Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

nikkka
11. dec 2009

ja nekupim ten monitor, co sa ma stat sa stane..pri vacsom babatku to asi uz nema taku funkcnost..
a manzel mi stale vycita, ze tym monitorom iba privolavam zle...

zzuzullka
11. dec 2009

nika, ja som ten monitor dychu chcela ale tiez sa bojim ze ked ho kupim tak tym len privolam nieco zle.som v tomto taka poverciva dost 😅

bibi13
11. dec 2009

ja si to požičiam asi od tej poisťovne.. len si to musím ešte overiť.. do teraz som nebola schopná dvihnuť telefon a zavolať tam.. 😒

nikkka
11. dec 2009

aj tak podla toho co hovorila sesta moja, ked mala deti male, ze ten spanok je uplne iny, ze to babatko sa hlasnejsie nadychne a ty si hned hore a uz pozeras co sa robi...

radsej za tie peniaze kupim nieco ine, alebo si ho poziciam na skusku z porodnice, aj to sa tusim da..

antynka1
11. dec 2009

To já si ho asi koupím, bydlíme ve dvou patrech - tak budu klidnější.

blanka.k
11. dec 2009

Ahoj holky,
nedočítám vás, jen koukám, že se bavíte o monitorech, sice máme v plánu mít dítko v ložnici, kde trávíme většinu času, ale monitor si pořídím, a o těch chůvičkách jsem četla v tom časopisu Test, kde to státní zkušenbna testovala, že jsou lepší ty dražší, co mají víc pásem na "naladění", a třeba i menší dosah, že nejshorší jsou s dosaehm třeba 400m a 2 frekvencema, že je pak větší šance, že v tom okolí bude někdo mít taky chůvičku a stejnou frekvenci a budete si "lézt do zelí" 😅 A někkteré prý mají i něco jako monitor dechu , nebo web kameru, krají melodie, atd. 😉
Já dnes byal nucena navštívit porodnice, večer už jsem zas měla bolesti, v noci jsem nemohla ani spát, pak ještě křeče, ruce, nohy furt nateklé... manžel na firmením večírku, takže sama doma, no děs. naštěstí prý vypadá vše ok, akorát se mu něco nezdálo s placentou a prý ji ale na velkém UZ vyšetří, tak mám předepsáno magnézko (Magne B6), akorát mě zarazilo dávkování 4x2tbl, a v letáku je pro těhule max 2 denně 😅 tak snad to pomůže...

mishutka
11. dec 2009

nikka.je to jenom tvoje vec! 🙂
Já ho chci protože mimi se budí co 2 hod. a já se chci taky vyspat,aspoň ty 2 hod.plnohodnotne 😉 Manžel mi bude pomáhat, ale ne přes den 😉

mishutka
11. dec 2009

Holky,pokud nevíte co koupit a co ne, zkuste téma "Ktoru vec ste kupili a nevyuzili?"trošku jsem to četla a aspoň si člověk utvoří názor za co utrácet 😉

Já už vím, že budu kupovat jen vel.62 protože malých věcí mám dost a ty větší se dají zahrnout 😀

lucik...
11. dec 2009

holky někdo sem dávala kdysi odkaz na web kde byla výbava, nebo tak něco.. Nevíte to někdo? 😀

terkajesterka
11. dec 2009

z vlastní zkušenosti ohledně velikostí můžu poradit - hlavně nekupovat malé velikosti, jasně, že pár malých oblečků užijete, ale to je tak na měsíc..... děti hrozně rostou, já jsem po příchodu z porodnice musela vyřadit polovinu výbavičky, Jíra to prostě neoblékl, myslím, že jsme rovnou nosili převážně 62. Rozhodně bych nepořizovala menší, než 56.

blani, šetři se....... hlavně že je všechno ok. S dávkováním magnézia nemám zkušenost, ale brala bych to tak, jak ti řekli, oni vědí nejlíp.

terkajesterka
11. dec 2009

jo a monitor dechu nemáme, ale k vánocům jsem napsala ježíškovi o chůvičky. Sice máme byt, kde Jirku a později i miminko uslyším, ale když jedeme někam pryč např. na dovolenou a já jsem nějakou dobu v jiné místnosti, tak se to určitě užije. Už jsme byli několikrát někde, kde jsem fakt litovala, že jsem jí nepořídila. Ale nebudu pořizovat klasickou chůvičku, ale normální vysílačku, kterou třeba pak budeme moci použít i na jiné účely. Už mám jednu vyhlídnutou, a píšou tam, že lze použít i jako chůvičku.

mishah
11. dec 2009

mishu: tak to jsem netušila,že se ty monitory dají půjčit...mi ho neměli, malý spal s námi do půl roku v posteli☹v porodnici jsme ho ale používali a byla to sranda, když jsem ho náhodou zapomněli vypnout 😉

Holky, když jsme u té techniky, nemáte tip na dobrou chvičku za rozumnou cenu??(tj ne okolo 3 tisíc-max do dvou?)-máme etu a nic moc, signál jsme chytali od soused a jednou jsme chytli i rádio 😉

mishutka
11. dec 2009

terka máš pravdu taky to tak vidím 😀

Já piju ochuc.magnesie ale nevím jestli to k něčemu je 😅

terkajesterka
11. dec 2009

mishah - zkus se kouknout do sekce Výbava, třeba tam bude nějaká diskuze o chůvičkách. 😉

blanka.k
11. dec 2009

Mishah - dají se půjčit kolem 150,-/měsíc, teda o mám info z Prahy a Brna, a jinak jsou i nějaký intern.půjčovny.
a dnes mi v porodnici řekli, že jsme podle UZ o týden starší (takže zase tam kde jsme byli na začátku podle MS),ale řídit se tím nebudu, teď jsou ty odhady ne moc přesné jak z NT+ 😉 Tak mám radost,že nejsme malý, naposledy nás měřili v 11tt na tom NT+ 😉 manžel z toho měl radost, prý to bude kluk jak buk, 7kg a 70cm 😀 😀 😀

terkajesterka
11. dec 2009

blanko, tak to bude super porod 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

já jen doufám, že u nás bude tentokrát miminko menší, Jirka 😉

terkajesterka
11. dec 2009

menší, než Jirka jsem chtěla napsat 😀

antynka1
11. dec 2009

Něco pro Vánoční atmosféru, ať se lépe těší a peče 🙂

http://www.obrazovka.cz/vanocni/altan.html

blanka.k
11. dec 2009

Terko - to věřím 😉 Já psala smsku mamce, že mám problémy, ale už jsem byla u mudr. a prý měla se mnou to samé, že to bude dobré....no snad jo, ona tenkrát skončila na JIP kvůli preklampsii a já se narodila o 2měsíce dřív. 😅 tak jsem v tuto chvíli ráda, že je mimčo "macek", že už vím, kam ty moje kila jdou ,ale až budu muset rodit 5kg dítě, tak asi budu mluvit jinak. 😀 Rovnou manželovi říkám, že jak to bude nad 4kg, tak si to rodí sám 😅

terkajesterka
11. dec 2009

hmmmm, já nechci znovu rodit 3 měsíční batole ☹ ☹ ☹ ale hlavně ať je zdravý, co? 😀

antynka1
11. dec 2009

A co ti teda Blani řekly v nemocnici, z čeho jsou ty bolesti?

zdenkapo
11. dec 2009

ajina děkuji

monitor dechu chci každopádně- při TOmáškovi jsem se vůbec nevyspala a to spal celou noc krásně od porodnice,ale bála jsem se pořád zda dýchá a tohle mi fakt pomůže,můžu v klidu spát, natož,když budu mít dvě děti a budu na ně o nocích sama,tak se aspoň vyspim s čistým svědomím a investice se jistě vyplatí,protože ony opravdu malá mimča se někdy prostě zapomenou nadechnout a neštěstí je tu,takže jistota je jistota

kajamatus
11. dec 2009

my sme monitor dychu nemali aj ked maly mal reflux- grckaval pocas kojenia a aj po, tak spinkaval na sikmom madraci a vytoceny trocha do strany tak my to poradili zlate sestricky na novorodeneckom, ked sme sa balili o predcastniatkach a monitore dychu. No teraz zvazujem chuvicku, alebo vysielacku, pretoze pri dvoch detoch budem poletovat po baraku ako v prievane, mame 2 poschodia.

mishutka ake to mal vysielacky ten tvoj svagor??? myslim znacku, lebo v tom sa vobec neorientujem 😖

blanka.k
11. dec 2009

Anty - neřekli, prý vypadá vše ok, a prostě mám klasické tvrdnutí břicha, bolesti a křeče 😅 Naštěstí je to nepravidelné (třeba hodinu bolest, 20 min. klid, pak 10 min zas bolest,....), takže snad to magnesko zabere. Kukala jsem, na co to je dobré, a třeba bušení srdce a mravenčení mám cca 3 týdny dost, ale furt jsem si říkala, že je to nízkým tlakem a novýma práškama na št.žlázu, a to jsou prý taky příznaky nedostatku magnezka 😅 Tak snad je to tak, ani mi nemeřili tlak nebo nechtěli moč 😅
Zdeni - taky to tak vidím, že nebudu mít strach "pořádně zabrat" 😀
koukala jsem jaká chůvička dopadla nejlíp v tom testování a je to Philips SBC SC 484, al eje to 3 roky starý model, ale celkově ty Philipsy dopadly velic dobře. 😉

antynka1
11. dec 2009

Máte některá zkušensot s monitorem a chůvičkou v jednom, např. toto:
http://www.monitor-dechu.cz/inshop/

terkajesterka
11. dec 2009

znám vysílačky Reer a Hoffer 😉 zkus zadat do Googlu.

mishutka
11. dec 2009

Kaja.nevím je to už dlouho 😅 V dnešní době je toho tolik, že v dobrém obchodě ti poradí a pak to objednáš třeba z netu levněji 😉

My si vždy vše ozkoušime v obch. a pak nakupujem z netu.

blanka.k
11. dec 2009

do Ip jsem vám poslala něco o chůvičkách, na koho jsem zapomněla, písněte do IP 😉

terkajesterka
11. dec 2009

blanko, ty jsi informační kancelář 😀 díky 😀

mishah
11. dec 2009

Blani, tak držím palce, at to magnésko zabere..já beru taky to MagneB6-2xdenně,ale myslím,že mi ho časem stejně dr zvedne..preeklampsii jsem měla v minulém těhot.-naštěstí jen mírnou formu,neměla jsem ani otoky a malý se mi narodil o měsíc dřív, určitě je dobře, že ti malý pěkně roste -potvrdili vám znovu chlapečka 😉 ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre