Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
17. mar 2010

Babara - gel z dubové kůry a psala to myslím Adus 🙂
A poloha mimi se prý dá poznat pohmatem břicha.

babara
17. mar 2010

anty, dik, myslim, ze tu radili jeste neco jineho nez tu dubovku. Ja to teda myslim spis pro manzela, ten na to chudak trpi. Zitra jdu do lekarny, tak ze bych mu neco vzala.

A tu polohu moje predchozi dra poznala paradne, tahle ale nejak ne. Ale uvidime, zeptam se ji, treba aspon podle srdicka si tipne.

antynka1
19. mar 2010

Ahojky,
tak už nám Koík konečeně funguje, hurá 🙂 Tak jak jste se měly? Mě včera přišel balík z lékárny a dneska přebalovák 🙂

aaadus
19. mar 2010

Ahojte holčiny,
konečně nám funguje koník, ale aspoň jsem stihla toooolik věcí 😀 Včera jsem dělala pořádky s oblečením, vytáhla jsem letní oblečení (snad ne předčasně 😅 ). A dneska jsem zabalila tašku do porodnice. A že jsem se u toho cítila hodně zvláštně teda, až jsem se skoro u toho rozbrečela. Nakonec se mi to všechno vlezlo to takového menšího kufru a manžel mi postupně bude dovážet to co mi bude chybět
dezy jj, to jsem byla já ta frajerka, co si zkoušela letní oblečení 😀 Přes boky jsem se taky pěkně rozjela. Manžel si ze mě dělal srandu jak jsem byla taková naštvaná, prý co bych jako chtěla když se mi roztahuje pánev (chytrý jak rádio 😀 )
antyn já chci vědět co vám na kurzu říkala PA, myslím ty alternativy a tak
A co zuzul a klarka? Nějaké nové zprávy?

arcik
19. mar 2010

Ahooj holkyy.
to byl absťák co??ale co konečně už to funguje....snad zase dlouho fungovat bude...

holky já mám takovou dobrou náladu když je tak pěkně,celý odpoledne včera i dneska jsem byla s Klárkou venku a fakt pohodička...konečeněěě jarooooo

jinak u nás v pohodě,malej mě šíleně tlačí pod žebrama a kostice u podprdy mě řeže do břicha....ale žádnou bez kostic nechci to bych měla kozince jak indiánská babička... 😝

arcik
19. mar 2010

a co Klárka??nějaký info?

antynka1
19. mar 2010

Klárce jsem psala - má net, tak se nám snad ozve. Ale co psala, tak výsledky vyšetření ještě nemá, ale už jí vysadí kapačku a nasadí magnézko v tabletách. Do pondělí tam bude určitě.
Adus - to není tak o alternativách, jako o tom, že zpochybňovala některá vyšetření a že je zbytečné vnitřní vyšetření, časté UTZ atd. - že stejně předčasný porod neovlivníme. Jeslti je vše v pořádku se prý dá poznat pohmatem přes břicho a tak - ale co se mě týká, tak kdyby mě Dr. vnitřně nevyšetřila, tak budu nesvá...... Ale třeba říkala, že nějaké zkracování čípku, že tím se nemáme zabývat, že to záleží zrovna na tom, v jaké poloze je děloha a když zrovna roste tak se ten čípek nějak natočí nebo co a za pár dní to zase vypadá jinak........ A třeba, že se máme vyprdnout na Bepanthen, že je to zbytečné tahání peněz. No tak uvidím. Ale ta PA je hodně známá, tak uvidím - spíš pro mě byl šok, že se na to všechno dá dívat i jinak....

blanka.k
19. mar 2010

Ahoj, taky jsem na holky myslela, jeslti jim je líp 😵 Já dnes taky pracovala, prala jsem, pro jistotu všechno v ruce, pak pořádně 3x vymáchat, tak teď usušit a ještě trocha zbývá na zítřek. Nakonec mě překvapilo, že toho zas tak moc nemám, vše by se vešlo na jeden rozkládací sušák, v komodě mi to zabírá necelé 2 šuplíky 😉
Taky jsem si udělla výlet do města na výstavu bonsají, tak jsem docela mrtvá, zítra asi dám pauzu a budu se flákat 😝
http://www.btweb.cz/bonsaje2010.html (pro I.Explorer http://www.btweb.cz/img/Brno/Bonsaje 2010/index... )

antynka1
19. mar 2010

Jéééé bonsaej, to je moje....
Měly jste taky takový absťák??? Normálne jste mi chyběly 🙂

blanka.k
19. mar 2010

Antyn - teda nevím, ale bez UZ a vyšetření,... já jsem za ně ráda 😅 Je tolik různých problémů, které se pohmantem nezjistí (třeba zkrácený čípek, problémy s otvíráním, placentou, vyšetření plodu, jeho orgánů,...) 😅

jemrykka
19. mar 2010

AHojte no konečne fungujeme po novom, celkom sa mi páči táto verzia🙂 Baby mne posledná dva dni všetci hovoria že sa mi zmenšilo brucho... že mám iní tvar- nestalo sa vám to už, že by zmenilo tvar? predtým som mala špicaté a teraz je také akoby viac rozliate..neviem, za posledný týžden som nič nepribrala, normálne už aj z toho mám stresy... ked priberám tak z toho stresujem a ked nie tak aj to sa mi nepozdáva..už mi šibe...

aaadus
19. mar 2010

antyn aha, já jsem myslela, že vám radila nějaké babské rady, bylinky atd. Nám zase PA teď na kurzu, že když ti udělají nástřih, nejlepší na hojení je prý mateřské mléko - je to z tebe, je to čisté. A prý je dobré i když má mimi zahnisané očka nebo rýmu, tak mu na to kápnou trošku mléka

To počasí je super. Se mi i parádně uklízeno a aj se mi chtělo. A včera ráno jsem měla parádního poslíčka - jsem se vzbudila, bolest v podbřišku jako při MS, ale fakt hoooodně a křížové bolesti a ty byly taky lahoda. A dneska ráno nějaký debil volal manželovi v 5 ráno. Kdybych byla schopná vylézt rychleji z postele tak bych mu blbečkovi nadala do všech jmen

antynka1
19. mar 2010

Blani - no přesně, já jsem taky klidnější.......... Takže jsem z toho taková rozpačitá...... Ta PA dělá i porody doma.... No prostě to bere tak přírodně a já zase spíš víc dám na lékaře.
Jemrykka - o víš, záleží na tom, jak mimi zrovna leží..... Čím více se nám to blíží, tím více se pozorujeme, co?

antynka1
19. mar 2010

Adus - bylinky radila ty klasický - maliník a pak nějaký olejíčky k porodu a masáž hráze atd. Ale co tak sleduju, tka ty máš sper porodní kurz, dávají vám i super materiály. Já uvidím, zhodnotím ho až po skončení 🙂

jemrykka
19. mar 2010

antyn no presne, som zvedavá čo budem robiť ked budem mať pár dní do porodu...to budum už kompletne mimo🙂))

aaadus
19. mar 2010

blani kráááásné fotky 😉
antyn absťák jsem měla, co chvíli jsem to zkoušela jestli uuuuž to nejde 😀
jemryka já jsem se včera vzbudila s pocitem, že mám nějaké jiné břicho, jakoby větší a trošku mi připadá, že začlo klesat. Ale nevím. A je fakt, že se malý trošku otočil a hlavičku má přesně u močáku, takže paráda.

antynka1
19. mar 2010

Holky pošlete mi prosím některá IP ať vidím, jak to vypadá 😀

aaadus
19. mar 2010

antyn jj, já si kurz nemůžu vynachválit. A taky je to o tom, že PA je strašně příjemná, jen škoda, že už nejezdí k porodům. A tak jak jsem si myslela, že na takové věci nikdy nedám, tak si budu od ní kupovat olejíček na podporu laktace a na zavinování dělohya ještě nějaký gel, když je nástřih nebo i když není a jsi dole nateklá, aby to rychle splasklo

jemrykka
19. mar 2010

aadus no dúfam, že sa moja malá neotočila inak pretože už bola halvičkou dolu, ale tak uvidíme v piatok ideme na poradnu

antynka1
19. mar 2010

Jemrykka - já si zase vždycky po probuzení sahám na břicho - jestli mi nezmizelo - no prost magor 😀
Zítra jdu na veletrh, tak jsem zvědavá, jestli tam něco pořídím 🙂 A musím ulovit nějakou halenku na promoci - já nemám nic na sebe a do ničeho se nevejdu ☹

aaadus
19. mar 2010

jemryka teď už by se neměla otočit. Teda aspoň tak mi to říkala dr, že pokud už je mimi otočené hlavičkou dolů, nemělo by se už otočit jinak

aaadus
19. mar 2010

antyn v klidu, to samé si říkám pokaždé, když mám někam vyrazit. Třeba zítra jdeme do kina a už fakt nevím, co si oblíkat. I bych chodila v šatech, ale punčochy mě strašně svědí na těle a nevydržím v nich

antynka1
19. mar 2010

No nejhorší je, že tam na mě budou všichni čumět a některé spolužačky budou mít i něco jako večerní róby...... Ach jo.....

aaadus
19. mar 2010

antyn tak ať čumí. Jsi "jenom" těhotná a těhule jsou přece krásné 😉

blanka.k
19. mar 2010

Mě se mění břicho docela často, občas je mám hodně špičaté a dole, když malej leží naležato, a kope mě na jednom nboku a na druhým má hlavičku, nebo když se otočí do KP, tak je spíš kulaté a je výš pod prsama... Dnes se nasunul úplně odprava, takže pupík mám od středu těla natočený doprava asi o 5cm! I M. se smál, jak mám hrozně šišatý břicho, trvalo to ale jen chvíli, pak se zas nějak přesunul jinak 😅
Antyn - vem si kojící podprdu, síť.poporodní kalhiotky a přes to něco průhledného a budeš za hvězdu večera 😀

antynka1
19. mar 2010

Adus - i ty opuchlé a s béďarama? 😀 😀 😀

antynka1
19. mar 2010

Blani - to je nápad 😀

antynka1
19. mar 2010

Tak mi zrovna píše Klárka - čte si nás, ale nemůže se přihlásit...... Takže jí můžete něco hezkýho napsat 🙂

aaadus
19. mar 2010

antyn tak jestli se oblečeš jak ti radí blanka, nikdo se už na nic jiného nebude dívat 😀
Jsem si dneska v HaM zkoušela kojící podprdu, to byl teda pohled, prsa pěkně rozpláclé na břuchu 😀 A včera jsem si objednala stahovací kalhotky po porodu, ty jsou taky velmi sexy 😀

blanka.k
19. mar 2010

Klárko -ahoj, zdravím tě, držíme ti palce,ˇat jsi brzo doma a hlavně v pořádku! Já i Tomášek i obě chlupatý fretky se přidávají 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre