Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
12. feb 2010

antyn m.c. je má v albu 😉
cumelila moc už se nepoužívá. Kamarádka si ho aktivně koupila, ale vůbec nevyužila - mazala dupku Bepanthenem a měsíčkovou mastí od Weledy

antynka1
12. feb 2010

Adus, super, díky 🙂

aaadus
12. feb 2010

antyn no prostě ať už si koupíš síťované nebo jednorázové, nebudou vypadat zrovna sexy. Já doufám, že mě v nich manžel neuvidí 😅

antynka1
12. feb 2010

Tak ty moje vypadají dost podobně - takže mám asi dvoje pratelné a jedno balení jednorázových. Je jedno jak vypadají - myslím, že to po porodu nebudu řešit 🙂

jemrykka
12. feb 2010

to tričko 😀

antynka1
12. feb 2010

to tričko je výborný 🙂

antynka1
12. feb 2010

Bibi - tak se zeptej ségry 🙂

monika.c
12. feb 2010

klarka,posles mi prosim recept na "koblizky"?uz teraz sa mi zbiehaju slinky,zajtra si ich urcite spravim 😉 dnes som bola na glukoz.test a mozem vam povedat,ze je to tu lepsie ako u nas,na sk som musela vypit cukr.vodu a tu mi dala na vyber,ci cukr.vodu alebo locuzade napoj,to je taky energ.pre sportovcov,.tak som si radsej vybrala ten a bolo to celkom znesitelne az na tie bublinky,ktore mi isli skoro aj nosom von 😒 teraz uz musim cakat na vysledky,tak dufam,ze budu ok 😉 ja sa chystam tiez na vacsi nakup na buduci tyzden a uz by som si mala aj ja pripravit veci do porodnice,aspon si ich kupit,lebo zatial mam len zupan 😖

bibi13
12. feb 2010

jeeeejo, to triko je super.. 😀

zdenkapo
12. feb 2010

Adus
ja to nemyslela zle-a až budeš 3,5 roku doma jako já tak pochopíš,že se zarážím i nad hovadinama 😀
pokud jsou to ty prací,tak bych je taky přemáchla...
a po porodu budou kalhotky to poslední,co tě bude trápit- včetně toho strašného břicha 😖

Cumelia
aha,tak já právě nevěděla,jestli ti to brali až po 2 hodinách... tak těch pár týdnů se to dá bez sladkého- ze začátku to nepřeháněj a uvidíš po prvním kontrolním odběru,zda to bude dobré,tak ok,zda stále vyšší,tak se omezíš trochu víc,ale já to tenkrát měla po zbytek těhu úplně ok.... a po porodu to skoro u všech zmizí...

jj,utíká to,ještě pár týdnů a máme to za sebou... už aby to bylo 😒

cumelila
12. feb 2010

http://www.babyborn.sk/nakrm-ma/pre-mamicku/500...
slov.stranka s jednoraz.nohavičkami a za celkom fajn cenu...

aaadus
12. feb 2010

bibi a ty máš tady tu odsávačku?
http://sanicare.inshop.cz/inshop/shop.asp?kat=M...

aaadus
12. feb 2010

zdeni já vím, že jsi to nemyslela zle 😉 Prostě mi to dneska v hlavě šrotuje

A když už jsem u těch blbých otázek tak mám ještě jednu - hned po porodu jak vás nechají ty 2 hodiny na sále, to vám už dají tu vložku bez kalhotek nebo jak to funguje?

xxx.klarka
12. feb 2010

monika, máš to v IP 🙂

cumelila
12. feb 2010

ZDENKA : V piatok mi prisli vysledky a v utorok som bola u diabetologičky a tam som mala príst naobedovana po 2 hodkach a cukor som mala 6,1..ale obed som mala lachky tak aj napriek tomu si mam davat pozor...ale kazde 3 tyzdne mi budu cukor kontrolovat

zdenkapo
12. feb 2010

Bibi
tu odsávačku jsem teda vyvařila akorát ta trubička dlouhá trochu zbělala,ale za pár dní byla v poho,takže vyvařit se teda může,ale řekla bych že v pohodě stačí vyvářet jen ty nástavce a dokonce jdou super umýt v myčce- tam je 70°C,taky dobrý- samozřejmě po předchozím vymytí soplíků

Cumelia
stejně vypadaj ty kalhotky od Canpol Babies... a i Jessa z DM,akorát ty jsou taky po 5ks a každé mají jinou barvu a stáli asi 45Kč

zdenkapo
12. feb 2010

Cumelia
to bude dobré,omez sladké nárazové bomby a bude dobře...

Adus
😀 to se podivíš co ti daj po porodu 😀 takové pleny jako látkové pro mimina,do toho naskládaj vedle sebe X vložek a doho tě zabalej a rozbalej až několik hodin po porodu až budeš muset vstát,tak to si vezmeš ty své jednorázovky a vložky 3- 2 dáš dopředu vedle sebe a 3. jako mezi ně za ně. snad jsem to napsala pochopitelně 😀 takto to chodí u nás v porodce

cumelila
12. feb 2010

zdenka 😉 uz sa na tom pracuje 🙂

cumelila
12. feb 2010

Zdenka 😉 uz sa na tom pracuje 🙂 ved ja si to potom vynahradím..
.

aaadus
12. feb 2010

zdenka to jsou vyhlídky 😀 A za jak dlouho po porodu se můžeš osprchovat? A to ti sestřičky pomůžou kdyby se ti udělalo ve sprše špatně?

zdenkapo
12. feb 2010

Cumelia
to zvládneš,halvně že je mimčo ok a za tu trochu oželeného cukru to stojí 😉

Adus
😀 to jo no,ale to je to nejmenší zlo oproti porodu.... po 2 hodinách na sále mě odvezli na odd. šestinedělí na pokoj- po celou dobu ležet- a tam ležíš dalších pár hodin- myslim že 4 hodiny- a pak ti pomůže vyndat kalhotky z tvé tašky- takže doporučuji dát do zvláštní kapsy stejně jako mobil aby ti ho podala- dá ti vložky 3 a zavede tě na wc,kde se převlékneš do svých kalhotek- já šla sama na wc- a sprchovala jsem se ráno- to jsme museli vždy do 7 hodin před vizitou... a sestra s tebou do sprchy nejde,ale to je situace u nás v porodce,všude to tak nemusí být.....
no už aby bylo po porodu a byla jsem v klidu doma s manželem a oběma zdravýma dětma ☹

aaadus
12. feb 2010

zdenka a když se ti chce čurat tak tě vycévkují nebo tě na záchod pustí? A zbalit tašku to bude umění, aby to mělo nějaký řád. Jak se tak znám, tak ji budu x-krát přebalovat 😅 Já doufám, že trefím volný nadstandart ať tam se mnou manžel může být co nejvíce se mnou jinak se zblázním ☹

zdenkapo
12. feb 2010

tak u nás nadstandart nehrozí- to mají vždy zamluvené protekce... no Adus to právě záleží na každé nemocnici,třeba když bys na sestru zazvonila,tak by s tebou došla,nevim... já potřebovala na sále po těch všech kapačkách a teda cévkovali mě a nic moc teda 😖

janulka04
12. feb 2010

juuj, babule a vy uz tu rodite? 😕 😅
inac, neviem ako v Cechach, ja som rodila v Ba a bolo fajn, male sa narodili 5minut po sebe, o dve hodinky ma dali zo saly na itzbu a sestricka nam povedala, ze by sme sa mali ist vycikata a osprchovat, popr. vycikat aj v sprche, hlavne cim skor...tak ja som hned sup ho hore a sup do sprchy, na mna kukala jak puk, ale mali tam vsade tie zvonceky, takze keby nieco, tak cink 😵
a vlozky sme dostavali v nemocke, i ked ja som amla aj svoje, lebo niektore damy sa nimi zasobovali na doma 😠
a nohavicky nam zakazovali nosit.... 😒
ale viem, ze to rychle osprchovanie sa....jedna baba sa tiez postavila, ze teda ide aj ona a total sa jej halva zatocila, skoro odpadla... ☹
takze kazda musi posudit...ja som bola skoro furt v sprche, denne aj sestkrat a vsetky stychy mi do styroch dni odpadli... 😉
a toho cievkovania co sa tyce, aj som boal 13 dni v nemocke po porode, kvoli malej zltacke...no co viem, tak necievkovali za tu dobu ani jednu...netreba sa bat...horsie je to, ked sa ide na velku....to nam kazali si tou vlozkou akoby pritlacit tie stychy, aby nepopraskali prvykrat...ale ani to neviem, ze by sa nejakej stalo 😉

aaadus
12. feb 2010

Cévkování už mi jednou dělali jak jsem měla zánět močáku a právě, že mi to nepřišlo nijak hrozné. Se omlouvám, že se furt tak ptám, ale chci mít aspoň trošku představu co se bude dít potom. I když v danou chvíli mi to bude asi jedno. A nadstandart si taky myslím, že neutrefím. A ještě k tomu jsem se dozvěděla, že porodnici, kterou jsem měla vybranou jako náhradní kdyby ve fakultce byl stop stav bude od 1.5. v rekontrukci 😖 To budu ráda, když porodím v Ostravě kdekoliv jen ať mě neposílají mimo Ostravu

bramburka
12. feb 2010

ahoj, me sestra rekla, ze nesmim sama nikam, tak jsem zvonila, ze se mi chce curat a slo se rovnou do sprchy, tam se proste cura...no...takze tak, strasne se mi motala hlava, strasne mi na to pomohl ledovy čaj - sladký nápoj, takže mi dost rychle vratil silu a zvedl tlak. doporučuju.

michalag
autor
12. feb 2010

baby, vy tu uz rozoberate co bude po porode 😕 ved mate este cas

mna tiez cievkovali a vobec mi to neprislo oproti bolestiam nic strasne 😉 ... a ked ma po 2 hodinach previezli na izbu tak som si tam chvilku polezala a potom mi doniesli ranajky ktore som este stihla a za nejaku hodinku prisla pre mna sestricka, tak som vyskocila ako srnka ale trosku sa mi zatocila hlava tak ma chytila a islo sa do sprchy kde som sa mala vycikat a osprchovat a potom som isla opat na izbu kde som uz cakala na nasho malickeho 🙂 😵

lucik...
12. feb 2010

No to sou teda vyhlídky, to vám povim 😅 😅 😅 😀

aaadus
12. feb 2010

michalag +- 11týdnů už mi nepřipadá jako mnoho času...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre