Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zzuzullka
16. nov 2009

luci ako to že máš v pase termín 30. apríla, nepísala si tu že termín je 16.5?

mishutka, tak to máš úplnu pravdu s tými peniazmi, už teraz mám z toho hrôzu keď si predstavím koľko vecí bude treba kúpiť. ja by som sa už najradšej teraz vytešovala nad kočíkom, dupačkami atď ale ten strach je proste silnejší ☹

bondy1
16. nov 2009

citujem z mailiku:

V principe k obleceniu / na zaciatok vraj staci tak 5 body s dlhym rukavom, najlepsie s odopinanim vpredu, 4/5 overalikov na spanie a potom podla preferencii dupacky alebo teplacky (dokopy tak 2/3 kusy) a jeden max. dva teplejsie kabatiky. V maji je uz fakt teplo, preto napr. ciapocku sme vyuzili kratko, mali sme asi 5, pouzival jednu / dve. Potom tak od dvoch mesiacov sme dost vynosili aj body s kratkym rukavom a kratke gatuse (stacia dvoje) alebo take tie opalovacky s kratkym rukavom. A este tak dvoje ponozticky.

Maminka, čo mi to poslala je Andrea - veľmi milá babenka 🙂

aaadus
16. nov 2009

mishu jasné že když vlezu do prodejny, kde bude 50 druhů kočárků vyberu nakonec jiný než jsem chtěla. sousedi právě mají ten implast,až je potkám musím se zeptat jak jsou spokojeni. chicco mi příjde zbytečně drahé
manžel má taky na všechno času dosti,ale když to člověk spočítá na kolik ta výbava příjde je to pěkná pálka
luci mě se taky líbí 4 kola, ale když jsem včera v obchodě viděla jak maminy jezdí s 3-kolkama taky to nevypadalo špatně

luci.12
16. nov 2009

zzuzu, měla jsem hrozně rozhozený cyklus, ani doktor ze začátku nevěděl jak počítat, ale minulý týden podle NT+ mi do průkajdy napsal 16/5, v pase si to opravím, ať máme stejný 😉

zzuzullka
16. nov 2009

bondy poslala som ti IP 🙂

mishutka
16. nov 2009

mě se líbila 3kolka, ale chci jezdit na hory tak si myslím, že se nám 4kolka líp potlačí 😀 a i ve sněhu je to někdy boj.

Co se týče výbavy tak mám.4xbody kr.rukáv, 5x body dl.rukáv-zatím 😉
Ještě mám v plánu koupit 4 overalky a dupačky to vel.52,56,62. jo a nějaké košilky 😅
Po porodě už budu nakupovat z domu z MMB a podle velikosti prcka.

aaadus
16. nov 2009

bondy to se bude určitě hodit, ale jak se znám určitě nakoupím více co kdyby 😀

kajamatus
16. nov 2009

Bondi to je nahodicka, tak mozeme dat stretko??? No myslim, ze jednoduchsie a rychlejsie bude na SR, sme od seba cca 130 km a to iba po dialnici 😉

bibi13
16. nov 2009

aaadus prosíím, ked vyskušaš to tako, tak daj vedieť.. v predajni, kde bývam ho maju priniesť až za 14 dní.. ale to samozrejme nie je isté..

bondy1
16. nov 2009

to aadus - pošli do IP mail, prepošlem 🙂 Kajamatus - naši tam boli akurát minulý víkend pozrieť 🙂 Máme tam rodinu - Lipowských, zvyšok rodiny je z Třinca - Frýdek Místek, chodili sme tam na prázdniny, krásny kraj a najlepší ľudia na svete 😀

blanka.k
16. nov 2009

Ahoj holky,
dočítat se mi vás nechce, doufám, že jsem pořád v hojmném počtu a všechny jste v pořádku 😉
já dnes byla na zubním, tak zatím jsem bez kazu, před porodem mám ještě porhlídku a pak prý ještě další zadarmo je po šestinedělí. Tak aspoň nějaká výhoda pro těhule 😉 Tak jem se ptala, jak s vitamíny a hlvaně vápníkem, když vůbec nejím mléčný výrobky, tak prý stějně z mléka toho člověk moc nezíská a nemám si s tím lámat hlavu 😅 Tak snad má pravdu, ale až se mi začnou dělat kazy a lámat kosti, tak si ji najdu 😀 😀 😀

doli1
16. nov 2009

oříšky vše vynahradí a ještě něco a ted nevim co 😀
nějak jsem osyřela.táta v práci prcek je na prázdninách u babičky a dědy takže mám pohodu.měla bych žehlit ale zas tak aktivní nebudu to až zítra

blanka.k
16. nov 2009

Já jsem taky sama samotinká, muž jde po práci hrát poker 😅 , takže se vrátí někdy zítra 😅

doli1
16. nov 2009

to máme vyhlídky na dnešek 🙂)
koukám na mmb co tam je 😀

zdenkapo
16. nov 2009

tak jsem byla u toho gyndr. a jsem z ní fakt hotová- prý sama neví,v jakém jsem vlastně týdnu těhu,prý mi to vychází jinak než podle menses,tak pro ujasnění mám přijít znova v pondělí příští,aby mě poslala správně na ten utz ve 20 tt- fakt super-dnes jsme tak čekala dvě hodiny 😒 ale zase- mimi ok,máme zase foto a pořád si cucalo prstíky 😉

bondy- jako druhomamka ti můžu říct,že nechápu,jak to ta co ti poslala ten seznam dělala- jako 5ks bodýček fakt nestačí-to se ti poblinká,nebo proteče plínkou něco- a věř,že ta tekutá stolice proteče kojencům i pamperskou,takže bys leda denně prala a dávala schnou na topení,če slunce,tak možná by to stačilo,ale jinak aby bylo mimi stále v čistém ani náhodou 🙂

bibi,když jsme kupovali v 2007 kočárek Baby merc,zkoušelo jsme i tako a to je hrůza proti Baby merc- tvrdé a těžké a nedá se houpat,koukni na Baby merc

andelka
16. nov 2009

Ono je vždycky lepší mít toho oblečení víc, ale s mírou. Švagrová měla dvojčata a měla toho tolik, že to ani obě nestihly unosit 😅

aaadus
16. nov 2009

bibi my jdeme kočárek kupovat až v lednu, to asi dřív vyzkoušíš ty. asi stejně skončím u implastu, jak se říká dám na první dojem
já osiřím zítra a to až do soboty ☹

cumelila
16. nov 2009

Michalag: ďakujem pekne,podarilo sa 😉

doli1
16. nov 2009

baby merc je fakt dobrej.
nějak na mě padla únava.odpoledne se mi nechtělo jít spát a ted bych šla s radostí.
prckovi tady pouštím arakainy a pěkně kope asi se mu to nelíbí ale on si zvykne 😀
zdenčo hlavně že je vše v pohodě.stoho že mimi neodpovidá ms bych si nic nedělala muj taky ne 😀
je pravda že každou chvíli to vyteče ven nebo mezi gumičkama.klidně to vyletí až za krk 😅

blanka.k
16. nov 2009

Zdeni - byla jsi na NT+? Já bych brala to, co ti řekli tam jako termín. Mě ani moje gyn. neměřila, že prý mě přeměří na NT+ přesněji a i jsem četla, že do konce 1.trimestru je to podle velikosti plodu relativně přesné, pak už jsou ve velikostech hodně velké výkyvy a blbě se velikost odhaduje. 😉

lafemme
16. nov 2009

Ahoj holky,
patřím mezi červnovky. Byla jsem už na těch prvních testech na krev. skupinu atd. Zajímalo by mě, jaká vyšetření následují v nejbližší době? Už v tom mám nějaký chaos. díky 🙂

doli1
16. nov 2009

mezi 10tt-14tt můžeš jít na NT+sreninng je to placená genetika a pak až v 17tt tripl testy

blanka.k
16. nov 2009

Přesně tak, NT+ doporučuji, a jinak každé 3-4 týdny s močí na poradnu, kde většina doktorů pokaždé dělá UZ (většinou 8, 12., 16., 20tt 😉 )

blanka.k
16. nov 2009

Jo a v 12tt se doporučuje jít k zubaři na preventivku (já teda byla až dnes 😅 ), pak ještě za cca půl roku (takže někdy před porodem) , a k obvodnímu, oba ti dají razítka do těhu průkazy a ev.napíšou nemoci atd. 😉

lafemme
16. nov 2009

Děkuji 🙂 A mohly byste mi ještě napsat něco o tom NT+, prosím? Nic o něm nevím. Ano, moč poctivě nosím 😉 A UTZ mi dělal zatím pokaždé, ale minule prý jen kvůli tomu, že jsem upadla na chodníku, tak raději pro kontrolu, jinak by ho prý nedělal 😕

petia1
16. nov 2009

dobrý večer mamuše aký bol deň? ja som sa vrátila z večernej prechádzky a ide sa oddychovať

aaadus
16. nov 2009

já jdu k zubaři až příští týden, jsem ostuda no 😀 a k obvodnímu půjdu nevím kdy, on ví že jsem těhu

blanka.k
16. nov 2009

Lafemme - http://www.prenatal.cz/index.php?id=57 Stručně řečeno, je to něco podobného jak Triple testy, které jsou povinné, akorát toto stojí 500-1500 a výsledek víš hned už v tom cca 13tt, takže pokud by dítě bylo postižené , tak zákrok je mnohem šetrnější než vyvolávat porod v 20tt až budeš vdět výsledky Triplů a také je spolehlivější než Triplet test 😉

doli1
16. nov 2009

lafemme tady se o tom dost dočteš http://www.prenatal.cz/index.php?id=57

lafemme
16. nov 2009

Díky moc 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre