Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

ica9
5. nov 2010

@lillytka Tak skus tie cajiky pre deti co maju v lekarnach-su urcite bez cukru a konzerv. latok a arom zbytocnych 😉

cumelila
5. nov 2010

@jojina11 ..nie nie nekojim...ja som kojila len cca 1 mesiac..tak asi mliecko zabera :D

jojina11
6. nov 2010

@cumelila ked som prešla z MM na UM tak pribrala za týždeň skoro kilo, to by bola ako slon, ale chvalabohu sa to upravilo

lenka268
6. nov 2010

Ahojte, zacala som davat malemu cajik Hipp je to jablko medovka, a chuti mu. Vcera sme papali prvy krat maso, kuracie, velmi mu chutilo tej zeleninky mal uz plne zuby 😵 . Citala som ze ked sa zavadza maso moze sa dat na desiatu uz ovocie tak asi zacnem aj to. Maly mal sopliky asi tyzden, chudatko, kupila som tu odsavacku na vysavac, doma som mala len taku rucnu a to nemalo ziadny efekt. No to bola teda akcia s tou odsavackou, tak sa trepal, chudatko pozeral na mna ze co mu idem robit, ☹ uz len zbadal ten vysavac tak plakal. Ale nic sa nedalo robit inak je to dobry vynalez. Pekne mu to vytiahlo a bolo mu lepsie. Ake mate s tym skusenosti? Pouzivate tuto odsavacku ? Dnes uz je fajn uz nesopli iba rano. Este som dala Nasivin kvapky tiez dobra vec.

cumelila
6. nov 2010

@lenka268 ...aj ja dávam ten jablčkovo medovkovy čajík a asi najviac jej chutil a odsavačka na vysavač je super vynalez 😉 ..my sme mali soplíky tento týžden teda riadne a pekne nám všetky vytiahlo ale ja eśte pred tym používam morsku vodu..tu strekneme do nošteka a ide to lahšie...
@jojina11 ...wauuu kilo???a ake mliećko davaš teraz???

dievčata a aj davate niektorá varený žltok????

jojina11
6. nov 2010

@cumelila mlieko Hipp plus probiotik, je super , malá ho má rada, ani ju nezapekalo , ani nepreháňalo, a varený žĺtok dávam raz týždenne, problém nemá

lenka268
6. nov 2010

@cumelila skusim potom aj tu morsku sol kamoska mi hovorila ze je to lepsie najprv strekne a uvolni sa a potom odsaje, ale musim povedat ze trocha som sa bala toho tak som si to skusila ja do nosa 😀 a nebolo to velmi silne ono si to tam najak reguluje ten tlak

cumelila
6. nov 2010

@jojina11 a ten žltok pridaš do zeleninoveho obedíka???

cumelila
6. nov 2010

@lenka268 ..ja použivam Physiomer aj ked je trošku drahši ale naozaj dobre pouvolnuje...my mame nadchu už 2 krat tak skusame vsetko...aj si davala Danielkovy nejake kvapky do nošteka?

lenka268
7. nov 2010

@cumelila citala som o tom physiomeri a maminky su spokojne a ked mas aj ty dobru skusenost kupim, dufam ze uz tak skoro mat nadchu ale nebude, aspon ze nemal teplotu 🙂 , pekne mu to preslo klopem tri krat, a davala som mu ten Nasivin pre babatka tiez sa mi zda celkom fajn.

jojina11
7. nov 2010

@cumelila uvarím zvlášť vajíčko a potom so zeleninou rozmixujem aj ten varený žĺtok, dnes mi aj čajíka troška vypila, ale musím sa priznať, že som jej tam dala trošičku cukru, pretože neviem, čo sa dele, ale menej papká, aj mlieka tak nejaké tekutiny musí, a vyriešila som to takto, tak vypila dnes asi 50 ml a to je veľký úspech 🙂
je veľmi nekľudná, tak neviem

diana23
8. nov 2010

Ahojte, uz som tu davnejsie nebola, tak sa musim trochu zorientovat.Citam, ze uz davate detickam kadeco papat, my zatial len zeleninu, ale uz mi to ide na nervy.rady by som jej uz dala nejake masko a ovocie.masko mixujete a pridate nejaku zeleninu, alebo len samostatne?uz asi zacnem pomaly aspon jablckom na olovrant...

jojina11
8. nov 2010

@diana23 ja dávam spolu zeleninu a mäso, dnes sme mali len zeleninu, krásne sa naučila lyžičkou, takže von jej vybehne len máličko, zajtra jej chcem uvariť zemiaky a zmixovať mäskom, zasa iná chuť , uvidím ako bude papať

aj u vás je také zlé počasie, tu celý deň prší, dnes som bola na pošte pre balík , máme v druhej dedine, asi 1 km, možno viac a zmokla som teda riadne, ešteže ,ten kočík sa dá riadne zakryť s pláštenkou, ja som mala len vetrovku a kapucňu a nohu som mala od stehien úplne mokré
@lenka268 s physiomerom mám aj ja dobrú skúsenosť, Vladka má soplíky od narodenia, a toto dávam každý deň,Nasivin sa môže len nejakých 5 dní viacej by sa nemal

diana23
8. nov 2010

@jojina11 tak vyskusam spolu, uvidim.a zemiaky jej chutia?nela ich zje, ale nejako ju neoslovili, mozno s tym maskom to bude lepsie.
aj tu je priserne, nastastie tak neleje, ale tma cely cen...november.

jojina11
8. nov 2010

@diana23 no zemiaky jeje nejako nechutia , ved uvidím, čo z toho zajtra vznikne 🙂

lenka268
8. nov 2010

@jojina11 Dakujem, to som nevedela ze ten Nasivin sa nema dlhsie davat, myslim ze som mu ani dlhsie nedavala 😵 mozno by mi to dr povedala ale ked nemal teplotu tak som nebola u lekarky a v lekarni to nepovedia.
Ja som dnes Dankovi vyskusala iba zemiak a maso, lebo doteraz som davala mrkvu, zemiak, kalerab alebo karfiol, a maso a ze nech ma zmenu, nebolo to take sladke ako s tou mrkovu a bolo to ako zemiakove pyre ale pekne spapal vsetko. Tiez pekne papa s lyzickou. Potom caj vypije asi 70 ml. Vecer som zacala davat ryzovu kasu, celkom dobre potom prespi.
Este sa chcem opytat uz sa vam deticky tahaju do sedu? Danuskovi sa zatial teda moc nechce ☹ , ako zdvihne sa ale taky je lenivy, on je dost velky mozno preto, skorej dviha brusko ako keby chcel mostik spravit, pretaca sa pekne na brusko ale to dvihanie zatial nic moc.

jojina11
8. nov 2010

@lenka268 mne sa Vladka ešte nepretáčA, hádam začne, a plienky aké používaš?ja pampersky, ale ide to dosť do peňazí, mám doma aj klasické bavlnené štvorcové, tak normálne rozmýšlam nad tým že kúpim vrchné nohavičky a vyskúšam , čo to urobí.

katusradus
8. nov 2010

@jojina11 ahooj aké pampersky myslíš,tie drahé modré?Ja používam pampersky sleep&play také oranžové sú lacnejšie a kvalitovo také isté len o niečo tenšie

jojina11
8. nov 2010

@katusradus ako kedy,aké mi prinesie manžel, pretože ja sa do mesta dostanem málokedy,,tu u nás aj jednoťácke plienky sú veľmi drahé a nie to ešte pampersky, teraz mám baby aktiv 4-9 kg, ale ked som to rátala tak za mesiac je to strašne veľa peňazí

katusradus
8. nov 2010

@jojina11 je to dosť,ale aj keby si kupovala tesco plienky tak aj tie nevyjdú najlacnejšie,ja mám tieto rada 1OOks stojí asi 12-13eur a kolko použiješ za den,ja velmi málo,asi 4 a v noci neprebaalujem

jojina11
8. nov 2010

@katusradus no ako kedy, väčšinou po každom jedle, pretože má citlivú riťu, tak ju nechcem nechávať a dosť čurá potvora, čo je samozrejme dobre, no veď musím ísť ja pozrieť do nejakého obchodu , pokukať, asi si urobíme s malou výlet, a ju dám starej mame do koča nech vozí a ja pobehám, inak to nevidím , 100 ks, 13€ to je celkom dobrá cena, teraz mi kúpili 96 ks za 15€

katusradus
8. nov 2010

@jojina11 citlivá riťka-to poznám Radka ešte aj teraz má niekedy,tej som menila častejšie,ale malý nieje taký citlivý tak načo? ja kupujem už 4 takže ich je tam menej,neviem či je v moravciach drogéria Tevos tam sú lacné plienky alebo prídi do Levíc a stretneme sa

jojina11
8. nov 2010

@katusradus Tevos je aj tu, ved práve tam sú najlacnejšie, robí mi tam kamoška tak ona vždy Vladovi dohodí, cčo majú v akcii, a tieto čo kupujeme sú najlacnejšie v celých Moravciach

katusradus
8. nov 2010

@jojina11 tak potom lacnejšie už nekúpiš 🙂 a tie bavlnené...neviem,ešte zvyknú do nich dať takú akože vložku a tú perú,majú ich samozrejme viac

jojina11
8. nov 2010

@katusradus no ved taraz je toľko druhov na trhu, ale ja mám klasické štvorcové, len sa musím opýtať na tie vrchné nohavičky a tiež sa pamätám na takú sieťku som dávala chalanom medzi riťu a plienku,

jojina11
8. nov 2010

@katusradus idem malá sa nejako mrví tak pozriem, čo sa deje a odem asi spať, aj ked sa mi nechce,. lebo som si dala neskoro kávu a oči mám jak sova, ahoj Katka

katusradus
8. nov 2010

@jojina11 ozaj ty máš ten physiomer?kúpila odsávačku na vysavač,mal minule soplíky,ale skôr mu zatekali ako vytekali, ja som mu nič nestriekala do nosa a odporučili mi nasivin,ale nekúpila som a ešte aj teraz niekedy akoby chrčal

lolita.9991
9. nov 2010

ahojte som sem zavitala po strasne dlhej dobe,vy uz prikrmujete,super,ja tiez som skusala mrkvicku,zemiacik,jablcko,
sedia uz vase babatka?
nasu aj ked posadim tak furt sa naklana dopredu pre nieco

katusradus
9. nov 2010

@jojina11 to som chcela,že ten physiomer je na báze morskej soli?lebo nasivin je normálny sprej

lenka268
9. nov 2010

@jojina11 Tiez davam pampersky Dankovi, skusila som aj Tesco plienky, kvalitovo su celkom fajn ale ked som to porovnala cenovo a kusovo nie je tam naozaj velky rozdiel, tak som opat na pamperskach, dostala som od svokry tie oranzove sleep play ako Katka pisala, a su tiez fajn ale nemaju pruzne natahovacie tie lepky a nejako mu to asi zle davam rano ma mokre pyzamko co mu to vyde von. Do penazi to ide teda riadne.
Kamaratka kupuje v DM drogerii nejake aj tam ma body za nakup a ze su dobre ale neviem ako sa volaju.
Inak vcera som uz kupila Nutrilon 2, uz zacnem davat, este mam nacate jedno balenie jednotky. Uvidim ako bude chutit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre