Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lenka268
17. nov 2010

@katusradus este som chcela k tym fotkam aktualne su tam dve s pred tyzdna na stolicke a v kociari tak ho mozes pozret, 😉

katusradus
17. nov 2010

@lenka268 no je ho riadny kus a vôbec nie je tučný,ale máš aj nejakú nahatú fotku ... 😉

lenka268
17. nov 2010

@katusradus mam nejaku pozrem a poslem ti v sprave inak merala som ho a od hlavky po patu ma 74 cm a od hlavky po prst na nohe 78, ale neviem ako sa to meria, takze to su orintacne miery, neviem preco mi ho dr nemeriava.

monmud1981
18. nov 2010

@lenka268 no nas matus je na tom asi podobne,

monmud1981
18. nov 2010

neviete nahodou,kde by som mohla zohnat nejake reflexne pasky/pasiky na nanoznik?

lenka268
18. nov 2010

@monmud1981 podobne s vahou? alebo kolko meria? pozerala som fotky je tiez velky chlapisko zlaty 😉

jojina11
22. nov 2010

@lenka268 ahoj dlho som tu nebola, priznávam je to moja chyba, ale neviete prečo som si túto tému vymazala s oblubených asi už nadobro osprostievam ospravedlnujem sa
ako sa majú detičky, my sme práve chorí,dnes sme boli u dr,dala nám niečo na soplíky a kašel a ja , že už jej idú zúbky a nejdu, smola, tak to ešte bude stále taký istý bezzubí usmev ako doteraz, vážime 6,70 a 67 cm meriame, celkodobre na to, že nejako sa jej teraz nechutí, ani piť nechce

lenka268
22. nov 2010

@jojina11 Ahoj ja som to nepisala aby si sa ospravedlnila, len ma to tak napadlo skor som si to vsimla ze nielen ty ale viacej maminiek uz asi pisu inde, ved to nevadi to je kazdeho vec len ze uz som si na vas vsetkych troska zvykla 😅 , my sa mame dobre, akurat som bola s Dankom vonku, byvame v rodinnom dome tak sa da aj ked prsi, mam sa kde schovat, vytiahla som fusak a tak pekne spinkal bolo mu teplucko. Sople uz presli, ale zacal kychat tak dufam ze nebude mat nanovo, a nevadi ved Vladke vylezu zubky ked pride na to cas. To moze byt ale aj s tych zubkov ked nechce papat.

jojina11
22. nov 2010

@lenka268 vieš čo ma zarazilo? že má opuchnuté očné vrchné ani dotknúť, kopčeky ale nie smerom dolu ale doboku k líčka, má tam úplne také pichliače a doktorka povedala,. že to ešte nevylezie, že to bude dlho trvať, no moje nervy, mám sa načo tešiť, aj my chodíme von s fusakom, už je chladno, ved je november, teraz som si nedávno tu kúpila na bazáre fusak s otvormi na pásy, pretožr do tej tašky, čo mámv kočíku/Bambi toledo/ miesto vaničky, sa mi ,Vladka nezmestí aj s fusakom a veľmi sa jej páči byť v polosede, dokonca som ju raz mala aj v sede, ale len raz a všetko pozorovať taká je spokojná ani jej nevadí, ked sa niekde zastavíme na dlhši ako sekundu , predtým jačala s nijakou susedou som nemohla hodiť reč, ja bávam tiež v rodinnom dome, som spokojná a ked prerobíme tak ako plánujeme tak už budem spokojná úplne

lenka268
22. nov 2010

@jojina11 no tak jej asi pojdu prve vrchne ocaky, moze to byt, nebyva to casto ale niektorym detickam idu tieto ocne prve , a ked tam ma take pichlave tak to sa jej uz potom asi prerezava ci ? Ked to ma take opuchnute mozno ze to nebude dlho trvat ved ani doktroka tam nevidi, ale moze to byt lebo Danko je nervozny uz asi tri tyzdne a s jazykom si tlaci do hornych dasien, tak mu asi tiez idu uz vrchne, spodne mu vysli velmi rychlo ani nemal opuchnute nic. Ale muz mi hovoril ze ci mu nahodou nejdu tiez tie ocky lebo sa mu zda ze skor tam to ma take cervene. Tiez som rada ked sedi tiez v takom polesede v kociari a pozera ked sme vonku, dlho tak nechcel byt.

diana23
23. nov 2010

Ahojte, tak tie rod.domy vam zavidim (v tom najlepsom), byvame na 5.p bez vytahu, tak trenujem🙂stale zatial pouzivam hlboky kocik, mam taku dekovu zimnu zavinovacku, v kt. sa mi mala dobre nosi po schodoch.raz som skusila fusak a pocas vystupu domov mi tam cela zapadla🙂sportak stale odsuvam, no neviem do kedy sa to podari, lebo vo vani je cela napratana, nozky na doraz, krici, jaci...je cela taka neposedna.sem-tam jej dam zadnu cast vanicky do polosedu, ale to sa ju tiez nezaujalo.
inak zacala som jeje davat bebu2 a zje aj o polovicu menej ako predtym, nie ze by jej to nechutilo,netvari sa kyslo🙂 asi je to sytejsie.ake mate skusenosti?

jojina11
23. nov 2010

@diana23 mne tieťž Vladka nezje to čo predtým , ja dávam Hipp 2 probiotik + praebiotik alebo je to opačne, 😀 to je fuk, no čo už , nezdá sa , že by bola hladná, asi jej stačí, aj ked teraz sa to veľmi nedá porovnávať, ked je chorá. je ešte menej , zo schodami mám skúsenosť, ked som bývala v LV v byte na 7.poschodí,,mala som syna narodeného v okt, a často sme mali pokazený výťah
@lenka268 do rána sme celkom dobre spali, chvalabohu hádam to bude lepšie aj ked ešte chrčí a je mrchavá , najradšej by bola, keby som ju len na rukách nosila

lenka268
23. nov 2010

@jojina11 vcera som to asi zakrikla s tymi soplikmi ☹ , vecer zacal kaslat a v noci uz mal plny nos, som s toho smutna pred 3 tyzdnami mal tiez ledva to preslo a zase, neviem kde mohol prechladnut, ved ho obliekam poriadne, ale boli sme na poradni a bolo tam kopu deti a za dva dni sme boli na kontrole na oblicke aj tam sme si odstali, tak mozno to tam chytil, tiez mu to tam chrapoce chudatko, ocka mu slzia no nic moc, teplotu zatial nema tak uvidim, a som rada ze Vladka dobre spinkala aspon ze to, a ked ju aj tie zubky jeduju.

@diana23 ja mu tiez uz davam dvojku Nutrilon a presne to iste, nechce mi ho nejak papat, myslim ze mu chuti ale spapa tiez omnoho menej. Mozno je to aj tym ze vnoci papa dvakrat a rano je potom najedeny a ked v noci papa napr o piatej tak rano mi papa az okolo desiatej.

jojina11
23. nov 2010

@lenka268 Lenka to ide vzduchom, mohol to Danko nachytať hocikde, dúfam, že sa skoro dá do poriadku, ja som dnes malú vzala von, nababušila a že nech si pospí na vzduchu, doktorka mi povedala,. že na soplíky na uvoľnenie je najlepší čerstvý vzduch, tak sme boli asi hodinu, pol hod, pozerala všetko okukávala na ulici, hlavička jej len tak behala zo strany na stranu a potom zaspala a spala asi 20 min. zobudil ju jeden pán sa ma pýtal na niekoho, kde býva, a už mala oči dokorán, tak som s ňou išla domov, nemá význam, inak dosť sa ochladilo, už to aj cítiť, bolo mi zima na ruky, 😠 nech je už po zime, ja chcem jar

katusradus
23. nov 2010

@lenka268 tak nech sa rýchlo vylieči drobček,ja malého neobliekam velmi,nech sa otužuje,ani fusak som nedávala,ale už asi dám,ide zima 😨 ináč už behámev chodítku 🙂

jojina11
23. nov 2010

@katusradus to fakt? no mne sa len včera Vladka prvýkrát otočila na bruško, a to som celá hapy, pretože síce už pokusy boli, ale nevedela si vytiahnuť ručičku spod seba, dnes som ju posadila do stoličky, obložila a krmila, celkom dobre. ale ona všade pozerá a všetko musí vidieť. tak jej veľakrát vypadlo z úst, ale zásobená som podbradníkmi poriadne takže je to OK

katusradus
23. nov 2010

@jojina11 no už ked vie sedieť tak už môže byť v chodítku,Davidko sa otáča,ale len do jednej strany a dnes ako sedel v postielke tak sa chytil a snažil postaviť,no ešteže som tam bola 😲 budeme musieť dať nižšie matrac,videla si poslednú fotku,je ostrihaný

jojina11
23. nov 2010

@katusradus nevie ešte sama , a tú fotku si idem kuknúť

jojina11
23. nov 2010

@katusradus podarený je, kto ti ho strihal, Vladke dorastajú vlásky čo jej vypadali, ale na tvojho v množstve nemala

katusradus
23. nov 2010

@jojina11 jemu tiež vypadali tie prvé vlasiská a po bokoch mal plešinky tak som mu chcela ostrihať len ten vrch a manžel chytil strojček a šup šup,teraz mu môžu pekne rásť rovnako ináč k tomu pitiu-min.2 a max.3litre

jojina11
23. nov 2010

@katusradus no to je dobre, taká pomoc sa hodí, aj mu to sluší

katusradus
23. nov 2010

@jojina11 je z nej kočka,na koho sa podobá?a ty si joji laváčka?

jojina11
23. nov 2010

@katusradus neviem, ako kedy , podľa toho ako sa tvári, hej som ľaváčka, ale ani jedno z mojich detí nie je,som zvedavá čo Vladuš

monmud1981
23. nov 2010

@lenka268 ano,myslela som to vseobecne, pri nasich 69cm mame 8600g,ale mohol by priberat menej, uz ho nevladzem nosit, a zda sa mi, ze na obed spapa velmi vela,aj ked som citala,ze obednjasi prikrm by mal mat 150-200g, matus spapa 170g, kamosky okolo mna mau deti,co papaju 80-100g, tak neviem, ci nas matus ma dieru v zaludku,alebo co

lenka268
24. nov 2010

@jojina11 ahoj aj ja ja chystam dnes von, vnutri je nervozny a urcite mu to dobre spravi,
@katusradus no dufam ze to skoro prejde, teplotu zatial nema tak dufam ze to bude len sopliky, len ked mu musim s tym vysavacom vytahovat, strasne place ☹

lenka268
24. nov 2010

@monmud1981 tak to pekne papa, asi potrebuje taku davku, ved ked ho neboli brusko ani nic take, tak nech pekne papa 😉 , mne teraz Danko nechce moc mlieko, na obed spapa aj na desiatu jablcko s bananom ale mlieko nie aspon ze v noci ho pije . Mozno je to aj tym prechodom na dvojku ako sme uz pisali.

jojina11
24. nov 2010

@lenka268 vysavač je u nás katastrofa už ked počuje, ale inak t nejde, dnes je to s nosom horšie ako včera. husté ani spať sa jej nedá , som zvedavá ako budeme pokračovať, myslím, že dnes prechádzku vynecháme 😒

lenka268
24. nov 2010

@jojina11 no ved to je najhorsie tie huste sopliky, ked nemoze dychat ☹ , Danko este huste nema ale aj tak ma uz otvorenu pusinku stale lepsie sa mu dycha, a co dala malej doktorka na kasel a na soplik a mala aj teplotu Vladka?

lenka268
24. nov 2010

@monmud1981 som to tak cudne napisala ze na obed spapa aj na desiatu jablko 😕 , na obed spapa obed 😀 zeleninu s masom a na desiatu jablko s bananom, to by bolo keby som ho tlacila aj na obed s ovocim 😵 😵

jojina11
24. nov 2010

@lenka268 no na kašel dostala ambrobene sirup, + sinupret sirup na uvoľnenie nosa , pred každým jedením jej striekam do nosa physiomer ,abz uvoľnilo ,a mohla som odsať, a potom ešte dostala, ATB kvapky Pamycon, a nakonies ešte dávam Nasivin soft, no hrúya, je to riadna procedúra, dnes som jej ťahala žlté y nošteka, musela som ju spacifikovať lebo sa mykala, aj tak sme neodsali všetko,ale celkom dobre mi papa , na to, že je chorá, dnes zjedla na desiatu malú výživu alebo čo to je, taký kelimček,ovocný jablčkový a na obed ya kompotovú misku zeleninovej s kuracím mäskom, síce redšie,ale ja som sa tešila, celá bola ubabraná, však vieš ako to jedia, a zo mňa sa stal obojručák 😀 ľavou som krmila ju a pravou seba, posadila som ju do stoličky za stôl aby bola účastník obeda a páčilo sa jej, no a ja som zistila,že je to takto dobre, pretože inak nemám šancu sa najesť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre