Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

katuska.
18. júl 2010

ahoj, aj ja sa pridavam. nasa alinka sa narodila 17.5. 3260g 48cm.. teraz vazi uz vyse 4,5kg. chcem sa spytat, dvihaju vase babatka uz hlavicku? nasej sa nejako nechce a doktorka ma strasi vojtovkou 😒

zamilovana
18. júl 2010

@katuska. ahoj tak my sme z pôrodnice šli z váhou 2800 gramov a teraz máme vyše 6000 gramov 🙂
malý mi hlavu tiež nechcel moc zdvíhať tak som ho dávala nonstop na brucho a teraz nejaký týžden čo ju celkom drží, tak dúfam, že mu to vydrží 🙂

monikapd1
18. júl 2010

@katuska. nasa Natalka zdviha hlavicku uz asi mesiac a aj ju udrzi pekne, ale este nie tak dobre, este jej sem tam odkvecne 😀

jojina11
18. júl 2010

no pridávam sa, Vladka dvíha hlavičku od jedného mesiaca, teraz má 10 týždňov a dvihne sa za ručičky do sedu žabka malá 😀 😀 😀 , no nejako jej to nechcem poovoliť sedieť, je to skoro, takéto bábätká nemajú ešte pevný chrbátik na to aby sedeli, takže vlasne tak len cvičíme. Na bruško ju niekedy dávam spať cez deň v noci nie, a po postielke mi už cestuje, takže kde ju večer uložím, určite ju tam ráno nenájdem 🙂

myskapipiska
20. júl 2010

baby, chodi k vam taka petra z povazskej bystrice, nick ma nejako ze petka555 al. tak nejak, nepoznate ju? surne s nou potrebujem a neviem ju nikde najst

jojina11
20. júl 2010

@myskapipiska neviem o koho ide

monikapd1
20. júl 2010

@myskapipiska tiez neviem o koho ide

evka444
21. júl 2010

ahojte kočky ja sa chcem len opýtať ako po pôrode vam nabehol cyklus? neviem ako mi maju prísť

jojina11
21. júl 2010

@evka444 to je individuálne, ja som dostala po 7 týždňoch

monikapd1
21. júl 2010

mne sa po 7 tyzdnoch skoncil a po jeden a pol tyzdni som znovu dostala 😠

mayocka
21. júl 2010

ahojik majovciatka moje,tak ja sa znova ozyvam iba po dlhej dobe ale predsa,Dr.povedala ze mi Ivanka malo pribrala (400g) za mesiac,vraj to nestaci,mala 5kil na prehliadke pred tyzdnom,vraj je to malo a mam dokrmovat,ja hlupa,prve dieta,dala som flasku a odvtedy ani za pana nie tahat cicku,iba v noci ked bola este uspata tak tahala,vlastne doteraz taha,ale inak sme na umelom mliecku,moje sa mi samozrejme prestalo tvorit,tak tak no ☹

inak nezapeka vam deticky z UM?moja je riadne nespokojna,malo spinka a furt sa puci,dala som jej dnes uz UM aj do harmancekoveho cajiku nech sa vyprdka ale no ziadna slava zatial,ani nekakava nejak casto,najhorsie ze sme nutrilonu nakupili uz v polsku kopec a teraz nastali problemy....ako to riesite vy?

jojina11
21. júl 2010

@mayocka je mi ľúto , že si prestala kojiť na popud lekárky si pridala UM čo ti skomplikovalo kojenie, moja malá tiež podľa lekárky nepriberá dosť,ale ja som sa nedala, neviem,, prečo dojčené deti berú ako nedojčené a mali by priberať podľa nejakých tabuliek. Ale akých? Kto ich vytvoril a podľa čoho. No je mi to ľúto, ale nie je všetko stratené skús dojčiť ďalej, na bolesti bruška som malej dávala Espumisan kv. a po nich sa mi vyprdkala len taký fukot 😀 😀 😀 , skús a uvidíš

mayocka
21. júl 2010

@jojina11 moja,no ty uz mas stvrte dietatko,ked budem mat druhe,uz nebudem dufam taky debilko pokakany zo vsetkeho co sa stane,teraz som sa zlakla ked mi povedala ze malo pribrala,ja cela stastna ze ma 5kil a ona sa tvari ako citron...tak som sa bala,behalo mi po rozume ze co som to za matku,ze s tym nieco musim spravit...tak som šľahla flasu a bolo,este v noci sa mi spravi mliecko a dost,
z espumisanu mi mala vracka,vyhodi jej ho od narodenia,mame infacol ale ksichti sa akoby zjedla citron,prska a vypluva ho,co predtym nerobila,je to dobre take pomarancove,no kym jej to zide dole,este aj vypluje... 😖
neda sa mi dalej kojit,mala uz nechce cicu ☹ ☹ ☹ a uz sa mi aj mliecko straca uz bolo len raz za 12hodin no teraz je uz len raz za 24hodin,je to viditelny ubytok

jovana100
21. júl 2010

mayocka...mne dr.predpísala sab simplex a som s tým spokojná..malému to dávam pri každom papaní..15 kvapiek..ked mi raz 5 dní nekakal tam som mu dala harmanč. čaj a asi do dvoch hodín sa pekne vykakal. Ja tiež kojím..ale sa mi zdalo že mám malo mlieka..tak ho tiež dokrmujem...najskôr ho nakojím..a ked vidím že je nespokojny tak mu dám aj UM..zatial to funguje 🙂

mayocka
21. júl 2010

@jovana100 no to moje trdlo sa neprisaje uz ked ma raz flasku,iba v noci ked este napoly spi a rychlo ju prilozim
popytam od nej a zapisem si ten nazov,buduci tyzden ideme na poradnu,no ten cajik som aj ja davala ale po papani ho moc nechce a ked tlaci a neda sa jej tak je uz neskoro dat jej ho,tak ho davam do mliecka a dnes sa tiez konecne vykakala

jovana100
21. júl 2010

mayocka chcem sa ťa spýtať či používaš tu trubičku do zadočku...je to velmi dobrá vec..náš malý ked som videla že sa pučil tak som mu to dala do konečníka a ked mal v brušku plynatosť tak mu to vyfučalo...môžeš aj to skusiť...ja som všeličo skúšala..len aby sa netrápil 🙂 a používala som aj pupik..krém na bruško..ale to neviem či pomohlo..🙂

monikapd1
21. júl 2010

@mayocka skus si ju prilozit cez umelu bradavku, to bude mat pocit, ze ma flasu, ja som to tiez tak robila, ale ja som ju kojila, len ked som potrebovala ist niekam, som ju nechala svokre s UM, no moja mala len pred dvoma tyzdnami prekonala porodnu hmotnost o 400g, priberala doteraz len menej, ja som ju kojila, ale v tychto horucavach som stratila mlieko ☹ tak uz sme celkom na UM, ale skus tu umelu bradavku u nas to zaberalo.

mayocka
22. júl 2010

@monikapd1 Moni,ja uz tiez nemam mliecko,uz to nezabere,len troska som mala v noci ale na obed uz nemam tak ako pred dvomi dnami...uz sa to straca,nejdem ju trapit tahat z prazdneho,som rada ked sa napapa a je spokojnucka ajked na umelom ako keby sa mala trapit na cicke,tiez nechapem preco mi povedala ze malo pribrala ☹ nechapem no

@jovana100 pupik mame,natierame po kazdom prebaleni od narodenia,no a tu rurku som neskusala ale umelu lyzicku som jej vopchala do zadocku,tak jej povolilo s kakanim,no davam mliecko do harmanceku tak sa zda ze je uz lepsie,vcera som dostala taky typ tak sme na to presli 😉

monikapd1
22. júl 2010

@mayocka no to mi je luto teda, mne sa dnes od piatku zas nahromadilo mliecko, ale tym ju krmit uz nebudem, budem musiet odsat a vyhodit ☹

mayocka
22. júl 2010

@monikapd1 preco vyhodit???? 😕 ved jej ho daj vypit ci? ved materske je najsamlepsie a ked mas a este aj s odsavanim sa budes trapit a budes vyhadzovat??? 😕 to preco??

monikapd1
22. júl 2010

@mayocka no bo uz som jedla veci, ktore by mohli malu ponaduvat abo by ju mohlo brusko ci zadocek boliet 😔

mayocka
22. júl 2010

@monikapd1 no ked uz sme pri tom,ja si neviem zvyknut normalne zacat jest,furt mam na mysli ze to nesmiem a hento tiez nie,a pravdu povediac mi to aj prestalo chybat 😅

monikapd1
22. júl 2010

@mayocka no to aj mne 🙂 ale nejak som sa casom do toho dostala, teda nie do vsetkeho, nejak sa este stale vhybam hlavne strukovinam a kapuste 🙂

mayocka
23. júl 2010

@monikapd1 to sa ja vyhybam aj bezne,ma z toho neskutocne nafukuje,tak to nejem ani bezne pre istotu,a co tak mliecko po tyzdni pomaly???si nieco take zjedla co podporuje tvorbu?ja som dnes uz ani v noci nekojila,no uz sa to straca nadobro ale tak co uz,ajtak ho nechce pit ☹

jojina11
23. júl 2010

@mayocka no to je škoda, a na vetry ešte existuje SAAB SIMPLEX, veˇˇD uvidíš, čo to bude robiť ďalej,
nemysli si ani ja som nejako dlho svoje prvé deti nekojila, tiež mi nemal kto poradiť a v tom to bolo, bola som na všetko sama., ak budeš mať druhé tak nuž budeš múdrejšia, nevadí, maličké ti narastie aj z UM,nestresuj sa a vôbec si nič nevyčítaj , si dobrá matka, veď sa jej smažíš dať všetko , čo potrebuje 🙂
@monikapd1 nebola so tu včera, Monika je mi lúto, že si stratila mlieko, inak vieš , niekde som čítala, že do materského mlieka prechádza zo stravy matky len 0,01% takže sa neboj, že ju môže ponadúvať alebo čo, pokiaľ som si dávala veľký pozor na jedlo,. tak som bola viac hladná ako najedená a tak som s tým sekla,jem všetko, a pijem ten čaj pre kojace matky a nie je žiaden problém

monikapd1
23. júl 2010

@mayocka nic take som nejedla, len sa mi este nahromadilo a zacalo tiect, ale to len malinko
@jojina11 no to je luto aj mne, ale no co uz. narastieme aj z uneleho. jozka taksi myslis, ze ju nim mozem nakojit??

mayocka
23. júl 2010

@monikapd1 podla mna je nebezpecna kapusta,cibula surova a struky,inak nic take,ja som aj kukuricu jedavala a vpoho bolo, no ja som bola kojena asi len tyzden a do puberty som nemala ani len chripku,akurat kiahne a potom sa to zvrtlo a nejak som sa oslabila ale nic extra len nadchy a tak...cize UM nie je strasiak,je to pomoc mamickam a je to to iste este to aj rovnako chuti ako moje mlieko,resp.mne to nechuti 😝

monikapd1
23. júl 2010

@mayocka si chutnala svoje mlieko?? ja som nemala na to zaludok 🤐 kukuricu som jedavala aj ja a aj cibulu surovu, ale tu az po mesiaci. mala ma soplik a uz ju aj kaslik chyta, mi z toho tepla asi prechladla, ju asi niekde ofuklo, ked som s nou bola vonku ☹

jojina11
24. júl 2010

@monikapd1 ja myslím, že hej, neboj sa, je to škoda vyhodiť 🙂 ale nielen preto , no ja si pamätám ako som si dala kapustové halušky a nič malej nebolo, 🙂

mayocka
24. júl 2010

@monikapd1 na koncek jazyka som vyskusala ci je teple na jazyk ked som jej rozmrazovala odstriekane,cize hej,ochutnala som ho ale musela som to vyplachnut zakazdym vodou 😅

my v tomto obdobi sme tiez nejakí cudní...mala ma tiez sopliky rano ked vstane ci uz je okno na vetracke alebo nie je,asi tazky vzduch suchy alebo co,ktovie aj si pokycha ale neznepokojujem sa,aspon sa jej precistia dutinky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre