Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zdenkapo
22. feb 2010

jo málem jsem zaměla, v té nemocnici mi řekli,že těhu je o 4 dny starší, takže dnes mám psáno 31 +4tt a Anička váží přibližně 1800g

doli1
22. feb 2010

to už je pěkná váha.4týdny vydržet a bude to v pohodě.
vyčetla jsem že by ted měli nejvíc přibírat

blanka.k
22. feb 2010

Zdeni - teda to už je kus ženský 😉
Doli - doufám, že mywslíš přibírání mimin a ne mamin 😅

lucik...
22. feb 2010

blani hezký, v tom případě dle BMI smím nabrat do konce těhu už jen 2-3kg 😀 To asi nedám 😀

zdeni to už je krásná váha 😵 😵 😵

doli1
22. feb 2010

no mělo by to byt dítěte ale na matce se to asi taky ukáže 😅

doli1
22. feb 2010

malá zrovna štuká a nějak moc vysoko 😖

zdenkapo
22. feb 2010

jj holky,váha je hezká.... tak snad to dopadne vše jen dobře...

polohu má Anička hlavičkou dolu a vzhledem ke stísněnému prostoru už teda nepředpokládám,že by se měla možnost otočit...

škytání
tak Anička škytala asi přd 2 týdny a od té doby nic,ale četla jsem v tom časopisu od gyn,že mohou škytat až od 35tt,tak uvidím,už si právě nepamatuju,od kdy začal Tomášek...

lucik...
22. feb 2010

já cítila škytání jen 1 a to už je tak 14dní - a vlastně ani nevim jestli to bylo škytání 😀 😀

yanika
22. feb 2010

Zdeni nebooooooj, bude dobre.. vsetky Ti drzime palce, verim ze vydrzime co najdlhsie 2v1 😀
Doli ani Ty sa nestresuj, to babatku tiez urcite neprospieva.. bude dobre 😉

Tak moj drahy je taky priemer, darceky mi sem-tam kupuje, napriklad na narodky mi teraz kupil paradne tehu teplaky za ktore mi bolo luto dat 40€.. ale na drobceka nic, zato mi vzdy povie co sa mu paci a co nie...
Hadam sa polepsi po porode.. a to myslim, ze tiez dostanem nieco zo zlata.. za odmenu 😉 (ak nekupi on, tak ho jeho mama urcite k tomu dokope haha.. mam super svokru 😅

lucik...
22. feb 2010

tak holky to já teda dost pochybuju o tom, že můj manžel ví, že se dává "bolestné" po porodu 😀 😀 😀

Já dárky nedostávám, ale furt se ptá na co mam chuť a hned by mi pro to chodil 😀

nikkka
22. feb 2010

no ten moj mi tiez moc darceky nekupuje, lebo on nevie co, furt sa ma vypytuje co by som si zelala, ale ja sama neviem... 😒

ja umrem, ja musim asi pracovat po stojacky...

blanka.k
22. feb 2010

Tak to já zas naopak doufám, že mi nic zlatého, stříbrného ani diamantového nekoupí, prootže bych to nenosila 😅 Ale to by mohl po těch letech vědět,že? 😀 Ale dobrou čokoládu nebo něco jiného sladkého ocením vždy 😀

blanka.k
22. feb 2010

Dáma v kožešnictví říká prodavači:
"Promiňte, že ty bankovky jsou tak mokré,
manžel hrozně plakal, když mi je dával." 😀

adelka89
22. feb 2010

holky nas maly skyta i 3-5x den 😅 ne, je to normalni

doli1
22. feb 2010

skytání aspon u mě trvá dlouho dá se to splést s cucáním palce to je taky pravidelný pohyb.3x5 se mi zdá moc ale kdo ví co tam ti prckové dělají

lienka1076__2
22. feb 2010

Ahojky, tak dnes som už riadne unavená. Som si až do teraz poriadne nesadla ☹ .
No mne zas manžel chce stále kupovať niečo od zlata. Na každé výročie zoznámenia mi kúpil prsteň, až kým som mu to nezakázala. A malej tiež zatiaľ nič také nekúpil, ale my všetko kupujeme spoločne. On si nekúpi nič sám, ale ani ja. Už sme zvyknutý na to, že vždy kupujeme spoločne aj potraviny 🙂 .
No a tiež som zvedavá, čo mi kúpi po pôrode 😀 .

blanka.k
22. feb 2010

Tak u nás se ještě škytání nekonalo, od včerejška je nějaký až moc klidný... ráno mě kopl 1, pak asi za 3 hodiny se otočil či co tam dělal a odpoeldne jsem asi 2x cítila nějaký pohyb, ale nic moc kopanec, a tot vše. Aby mě kopl třeba 10x po sobě nebo se hýbal 5 min. v kuse to nehrozí.... 😅 Největší kopance jsem dostávala hned asi 1.týden co jsem ho začal cítit, to byly megakopy a teď prd, beru to tak, že už je větší a má míň místa. A je lenoch po mě 😅

pugie
22. feb 2010

Ahoj holky, dneska jsem byla u dr. na kontrole, zatim vypadá všechno v pohodě.. dokonce už i další 1,5kg nahoře za poslední tři týdny - zatim celkem jen 4,5kg víc, ale teď jsem už tři týdny doma a ne v práci, tak jsem přece jen trochu v klidu a jde to líp 😵 jen se mi podařilo se na cestě domů vymáznout na chodníku, to jsem dávala dost pozor 😖 naštěstí jsem padala pomalejš a stihla se otočit tak, abych letěla na koleno a ruku, takže břicho jsem si uchránila, tak snad ten menší celkovej drncák nějak mimču nevadil.. v životě jsem se nevymázla, ale teď jsem těhotná, tak se mi to prostě nemůže vyhnout 🤐
Včera jsme zkoušeli složit tu malou postýlku, co se montuje k posteli.. vypadá to dobře 😵
Zdenko, držte se, ať vydržíte co nejdýl komplet 😉
Blani, už jsi objevila tu pláštěnku na kočárek? ta značka, od který máme ten náš, dělá taky docela prostornou trojkolku, tak zkusit, jestli třeba nemají podobný rozměry, měli na to pak nějakou universální kolem 200,-....

monika.c
22. feb 2010

ahojky,ked sa tu bavite o vecickach,ja som tiez pri Lukaskovi pouzivala dupacky s rozopinanim medzi nozkami a na spanie overaly a bolo to super.nie som moc za ponozky,lebo uz male babo si ich dokaze dat dole,ked stale kope nozkami a teplaciky som davala,ale fakt velmi malo,pokial iba lezal,tak ani nie az neskor 😉 ale to je kazdeho osobny nazor,ved uvidite sami,co vam bude najviac vyhovovat 😕 ja uz mam veciciek nakupenych,uz ich len poprat a pozehlit,ale to mam este cas 😵 ja zacnem az ked uz budem doma,to budem mat viacej casu ako teraz,teraz som rada,ze aspon navarim,ked pridem domov z prace 😒

lubka89
22. feb 2010

ahojte baby 😉

lubka89
22. feb 2010

chcem sa vas spytat🙂 ma niekto vytok z prsnikov? lebo ja mavam a neviem ci je to normalne:(

antynka1
22. feb 2010

Ahojky,
tak dnes mám na dočítání jen 4 stránky, tak to je dobrý, to zvládnu 🙂

janulka04
22. feb 2010

ahojte, kocky...
lubka....je to normalne, ak ta to nijak neboli, nekrvaca apod., to je kolostrum... 😉
u druho a viacrodiciek nastava skor.... 😵

a rozoberali ste "bolestne"? Tak ja dufam, ze dostanem, kedze ja uz ho mam vybrane asi od septembra 😀

aaadus
22. feb 2010

Ahoj holky,
zdeni Anička už je pěkně veliká, neboj, ona si počká na tvoje narozeniny 😉
dáreček za miminko - nedostala jsem nic, ani manžel sám od sebe nic nekoupil. Buď kupujeme spolu, ale 90% výbavičky jsem nakoupila sama. A po porodu určitě dostanu kytici růží, manžel ví, že je miluju a i během roku mi nějakou krásnou růži donese jen tak. Ale zákusky a tak by mi nosil z vesela a to už jsem mu zakázala
lubka to je mlezivo a je to normální 😉
antyn jsem ti dneska konečně poslala ty kuponky 😅

Odpoledne jsem byla na nákup, koupila jsem parádní soupravu - mikina, tepláčky, čepička a ponožky 😵 A v Chiccu jsem koupila hřebínek a kartáček na vlasy, nůžky s kulatou špičkou, vložky do podprdy a ve slevě overálek. A do teď jsem skládala oblečení do skříně ať vím kolik toho mám. Dneska budeme skládat komodu a pak konečně můžu začít prát. Se na to normálně těším 😅

antynka1
22. feb 2010

Adus díky.
To já dáreček za porod taky nečekám - dokonce jsem manžovi musela vynadat, že mi ani nepopřál včera k svátku. On je jinak zlatíčko, ale dárečky to ani za nic.....
No jinak jsem se včer u našich vážila a dle jejich váhy mám 0,2 kg nad svojí původní váhou. Ještě, že nejsem žádná hubeňoura, tak snad bude v pátek Dr. v pohodě...... Uvidíme, třeba u ní navážím víc 🙂
Jinak o víekndu jsem dostala zase spoustu oblečků - něco nakoupila máma, spoustu toho mám od ségry, takže koupím jen soupravu do porodku a pak mám na X měsíců vystaráno 🙂

yanika
22. feb 2010

Aaadus: slusny nakup 🙂
Anty: vsetko naj 😉 - meninky ci narodeninky?

Moje chlapciatko sa dnes riadne mrvi 😅 ziadne velke kopance, ale citim ho skoro cely den... tak sa cely den priblblo usmievam 😅 Tiez som si myslela, ze sa mu tak casto cka, ale dnes sa tie pravidelne pohyby opakovali niekolkokrat, tak to si asi naozaj cmula palcek, ja by som to taaaaaaaaak chcela vidiet, musi to byt krasne... 😵

A chcem sa s Vami podelit o dobru skusenost - objednala som si jednu supravicku cez bazar tu na koniku a vecicky prisli pekne. Zajtra hodim foto...

aaadus
22. feb 2010

yanika jj, už finišuju s výbavičkou. V sobotu jdeme dokoupit zbytek a pak už budu jenom rovnat do šuplíků, na to se moc těším až uvidím všechny ty věcičky pohromadě 😵

yanika
22. feb 2010

Nám sa ešte len vyrába skriňa na mieru, tak si ešte počkám... ale už by som to tiež chcela mať "na poriadku" 😀

zdenkapo
22. feb 2010

kolostrum
je normální, mě poprvé vytékalo před měsícem,teď jen třeba po koupeli...

Adus
tak právě že by mohla stihnout vykouknout do toho 19.,abych nemusela pak hledat narychlo volnou porodnici ☹
Anička už je veliká a já to cítím na vlastní kůži,ono i jak mám méně té plodovky,tak o to to víc bolí....



mateřská-dotaz
holky,gyn. mi dnes vystavila žádost o PPM,přesto,že jsem jí říkala,že mi smlouva na úřadě skončila při první mateřské,tak zaměstnavatele nemám,tak nevim co s tim teda,jestli dát na OSSZ,aby mi potvrdili,že na PPM nemám nárok,zda to chtěl pak na ÚP-SSP?

antynka1
22. feb 2010

Yanika - díky za přáníčko.
Na nábytek se teprve chystáme - ještě musíme nechat opravit sádrokartony což bude ještě chvíli trvat. Ale už se těším, až budeme zařizovat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre