,chtěla bych se zeptat kolik vám řekl doktor odhadní váhu miminka ve 38tt.Já vím že je to jen orientační ale mate mě že mame jen3200g. a že už se chystáme k porodu.Děkuju moc

vavenka
27. apr 2010

Ivaneckaaa jak "jen"? Ved to je normalna porodna vaha 🙂 🙂 do terminu mas este takmer 3 tyzdne, to este aj 4 kilecka moze mat malicke 😉

majovka111
27. apr 2010

ivaneckaaaa to je uplne normalna vaha, chces rodit 4 kg mimco? aj my mame tak cca 3200 g 😉

ivaneckaaaa
27. apr 2010

Vavenka ja vím,zas nechci nějakyho obříka.To jsem se bála když mam těhu cukrovku.Ale doktor to komentoval slovy,,to se mi nezdá"tak mě to zarazilo.

pralinka25
27. apr 2010

ivanecka ja som v 37tt mala odhad 2800

zzuzullka
27. apr 2010

Ahojte tehulky 🙂
koľko máme nových detičiek?

my sme konečne doma, včera nás pustili domov, sme zdravučký a strašne šťastný 🙂 pôrod bol úplne v pohode: v stredu večer som mala pocit trochu tlaku na konečník tak som si myslela, že sa možno niečo chystá v blízkej budúcnosti a v štvrtok ráno mi odišla zátka a mala som trochu bolesti, ale strašne nepravidelné a len chvíľu, tak som nikomu nič nehovorila a normálne som sa učila. večer tak o19:00 som začal mať bolesti po 20 minutách, potom zrazu po 10 minutách a tak som sa šla o 21:00 osprchovať, oholiť a umyť si vlasy. a čakali sme s mm, že čo bude ďalej. cca o 22:15 mi začali bolesti po 5 minutách a boli stále silnejšie a tak som čakala do 23:00 a potom som zobudila mm, dobalila si tašku, zobrala učenie a vyrazili sme do pôrodnice. po ceste sa bolesti skrátili na 2 minútové intervaly a už pekne boleli. lekárka ktorá ma prijala povedala, že som na 4cm a budeme rodiť, ale že to ešte potrvá. inak do nemocnice sme prišli o 23:45. povedala, že mi urobia monitor, dajú klystír, prasknú vodu a pôjdeme s mm čakať na vzdycháreň. ale predo mnou bol jeden porod tak som musela čakať kým budú volné sestričky. potom prišli, napojili ma na monitor a to už boli bolesti strašné a aj mi praskla voda. keď skončil monitor, sestrička ma vyšetrila, lebo sa čudovala, že už mám také časté a silné bolesti a povedala, že už cíti hlavičku. tak rýchlo bežala po mm, utekali sme na sál a za cca 10-15 minút bol malý na svete 🙂 bolesť to bola fakt príšerná, ale už som na ňu dávno zabudla a pamätám si len to krásne z toho. len sme mali trochu problém s placentou, nešla sama von, tak ma museli uspať a vybrať ju pod narkózou.

zzuzullka
27. apr 2010

a malý sa narodil 22.4. o 1:16 s mierami 48 cm a 2600g ale to vám už písala michalag 🙂

vavenka
27. apr 2010

Zzuzulka krasa 🙂 joj sa tesim ze si to takto hrdinsky zvladla 🙂

zzuzullka
27. apr 2010

vavenka, ďakujem 🙂 a aké sú ešte nové miminká?

vavenka
27. apr 2010

Zuzi no je ich uz dost -najnovsie Michalag tusim rodila v noci, uz kazdy den pribudne nejake 😅

Ja idem v piatok do nemocnice na kontrolu, tak tajne dufam ze si ma tam uz nechaju 😅

nikkka
27. apr 2010

pralinka kazdy den vas citam aj novu temu..len ked som uz doma na materskej, tak nie som stale pri PC ako v robote, tak kym vsetko docitam tak uz aj zabudnem na co chcem zareagovat..tak som len taky tichy pozorovatel teda citatel.. 🙂

shakira81
27. apr 2010

nikka dik za info

zzuzullka
27. apr 2010

a že májovky 😀 tušim všetky odrodíme v apríli, neviem čo sa tie detičky tak ponáhľajú na tento svet 🙂

vavenka
27. apr 2010

Zuzi no ved v sobotu je uz maj 😉
Nasa je podla utz skoro po cele teohtenstvo cca o 2 tyzdne vacsia, takze ja by som uz nedbala 😉 a donosene babo, porodene v termine sa rata od 38tt do 42tt, takze ja som uz v limite 😀

pralinka25
27. apr 2010

nikki no chapem. ja tiez tak, kym vsetko docitam uz ani neviem co som chcela 😅

zuzul este raz gratulujem a prajem hodne zdravicka vam obom. ale porod si mala pekny a rychly 🙂

renata79
28. apr 2010

ahojte baby, skoda ze som vas az teraz objavila, tiez cakam v maji chlapceka, no vidim, ze vela z vas ma uz aj odrodene 😉 termin mam 7.5.2010. mam rodit v ruzinove. gratulujem vsetkym mamickam, ktore to uz maju za sebou a taktiez drzim palce vsetkym, ktore to maju este len pred sebou. rodi niektora z vas v ruzinove? ja tam idem teraz po druhy krat, prvy porod bol dost tazky, ale zevraj druhy je rychlejsi a lahsi, tak som zvedava 😉

pipussa
28. apr 2010

kocky,
dnes som bola 1x u porodnika v nemocnici, a vysetroval ma zo spodu....
hned po tom som krvacala, dost ma to bolelo.... aj mi vysvetloval, ze musel silnejsie...
ale ja stale dost krvacam... ( vysetroval ma o 11h)
nieje to len jasno cervena krv, ale aj kusky sliznice...a teda tmava krv
mali ste nieco podobne ?????
( u gynekologicky som tiez obcas zakrvacala, ale nie az takto... teraz mam akoby riadny menzes )

pralinka25
28. apr 2010

pipusa no ja neviem. asi by som zavolala do porodky alebo tam pre istotu radsej isla.

renata79
28. apr 2010

pipussa, myslim, ze pri krvacani by sa malo ist co najrychlejsie do nemocnice, nech to pre istotu vysetria... ci si ty aj babo v poriadku... a vysvetlil ti dr., ze preco ta tak silno vysetroval? ale pre istotu chod, nemusi to byt len zatka, alebo trosku poraneny krcok, ked tak silno krvacas ako pri menzese :-O

renata79
28. apr 2010

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=4

pipussa, nasla som clanok, krvacanie v tehotenstve, nechcem v ziadnom pripade strasit, ale radsej chod, nech mas dusu na mieste 🙂

simi.w
28. apr 2010

pipussa, určitě si zajeď do porodnice, když tak hodně krvácíš, to asi není normální 😕
a proč tě tak vyšetřoval ???

pipussa
28. apr 2010

no, neviem, je pravda, ze som na nohach od tej 11h a az teraz som si konecne sadla....
pockam, do vecera, a keby to nepreslo, pojdeme hned s muzom do nemocnice
pohyby miminka stale citim
ale je to take divnee...

simi.w
28. apr 2010

já bych jela hned nebo si zavolej do porodnice, to, že jsi na nohách od 11h s tím nemá nic společného

pralinka25
28. apr 2010

pipus radsej neriskuj.

zzuzullka
28. apr 2010

pipus, ja by som tiež v žiadnom prípade radšej neriskovala a šla by som hneď do porodnice. ak to nič nebude tak ťa pošlú domov...ja si až teraz tak poriadne uvedomujem aký poklad tu vedľa mňa spinká a urobila by som pre neho všetko na svete 🙂

blanka.k
28. apr 2010

Pipus - aspoň do porodky zavolej, uvidíš, co ti řekne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre