Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

dezyre
30. mar 2010

Nikky, já měla původně taky všechno bílé, jenže pak mě to přišlo jak pro nevěstu, proto jsem vyměnila košilku a kabátek 😉

kely
30. mar 2010

Ahojky holky,
Janul držte se držím pěstičky, nemůže to být ta pátá nebo šestá nemoc? Nebo nějaká viroza, řádí to ted hodně. Šla bych taky na pohotovost. Myslíme na Vás.

Já musím do obchodu, chci dnes dělat zapékané brambory a fazolovou polívku, ale nejraději bych si vlezla pod peřinu, malá dnes spala s námi v ložnici a to byla noc, furt se na mě lepila a já si furt bránila aby mě nekopala do břicha.

CO si mám vzít sebou do porodnice pro malou hrozne tapu, mam nachystane teple na chladne pocasi, ale i lehke kdyz bude teplo, clovek ted fakt vůbec neví jak bude.

kely
30. mar 2010

A mám to jedno v bílé a druhé v růžové, ale ted si říkám jestli to není blbý. Nebo to nakombinuju a bude to

lolita.9991
30. mar 2010

bre ranko

baby stane sa vam sem tam ze sa vam tazsie dycha?mne mala vcera tak tlacila na branicu tusim,ze som sa nemohla ani nadychnut,je to normalnee?

nikkka
30. mar 2010

vcera som sa bavila so jednou znamou, ma niekolko tyzdnovu dcerku, ked sa narodila mala 52cm a hovorila mi ze velkost 56 je jej stale velka, ze musi dokupovat mensie vecicky..ja mensie ako 56 vobec nic nemam...

nikkka
30. mar 2010

lolita ja mavam par krat za den taky pocit ze ako keby mi stvrdlo brucho a zaroven tlak na hrudi a tak tazko sa mi dycha, ale o chvilu to vzdy prejde..tak to bude asi tlak na tu branicu..

monika.c
30. mar 2010

ahoj jani,drzim palce,nech to nie je nic vazne,myslim,ze to budu ovcie kiahne,je to sice infekcne,ale ak si ich prekonala ty v detstve,tak malickej v brusku nic nehrozi 😉proti ostatnym by mala byt zaockovana,takze ta rubeola a ospyky si myslim nehrozia,ale tiez by som radsej isla na pohotovost,ak vas nezobere obvodny alebo rodinny lekar,neviem ako to tam mate 😖
mne je dnes nejako cudne,od rana sa mi toci hlava,mala je v brusku trochu prispata,nechce sa jej kopkat,tak dufam,ze je v poriadku,lebo vcera som to trochu prehnala s upratovanim,tak dnes budem upratovat len tak zlahka,nech to mame uz po tom malovany pekne 😉

kely
30. mar 2010

Nikka já taky nemám menší vel. než 56, ono kdyby bylo mimčo malé vždycky se dá dokoupit.

dezyre
30. mar 2010

Loli, všude píšou, že to normální je .. mě se to popravdě nestalo ani jednou. Malej asi v bříšku hodně dobře leží, protože mě ještě ani jednou nekopnul do žeber nebo žaludku, vždycky tak bokem.. je to malá šikula 😀 😀 😀
Popravdě, jak jste tu rozebírali ty bolískty, tak jedinej můj strašák za celý těhotenství je výtok, váha a s tím související to, že když jdu rychleji do schodů nebo po městě, tak se zadýchám jak kuřák co hulí dvacku denně 😀 😀 😀 😀

dezyre
30. mar 2010

Tak já taky nekupovala menší než 56, s malým miminkem vůbec nepočítám 😀 😀 😀 Spíš se děsím toho, aby mu 56 nebyla hned malá 😔 😅

kely
30. mar 2010

Malá má asi v břichu posledních pár dnů pořádnej mejdan, mě skáče břicho z leva doprava, lítá tam, to bude asi pěkný číslo 😅 😀
Já se taky bojím aby ty 56 vůbec unosila, první byla malinkatá, ale ted mám tucha že ta druhá bude určitě větší.

lolita.9991
30. mar 2010

hmm moja je uz 2 tyzdne otocena hlavkou dole,take nozicky citim dost casto
som sa musela postavit zpostele a rozdychat to
ja mensie vecicky ako 56 nemam,tatino je velky takze sa skor bojim ze to bude maly obrik

ja tiez nemozem chodit rychlo hned funiim

dezyre
30. mar 2010

Mě to všichni předpovídají už od začátku, prvně každej podle břicha (brzo mě vyskočilo), že to bude pěknej macík, pak při každým vyšetření doktor - podle velikosti dělohy - no prý nemá být malej po kom malej, jsme s manželem oba vysocí a pak když jsem byla na tom posledním ultrazvuku ve 31 týdnu, tak mě doktor povídal, že malej už váží 2 kg, což odpovídalo 33 týdnu a v 31týdnu vážili všichni kolem 1700-1800 gramů.. tak jen doufám, že se nenarodíme moc nad 4 kg, to nevím nevím jak bych zvládala .. vůbec si to nedokážu představit 😒 A nejhorší je, že mě vůbec nepřipadne, že bych měla v bříšku nějaký větší mimčo, protože se mi už růst břicha zastavil, ťuk ťuk a už jen klesá a popravdě mě ani nepřipadne, že bych měla mít v bříšku mimčo, který už třebas váží 3 kila, protože mě nikde nic netlačí, záda nebolí, v pohodě se ohnu, všechno, prostě pohodička. Kupodivu mě je nejlíp snad za celé těhotenství 😀 😀 😀 😀 (když jsem to řekla minulej týden doktorovi, tak ho málem brali mrákoty, že nejsem normální 😀 😀 😀 )

kely
30. mar 2010

Dezy takhle přesně jsem se cítila při prvním těhu, mě nebylo vůbec nic, jen jsem funěla 😀
A taky hrozily velkým miminkem a nakonec to nebyla pravda, já už ted na ty jejich odhady nedám, to bylo furt 4 kg a nakonec měla 2,9.
Za to ted cítím každé kopnutí, každý pohyb, všechno mě bolí... hypochondr hadra... 😀 😀

lolita.9991
30. mar 2010

hmm ja zase krize citim,citim sa taka nemotorna
a brusko nemam vobec velke teda aspon co tvrdia ostatni,a koko malinka vazi netusim,lebo moj doktor sa vobec nema ktomu aby mi povedal ze aka je velka,platim mu 3 € za sono,ale to iba kuk srdiecko a to vsetko ☹

xxx.klarka
30. mar 2010

Ahojky,

martina, dělaj větší, ale u nás nikde neprodívají, musím to vždy risknout a objednávat z netu. Pokud nechci podprdu za litra.

Též přeji Hynečkovi všechno nejlepší 😵 😵 😵

Janulka, a tobě aby se malá brzo uzdravila.

Já dneska budu péct sekanou a bramborem. Nic jiného mě nenapadlo.

dezyre
30. mar 2010

Kely to ani není možný, že se můžou tak seknout ... a jak byla malá dlouhá když se narodila?
Tak já jsem od začátku pohyby necítila, ani teď je skoro necítím, buď se malej nehýbe, nebo je to tím, že mám placentu na přední straně břicha, protože cítím jen kopnutí nebo boxování ručičkama nebo i hlavičku cítím, ale vůbec nevím třeba, kdy se malej otočí nebo tak. Jen podle kopnutí asi zhruba tuším kde co má 😀 😀 😀
Jinak holky vůbec nevím jak poznám poslíčky, už je některá máte? .. Protože včera mě chytali takový bolesti, jako kdyby na průjem, tak jsem letěla na záchod, než jsem došla tak nic, za necelých pět minut znovu, takhle se to opakovalo asi třikrát nebo čtyřikrát, tak jsem si říkala kruci co je, tak chce se mi na záchod nebo ne a pak mě napadlo, jestli to nemohli být poslíčci. Holky, asi fakt nepoznám ani porod ☹ ☹ ☹ 😅

janulka04
30. mar 2010

Ahojte, kocky...tak sme spat... ☹
no bohuzial mame sarlach...teda lekar ma uistoval, ze v mojom tt uz nic nehrozi, ale mam sa zmienit gynekologovi, tak mu budem verit 😔

a dezy...tu sa musis objednat aj s 40-kami...oni to potom riesia, ze napr. dojdi o 16....to povedali mne, ale mm vybavil, ze hned..inac, je tu aj pohotovost, no ja som bez auta, hromadne dopr. prostriedky nehrozia a nemam koho porprosit...kedze tu fakt nikoho nemame 😔

kely
30. mar 2010

Dezy to poznáš neboj 😉
Měřila 49cm. Oni jen odhadovali, a brali to asi i podle mě a manžela, jsme oba hodně vysocí a žádní hubenourci teda taky nejsme 😀
Já poslíky ted sem tam taky mám, teda jestli to je ono, když se ti to opakuje, takový tlak jakoby ztvrdnutí, nevím jestli to píšu správně.

dezyre
30. mar 2010

Jani tak to je mazec... objednat se i k dětské doktorce.. fakt čučím jak péro z divanu 😲 A co to je "sarlach"??? Něco infekčního? Ale i tak ti určitě spadl kámen ze srdce, že malá je relativně v pořádku... ještě aby si i ty byla...

kely
30. mar 2010

Janu držte se, vůbec nemůžu pochopit ten systém objednávání sakra když mi něco je tak dojdu kdykoliv. Jsem z toho fakt vyjevená. A asi se zeptám jak debil ale co to je Sarlach já to slyším poprvé...
Držte se a neboj miminko bude v pořádku!!!

dezyre
30. mar 2010

Kely, doufám 😀 Moje kamarádka to totiž moc nepoznala, sice měla dva dny takový bolesti jako na MS a když přijeli do porodnice, tak během půl hodiny byla malá venku. Prý si nedokáže představit, že by ještě chvíli čekali doma 😀 😀 😀 Její popis začátku porodu byl: "bolelo mě břicho jako na MS a tak divně mě dělalo" ... Jenže byla ve 36 týdnu, tak ju asi nenapadlo, že už by mohla rodit 😀 😀 😀
Jo jo takový ztvrdnutí úplně dole břicha jsem měla naposledy asi před týdnem.. včera jsem měla bolesti vyloženě jako na průjem, prostě mě chytli takový jemný křeče po stranách břicha..

kely
30. mar 2010

A hlavně se nestresuj, malá to zvládne, děti se z toho rychle oklepou 😉

kely
30. mar 2010

Dezy 😀 tak to měla super, já myslím že to je ono. Vidíš já rodila a houby umím poradit 😀 Já si toho totiž moc nepamatuju. Mám pocit, že jsem byla asi na drogách nebo co 😀

janulka04
30. mar 2010

Šarlach je infekčné ochorenie bakteriálneho pôvodu. Vyvolávateľmi sú streptokoky produkujúce špeciálny toxín, ktorý sa viaže na cievy kože a slizníc. To spôsobuje charakteristické príznaky tohto ochorenia - makulopapulázny exantém (typ kožnej vyrážky). Šarlach sa šíri kvapôčkovou infekciou. Klinické príznaky sa objavia o 2 až 5 dní od nakazenia. Postihuje najmä deti.
Príznaky:

Horúčka, zimnica
Bolesti hlavy
Bolesti hrdla - zápal mandlí a hltana
Malinový jazyk - povlečený, červený s vystupujúcimi papilami pripomína malinu
Drobnoškvrnitá vyrážka najprv na spodnej časti brucha a na vnútorných stranách stehien, v podpazuší, po bokoch trupu, postupne sa rozšíri na celé telo
Neskôr vyrážky miznú, koža sa stáva drsnou a olupuje sa
Diagnostika:

Diagnóza sa určí na základe klinických príznakov. Najcharakteristickejšími znakmi sú malinový jazyk a neskôr olupovanie kože. V krvnom obraze nájdeme zvýšený počet bielych krviniek (najmä neutrofilných a eozinofilných). Kultiváciou sa dokáže prítomnosť streptokokov.
Liečba:

Podávajú sa antibiotiká - penicilín, prípadne makrolidy počas 10 dní.

kely
30. mar 2010

Jani děkuji za vysvětlení. Takové hnusy ted jsou 😔 Ale uvidíš malá bude brzy v pořádku. Ty děti to snáší líp jak my.. Bobánek malej

dezyre
30. mar 2010

Tak po našem se to řekne spála 😉 Já ji měla taky asi jako 10-ti letá a léčili mě to injekcema. A měla jsem taky horečku, krk jak na angínu a takový pupínky, který byly jakoby pod kůží, nevyčnívaly z kůže ven, takže to vypadalo po těle jako fleky. A co si pamatuju, tak to ode mě nikdo z rodiny nechytl, dokonce ani brácha ani naši 😉
Jani, tak ať se brzo uzdravíte.. držím pěsti.. 😉

adelka89
30. mar 2010

ahoj holky, tak v poradne jsme dopadli spatne.
Streptokoka sice nemame, ale tlak je porad hodne vysoky (150/90) a tak musime do nemocnice ☹

dezyre
30. mar 2010

Až teď koukám, že žijete v Německu, tak to už mě vůbec nejde do hlavy to objednávání. Každej preferuje Německo, jak je to tam super a všechno vymakanější.. a toto teda..

dezyre
30. mar 2010

Jejda Adelko a kdy nastupuješ??? ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre