Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zdenkapo
4. mar 2010

Doli
no snad jo,protože to by bylo pěkně na houby, no snad to stihnem....
taky jsem zvědavá ,co mi zítra řekne gyn.... mám mít kontrolavanou tu plodovou vodu,tak snad to nebude tak hrozné, jinak gyndr. v nemocnici řikal,že pokud bude hodně málo,tak porod vyvolají dřív, no snad ne o tolik dřív,ale za 2 týdny už by to mělo být ok i plíce,nebo ne?

jemrykka
4. mar 2010

ahojte kočky, no u nás dnes je blbé počasie, zamračené už od ráno a aj ma hlava bolela našťastie už ma to prešlo aj bez liekov 🙂
ja magnezko vôbec neberiem, doktor mi ho nepredpísal a ani neodporučil, brucho mi tvrdne asi tak že 1 raz den na pár sekúnd takže z vlastnej iniciatívi si ho kupovať ani nebudem. Tie lanové smeiačka budem kupovať a aj maliník, uvidíme či pomôže ale aspon pre lepší pocit 😉
Ja idem na budúci týžden v piatok na poradnu a beriem si volno v práci tak idem trochu potom aj na nákupy ak všetko výjde(príde výplata🙂)

nikkka
4. mar 2010

ja som si magnezium aj kupila, ale ani ho neberiem, tiez mi doktor nic nekazal, brucho mi sem tam tvrdne, ale to bude tym ked sa tam krpec presuva..nic ma neboli...a na vyvolavanie - ulahcenie porodu sa nechystam nic brat..ani tu masaz hraze ci co to je neplanujem - to je asi nejaka novinka poslednych rokov ci nie? ziadna kamoska mi to nespominala..

blanka.k
4. mar 2010

Jak jsem v noci čuměla do stropu a nemohla spát, tak mě napadla jedna věc - budete si mimčo zapisovat do OP? Na co to je dobré? 😉 Jde pak s mimčem cestovat bez spec.pasu (letos bych asi ráda Slovensko, Vídeň), příští rok nějaké moře (Řecko) 😉

blanka.k
4. mar 2010

http://zpravy.idnes.cz/cechy-muze-o-vikendu-pri... ... si dělají pr...el, ne? 😠 Jjá nechci snííííh ☹

aaadus
4. mar 2010

zdeni u nás v Babyexpertu měli i hodně slevněných oblečků, jsem tam i cosi pokoupila. Když jsem byla v nemocnici, přijali tam maminu co měla málo plodovky a říkali ji, že pokud jí bude míň nebo pořád stejně, udělají jí císaře v 36tt (malý byl KP)
Mě bylo divně už včera, večer jsem měla poslíčky, píchalo mě v podbřišku, v každé poloze mě tlačily žebra. A dneska mi břicho tvrdne dost, ale to bude asi tím, že jsem včera ani dnes neměla Mg. Ale odpoledne jdu na jógu a po té se cítím dobře

xxx.klarka
4. mar 2010

Holky, já jsemplačtivá dneska ... koukám na deník zasloužilé matky a narodila se tam maličká holčička a tečou mi slzy, jak já se na tu naší berušku těším ... 🙂 😵 😵 😵

doli1
4. mar 2010

já šimiho v občance nemám ale ted tam necham zapsat oba zároven ale v pasu ho mám.jeli jsme do chorvatska tak jsem musela.

aaadus
4. mar 2010

blanka já si určo malého nechám zapsat do OP, mám tam i manžela. A když ho budeš mít v OP, tak nemusíš na SK a Vídeň vyřizovat pas. Ale pas si taky nechám udělat nový a zapsat tam malého, příští rok taky plánujeme moře

blanka.k
4. mar 2010

Klárko . já se dnes rozbrečela u článku v MF Dnes, jak začíná svatební sezóna, a jak lidi se radši beoru na hradech a zámcích,... 😀

xxx.klarka
4. mar 2010

Blani, i na mě všechno nějak doléhá. 😵 já budu po porodu brečet štestím až to sluníčko uvidím 😕 😵 😀

aaadus
4. mar 2010

blanka klííííd, 15cm v Čechách, na Moravě do 5cm 😀

zzuzullka
4. mar 2010

klarka, tiež som teraz pozerala deník zasloužile matky a tiekly mi slzy ako sa tam tá malá narodila...už nech mám drobca pri sebe 🙂

nikkka
4. mar 2010

u nas musi mat tusim aj babatko pas..

jemrykka
4. mar 2010

nikka môže byť u teba v pase zapísané ale môže mať aj vlastný.....

nikkka
4. mar 2010

aha to som nepostrehla..

zdenkapo
4. mar 2010

Jemryka
díky za odkaz...

takže už v 34tt by nemělo mít problém a v 36tt už je úplně hotové a jen nabírá tuk,takže i plíce jsou úplně připravené...

Adus
no jsem zvědavá,kdy se tam dostanem...

v Občance
mám manžu i TOmáška a necháme si tam oba zapsat i Aničku,právě pro případné problémy- těžko s sebou budete furt tahat rodný list

adelka89
4. mar 2010

zdeni ale v tom 35tt vetsinou deti jeste musi byt nejakou dobu v inkubatoru, prave aby nabrali ten tuk, ktery jim chybi. Ja bych chtela rodit tak v tom 37-38tt 🙂

Konecne mam umyta ta dve okna v obyvaku ted uz jen vysaju upecu ten ovocny rez a vrhnu se na jarni vyzdobu 🙂 uz se moooc tesim

nikkka
4. mar 2010

tak takuto fotku by som sem asi nedavala:

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

blanka.k
4. mar 2010

Zdeni - mé dvě kamrádky rodily ve 36tt, jedna asi 2,8kg a druhá cca 3,3kg a děti byly ok, a šly domů jak ostatní 😉 To by mi taky nevadilo. Já se narodila ve 31tt, a vzhledem k tomu, že tam neměli inkubátor atd., tak asi už i v tom 31tt to mimčo zvládá, jen je potřeba zahřívat, tak mě vezli do Brna do inkubátoru 😉 Mě už je teď jedno, kdy porodím, myslím, že už jsem tu všechny docela dost daleko, ž eby tto naši drobci zvládli bez následků 😉 A jak píše Adélka, taky bych chtěla rodit tak 37tt, a ne třeba přenášet a rodit 4,5kg dítko 😅 Ale to bych si asi už vymýšlela moc, co? 😀

zdenkapo
4. mar 2010

Adelka
to záleží,kolik by vážilo,myslim,že jsem někde četla,že hranice je 2500g, Anička měla na tom utz v nemocnici minulé pondělí odhadem 1800g a to dr. právě říkal,že to vypadá dle těch jejich měření na 31 +4tt,takž dnes by to mělo být 33 +0tt,tak nevim,koli tak může přibrat... no snad se mi to vyvolání porodu vyhne,ale kolem toho 10.4. bychom to mohli zládnout

zzuzullka
4. mar 2010

adelka, najlepšie aby si rodila v 37tt a Lukášek bol plne vyvinutý a nemusel byť ani v inkubátore a aby vás rýchlo pustili domov a ty si bola na príjimačky už fit, že mám pravdu 🙂 dúfam, že ti to vyjde. len aby to nebolo tak, že ja budem rodiť skorej a ty budeš prenášať a nestihneme ani štátnice ani prijímačky 😀

nika, no odvážna mamina. takú fotku by som mala dobre schovanú niekde doma a mohli by sme na ňu pozerať len ja a mm

aaadus
4. mar 2010

adelka já mít doma 2 okna tak si pískám, ale my jich máme doma 18 + 2x dvojdveře a než to umyju, potřebuju na to celý den 😅

aaadus
4. mar 2010

zdenka dr mi posledně říkala, že mimča ke konci můžou přibrat až 500g za týden

matpaj
4. mar 2010

nika, mn normalne boli......ani neviem ako to mam napisat, ked kukam na to foto...auuuuuu 😢

nikkka
4. mar 2010

urcite je to krasny zazitok ten porod hlavne ked dostanes malicke do narucia, ale teda taku fotku by som nezverejnila...to je take sukromne..

blanka.k
4. mar 2010

Adus - no nestraš s 500g za týden 😅
Já jsem za poslední asi 3 týdny dost změnila jídelníček, jím míň a zdravěji a nepřecpávám se sladkým, a stejně přibírám furt 1kg za týden, tak na to prdím 😝

adelka89
4. mar 2010

zuzul nestras 😅
nikka co je na te fotce, radeji to neotviram,. jednou jsem tak otevrela jedno album tady na MK a tri dny jsem nespala.... 😔

zzuzullka
4. mar 2010

adelka neni tam nič také strašné, čaká nás to tu všetky a teba alebo zdenku asi ako prvú 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre