Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

medan29
21. jan 2010

Tak já už nakoupila nějaké oblečky ale velký nákup postýlka, kočárek atd. necháme asi až na duben, tedy jestli manžu neukecám dřív

zdenkapo
21. jan 2010

Bram- ROdičák
no od loňska to je tak,že už nemůže otec nastoupit na mateřskou jakoby fiktivně a jen si to nechat v práci potvrdit,ale musí skutečně zůstat doma právě alespoň na 1 den- klidně sobota,neděle,svátek,aby mu to nenarušilo pracovní režim - což stačí- nezáleží na tom,kolik bude mít ten výmer mateřské,tam jde jen o to, že na ní má skutečně nárok a tento papír předloží při volbě rychlosti na ÚP-SSP a bude mít nárok na 3 latou variantu... takto to šlo ještě v prosinci,tak doufám,že do dubna nic nezmění...

Pojištění
k tomu výše- pokud nemá žena starší dítě do 7 let,na které by nahlásila na pojišťovnu,že se o něj stará,tak si musí na ten měsíc,co otec pobárí RodP zaplatit zdarvotní pojištění, sociání se neplatí

medan29
21. jan 2010

ještě že tohle nemusím řešit

mishah
21. jan 2010

Já teda tentokrát začínám s chystáním dřív..člověk nikdy neví..u Lukáška jsem musela být na pozorování v nemocnici,normálně jsem šla na kontrolu do poradny,byla jsem ve 35.týdnu a rovnou si mě tam nechali...neměla jsem ani pořádně sbalenou tašku do porodnice, jen tak napůl...všechno musel dobalit manžel 😉 🙂 ale zvládli jsme to,malý se narodil přesně 36+1 😉
a jinak mně ty věci (viz výše) nepřišly tak hrozné,ale prostě během provozu s miminem se ukázaly jako mírně řečeno nepraktické...jako pořád zavazovat ty tkaničky na klasické zavince - luky chtěl docela často papat/myslela jsem, že budu kojit až do puberty 😀 ) a ani moc dlouho v kuse nespinkal...

aaadus
21. jan 2010

tašku do porodnice si chci sbalit už v únoru. kdyby mi to měl dochystávat manžel, tak do porodu rozvedem 😀

pralinka25
21. jan 2010

ja chcem mat pred nastupom na maresku vsetko nachystane. Kamosku si tiez takto nechali a nestihla si kupit ani jedni dupacky a druha zas rodila sko, tretia musela lezat doma az do porodu. Tak radsej chcem mat co sa da pripravene pre klud duse. Jasne ze by sa to zvladlo aj bezomna ale chcem sama 🙂

zdenkapo
21. jan 2010

medan
jestli myslíš to s tim rodičákem,tak já to taky nemusela při prvnim dítěti řešit,až teď,když navazuju a při první mateřské mi skončila na úřadě smlouva na dobu určitou 😉

Taška do porodky
taky nachystám příští měsíc,jistota je jistota,ještě musim koupit gumové pantofle a jinak snad vše mám...

blanka.k
21. jan 2010

Adus - díky z aodkaz, já včera v noci našla přímo eshop a jde to vyzvednout tady v Brně tak to budu mít ještě levněji a v případě reklamcí bez problémů 😉
Matpaj - jak píšou holky, já bych do toho nešla, s reklamaceme v eshopech mám zkušenosti, kdyby neměli výdejny tady v Brně, tak třeba zas vysavač už by to byly třeba 2000,- za ty pojištěné těžké balíky na reklamaci 😅
Adélko - gratuluji, 3.trimetsr, to je paráda! A káva... tu jem nikdy nepila, takže mi nechybí 😀 Ale jak píšou holky, Kofolu si dám, když jdeme s manželem na oběd, tak si k otmu malou dám.
Zdeni - my máme 22. dubna 10.výročí, ale tak brzo asi neporodím. Koukám, že ty ale mmožná ano 😀 nechceš to se mnou vyměnit? 😀
Dnesa jsem chtěla koupit vaničku, ten horní rozměr měla 95cm, ale dno se nám asi o 2cm nevleze na stolek :( A doplatky jsou super, my první rok zaplatili 16.000 a 10.000 nám vrátili, fakt jsem koukali, že máme extra malou spotřebu 😅 Jenže to jsme byli min.12 hod. denně v práci, takže doma žádná spotřeba...teď to bude horšíMIsha - peníze mi zatím od září přišly první v prosinci na začátku, pak na konci a další ještě nedorazily 😅
Lucik - zapíjení jsme neřešili, no nevím, manžel alkohol nepije kvůli lékům, takže buď je vysadí a ožere se, nebo nevysadí , ožere se a bude mu dvojnásobně blbě a kdo ví, co to s nním udělá... 😀 Ale já mu rovnou řekla, že když budu mít po porodu depku, tak bude v porodnicic psát se mnou 😀 Tak se na to chudák psychiicky připravuje 😀 Co je potřeba neřeším co na to chlap, jasně, hodně věcí vybíráme spolu, ale nějaké monitory, atd. jdou mimo něj, prostě to objednám, koupím a hotovo. 😉 akorát lehátko chci s ním ještě probrat a postýlku, ale zbytek koupím bez něj.

mishah
21. jan 2010

Blani: to je teda síla s těma penězma... ☹ no,nedělám si iluze, v únoru se asi vypravím na "naši "pobočku OSSZ...já sjem teda na PN od konce listopadu,ale 14 dní mi platil zaměstnavatel a teď by měly začít chodit z OSSZ...☹(prý snad platí nově i mateřskou a dost podobně jako nemocenskou..to snad ani není možné 😠 😖

aaadus
21. jan 2010

já akorát furt nevím jakou koupit chůvičku. potřebuju, aby mi to dosáhlo z horního patra dolů, popř. ven na zahradu. a je jich tolik, že nevím na jaké parametry se dívat
blanka jak dopadl 4D?

mishah
21. jan 2010

jj...s taškou do porodnice fakt souhlasím chystat dřív...mně právě vsechny kámošky ujišťovaly, jak je dost času, já teda moc nestíhala-práce + dálkové studium...9.listopadu nastoupila na MD a 28. se narodil Lukášek... 😀 bylo to vtipné,fajt je, že takoví ty hygien.potřeby jsem měla všechny nakupené,ale třeba jsem neměla sbalené pantofle a takové ty drobnosti pro "zpříjemnění"pobytu a dost mi to chybělo...neb v nemocnici bez mimina to bylo fakt nic moc 😖
ten Hipp granulovaný už mám koupený 😉 a jinak myslím,že rady jsou docela dobré 🙂

blanka.k
21. jan 2010

Antyn - gratuluji k nové mudr. a velkému UZ, ať ti to dobře dopadne 😉
Pralin - taky chci mít při nástuu na MD vše (nebo to nejdůležitější), jako odsávačku mlíka, atd. to kupovat teď nebudu, stejně jako lahvičky (mám 1 pro malé a 1 pro větší mimčo),...
4D mě trošku zklamal, nebyl moc dlouhý, ale tak jako výsledek super, mrně jsme viděli, a vypadá, že je naše, oba smužem máme široké nosy a fakt mě přišlo, že ho má docela široký 😅 Na chvíli si cucalo palec, ale jinak nic neukázalo 😅 Tak mudr. to spíš pojalla jako velký UZ a měřila vše, kontrolaovala ještě orgány, tak rozšíření ledvin.pánviček se nezlepšilo, ale ani nezhoršilo, tak aspoň něco, prý se tím teď nemám stresovat, že prostě se to bude řešit po porodu.
Pak jsem byli v Ikei, já koupila 2 zlená prostěradla, a tu nafukovací podložku (ke tchýni a na návštěvy jinde), pak jsem ještě koupila v jendom obchodě s dřevěn.hračkama takové motýlky na stěnu, stejné jsem včera viděla za třetinovou cenu na MMB, ale neměli barvy, co jsem chtěla, tak jsem je koupila dnes, a zbytek objendám z tyoho MMB 😉

mishah
21. jan 2010

s chůvičkou taky váhám...ale zatím vede avent-phillips 😉

blanka.k
21. jan 2010

Chůvičku ccchi taky Philips, a nějakou tu "vícepásmovou", u nás je tu v okruhu 100m asi 6 novorozenců, tak ať nechytám nějaké cizí dítko 😀 Myslím, že jsem většině posílala to doporučení časopisu Test do IP, že?

zdenkapo
21. jan 2010

Blani,
díky ani měnit nechci 😀 jsem na to zvědavá- mám narozeniny 24.4. tak bych chtěla být do té doby už doma 😉

Chůvičku máme po TOmáškovi-viz.album a je dobrá

blanka.k
21. jan 2010

Zdeni - myslím, že tu vaničku co máš v albu jsem dnes měřila, ještě musím na cm přesně přemeřit poličku, jeslti se tam nevleze 😅

pralinka25
21. jan 2010

zdeni mas pekny datum narodenin. ja mam 25.5 a tiez dufam ze uz budeme doma a traja 🙂

lienka1076__2
21. jan 2010

môj manžel má narodky 4.5., tak aj ja dúfam, že už budeme doma. No a pre neho už mám darček na narodeniny hotový 😀 😀 dcérku 🙂
originálne, nie? 🙂

blanka.k
21. jan 2010

Lienka - já teď dala M. k narozeninám overal pro mimčo, takového geparda, on ho moc chtěl, se slovy, že tady máš obal na dárek, ten bude až v květnu, tak ať ho máš do čeho zabalit 😀
A teď se mi nesmějte, ale koukala jsem v Ikei po nějaké ideálně omyvatelné krabičce, ve které bych měla vedle přebalováku ty různé krémy, mastičky, atd.... a koupila jsem toto:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7013... 😀 Akorát to otočím jako misku 😀 Ale mě se hrozně líbila ta barva 😀

mishah
21. jan 2010

lienka:pěkný dáreček 😵 😵 😵
U nás nikdo narozeniny v květnu nemá,pokud to vyjde, bude to premiéra 😉

aaadus
21. jan 2010

blanka třeba se ty ledvinové pánvičky ještě zlepší, do porodu daleko (skoro) 😉 a já jsem o chůvičkách nic nedostala 😕

tak jsem objednala zase nějaké věci - odsávačku hlenů, kojící polštář, teploměr do vody, normální teploměr, 2 tetra osušky, obal na dudel a ještě jednu láhev

zzuzullka
21. jan 2010

blanka, to je super originálne 🙂

u nás tiež nikto nemá narodeniny v máji, tak drobček bude asi prvý

aaadus
21. jan 2010

u nás má narozeniny v květnu akorát dědek, ale toho moc nepočítám...
blanka 😀 😀 😀 já se nesměju 😀 😀 😀

pralinka25
21. jan 2010

blani no vidis ake dobre vyuzitie. My to mame klasika v mikrovlnke ale musela som to mat lebo mame presne v tej istej farbe kuchynu.

pralinka25
21. jan 2010

hehe co som nasla dnes. Klarka vcera davala odkaz tak toto je k tomu http://www.topky.sk/cl/15/657487/VIDEO-Z-obrovs...

antynka1
21. jan 2010

Blani, ty jsi éro, ten tvůj dárek mě fakt pobavil 🙂
Tak to u nás kolem TP je toho hodně, TP mám 29.5., tchýně má narozky 30.5., tchán 4.6., já 13.6. a můj táta 18.6. 🙂 Takže pokud to zrhuba vyjde, tak někdo bude mít hezký dáreček, třeba já k třicetinám 😀

Monitor - chci pořídt ten kombinvoaný s chůvičkou - Angelcare 401. Ale řekla jsem manžovi ať o tom nastuduje ty technické věci, že tomu nerozumím 🙂

zzuzullka
21. jan 2010

he he tak to by som chcela vidieť ako by si tak vyformovala postavu a zbavila sa tých strií 😀 😀 😀

mishutka
21. jan 2010

Zdenka:já vím na co se bere paragraf,k ale nevím výši, z čeho se to počítá.Manžel to může s prominuitím ojebávat tak chci vědět jestli se to vyplatí 😅
A ten týden pro otce se měl projednávat!Mělo to být, že po návratu ženy s dítětem z porodnice budou mít chlapi nárok být týden doma s rodinou a bude to dobře placené.....

antynka1
21. jan 2010

Hlavně, jak by stíhala tak poctivě cvičit se 14 dětmi????

mishah
21. jan 2010

blani 😀 my to máme taky,ale v mikrovlnce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre