Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
15. apr 2010

Tak to píše dobře, jsi v 38.týdnu a máš ukončený 37.týden 😉

dezyre
15. apr 2010

Ale mám stejně pocit, že už jsme to někdy zezačátku probírali jak je to s tím počítáním na koníku..

antynka1
15. apr 2010

Dez- je to ta, že pokud jsi 37+0 tak je to 38tt. Je to stejné jako když počítáš století 😀

aktaka
15. apr 2010

tak to už jsi v 38tt. máš zasebou 37 týdnů a pět dnů z dalšího, takže ti běží 38. týden

dezyre
15. apr 2010

Tak v tom případě mi to píše i doktor špatně do průkajdy? 😨 😨 Dnes mi tam napsal 37 týden

dezyre
15. apr 2010

No jo to zní logicky celkem.. že už mám ukončenej 37 týden..

aktaka
15. apr 2010

to jsem taky vysledovala, že doktory zajímají jen ty ukončené týdny, pár dní navíc s nimi nehne

antynka1
15. apr 2010

Mě do průkajdy vždy píše např. 32+2. Ale ne týdny.

aktaka
15. apr 2010

mně tedy taky píše přesně po dnech

dezyre
15. apr 2010

Jo jo, ono už je to asi celkem jedno, pár dní sem, pár dní tam .. jů tak já už budu 39 týden .. juchůůůůů 😀 😀 😀 😀 Hned jsem se o týden posunula 😀 😀 😀
Holky ještě mám jeden dotaz, když půjdu zítra poprvé na ten monitor, budou ještě malýho vážit? Nebo to se dělá jen na těch předepsaných ultrazvucích?

bibi13
15. apr 2010

doliiiii graaaatulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem k malinkej.. želám vela mliečka a zdravíčka..

dez, lekari to tak píšu.. ja som porodila v 38 plus 0, t. j. 39 tt.. a niekde mi lekar napísal 38 a niekde 39.. takže ako sa im asi zadarí..🙂))))

blanka.k
15. apr 2010

Možná píšou jen ty ukončený, mě píše ten "probíhající", jak tu na MK. A v porodnici mi dokonce psali tt dle menzes (tak to mám teda i jako TP na žádosti na MD atd.), podle toho začínám v pondělí 39tt 😅

aktaka
15. apr 2010

a já mizím konečně na ten nákup, co jsem měla jet už na oběd 😅

blanka.k
15. apr 2010

Dez - mě dělala monitor poprvé v 36tt a nedělala ani UZ, natož nějké vážení 😅

dezyre
15. apr 2010

Já jsem Blani na monitoru ještě nebyla, ale zase si říkám, že by malýho mohli jakoby zvážit, aby věděli, jestli není přerostlej a jestli ho porodím normálně, třeba aby teď už neměl 5 kg...

jemrykka
15. apr 2010

no ved hej aj ja som na to myslela, že ak ja priberiem malá nemusí, ale tiež si nemyslím, že by to bolo až také hrozné ak by mala tých 2,5kg .... no uvidíme, tak dúfam, že vydržím 🙂

blanka.k
15. apr 2010

Dez - no já taky doufám, že za týden na něj mrkne na UZ... prý ani v porodnici na monitorech (mě ho dělá moje mudr) neváží, že kollikrát až přijedeš rodit, ale to mi přijde pozdě, přijedeš, hlavičku mezi nohama a pak zjistí, že to nepůjde... 😅

dezyre
15. apr 2010

Blani tak já jdu na monitor do porodnice.. můj Dr. ho nemá...

bramburka
15. apr 2010

ahoj Doli porodila? v kolikatym byla? ze Eliska je taká malinká, hlavně jestli je vše OK?

blanka.k
15. apr 2010

Doli byla v 36+4 😉

bramburka
15. apr 2010

to jsem ted presne já...teda spis 35+4, dle ultrazvuku 36+4, hlavně jestli vše bylo OK.

dezyre
15. apr 2010

Brambu, Doli to měla hrozně rychlé co jsem pochopila, v 8 dostala tabletku a v 11 byla malá na světě 😉

shaarka
15. apr 2010

ahojte,
vy ste teda take kecalky, ze raz za cas, ked sem pridem, nemam ani sancu docitat, co je nove 🙂 😀
tak ale gratulujem k sprave dneska - doli a eliske 😵 😵 😵

chcem sa opytat, kto je uz otvoreny? TP mam 3.5. a 9.5. (cize 37tt a 38tt som teraz) a otvorena som na 1 prst, krcok ma 1 cm.
a velmi mi tvrdne brucho, vlastne pokial stojim, je tvrde stale.
maly mal naposledy v nedelu na UZV odhad 2900g.

a aktualne (uz spadnute) brucho:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/shaarka/albu...

mayocka
15. apr 2010

babeny?mame nove babätko na svete?jupiii len nech su zdravucke obe
inak, netecie vam niktorej z prsnikov este nic?ja som dnes prisla na to ze mne uz asi tecie mliecko...ajked by malo tiect po porode...je to taka zltkasta tekutina akoby s vodickou...take mastne ako masielko to ma farbu...krasne to vonia,presne ako mliecko,neviem no...zeby sa mi spustilo este pred porodom?co vy na to ako odbornicky? 😉

mayocka
15. apr 2010

shaarka: ja som este zatvorena ☹ ajked by som brala uz aj porod.... ☹
ja mam tiez padnute brusko
tiez tvrdne a obcas citim v noci kontrakciu ale mala sa nejak necha prosit alebo co... ☹

blanka.k
15. apr 2010

Mayocka - mě se tvoří už od 26tt, co jsem ležela v nemocnici 😅 taky jsem letěla hned za sestřičkou, jestli je to normální 😀 Trochu mě překvapilo, jako je to žluté a ne bílé 😅

shaarka
15. apr 2010

mayocka,
ja som dnes nasla na bradavkovej dierke tiez nieco tekute, ale neodvazila som sa vytlacat viac, tak som nechala tak - to bude to kolostrum, predpokladam.

andelka
15. apr 2010

mayocka: Mně to občas teče už taky minimálně od 30tt, myslím že ještě dýl. Není to mlíčko, ale mlezivo, kolostrum - takové průhledné, trochu dožluta, mazlavé. To je úplně normální. Mi se to často objevuje v noci, jak si ty prsa různě přilehávám 😅 a taky po koupání, když se prsa nahřejou.

zuzana39
15. apr 2010

shaarka,ja som tiež otvorená už od 30-teho týždňa na 2,5cm bola som preto aj v nemocnici ☹ termín mám až 22.5.

mayocka
15. apr 2010

blanka: ja som sa tesila ze sa to tvori par dni pred porodom ale tak ak to mas uz tak dlho tak to ma nepotesilo,lebo ja uz by som najradsej rodila aj dnes 😝 a myslela som ze ma to uz caka...no neviem tak asi nie no ☹
mala som napnute a aj bolestive bradavky posledne dni,no teraz sa mi to uz nejak uvolnilo akokeby vdaka tomu ze sa mi to spustilo
aj ja sa cudujem ze to je take zlte...cakala som krasne biele mliecko ale tak to je asi to predne mliecko take tmavsie...ktovie...

shaarka: to ja by som nevydrzala si to nevytlacit 😝 ja musim vsetko vyskusat 😉 a ved sa nemas coho bat,vsak si tehotna pred porodom no co ine by to mohlo byt ak nie mliecko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre