Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

jojina11
9. sep 2010

@ica9 nám sa ušká hojili asi dva týždne, tiež sme prepichovali u doktorky, asi je na takéto veci citlivá, ale teraz je už v pohode, ušká zhojené ,

teerry
9. sep 2010

@michalag :
ahoj, ja som porodila babätko v máji a nikde som doteraz nemohla nájsť tabuľku s májovkami 2010, chcem sa teda spýtať kde by som ju našla a či by sa tam dalo pridať moje babätko ešte , dakujem za odpoved 😉

michalag
autor
9. sep 2010

@teerry poslala som ti IP

jovana100
10. sep 2010

Ahojte, som tu dávno nenakukla. Z toho vigantolu som prekvapená. My ideme s malinkým v utorok do poradne tak som zvedavá čo povie Dr., že čo je nové.
Ako tu čítam, tak niektoré vaše detičky druhé očkovanie zvládli super. Dufam, že náš to bude znášať lepšie ako to prvé 😒

@kaktusik007 gratulujem k tehu. Si to uži 😉
@ica9 tak parádička, že to malinká zvládla tak hrdinsky..🙂

jovana100
10. sep 2010

náš malý model

jojina11
10. sep 2010

@jovana100 zlatučký, pekné fotky, kto to fotil?

jovana100
10. sep 2010

@jojina11 ďakujeme..jedna baba od nás 🙂 pridám potom aj ďalšie

ica9
10. sep 2010

@jovana100 Krasne fotky-zlatucke babatko 😉

jovana100
11. sep 2010

@ica9 ďakujeme 😉

jovana100
15. sep 2010

ahojte, včera sme boli v poradni máme už 7290 takže pekne priberáme 🙂 Aj nás očkovali.. 😒 malý je taký mrznutý. chudiatko.
Pýtala som aj ohľadom Vigantolu, že čo je nové. Zatiaľ nič. Dr, mi povedala, že ho mám aj naďalej dávať, že je na chybe to gumené kvapátko. To by sa nemalo dostať do kontaktu s tou vodičkou. Poradila mi vymeniť kvapátko za iné, alebo vigantol zohnať v Rakusku, tam je už nové. Alebo sa skúsiť popýtať v BA.

jojina11
15. sep 2010

ahojte, nejako nestíham, malá cez deň veľmi málo spinká a večer bojujeme so spánkom, nie a nie uspať. Inak ako som možno písala, pridala som k papaniu kašu a malej celkom chutí za 6 dní pekne pribrala 400 g, ak si pozriete posledné pridané fotky, tam je to celkom pekne vidno.Dnes som ju vážila pred kúpaním 5560g. Neuveriteľné. Zajtra nás čaká kontrola nožičiek, takže ráno vyrážame do Nitry, hádam bude pekné počasie a bude sa dať trošku pobehať aj po meste po obchodoch, No ale to sa ešte uvidí,

@jovana100 pekná váha, očkovanie nás čaká na budúci mesiac 12.10, Vigantol dávam ďalej, snažím sa natiahnuť len tak dopoly pipety, veď sa to nedotýka gumy

monikapd1
15. sep 2010

ahojte babule tiez sa sem casto nedostanem mala tiez cez den vyvadza a vecer mame tiez teraz problemy zaspat. chcem sa spytat davate uz nieco svojim deturencom ine okrem mliecka??

jovana100
15. sep 2010

@jojina11 a akú kašu kupuješ? mne kázala dávať len od 5. mesiaca tak asi počkám. Tak malinká ti pekne pribrala..je to vidieť..zlatá je. Len nech jej chutí, lebo Dr. hovorila, že niektoré to nechcu a že to netreba vzdávať. Takže na očkovanie si ešte počkáte. Môj malý je tiež taký istý ako tvoja...ale on akosi aj cez deň bojuje so spánkom 😀

@monikapd1 my ešte nie..a čo ty?

ica9
15. sep 2010

My este tiez nic nedavame. Chcela by som aspon do 6 mesiaca ostat len pri kojeni. My mame cez den tiez problemy so zaspavanim ☹ . Ale nastastie vecer o osmej zaspi bezproblemov. Celkom tomu nerozumiem....Cez den je kazde zaspavanie boj-vidim, ze je unavena, ale ona zacne mrnkat, plakat az hystericky reve a potom sa jej uz vobec nedari zaspat 😠

jovana100
16. sep 2010

@ica9 presne aj toto robí náš...to je ale sranda, aké sú si tie detičky podobné. 😉

ica9
16. sep 2010

@jovana100 My sme predvcerom prisli na fintu!!!! A zatial funguje na 100%. Mala je hore tak max 45 min. Potom uz vidno na nej znamky unavy, tak sup s nou do postielky. Dam jej cumel, prikryjem ju a necham tak. Tak 15 min mrnka-sem tam ju idem skontrolovat, vlozim cumel ak vypadne, ale ona normalne sama zaspi-a bez cirkusov!!! Takze cely den to opakujem Hodinka hore hodinka spi- Ja len dufam, ze to bude fungovat co najdlhsie. Inac na ten napad prisiel manzel, stale tvrdil, ze mala je predrazdena, ze je to na nu vela, stale nove podnety. A teraz je ovela kludnejsia. Manzel je straaasne hrdy na seba teraz a este podotkol, ze to si musel zobrat den dovolenku aby s nami urobil poriadky 😀

jojina11
16. sep 2010

@jovana100 no dostali sme od našej doktorky Nutrilon ryžovú kašu zarábam do UM, tak do 80 ml a spapá všetko
pomaličky začnem variť mrkvu a kašu presuniem na večer, lebo doteraz som jej ju dávala na obed, tak mi kázala doktorka, že keby to robilo nejaký problém , nech to nie je na noc. ale zatiaľ je to v pohode, tak môžme začať pridávať zeleninku, a uvidíme
dnes sme absolvovali sono nožičiek, kontrolu, všetko dopadlo ok viac tam už ísť nemusíme

jovana100
16. sep 2010

@ica9 ten tvoj manžel je prípad 😀 . Len každé dieťa má iné maniere a náš je hore asi tak 2 hoďky a potom spí hodinku. Vyskúšam to robiť ako ty..len neviem ako nám to pôjde.
@jojina11 tak to je super. Takže kašu už ideš dávať na večer pred spinkaním? Fajn, že nožičky máte v poriadku..my ideme dnes 😉

ica9
16. sep 2010

@jovana100 Mas svatu pravdu. Kazde dieta je ine 😒 My sme vyskusali uz asi vsetky "zarucene" rady 🙂 Ja len dufam, ze nam tento rezim aspon nejaky ten tyzden vydrzi...

ica9
16. sep 2010

@jovana100 Mas svatu pravdu. Kazde dieta je ine 😒 My sme vyskusali uz asi vsetky "zarucene" rady 🙂 Ja len dufam, ze nam tento rezim aspon nejaky ten tyzden vydrzi...

jovana100
16. sep 2010

@ica9 my sme už mali ako taký režim vytvorený a zas nám ho narušilo očkovanie. ☹

monikapd1
16. sep 2010

@jovana100 ja som v nedelu zacala davat kase id nutrilonu som dala najskor ryzovo jablckovu a vytiahla jej az 200ml co mliecka dovtedy vypila 150ml a pridala som aj ryzovo vanilkovu a tiez jej chuti

lillytka
17. sep 2010

baby, zacali ste davat kase, lebo nekojite alebo aj popri kojeni?

janahugo
17. sep 2010

Ahojte, pridam sa aj ja. My stale iba dojcime. Tiez by som chcela vydrzat do 6 mesiaca a az potom prikrmovat.
Ako priberame, malo by to stacit. A to nehovorim o tom, aky mame reflux!
Co sa zaspavania tyka, tiez som vsadila na ulozenie okolo osmej. Je nakrmena, dostane dudlik a sama pekne zaspinka. Ked idem okolo polnoci spat, papame. Neviem, ale mohlo by nam to vydrzat. 🙂

lenka268
18. sep 2010

Ahojte no vidim, ze uz papate aj ine ako mliecko 😉 , nam dr povedala ze este nemam davat nic okrem mlieka, maximalne ryzovu kasu na noc keby bol, velmi hladny drobec. , nekojim papa Nutrilon. Chcela som mu dat uz aspon mrkvu, normalne som sa na to tesila. Za 9 dni mame styri mesiace tak som myslela ze si pochuti. Dr povedala ze az od piateho, neviem kazdy lekar povie inak. Mozno preto ze maly je aj dost velky naposledy na poradni mal 8080g tak asi mu nieje este treba 😨 Kamaratka dala malemu na tajnasa mrkvu iba okostovat ale ten je starsi o tri tyzdne a chutila mu velmi, tak uvidim mozno aj ja len tak na skusku 😀

jojina11
18. sep 2010

@lenka268 máš čas, moja malá bola drobná, ja ešte kojím ale pridala som na radu doktorky ryžovú kašu, veľmi jej chutí a po týždni mi povedala , že mám skúsiť mrkvičku , takže sme skúsili a je to fajn, až sa divím, za týždeň mi pribrala pol kila, neviem či to nie je aj veľa ale je spokojnejšia a líčka má ako jablčka, no ja sa teším, veď uvidíme, čo na to povie dokina, keď tam pôjdeme, len neviem ako je to s trekutinami, keď sa prikrmuje, či treba, alebo stačí MM.Inak včera mi spala od pol deviatej až do rána do pol šiestej

lenka268
19. sep 2010

@jojina11 Ja viem, radsej pockam tak ako mi dr kazala, tu ryzovu kasu mi tiez hovorila ze keby bol velmi hladny, asi to aj kupim lebo v noci je aj dva- tri krat hore co je hladny, Cez den pije 150 ml a v noci som mu skusila dat menej 100 a potom caj ze mozno ho oklamem, nech spinka ale za chvilku je hore ze chce mlieko potom je spokojny. Uvidim skusim dat tu kasu vecer, mozno bude spat troska lepsie.. V podstate nespi zle ked sa v noci napapa hned spi, nemusim ho uspavat ale musim vstat a zarobit papat. To mi nevadi jasnacka ale ked moze prespat v kuse viacej preco nie.
Videla som to v obchode to sa zaraba s vodou a dava s flase? alebo sa to dava s tanierika?

jojina11
19. sep 2010

@lenka268 podľa toho akú hustú spravíš, ja jej to dávam lyžičkou , mám takú mokka tak s tou a papká ako taký vrabček
dnes v noci mi bola hore o pol štvrtej a potom o štvrť na sedem, no čo už , všetko sa dá? Ty kŕmiš UM alebo kojíš?

lenka268
20. sep 2010

@jojina11 nekojim maly papa UM, kupim vyskusam mozno mu bude chutit

jojina11
20. sep 2010

@lenka268 malý je veľmi podarený, koľko mal ked sa narodil?

lenka268
20. sep 2010

@jojina11 vazil 4430 a meral 54 cm, inak tvoja mala bude mat velkych ochrancov surodencov, 🙂 viem ake to je, my sme styria surodenci, sestra mala 17 rokov ked som sa narodila ja 😀 , a bratia 16 a 14 rokov,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre