Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

miska1981
27. okt 2010

@ica9 jej dakujem, takze som ju drzala nespravne ☹ si zlata, ze si mi to vyhladala, uz ju tak nosit nebudem.
a este sa chcem opytat, jasminka ked jej chcem pomoct pretocit ju z chrbatika na brusko, lebo sama to este nevie, zacne hned zaklanat hlavu do zadu, tym padom tazisko sa posuva na chrbatik a uz vobec sa nepretoci, ako jej v tom zabranit, aby tu hlavku hned nezaklanala do zadu?

ica9
27. okt 2010

@miska1981 cvicit pretacanie snou mozes-odporuca sa to. A robi sa to spravne asi tak, ze pokrcis jednu nozku, prelozis cez druhu. Druhou rukou chytis za zadocek, pustis tu prvu ruku a tou zafixujes hlavicku aby sa nezaklanala-to je nespravne. A babatko sa uz samo potiahne na brusko. My to cvicime kazdy den. A uz ani nemusim fixovat hlavicku. Staci ked prekrizim nozku a sama sa uz potiahne na brusko. A ako vravim, uz sa aj sama pretaca-ked sa jej chce 😀
Neviem ci som to jasne napisala-hadam z toho vyjdes 😅

miska1981
27. okt 2010

@ica9 ano pochopila, hned som si to vyskusala na babike 🙂 ja som sa jej bala moc hlavicku fixovat, som opatrna, vies prve babo, mama vyplasena 😀 budeme trenovat, dakovala.
tebe sa dviha do sedu? a davas ju sediet? mne sa dviha, ale sediet ju nedavam, v akej polohe ju mas cez den, co robka?

ica9
27. okt 2010

@miska1981 Aj ja ked som ti to pisala, tak som mala pred sebou babiku 😀
Do sedu sa zatial nedviha, len sa prevaluje z boka na bok a na brusko. Sediet ju tym padom nedavam. Cez den je vacsinou na zemi-kupili sme take penove puzzle, aby jej nebola zima. Tam ma hracky, hrazdicku. A striedam cas ked sa hra sama a ked sa hram s nou. Je to dolezite aby sa neskor aj sama vedela vyhrat. A ked som pri nej tak si spievame, recitujeme. Cvicime na podlozke, "valame sudy" alebo sme na fitlopte.Mala cez den este dost vela prespi, takze nam to zbehne 😉

zzuzullka
28. okt 2010

ahojte 🙂

baby nepoznáte niektorá prášok GASTROTUSS, malo by to byť na zahustenie mlieka, lebo náš malý zasa strašne grcá, to nie je ani možné, oblúkom z neho to mlieko lieta ale husté príkrmy negrcá a dr. mi poradila nech skúsim toto

a ešte jedna OTÁZKA: vy už dávate akože niekto len mlieko na raňajky. ja som mu teraz 2 dni dala že raňajky-mlieko, desiata-ovocie, obed-mäsozeleninový, olovrant-predsnidávka, večera-nemliečna kaša miešaná s mliekom...a bolo to super že mi grcal vlastne len ráno, ale potom som si prečítala že v jeho veku mám mať ešte aspoň 500ml mlieka za deň, takže aj na olovrant budem musieť dávať mlieko...ako ste na tom teda vy?

zuzuzu1
28. okt 2010

ahoj, ja poznám prások Nutriton z firmy Nutrilon a použivala som ho , je dobrý. je to pre dojciace maminky, ale ja som ho davala aj ked sme boli na UM, davala som ho do flasky najprv som zacala od 1 odmerky . stacilo.
ja mam syna 4/10 a davam mu rano keksik v mliekou +troska kase, desiata mlieko, obed zelenna +maso, olovrat mlieko a vecera mlieko + kasa vo flasi. Davala by som mu aj ovocie, ale nechce , vobec, tak ptreto tolko krat mliecko

ica9
28. okt 2010

@zzuzullka skus pozriet v teme Zaciname s prikrmamy. Radia tam zlate baby, ktore su odbornicky na detsku vyzivu. Mne sa zda, ze tych prikrmov mas vela. V tomto veku by este stale malo prevazovat mlieko-ci uz MM alebo UM. Aby si nezatazila traviaci trakt babatka. Ale spytaj sa tam.

ica9
28. okt 2010

@zzuzullka skus pozriet v teme Zaciname s prikrmamy. Radia tam zlate baby, ktore su odbornicky na detsku vyzivu. Mne sa zda, ze tych prikrmov mas vela. V tomto veku by este stale malo prevazovat mlieko-ci uz MM alebo UM. Aby si nezatazila traviaci trakt babatka. Ale spytaj sa tam.

zuzzka1
28. okt 2010

@zzuzullka gastrotuss nie je prášok ale gel - predávajú ho v lekárni, brala som ho počas tehuľkovania na pálenie záhy, ale píšu, že je dobrý aj na reflux - na hladine vytvára čosi ako povlak, ktorý neutralizuje kyselinu - celý sa vylúči z traktu von - nezaťažuje organizmus, na návode je, že sa môže dávať aj bábätkam, poradia v lekárni

zuzzka1
28. okt 2010

kočky, vy ste sa rozbehli s príkrmami, náš drobec má zajtra pol rôčka, zatiaĺ plne kojíme, ale v noci by najradšej zjedol aj mňa - v sobotu začíname s mrkvou

jojina11
28. okt 2010

@zuzzka1 no my už pomaly áno, ráno mlieko, desiata mlieko, obed zeleninka, striedam + mäso + žltok/ ked ale nechce mliečko to istí/, olovrant mlieko, večer mlieko alebo kaša, závisí ako poobede spí, a teraz najnovšie sa mi budí ešte aj okolo 22, tak dám ešte fľašku, jej dávka fľašková je 150 ml , ale dnes neviem, nejako mi nechce ani to mliečko,

katusradus
28. okt 2010

@zzuzullka ahoj ja tak viem,že max.2 príkrmy t.j desiata-ovocie a nejaký ten obed všetko ostatné má byť mliečko a pridáva sa po mesiaci olovrant-ten bude teda v siedmom mesiaci. ten prášok nepoznám a aké mliečko pije A.R.?

zzuzullka
28. okt 2010

adelka89, jemu robili aj to sono a povedali, že reflux nemá 😨

@pralinka25, no ja som tiež na bruško moc nedávala keďže stále len grckal ale bohužial nie je na výber, lebo by sa nič nenaučil...

@katusradus, práve som to kúpila v lekárni a je to nejaký sirup, čo sa dáva po jedle a že by mal z toho urobiť v brušku taký gel, asi niečo ako zátka tak som zvedavá, inak pije mlieko Beba HA

zzuzullka
28. okt 2010

@ica9, no tiež si to hovorím, že je toho asi nejako veľa, tak budem dávať len na desiatu ovocie a na obed príkrm

oli26
28. okt 2010

cau babenky, tak to tu vsechno docitam, protoze nejak nestiham, no a brzo taky zacnem s prikrmama ... co je to ten olovrant? nejaka zelenina ? 😀

jojina11
28. okt 2010

@oli26 neviem ako sa to povie u vás ale je to jedlo medzi obedom a večerou

oli26
28. okt 2010

@jojina11 😒 aha takze svacina. boze ja jsem trubka 😀

katusradus
28. okt 2010

TIP PRE VAS kočky neviem ako vy robíte mäsko pre drobcov,ale mám dobrý tip: uvarte si mäsko,rozoberte,rozmixujte pridajte vývar a rozdelte do formičiek na lad a šup do mrazničky,dávka by mala byť 1polievková lyž. za den,potom stačí už len vybrať a uvariť k tomu nejakú zeleninku!!!! dobrý nápad nie? 😀 a ešte ked už čítate,ak nahradíte jednu dávku mliečka jedlom a nedokrmite,chývajúcu tekutinu treba dietaťku doplniť čajom,resp.vodou cca 150ml počas dna,to len ak ste náhodou nevedeli 🙂

jojina11
28. okt 2010

@oli26 nie si, ja som si nevedela spomenúť na to ako sa to povie česky

jojina11
28. okt 2010

@katusradus skúšala som Vladke dávať čajík, ale veľmi ho nechcela ani vodičku, dnes som na to prišla, nechce z flašky, z lyžičkou vypije 🙂

katusradus
28. okt 2010

@jojina11 manžel kupil Davidkovi ovocný čaj od 6,mes a ten mu chutííí viac ako ten bylinkový

jojina11
28. okt 2010

@katusradus Ja veľmi po obchodoch nechodím, tak si ani nemôžem pozrieť, čo je na trhu

katusradus
28. okt 2010

@oli26 ahooj ty si z liberca ja som z jablonca 😉

katusradus
28. okt 2010

@jojina11 skús niekoho poprosiť nech ti kúpi hm? 🙂

jojina11
28. okt 2010

@katusradus si to tak urobím,ako sa máš?

oli26
28. okt 2010

@katusradus v jablonci mame babi, manzel je odtamtud 😉

katusradus
28. okt 2010

@jojina11 už fajn,Davidko je už spokojnejší aj noci sú lepšie,mali sme aj teplotu jeden den a noc,ale zub nikde ☹ volala mi Ludka,že im už jeden vyšiel,skúšala mu dať UM,ale nechce iba kašičku,ty do Levíc nechodíš k žiadnemu doktorovi,že?

jojina11
28. okt 2010

@katusradus veru nie, chodila som , ale ked som sa odsťqahovala a začala robiť, tak sa mi už nedalo,my ešte zub nemáme, a bohvie kedy bude aj ked slintá požehnane a všetko pchá do úst

katusradus
28. okt 2010

@jojina11 a ty si odtialto?moja malá tiež slintala ako besná a zub vyšiel až v 9mes.

jojina11
28. okt 2010

@katusradus nie, ale bývala som na Vinohradoch a pracovala v nemocnici na internom, prvého muža som mala zo Zajačej Doliny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre