Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

marcelka82
2. okt 2009

Ahojte. Chcem sa iba spýtať, či už máte za sebou nejaké vyšetrenia čo sa týka tehotenstva.

monika.c
2. okt 2009

Ahojte,tak ja sa chcem s vami podelit so starostlivostou tu v UK o tehotne zeny.je to proste strach a hroza.V stredu som bola u GP ,to je doktor,stravila som tam asi 5 min.aj s cestou,len sa ma opytala,ci uz mam dieta a povedala,tak viete co vas caka a bodka. 😒 Potom som vypisala jeden form,ktory poslu do nemocnice,na zaklade ktoreho ma vraj objednaju na krv a sono,ale kedze som uz pomaly 10 tyzden,neviem,kedy to chcu stihnut,kedze mi bolo aj oznamene,ze z nemocnice ma budu volat mozno za 2 tyzdne.Dalsia vec,midwife,ku ktorej vraj budem chodit cele tehotenstvo,dnes som sa chcela objednat na buduci tyzden,nech ma uz aspon eviduju,lebo potom odchadzame na tyzden na Slovensko,co je stastie,a oni mi povedali,ze sa mi ozvu az po 15.10.,ze vraj je cas. 😠 Tak to som uz nezvladla a hned som volala na Slov. a objednala som sa aspon na sono na 12.10.Baby,ani neviete,ako vam zavidim,ze ste uz nejake sono absolvovali a videli machulku.Ja ani neviem,ci je vsetko v poriadku a niekedy mi je tak zle a uz nie len od zaludka,ale pridruzilo sa k tomu aj tocenie hlavy,minule som sa skoro zviezla na zem,este dobre,ze tam bola stena.Tak takto to tu chodi.Neviem,ci ma este dorazia,ale jedno vam mozem slubit,ze sa nedam vysetrenia,na ktore tu mam narok,mi spravia.aj keby som mala menit midwife aj kazdy mesiac alebo si nejake vysetrenie zaplatit.Az teraz vidim rozdiel v zdravotnictve u nas na Slovensku a tu. 🙂

skiwia
2. okt 2009

ahojte dievcata, som tu prvy-krat. termin porodu 1.maj 2010 - tak sa k Vam do klubu rada pridam🙂
monika.c, tiez som zila asi rok v UK a ich zdrav system -cisty des a hroza. ale neboj sa urcite bude vsetko v poriadku. Len odpocivaj, nohy hore a dobra nalada. ja som momentalne PN - uz tyzden lezim. Mala som hnedasty vytok (spotting) -tak musim maximalne lezat a relaxovat + beriem duphaston a ascorutin, tak snad bude vsetko v poriadu. citim sa vyborne, tak snad...
vsetkym vam drzim palce, aby ste nemali problemy 🙂
ako sa vam dari kocky v tieto dni? aky mate priebeh tehu v tomto obdobi?

gabap
2. okt 2009

ahoj kocky 🙂
moniko to je hruza 😲
holky nedocitala jsem ale chci se zeptat uz jste nektera pribrala ?
zkumavku na moc mi dava sestricka na gynde 😉
skiwia vitam te 😵

ivanka612
2. okt 2009

Ahojte no ku tym hemeroidom cipky preparation H su velmi dobre a v pohode sa mozu aj v tehu a aj pocas kojenia prebrala som to aj s gastroenterologom a aj gyn. tak v pohode su volnopredajne ja som si ho dala vcera vecer a dnes uz je mi dobre,je najlepsie si ho dat takto vecer sa to lepsie vstreba a vit.A sa cez konecnik nevztrebava...
ten domaci UTZ tam ide o to,ze pocujes pekne srdiecko a mozes si to nahravat...
Dubova kora to je iny zazrak ale dobra je aj mast,len neviem ci sa to moze aj v tehu ale myslim,ze asi ano...
S tymi skumavkami som myslela,ze je to vsade na SK normalne,ze ti ich lekar da ale vidim,ze to je individualne,uz som pisala,ze mna nimi dr vybavila hned na prvej kontrole.....
Joj konecne zajtra jeden volny den uz sa tesim,ako si povegetim

doli1
2. okt 2009

krásný večer.s tátou jsme si zatopili v krbu dítě už spinká prostě pohodička.
moni to je fakt strašný vůbec nemají zájem o rodičky.myslim že v tomto je čr moc dobrá aspon v něčem
zkumavky já nedostala musim si je koupit
já mám spíše 2kg dole.zatim nic nepřibirám a ani se nedivim málo co snim.
ivanka to se máš že budeš mít pohodu.pěkně si ju užij v posteli celí den

anarida
2. okt 2009

Ahojte ako sa tu máte?Asi tu už nik nie je.Ako vždy keď sem prídem tak si píšem sama zo sebou 😀
Dúfam,že ste všetky v poriadku,zdravé nie ako my 😒 Ja a Emka sme mali angínu a k tomu mám ešte zlé Tripple testy 😔

halintoa
2. okt 2009

anarida: tripple Ti robili už teraz v 10tt??
Ja uvidím ako sme na tom až 14. pri ďalšek kontrole, hádam bude biť srdiečko 😵 , zatiaľ som videla iba gestačný váčok bez embrijka.
gabap: ja som pribrala určite, ale neviem koľko, lebo nemám váhu 😀 . A nemôžem to zvaľovať na tehu, lebo mne chutí aj normálne 😅 . Zatiaľ mi zle nebýva a nevyzerá, že by to chcelo dajako začať.

anarida
2. okt 2009

halintoa aj mňe sa to zdá skoro 😒 o mesiac budú opakovať

helka1
2. okt 2009

ahojky, anarida tak skoro ??? Ved prave preto aby nevysli zle tie vysledky je potrebne aby boli robene v spravny cas a teda v 10 tt som este nepocula, ze by boli robene 🤐 Iba co ta to vystresovalo, ze ? Mne to tusim pri dvojkach robili okolo 16 tt , ale nie som si ista. Ja mam najblizsiu poradnu az 16.10 a to uz budem v 12 tt, ale pochybujem, ze mi budu robit tripple 😔

bramburka
3. okt 2009

ahoj, tak jsem se rano vydesila, ruzovy vytok, ale od te odby nic, tak jestli to neni z te tablety na kvasinky. No tak jsem uz klidnejsi.

JInak v 10tt se dělá boichemický screeneng, tripple jsou az v 16. tydnu. Nekteri Dr. uz od triplu opousteji, protze jsou velmi nepresne a dela se kombinace krve v 10tt a UZ v 11-12tt

bramburka
3. okt 2009

screeningové vyšetření plodu na konci I.trimestru, optimálně mezi 12. až 14.týdnem těhotenství, přesný termín vhodný pro vyšetření je stanoven při diagnostice gravidity. Na našem pracovišti využíváme program vyvinutý pro časné vyhledávání chromozomálních vad plodu se zaměřením zejména na diagnostiku Downova syndromu – trizomie 21.chromozomu, dále Edwardova syndromu (trizomie 18.ch.) a zvýšeného rizika srdečních vad. Vyšetření se provádí v kombinaci s biochemickým vyšetřením vzorku krve ženy, jenž je odebrán v cca 2-týdenním časovém předstihu na našem pracovišti a zhodnocen akreditovanou biochemickou laboratoří. Ultrazvukovou diagnostiku provádí speciálně vyškolený tým lékařů. Kromě morfologie a růstu plodu, je diagnostika zaměřena na vyšetření oblasti krčku plodu, tzv. šíjového projasnění – nuchální translucence, NT a posouzení přítomnosti nosních kůstek na obličeji plodu. UZ vyšetření se provádí pomocí TAS při naplněném močovém měchýři, pouze v ojedinělých případech používáme TVS.
Při použití výše uvedeného softwaru je možno bezprostředně po provedeném vyšetření stanovit a sdělit těhotné individuální riziko chromozomální vady – nejčastěji trizonie 21. Na základě této informace je možno se dále rozhodnout o dalších metodách prenatální diagnostiky.
Uvedené UZ vyšetření a stanovení biochemických markerů chromozomálních vad dosud nepatří, navzdory své až o 30% vyšší výtěžnosti a přesnosti, mezi výkony hrazené ZP. Dosud byly těhotným poskytovány bez poplatku, vzhledem ke stoupajícímu množství těchto vyšetření není tento stav udržitelný, a proto bude toto vyšetření součástí tzv. těhotenského balíčku nadstandardních pojišťovnou nehrazených služeb zlepšujících komfort těhotné a a zpřesňujících neinvazivní diagnostiku možných vrozených vývojových vad (dále VVV) plodu. Specializované UZ vyšetření na konci I.trimestru má při optimálních vyšetřovacích podmínkách v kombinaci s laboratorními testy senzitivitu až 95% v detekci chromozomálních vad.

olga77
3. okt 2009

Ahojte babulky tehulky 🙂 🙂
zdravím Vás z práce ,dúfam,že ste všetky oki 🙂

už musím aj letieť,ale mám takú haluznú otázku :vedela by som keby sa niečo stalo drobčekovi? kontrolu mám až 16.10. a hrozné haluze,bojím sa..

tak už musím ale večer sa skúsim medzi vás vrátiť 🙂

andelka
3. okt 2009

Na ten screening jdu já. Příští čtvrtek na krev (v 10tt) a potom asi za 2 týdny na UTZ. co jsem zjišťovala, tak je to lepší a přesnější.

Všem přeju krásný víkend 😵

My budeme dneska oznamovat novinku rodičům, tak mám trochu trému, ale to se zvládne 😅

olga: Všechny se bojíme, když máme možnost ho vidět a zkontrolovat jen jednou za čas. Člověk by se neměl zbytečně dopředu stresovat. Když se něco stane, tak někdy se to pozná a někdy ne a nejde to ovlivnit.

skiwia
3. okt 2009

presne tak, bojime sa vsetky, ale musime mysliet pozitivne i ked realisticky.
Ja uz tyzden lezim (ako som spominala kvoli hnedastemu spineniu), tak sa snazim mysliet na pekne veci a brat to tak, ako to bude. Priroda je mocna a niektore veci nevieme ovplyvnit. Som vsak disciplinovana, lezim, aby som urobila maximum pre male v brusku a uz len uvidime na kontrole ako to bude dalej... tak drzte palce 🙂 idem az 14.10.

gabap: ja som este nepribrala, zatial na mna navaly hladu nejdu, tak este sa az tak moc negulatim 🙂 Ty uz naberas kilecka?

dievcata venujete sa nietora nejakemu soportu aj teraz, ked ste tehulky? ja som pred tym sportovala a teraz mi to dost chyba,ked musim lezat... citala som o pilatese pre tehulky, mate skusenosti?

monika.c
3. okt 2009

ahojte,tak k tomu priberaniu,aj ja som uz pribrala asi zo 2 kila a to ani vela nejem a co zjem,tak niekedy vygrciam,takze naozaj neviem,z coho priberam,asi sa mi zadrzuje voda v tele alebo potom uz neviem co. ☹ dievcata,ktore mate problemy,len pekne lezte a oddychujte,nebojte,bude aj lepsie.skiwia,ja som pri prvom tehu chodievala na aerobik,ale nie high ani nijake poskoky,len take mierne cvicenie a pravdaze tempo som si udavala sama.aj teraz som chcela pokracovat,lebo predtym som chodila,ale kedze mi je stale zle,na aerobik nemam ani pomyslenie,mozno neskor. 😝

skiwia
3. okt 2009

no snad ti tie nevolnosti postupne prejdu.mne nebyva vobec zle, ziadne tehu symtomy nemam, teda okrem unavy... i ked teraz ako lezim je to u okej. ale donedavna som chodila spavat uz okolo pol osmej - osmej 🙂

monika je mozne, ze sa ti v tele voda zadrziava, alebo si telo robi zasobu, kedze musi vyzivovat aj mimi. jedavaj vela krat denne. ja stale nieco chrumem (mrkvu, jablko, oriechy apod). ale ziadne prejedanie - vobec nemam chut nejako zvacsovat svoje porcie.

doli1
3. okt 2009

ahojky všem dnes je krásné počasíčko.prcek už chrápe já jen dovařim a jdu za nim
anarida to jsi asi byla na těch testech v tom 10tt to je docela blbé že vyšli špatně.kdyby vyšli špatně tripltesty v tom 16-17tt tak stoho bych si moc hlavu nedělala ty jsou často pozitivní a přesto je vše v pořádku ale u těchto testů se říká že jsou přesný.moc držim palečky aby další testy byli v pořádku a jen něco špatně spočítali.
skiwia já ted nic nedělám ale kolem toho pátého měsíce bych chtěla začít chodit aspon na cvičení pro těhu.pohyb je potřeba ale ze začátku se příliš nedoporučují sporty při kterých se poskakuje,potapí,dlouhá chůze atd takže sport je dost omezený.pilates pro těhulky mám na dvd některé cviky jsou dost lehké ale u jiných mi přijde že je to docela posilování něž jen protahování těla.

bramburka
3. okt 2009

ja budu chodit asi na plavani pro těhule, ale berou az po 12. tydnu jako na vsech cvicenich, tak davam pauzu a chodíme pěšom s malou...

halintoa
3. okt 2009

Ahoj maminky 🙂 , aký ste mali deň?
Ja som dnes po obede zaspala ako maco 😀 . Keby mi nebolo treba ísť na WC, tak spím hádam ešte teraz.
j Vás bolia prsia hlavne z bokov a zospodu? 😕
skiwia: ja by som rada cvičila, ale teraz v prvom trime sa neodvážim, radšej až po ňom, nebudem riskovať. Radšej viac chodím pešo, aby som mala aspoň aký-taký pohyb.

newyorkgirl
3. okt 2009

ahojte 🙂 nestiham vsetko docitat tak len tak narychlo

olga77 bud v pohodke a nestresuj sa 😉

skiwia ja som v prvom tehu chodila na cvicenie ale odporucalo sa to az v druhom tretom trimestri myslim alebo az po 20tyzdni neviem preco...

andelka tak napis ako vzali novinku isto sa potesili 😵

doli1 wow tebe 3rocny este buva? nasa uz dlho poobede nespava a navecer chyta aj tak druhy dych a chodi o 22h ako pubertiacka som zvedava ci aj nase druhe bude taketo ponocovadlo 😀

halintoa tisko zavidim aj ja by som si taaak pospala ale pri mojom sidle to nejde, kopukrat ked je tatinko doma si vravim ze si lahnem poobede a nikdy mi to nevyjde akosi 😅

newyorkgirl
3. okt 2009

monika.c tak vodu myslis? ja som v prvom tehu bola na konci strasna gula +18kg a tiez vacsinou voda hruza to bolo aka som bola spuchnuta bodaj by sa to teraz neopakovalo... inak aj ja som bola uz v piatok u GP tuna a nic len sa ma vypytoval a posle vraj midwifkam udaje a budu ma kontaktovat ze v 10tt teraz by mali byt nejake vysetrenia a ultrazvuk tak som zvedava tiez no, ja som bola na SK u lekara takze som celkom kludna 🙂 hoci najskor babusko nevidel a vystrasil ma mimomaternicovym tehu ale kontrolny UZV uz ukazal fazulku tam kde mala byt 😵

iva.4
4. okt 2009

Ahoj prisla jsem vas pozdravit ja jdu na konktrolu za 9 dni tak potom napisu jak jsme dopadli. Omlouvam se ze tu nemuzu byt tak casto a vsechny vas moc moc zdravim a drzim pesticky at vam dopadnou kontrolicky na velikanske jednicky. Pa pa

bramburka
4. okt 2009

no ja jsem zatim zhubla 2 kg, to je tim, ze nejim pečivo a sladké...

skiwia
4. okt 2009

ahojte dievcata, pekny den Vam prajem - vonku je prekrasne - i ked lezim, tak si to uzivam, slnko dodava dobru naladu. manzel ma tu obskakuje (striehne na mna ako sup, aby som poctivo lezala) a snazi sa cvicit nasho psika Jonatana - neposlusneho jazvecika. Lebo ked uz bude aj miminko, Jonatan bude ziarlit a keby bol este neposlusny ako je teraz, tak neviem, ako by to tu vyzeralo 🙂 tak snad sa do maja skludni 😀

dievcata, mate niektora doma psa?

vibeke
4. okt 2009

ahojte baby..
tento vykend sme oznamili manzelovej strane, ze k nam prileti bocian... no skoro som okoktavela,,, krsna ze... noo, ved ja som tu tusila,,,snivalo sa mi o rybickach, hned som si na vas myslela,,, .. No, dobre,, volame babke, a ta zase spustila.... ,, noo, to ma neprekvapuje,, snivalo sa mi o rybickach,, aj som sa vas chcela skor spytat, ale nechcela som vas priviest do rozpakov....
takze tak nas prekvapili viac aini ako my ich..... to su ale sibile.. 😝 😝
este sa ich spytam, ze tu vidia na babu, ci chalana, ked maju uz takych dobrych tusakov... 😀

zdenkapo
4. okt 2009

ty jo holky, tak už jsou tu holky s termínem červen 2010... brala bych už tak prosinec aspoŇ 😉

skiwia
4. okt 2009

ahoj vibeke,
Ty mas v rodine take citatetlky buducnosti?
Vedia vykladat sny? My ked sme oznamovali, ze budeme mat mimi, nasi sa skoro rozplakali od dojatia a to iste sa dialo aj u manzelovych rodicov..... 🙂
holky budme rady, ze z velkym pupkom nebudeme musiet chodit v letnych tridsatstupnovych horucavach, snad to budeme lepsie zvladat, preto sa mi na majovy termin zda ako super... 🙂 🙂
tak sa majte a drzte sa

michalag
autor
4. okt 2009

Ahojte 🙂
mna dnes este caka varenie ale tak sa mi nechce 😒
ale uz sa tesim na zajtra, idem k Dr. do poradne 🙂 , tak potom vam dam vediet ako som dopadla

uzite si dnes krasnu slnecnu nedelu 😵

andelka
4. okt 2009

Tak rodičové to vzali dobře, kupodivu i moje mamka, jen nějak nechápala, jak jsem to dokázala víc jak měsíc tajit.
No a měla jsem premiéru na pohotovosti, protože jsem večer začala zase špinit. Akorát mě překvapilo, že mě jen prohlídl doktor a nic mi nedal. Jen že mám mít klidový režim a kdyby se to vrátilo, tak zase přijít. No tak dneska odpočívám a zítra zavolám svému gyndr. A manžela jsem poslala pro Ascorutin. Kolik si ho mám brát, poradíte?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre