Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

doli1
28. sep 2009

ahojky holčiny jak jste si užili pár posledních dnů pěkného tepla?
já byla s šimčem u rodičů a dnes na rodiné procházce,posezení u krbu a tak.za chvíli valim na seperstár 😀
stěma testama je to pravda až je hormon moc vysoký přestane ukazovat čárky tak ne že se nějaká polekáte.já natestovala taky hodně ale jak byla stejně silná jak kontrolní tak jsem přestala.na zamlklí těhu se jen tak nepřijde až ultrazvuk potom když je těhu delší dobu a došlo by k tomu tak náhlé zvracení je příznakem ale to je až tak od 4 měsíce co jsem četla.moc bych se tim nestresovala však ono to nějak dopadne a když bude matka myslet pozitivně tak i dítě bude spokojené.ideální příbírání v těhu je těch 10-15kg v druhém těhu je to zhruba o 5kg víc než v prvním.já jdu zítra na kontrolu konečně uvidim toho prcka a už snad i se srdíčkem.
jinak kdo nemá potvrzené těhu a čeká třeba měsíc tak to je fakt riziko.já jsem ted v 8tt a prcka už jsem viděla dvakrát zítra už potřetí.

aktaka
29. sep 2009

dobré ránko

tak jsem všechno dočetla, ale cestou jsem zapomněla, k čemu všemu jsem se chtěla vyjádřit, tak nic no 😅 😀
víkend byl nádherný, škoda že to počasí ještě chvilku nevydrží

mayocka
29. sep 2009

doli1: vau tak to mas z nas riadne stastie vidiet malinke tri krat a to si len v osmom tyzdni,no najradsej by sme mali doma ten ultrazvuk a stale si chodili s nim po bruskach a pozerali sa na babätka kazdy den 😉 ale vsak ked sa nam narodia tak s nimi uz naozaj kazdy den budeme neprestajne takze tesme sa hlavne na to ajked to cakanie...viem cim je to blizsie tym je to dlhsia doba,no nie som na tom inak ako vy 😅

lenocka84
29. sep 2009

dobre ranko kocky

aktaka
29. sep 2009

tedy tady to dnes žije 🙂

slunickoseznam.cz
29. sep 2009

Aho zdravím nějak nestíhám dočíst včera jsem skoro celý den ležela zhubla jsem už skoro dva kila co snim to vyzvracim a pořád mně ještě pobolívá břiško ale jen trochu
A co je tady nového koukám že slovenky mají v majovkách převahu ten srpen a začátek září musel být na slovensku plodný 😀 😀

mayocka
29. sep 2009

no tak ja pozeram skor ze je tu viacej cesiek nie?sa mi tak zdalo ze hej ... 🙂 baby prvorodicky nemate pocit akoby sa vam natahovala koža nad bruchom?na zaludku?ja mam vzdy vecer taky pocit a tak zvlastne to picha... 😖

slunicko: hadam to naberes naspät inak neviem neviem ☹ z coho bude babo rast ☹

andelka
29. sep 2009

mayocka: Moje řeč. Taky pořád tvrdím, že bych chtěla mít domácí miniultrazvuk a kontrolovat blešku každý den. Ale už se mi to krátí, ještě se 2x vyspím a budu zas o krok dál 🙂

slunicko: To mě mrzí, že je ti tak zle. Ale vydrž, to přejde. 😉

Holky, znáte to, když daří tak se daří? 😝 dneska jsem byla na kontrole na kožním, dostala jsem na ten ekzém (či co to je vlastně) další mastičku. Tak jsem zvědavá. A přibyla mi k tomu další nemilá věc. Minulý týden jsem byla na procházce, něco mě štíplo do kolene a v neděli mi okolí toho zčervenalo, napuchlo a bylo to horké. Tak jsem to dneska doktorovi ukázala a mám tam zánět. dostala jsem antibiotickou mast, ale prý je to tak 50:50, buď to zabere nebo se to bude muset naříznout a vyčistit ☹ Tak doufám, že když se to podchytilo brzy, tak to zabere.

slunickoseznam.cz
29. sep 2009

Teda andelka tobe se daří ja to nějak vydržím co bych pro miminko neudělala a není to ještě tak hrozné
No ja to zase naberu až mi bude líp a budu pořádně jíst a já mam zásob dost nějsem hubená takže mam vyhodu že mimi má zatím z čeho brát 🙂

dezyre
29. sep 2009

Ahoj holkýýý moje 😎
Už jsem tu tááák dlouho nebyla... snad tři dny 😉 ... V pátek se nám stala v rodině tragédie.. od mého manžela bratránkovi zemřela manželka.. byli spolu vzití necelý dva měsíce ... 22 jí bylo.. je to strašný.. smutný.. byli plní plánu.. 😔 ...
No a sobotu jsem celý den prospala.. v neděli zase lenošila 😀 ... teda už trochu míň.. no a včera jsme byli na výletě v Salzburgu.. měla jsem strach, že mě to porazí... ale super to bylo.. teda ta cesta na mě byla fakt moc 6 hodin v autě tam a 6 zpět.. cesta náročná.. ale tam bylo nádherně.. měla jsem strach i z těch výšlapů.. protože jsme se byli podívat v pevnosti a na panorama.. ale to bylo vše do kopce.. bála jsem se zase špinění, ale kupodivu vše v pohodě.. ale jakmile jsme v noci přijeli domů.. tak jak jsem měla natřepanej žaludek z auta.. tak jsem se tak zablila.. jak za celou dobu ještě ne 😖 a dnes v práci jsem KO..
Ale musím se vám pochlubit.. jelikož jsem vždycky taky měla břicho jak obrácenej lavor.. tak teď jsem taková nafouklá a kulatá.. že mě všechny rifle tlačí do bříška.. i bokový jaksi taksi.. tak jsem si v pátek koupila těhu rifle a těhu sukni.. teda prachů jsem vyhodila.. ale už je mám na sobě.. a je to tak strašně pohodlný... fakt moc.. 😎

mayocka
29. sep 2009

no tak to keby som ja schudla tak mozem ist rovno pod infuziu pretoze male by asi neprezilo tak sa toho aj dost bojim a kedze mi doobeda nechuti papat tak sa poobede najem co mi sily stacia ajked to nie je na dlho pretoze mne to hned spaluje takze aspon na chvilku sa citit fajn a plna je tiez fajn pocit 😉

slunickoseznam.cz
29. sep 2009

JJ ja se snažim něco jist ale moc dlouho to nevydrži ve mně ,no tak ja mam dost kilo ne zase nějak extra ale hubená nejsem to nee aspon nějakou výhodu to má
Dezyre asi to brzo neutajis bříško bude růst...hod oblečky do alba 🙂

dezyre
29. sep 2009

Sluni.. tak já teda taky zrovna nehubnu 🙂)).. ještě než jsem zjistila, že jsem těhotná, tak během tří týdnů jsem nabrala snad tři kila.. a teď už 5 týdnů se držím na stejné váze.. +/- necelýho půl kg.. to tak kolísá.. jinak břuch se teda nafukuje 🙂)))
JJ .. vyfotím je .. 🙂...

andelka
29. sep 2009

sluni: to se někdy stává, že se během prvních týdnů spíš hubne. Moje kamarádka je na začátku 5 měsíce a přibrala zatím asi 200g a to jen přes bříško, jinak mi přišlo že během prvních měsíců taky zhubla. Já jsem zatím nepřibrala nic, což jsem ráda, poněvadž taky mám zásoby 😅 Na těhu oblečení je ještě dost času, pořád chodím ve stejných riflích, jen cítím, že už mi nejsou kolem pasu tak volné jako dřív a když déle sedím, tak si musím rozepnout knoflík. ale jinak ok.

dezy: Bratrance je mi líto, tyhle tragedie jsou strašné. člověk si pak váží každého dne a toho co má, když v rodině něco takového stane. 😔
výlet do Salzburku závidím, taky doufám,že se tam jednou podívám. 😵

dezyre
29. sep 2009

Andi.. já myslela, že těhu oblečení začnu kupovat už po 12 tt.. nejdřív, ale popravdě.. my docela dost často chodíme někam posedět a na výlety a tak.. a s rozepnutým knoflíkem to nejde 😀 .. taky jsem to tak řešila.. jenže když se víc najím .. nebo něčeho co mě víc nafoukne.. tak ty rifle nejsou nic příjemnýho 😅
A Salzburg ... fakt nááádhera.. ale jeden den je málo.. asi se tam vrátíme znovu... ale určitě minimálně na tři dny.. což není vidina blízké budoucnosti 😝 .. ale jednou určitě.. anebo bych se hrozně moc chtěla plavit po Dunaji.. pár dní na lodi.. to by bylo super..

andelka
29. sep 2009

dezy: Já se na nakupování oblečení dost těším 🙂 Ale kdy to bude, nevím, to se uvidí. Já mám teď dost volnějších kalhot, jak jsem před těhu něco zhubla a takovou fajnou elastickou sukni, tak to nějakou dobu prožiju v tom asi. Ale samozřejmě pohodlí nadevše. 🙂
Já bych se chtěla plavit z Vídně do Melku 🙂 Ale pár dní teda asi ne, pár hodin by stačilo. Pořád doufám, že nám vyjde jet se zase podívat v prosinci na vánoční trhy, že pro to nebude těhu kontraindikace (kromě peněz, že jo). Jezdíme každý rok a letos jsem se obzvlášť těšila.

iva.4
29. sep 2009

Ahoj devcata tady se to vejletuje. Ja mam vylety taky rada ale momentalne jsem rada kdyz muzu chvili odpocivat. Se nemuzu dockati dalsi navstevy v poradne. Uz bych ten prvni trimestr chtela mit za sebou ja vim vsechno chce cas. Ja syce taky uz nepozapinam spoustu kalhot ale tehu obleceni zatim nekupuji pockam az mi brisko trosicku povyroste a pak na to vlitnu. 🙂

ciknori
29. sep 2009

Ahoj 🙂
Tak já už jsem na zapínám rezignovala a místo knoflíku používám složitou konstrukci s gumičkou. Potom ale musím dávat pozor aby se mi nevyhrnulo tričko 😅
Asi se po něčem volnějším v pase taky porozhlédnu, zjistila jsem, že jsem ještě před otěhotněním nabrala do původní váhy, tudíž žádné volnější kalhoty nemám.

bramburka
29. sep 2009

me teda taky kalhoty tlaci pod pupkem, v autě si na ferovku rozepinam i poklopec, ne jen knoflik, jinak to taky dost resila gumicka na knofliku, takova nenápadná...mam jedny tehu kalhoty letní, hm...no tak stejnak koupim dziny, kamosky, co jsou tehu mi daji spoustu tricek, ale jejich kalhoty mi nejsou, páč jsem tlustá.

doli1
29. sep 2009

ahojky všem jsem doma z kontroli.prcek je v pořádku pěkně roste má 15,7mm odpovídá přesně 8+0tt takže termín je 11.května.srdíčko pěkně tluče.dr mi ukázal něco jako ručičky a nožičky 😀 byla to pěkná podivaná.těhu průkazku stále nemám.kvůli tomu krvácení jsem vedená jako riziková takže až ve 12tt.dostala jsem další ustroš a stále klidoví režim.za tři týdny znovu na kontrolu to už mám sebou vzít moč,zvážit se nemusim nalačno ale budou mi brat krev.pokud chci mohu se už objednat na genetiku.

klaarka22
29. sep 2009

Ahojky holky,
tak vás zdravim po nějaký době.....
holky vy mi nebudete věřit lae já vypadám jak s první v 5 měsíci...do svejch normálních kalhot se seice nacpu ale vydržit cca 2 minuty než je rozepínám a sundavám,takže nosim buď legínky a sport oblečko nebo černý gace a podpatky což při 2 letým děcku jde jen s těží..
kontrolu máme ve čt tak jsem zvědavá jak jsme na tom...

dezyre
29. sep 2009

Holky.. vy se máte 🙂.. Já jdu na kontrolu až 15.10. 😀 Jsem zvědavá, jak to zase do té doby nedočkavostí vydržím 😉

ivanka612
29. sep 2009

Ahojte vy ste toho dnes popisali,ja som sa sem az teraz dostala,este vecer mi volal novy sef,ze sa chce dnes stretnut tak rano som isla do jednej prace a teraz sedim v druhej...
My sme mali vcera tichu domacnost tak som uz ani nemala vecer chut sem ist,dovolila som si povedat,ze ak sa moja svokra do marca neodstahuje tak sa stahujem ja a dieta neuvidi,kym to nevyriesi,tak zacal ,ze nech dam jeho mame 10 tisic euro a bude vsetko vyriesene a tak,tak som si aj poplakala,lebo neviem ako na to svokra zareaguje,ked sa dozvie,ze budeme mat malicke a ani co urobi,mame velky byt ale polovica je zahadzana jej haraburdami a teraz uz izbu budeme potrebovat tak mam strach ako sa to vyriesi,takze aj ked bude vsetko ok tak neviem ci sa budem tesit zo zariadovania detskej izby a zo vsetkych tych veciciek,tak som teraz vynervovana a mrzi ma,ze tym ublizujem malickemu a najlepsie na tom je to,ze priatel rano vstal a ako keby sa nic nestalo,uz neviem ako dalej,keby som si tu neotvorila obchod tak sa zbalim a odidem nech si uvedomi co chce ale ja mam svoj byt 150 km daleko tak to neni jednoduche.
Ako tu riesite to oblecko ja som si objednala dvoje nohavice z babybazaru a sadli mi dobre,uz su mi volne iba na brusku len pri tychto nervoch mam obavu ci mi vobec na nieco budu....

doli1
29. sep 2009

já jdu 20.10 znovu 😀 už ted se moc těšim.ve středu si zavolám na tu genetiku aby si mě zapsali do pořadníku a to tam taky pujdu kolem toho 20.
24 je kousek od nás rybolov a vždy tam mají strašně krásné věci na mimi už se těšim že budu moc něco krásného koupit.jen tak pro radost.

michalag
autor
29. sep 2009

Ahojte, tak ja som sa sem dostala az teraz, kedze maly je doma a trosku sme nachladnuty tak som ho nedala racsej do skolky.
K tym gatiam, ja mam jedny rifle ktore este obleciem v poho, ale druhe ma uz zacinaju tlacit na brusko, tak asi budem len pri tych a ja sa tiez uz tesim do poradne ideme 5.10. 🙂

aktaka
29. sep 2009

tak jsem vám napsala děsně dlouhý příspěvek a on se mi neodeslal 😠
a nějak se mi to už nechce psát znovu 😅

těhu oblečení zatím neřeším, co nejdéle chci vydržet se stávajícím, budu patrně celé těhu doma, tak se mi nechce zbytečně nic kupovat. ale je pravda, že při delším sezení už taky musím rozepínat knoflík

my jsme byli o víkendu akorát u manželových rodičů na moravě, cesta po D1 nic moc, snad jsem mimina nevyklepala 😅

blanka.k
29. sep 2009

Ahoj holky,
Samurajka - držím palce, t je to ok, a na příštím UZ už je prcek vidět.
Já dnes byla akutně na gyn. Už týden mám hrozný křeče (ne teda celý den, ale i tak se kroutím jak žížala), vypadalo to na nějakou stř.chřipku, ale už mi to nedalo, šla jsem za obvodní, ta mě hned poslala na gyn., že to vypadá spíš na kontrakce, naštěstí bublina je v pořádku, strdíčko mu bije, akorát jsme podle UZ max. 7+2, před 12 dny byl UZ 6+2, takže jsme moc nevyrostli, ale prý se nemám stresovat. Tak se mi tak ulevilo, cestou od obvodní na gyn. jsem byla KO, už jsem viděla ty nejhorší možnosti, tak se mi ulevilo, že je to asi "jen" slepé střevo 😅 Takže zítra jdu na krev a další vyšetření a podle toho dál na chirurgii nebo se uvidí co se mnou. Hlavně, že je malé v pořádku, ses třevama válčím už od mala, tak to nějak přežiju. 😅

dezyre
29. sep 2009

Ivi.. zbytečně se nestresuj.. moc dobře znám problémy s tchyní.. když jsme se brali.. kecala nám úplně do všeho.. dokonce mě deptala i tím, jaký si mám koupit spodní prádlo.. a manža se mě vůbec nezastal.. a od té doby začala naše snad skoro rok a půl roční krize.. bylo to fakt strašný.. kdybychom nebyli vzití.. věřím tomu, že jsme od sebe.. a já? Na svatbě jsem vypadala už jak troska.. a bylo mi vše jedno.. a proč ti to píšu.. Snažte se to vyřešit.. a nepřipustit si to jako já.. já tenkrát těhotná nebyla.. tak jsem neměla proč vzdorovat a hlavně jsem nenašla sílu.. a teď? .. Změnila jsem se já i manža.. takže jakmile se dozvěděla tchyně, že čekáme mimčo.. a měla tendenci do něčeho kecat.. už jsme se ozvali oba dva.. manža kvůli tomu, že věděl jak to bylo minule.. a já se v žádným případě nehodlám stresovat kvůli blbostem..
Měli byste si doma v klidu promluvit.. Taky znám to, jak prostě se jeden den pohádáme a on druhej den vstává jakoby nic.. a samý srandičky.. to je ku vzteku..
A nemůžete třeba tchyni vystěhovat do toho tvého bytu? .. Byla by dostatečně daleko 😀 😀 😀

doli1
29. sep 2009

blani je fajn že je to v pohodě aspon po gyn.stránce. že je prcek malí nevadí hlavně že o něco vyrostl a srdíčko tluče.snad jinde něco dr zjistí a bude to v pohodě.hlavně at to nejsou ty kontrakce.kámoška mi na tohle doporučila pit vodu magnézku.megnézko celkově předchází brzkém kontrakcím nebo tvrdnutí břicha.
já teda mívám taky pěkný křeče ale vim že jsou to zaražené větry espumisan vždy pomůže.od prvního těhu stim pěkně válčím.

aktaka
29. sep 2009

Samurajka, držím pěsti, ať to dobře dopadne
Ivanka, to jsou tedy starosti takhle v těhu, vůbec ti to nezávidím. snad se to nějak zdárně vyřeší ve váš prospěch, hlavně ať můžeš být zase v klidu

mě zase tchýně vytáčela, když celý víkend mlela, že by nám přála jedno mimi, že dvojčata jsou hrozná zátěž (pořád nevím, kolik jich čekám). já se tu strachuju, aby vůbec bylo všechno v pořádku a ona jen valí, že dvojky jsou náročné. tak jsem jí pak vysvětlila, co všechno se mi může přihodit a dala pokoj. otázka je na jak dlouho 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre