Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

katusradus
26. máj 2011

ahojte dlho som tu nebola...my chodíme už asi mesiac,je to makačka,hlavne vonku 😵 vie slová ako mama bába,tá tá, brm brm... ako robí havo,cica,ježko ... vie piť z pohára,aj nočník si donesie na ee ee,ale až ked naloží plienku 😀 na narodky dostal auto odrážadlo,ale nevie sa pohnuť nohami len sedí,vaše dietaky vedia? krásne torty @smejkoh @mayocka 😉 mali sme tiež marcipánovú krtkovú ešte ich nemám stiahnuté do pc a som zabudla,že ked ho vyhreším tak neplače,ale príde polúbi ma,líška sa..to je najkrajšie

smejkoh
26. máj 2011

@katusradus Dakujem. Tak to je silny chlap, ked po vyhreseni neplace, sikovny je. Nasa je strasna citlivka, ked nieco zakazem, to je kriku. Snad z toho vyrastie. Ale hlavne, ze dobre papa a spinka, a ze je zdrava. 🙂

katusradus
26. máj 2011

@smejkoh ano to je hlavne 🙂 dievčatá bývajú citlivejšie aj moja bola a aj jej to ostalo

nice202
27. máj 2011

sikovne deticky. my asi tak isto sme na tom, ked vas citam. este vie ukazat, ze ma 1 rok a povie "jee" ako jeden. a chodit asi nikdy nezacne. postvornozky je rychla ako blesk. aj sama sa vie postavit. som si to vsimla vcera, ked mala v kazdej ruke rozok. a stretavate sa stale s detmi rovnakeho veku? moja ma radsej trosku starsie deti. furt za takymi 3r.

smejkoh
27. máj 2011

@nice202 Nasa ma rada vsetky deti, hlavne aby rychlo behali, to je najzaujimavejsie. 🙂 Tiez mam pocit, ze sa nasa nikdy nenauci chodit sama, ale potom si hovorim, ze ju nemam kde hnat. Kazde dietatko je sikovne v niecom inom, napr. niektore, ani 3 rocne deti nevedia ukazat kolko maju rokov a tvoja to uz vie 🙂

nice202
27. máj 2011

🙂 ukazat vie, aj povedat, ale co znamena asi netusi . sa jej paci, ze sa z toho tesime. a preco behat? chce utekat tiez? malej sa zas paci strasne smykalka a hojdacka. na smykalku vie sama vyst a sa smyknut. ja nestresujem z toho, ze nechodi. vedela by isto aj sama ist, len sa boji

smejkoh
28. máj 2011

@nice202 Tak tak, aj ja mam pocit, ze sa boji. Smykacku sme veru este neskusali, to by asi na mna vyvalovala kukaky, keby som ju tam posadila 🙂 a mozno by sa jej to zapacilo.

lenka268
29. máj 2011

Ahojte, my sme mali vcera oslavu, no pocasie bolo ake bolo, mala to byt grilovacka vonku tak som sa hnevala ale nevadi, nakoniec bolo vyborne, kto chcel bol vonku mali sme pristresok, a kto chcel bol vnutri takze som lietala, ale hlavne ze maly bol zlaty, dobrucky, dostal kopu hraciek, taku trojkolku co sa najjprv tlaci, potom ked bude vacsi sam ide, tatrovku, a vela inych, no dobre bolo.Takuto sme mali tortu 😉 , bola tvarohova s ovocim dobra fakt.

smejkoh
31. máj 2011

@lenka268 Nadherna torticka a tvarohova mnam mnam mnam.

nice202
1. jún 2011

@lenka268 naozaj pekna torta 🙂

adlos14
3. jún 2011

Ahojík 🙂 Jsem tu nová a chtěla bych se k vám připojit jestli můžu 😉 .Jak tak čtu máte šikovné dětičky 🙂 .My jsme na tom hůř.Malému se vůbec nechce lozit a dokonce se nechce ani sám posadit ☹ .Chodit se naučil za ruky,ale museli jsme začít chodit cvičit Vojtovu metodu a chození nám zakázali.Cvičíme teprve týden,ale už se začal aspoň plazit 🙂 Tak snad vás brzy doženeme 😉

mayocka
3. jún 2011

@adlos14 ahoj,neboj sa nic,maly bude zdravy a velky chlap 😉 ja som bola taka ista a teraz o tom uz nie je ani pomyslenie,iba z rozpravania viem ze som bola tucna a leniva,nechcelo sa mi natiahnut sa ani za hrackou a chodit uz vobec nie,chodili somnou tiez na nemocnicu masirovat nohy a cvicit,neboj,ono to pride,kazde dieta sa nauci chodit ci skor ci neskor 😉 a aha co je zo mna teraz 165cm a 50kilova žena s krasnou dcerkou o obezite ani stopy a chodiť viem tiež celkom slušne ,neboj,len treba vydrzat 😉

mayocka
3. jún 2011

@katusradus no tak ja si niekedy s malou neviem dat rady,robi to co som nikdy nechcela aby robila,prieči sa ked ju odniekial taham,sadne si na zem a šmykom...dufam ze sa mi nebude hadzat o zem aj na verejnosti,inak dostava dost po zadku,taku slabucku vychovnu aby vedela ze je zle,resp.ked nieco naschval vyleje alebo mi capne po lyzicke tak dostane po rúčke... byvame s rodicmi,tak je dost rozmaznana uz si myslim,snad sa to zlepsi a ked zacne chapat co je dobre a co zle bude to lepsie,vsak uvidime,len zatial neviem ako to s nou riesit,jedna mi radila ze ju mam dat sadnut do kuta na minutu nech tam vydrzi,lenze ona rumadzga a vzdy hned pride za mnou a chce ist na ruky... ☹

monmud1981
3. jún 2011

@lenka268 ahoj, my sme mali tiez rodinnu oslavu na chate 28.5.,ked mal matus narodky, pocasie bolo na prd,ale sedeli sme vo vnutri,akurat manzel varil vonku gulas, vecer uz neprsalo,takze sa dalo opekt,ked maly zaspal a v nedelu bolo uzasne.

monmud1981
3. jún 2011

nas zacal chodit sam asi pred dvoma tyzdnami, jeden den sa pustal len take male kusky, a druhy den mi presiel z obyvacky do kuchyne, teraz uz beha ako drak, naucil sa aj prekrocit prahy v byte, iekedy sa este pridrzi zarubne, na zachod chodi tiez so mnou, akonahle otvorim dvere na obyvacke, uz aj je pri mne, zo zachoda ide rovno ku kupelnovym dveram a najoblubenejsia zabavka je hadzat stipce na pradlo do vane 🙂 supliky su oblubene aj u nas, hracky velmi nie, tak na chvilu.

monmud1981
3. jún 2011
denka81
4. jún 2011

Aj my sa musime pochvalit. 1.juna moja slecna prisla z obyvacky za mnou do kuchyne. 🙂 Ale este stale si nieje ista.

smejkoh
6. jún 2011

@denka81 Jeej, tak to uz pojde, sikulka je z nej. To ti dala darcek ku dnu deti 🙂 Ja som sa zas cez vikend vytiesala, ze nasa mala ukazala aka je velka. Uz mi pripada taka rozumnejsia, ze uz niekedy chape co od nej chcem.

denka81
6. jún 2011

@smejkoh
nasa ukaze aka je velika, urobi papa, ako sa ma a to je tak vsetko. Napr. tap - tap nespravi, ked jej nieco ukazujem, tak sa len rehoce. Ani napodobnovat zvieratka nechce. Za chvilu uz mne z toho sibne, ked jej dookola rozpravam, ze kravicka robi mu a havko hav ... Ale uz chodi celkom pekne ani drzat sa uz nechce, len ja sa bojim, ze niekde nestastne spadne. A uz mame treti zubok 🙂

nice202
7. jún 2011

aj nasa uz chodi asi tyzden. tesim sa velmi.

ica9
7. jún 2011

@nice202 Joooj gratulujeme!!! tesime sa velmi. Nasa stale nic. Akurat ked sa pozabudne, tak stoji sama bez drzania a urobi krok-ale hned sa pusti na zem ☹ Uz sa neviem dockat 😠

nice202
7. jún 2011

@ica9 to ked uz take ti robi, tak o chvilku sa pusti. u nas to iste bolo. nechodi sice sustavne, ale tak 10krokov a na rucky. postavi sa, zas 10 a na rucky padne.
u nas je zas problem s jedenim. keby som nekojila, tak niektore dni nezje vobec nic... bojujeme od zaciatku prikrmov. chvilku bolo dobre obdobie a teraz zas strajk.

ica9
7. jún 2011

@nice202 Tak to my aspon s jedenim nemame problem. Ona hned na 2X zjedla 150g mrkvy!!! A tžeraz je straaasne vela. Doje svoju porciu a uz stoji pri nas a caka co jej dame z nasho. Strajkuje akurat ked jej ide zub. Vtedy jej to akosi nejde. A ja kojim uz len rano a vecer. Cez den ked som ju chcela nakojit, tak na mna divne pozerala, ze co jej to davam 😀 , ze ona chce normalne 😀

nice202
7. jún 2011

ja by som uz mozno aj chcela obmedzit kojenie. kojime 4x: rano,na obed, vecer, v noci. lenze neviem ako. nechcem kojit do 3 rokov urcite. tak mi pri kojeni zaspava. umele mlieko nechce pit a kravske radsej este nedavam, len v jedle niekedy.

ica9
7. jún 2011

@nice202 A neje preto tak malo, ze ju tak casto kojis? Moja sestra s tym mala problem. Jej deti zacali jest poriadne az ked ich uplne odstavila. A to mali 18 mesiacov. Ja tiez nedavam UM. Nahradzam jogurtom, kyslym mliekom, smotanou. Kravske zatial len do varenia. A nasa doktorka tvrdi, ze v tomto veku stacia 2-3 kojenia maximalne.

sonita
8. jún 2011

ahojte @nice202 -ja malého tiež kojím asi tak ako ti,a je velmi pekne všetko zje ,do 8 mesiacov bol plne kojení 😉 už som mu chcela že na obed či po obede čo ho kojím prestanem ale neviem nakolko som mala plné prsia a muž mi vynadal 😀 som rada že ešte kojím a ešte chcem 😀
@ica9 -ja si myslím že to nieje preto že tak často kojí ked chce bude jej jesť ...mne by jedol zas vždy 😀ked už uvidí že ide niekdo pre tanier tak už aj cupká knemu 😀

sonita
8. jún 2011

aj mne už chodí od 1 júna 😀 ale ešte si nebol istí no dnes už behá ostošesť

sonita
8. jún 2011

@denka81 -gratulujem k chodeniu

sonita
8. jún 2011

@nice202 @denka81 @monmud1981 - gratulujem k chodeniu 😉

ica9
8. jún 2011

@sonita Asi mas pravdu, kazde dieta je ine. Nemusi to byt pricina nejedenia, ale na druhej strane aj to je moznost.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre