Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

maja_25
6. aug 2010

@jojina11 no to more milk a moja skusenost-ja mam urcite viac mlieka lebo uz to zacinalo byt slabe ale dufam ze mi bude stacit toto jedno balenie lebo 20E je fakt dost

monikapd1
6. aug 2010

@sjusiquatro aj mne to pride teraz v auguste s najblizsou materskou a do pol roka to treba vybavit bo stratis na to narok a ti to prepadne, nie ze ti to do pol roka poslu (trvalo to tak dlho preto bo som bola 3 tt u nasich v pd potom som musela cakat pokial bude mat mala 28 dni, aby mi to detska podpisala a potom zas do pd bo tam mam zensku, aby mi to aj ta potvrdila)

jovana100
6. aug 2010

ahojte, aj my sme už boli na prvom očkovaní v pondelok. Malinký hrozne plačkal..až mi ho bolo ľúto ☹ nedokázala som mu ani nožičku držať 😒 a už máme 6200g. Po očkovaní mal asi 2 dni teploty a bol taký nespokojny, aj v noci stále tak mrnkal. Ale tieto posledné 3 dni....stále len plačká, ani na rukách niekedy nie je dobre..neviem či ho to ešte bolí alebo čo. Píšete že niektorým už idu zúbky, zajtra mu musím kuk do pusinky, či to náhodou nebude aj tým.

sjusiquatro
7. aug 2010

@monikapd1 dakujem....a gratulujem k malej 🙂

domeli
7. aug 2010

@sjusiquatro ahoj,
11.6. som podala žiadosť na ÚPSVaR a 15.7. som mala euraky na účte .
Pekný zvyšok tehu a všetko krásne potom 🙂

sjusiquatro
7. aug 2010

@domeli tak celkom v pohode to prislo....dakujem...

lillytka
10. aug 2010

ahojte, nasa mala lilly sa tiez narodila v maji 2010 a je zaujimave citat si ako su na tom rovnako stare deticky....clovek sa dozvie omnoho viac ako z "odbornych clankov".
citala som, ze aj vase deticky zacali riadne slintat a strkat si rucicku do ust...budem musiet aj ja povedat doktorke, nech jej kukne dasienka...i ked rajne dufam, ze zubky to este nebudu 🙂
@monikapd1 my s malou behame vsade...vobec sa toho neboj...ako dvojmesacna bola obzret ikeu v blave a minuly vikend sme mali na prazdninach krsna a tak sme boli na vylete na oravskom hrade...illy pekne spinkala v klokanke a vydrzala pocas celej prehliadky

jojina11
10. aug 2010

zajtra ideme do poradne,som zvedavá čo bude, dnes v noci sme toho veľa nenaspali, ale ráno potom spala od pol deviatej do jednej. zzadovážili sme si klokanku, uvidíme ako sa jej tam bude páčiť, zajtra totiž potrebujem pobehať kôli mojej mame kadejakých doktorov a takto to bude rýchlejšie ako ťahať sedačku alebo kočík. Váži asi 4,7Occa tak uvidím koľko bude u doktorky.Náušnice prichystané ,aj moje nervy, dúfam, že nám tro nejako nenaruší režim a vyspíme sa . Držte mi palce, neviem, či sa sem zajtra dostanem 🙂

monikapd1
10. aug 2010

@jojina11 my v noci spime relativne dobre, ale cez den je to horsie, snazim sa aby mala este vsetky tri spanky no a dnes mi vydrzala od 14tej do 8 vecera bez papania a z toho asi 4,5 hodiny prespala 😀 😵 my ideme vo stvrtok na nozicky, nevies ci sa musim dr. objednat, aby nam prepichla uska?? a nevies ci ma tu nastrelovacu pistol abo jej bude klasicky prepichovat?a ako robi vo stvrtok?? hm ak budes mat cas mohla by si mi dat vediet 😉
@lillytka mo aj my by sme behali, ale manzel sa boji, ze je v aute moc teplo a tak ju dame svokrovcom a ideme sami. klokanku, ci co to je (som ju este nevidela bo mi to kupila sestra) vyskusame az na bud. tyzden bo pojdeme ku starkym do PD ma prazdniny 😀 tak uvidim ako sa jej v nej bude pacit. 😉

jojina11
11. aug 2010

@monikapd1 ahoj, objednávať sa nemusíš, prepichuje normálnou ihlou, neplatí sa/ževraj niekde hej/a vo štvrtok robí od 9,00. My sme prežili, uvidím ako bude spať, očkovať nás neočkovali, až za dva týždne, a vymenila som jej dudel, tak si musí zvykať na iný. Váži 4,70, 59 cm a hlavička 38,5

jovana100
11. aug 2010

@jojina11 ahoj..vás aj merali? nás ešte ani raz..iba obvod hlavičky a váha 😖 ...

lillytka
11. aug 2010

baby, prosim vas poradte mi, resp. povedzte ako je to u vas so spankom cez den. mate nejaky rytmus? dari sa vam dat deti spat v pravidelny cas? u nas je toto velky problem...lilly spi kedy chce a ako chce a zvacsa len par minut :(((

jovana100
11. aug 2010

@lillytka nie nemáme rytmus. zvykne zaspať ráno o 10..a ked sa vždy zobudí býva nejaké 2-3 hodiny hore a potom ho zas dám spinkať...a tiež niekedy spí krátko len pol hodinu, inokedy hodinu a niekedy sa mu podarí aj 2 hoďky.. 😝 neviem od čoho to záleží

jojina11
11. aug 2010

@jovana100 hej vždy ju odmerajú, narástla od narodenia už 12 cm

lenka268
11. aug 2010

Ahojte maminky, vcera sme boli aj my na poradni vsetko ok vazime 7120 g. Trocha horsi zacal maly teraz papat, take dva dni akoby mu nechutili ani nie ze by sa odtahoval ale strasne sa jeduje pri tom az je cerveny. Teraz zaspal maly sme opat bolave tri hodiny. Asi ho bolelo brusko teda urcite lebo dnes este nekakal ani moc neprdka. Mal take zachvaty ze som plakala aj s mojou mamou aj s muzom ☹ . Masirovala som s pupikom, cvicila s nozickami, dala Espimisan, az od unavy zaspal. Bojim sa co bude ked sa zobudi dufam uz ho to nebude boliet. Musime vydrzat , ale aj tak do teraz mu nic nebolo neviem preco mu ta kolika teraz zacina ale citala som ze medzi 2- 3 mesiacom byvaju najcastejsie tak asi preto.

jojina11
11. aug 2010

@lillytka mne si Vladka zvykla tak, že ráno okolo pol siedmej vstáva a napapká sa , vydrží do ôsmej a dám ju spinkať, spí do deviatej a potom zasa o nejakej pol jedenástej až jedenástej další spánok už taký dlhší , niekedy tri štyri hodiny, niekedy dá aj tretí spánok pred večerom okolo piatej chodíme von, väčšinou zaspinká ale už sa mi stalo , že aj nie , Aj ten rytmus spánku nebýva rovnaký, hlavne, ked idem s ňou preč, do mesta, alebo k lekárke na poradňu, tak má celý deň rozhádzaný, takže spinká možno hodinu aj pol za celý deň. Tvoja si určite nejaký ten rytmus utrasie ja som zistila. že Vladka vydrží hore len hodinu a potom je už umrnčaná. keď prepísknem ten čas na uloženie,ak niečo robím alebo čo, tak tak som to tým pádom pokašlala a je to v háji a už nezaspí,

pompila
12. aug 2010

Dobré ráno, tak to já se musím asi pochlubit nebo co 😝 , malinký se budí kolem šesté, bo manžel jde do práce, tak dělá rambajs, napapá se, je fakt, že někdy už nespí, ale spíš spinká tak do půl osmé, pak papačka a hurá ven, vydrží max hodinu nespinkat, pak za 2hodky další papačka, to si doma hraje třeba hodinu, pak usne, papačka, ven usne, papačka, hraje si, nespinká někdy max půl hodky, koukačka, papání a spinkání.... tak to chodí celý den a další den to samé, někdy je to posunuté o hodinu, ale náš je celkem spáč, takže se i doma dá něco podělat. Tak to je naše žití, aspon tak zhruba.

lillytka
12. aug 2010

baby, ako tak citam, tak to predsa len mate s vasimi babikami lepsie usporiadane ako my....mne sa lilly zobudi rano okolo 8mej (vdaka bohu za to 🙂 ) a potom ju dam do hracej deky a tam sa chvilu hra a chvilu spinka...ked som skusala tak, ze o 10tej som ju zobrala a dala do postielky, tak to bol len neuveritelny krik a ziadny spanok...takze som to vzdala a nechavam ju v tej deke a tam si ona uz podla seba zdriemne vzdy na par minut....poobede okolo 3tej chodime von a tam si pospi v kociku...tiez su to len take kratke spanky...celkom nam to tak vyhovovalo, ale bola u nas svokra a ta do mna hustila, ze trojmesacne dieta uz musi mat presny rytmus a ma chodit aj cez den spat do postielky a proste zase som ostala ako najhorsia matka ☹ prislo mi to velmi luto, lebo naozaj robim co sa da

jovana100
12. aug 2010

@lillytka ahoj, z toho si nič nerob že tvoje bábo nemá žiadny systém..ani ten náš nemá...vždy ináč zaspí...všetko je to podla toho,ako ráno vstane...a tvoje mimčo spí tolko kolko potrebuje..môj to tiež neprehána..dnes spal dva krát..ale len tak ako myš na vreci 😀 ani hodinku nie..a ked sa tvojej lepšie spí na hracej dečke..tak ju tam nechaj..už je tam asi zvyknuta..a niečo nové sa jej nepáči..🙂
,

lillytka
12. aug 2010

@jovana100 dakujem za povzbudive slova 🙂

lenka268
12. aug 2010

@lillytka neda mi tiez reagovat, moj maly spi tiez zatial hocijak 😀 veru, ako sa mu chce vecsinou sa napapa a do hodiny a pol spinka a to sa opakuje cely den. Su ale dni ked sa napapa a jednoducho zaspinka na 20 minut a zobudi sa a len tak pozera alebo mrnka. Vecer zaspaval okolo jedenastej , teraz zaspava o deviatej. 😅
Ty musis vediet ze si dobra mama, a chces pre svoje dieta len to najlepsie a ked ti niekto do toho chce hovorit alebo presviedcat ta o tom ze to je inak tak to je len jeho osobny problem. Tvoje babetko spi kolko potrebuje a system si urcite tie nase deticky casom najdu alebo im v tom pomozeme.

lillytka
12. aug 2010

@lenka268 dakujem...mile slova....velakrat som si povedala, ze nebudem pocuvat "mudre rady", ale nejak sa od toho stale neviem odosobnit a vzdy ma tieto poznamky dostanu

janefonda
13. aug 2010

ahojte baby,nooo dlho som tu nebola, naposledy ešte ako tehula...snáď sa vám smiem votrieť do debaty 🙂 Čítala som si trošku dozadu, že aj vaše deťúrence slintajú a strkajú si rúčky do pusy. Mňa by zaujímalo či neviete kedy začínajú zúbky. či to môže byť aj takto skoro, alebo či je možné, že našu maličkú bolia už ďasienka- posledné tri dni nám oveľa viac spinká cez deň a hrooozne plače keď sa zobudí. Tak premýšľam, že čo by mohlo byť dôvodom tejto zmeny 😒 Trápi ma, že plače, a ja neviem ako by som jej mala pomôcť. Je prebalená , napapaná, s prdíkmi nemávame problém, tak neviem čo by ju mohlo trápiť. Vychádzajú mi z toho len tie zúbky...

lillytka
14. aug 2010

@janefonda ahoooj, moze to byt aj takto skoro...synovi mojej kamosky vysiel prvy zub v dva a pol mesiacoch...ale zas som citala, ze toto slintanie nasich detureniec ma cosi s metabolizmom a ze to je normalny prejav a ze to ustane...tak uvidime, ktora alternativa je ta spravna u nasich deticiek 🙂

miladkad
14. aug 2010

Ahojte, holky, akurát som zazrela posledný príspevok, ako sa bavíte o zúbkoch. Veru, aj našej malej idú takto skoro zúbky, vidno jej už dve biele čiaročky na spodných ďasienkach. Každému, keď poviem, že malej idú zúbky, tak na mňa kuká, že či si vymýšľam. Ale ktovie, či to nemáme v rodine. Matejovi išli prvé zúbky v pol roku, synovcovi v 5. mesiacoch...
Čo už, Matejovi chýba ešte posledný zúbok, tak sa budeme trápiť teraz s Tamarkou. 😉
A čo sa týka slinenia u detí, je to skôr o vývine slinných žliaz, ktoré sa vyvíjajú zároveň s rastom zúbkov, tak si to každý podmieňuje s týmto javom. Len intenzita slinenia je vždy iná u každého dieťaťa.

mayocka
14. aug 2010

cauky nam tiez idu zubky ale vraj kym sa prerezu moze to aj dva mesiace trvat,no mala je nervozna,furt si tam sprta s palcekami a slinta a zuri a krici po nas 😉

janefonda
14. aug 2010

@lillytka jeeej dakujem za odpoved...No ved uvidime ci to budu zubiska. Ja by som to slintanie ani tak neriesila, ale je ovela nervoznejsia posledne dni. A ma aj biele na spodnych dasienkach tak neviem. Kazdy na mna cumi ako na debila, ked hovorim, ze by to mohli byt zubky. Ale zaroven aj vravim, ze ju mozu trapit a vyrastu az o par mesiacov. Ved ked si len vezmem kolko mne rastol zub mudrosti a bolel a este ho ani vidno nebolo 😠 ako neda sa to celkom porovnavat ale aj tak.
Dneska to moje zlaticko vstalo rano o piatej a povedalo si , ze uz nechce spat 😠 a potom odpadla o pol siedmej a spala dve a pol hodky 🙂 teraz spinka na balkone, tak cakam kym sa mi zobudi.A dnes sa mi prvy krat nahlas chychotala!!!! Strasnu mam radost a aj ocko to pocul. Normalne asi tak tri minutky sa chychunala na mne 😀 sama bola prekvapena, co za zvuk to vydava 🙂 🙂 🙂

jojina11
15. aug 2010

dnes je nejaka umrnčaná, plače, nepomáha ani nosenie na rukách, ani nič iné čo normálne, musím odmerať teplotu, keď sa zobudí

newyorkgirl
15. aug 2010

@lillytka nas v noci buva pekne vacsinou ide okolo 8mej pol deviatej a s prestavkami na kojenie v noci 2x buva do 7mej 8mej alebo ako nas sestricka zobudi 😀 cez den bez rezimu jeden den spi viac druhy menej dnes je to desne napriklad, mam pocit ze jemu aj 5min staci a potom hore a zas venujte sa mi niekto takze doma toho moc neporobim... a nenechaj si prosim ta nikym kecat, co ma ci nema robit alebo ake ma byt tvoje babo, kazde babo je ine, ja som tiez vselico pri prvej pocuvala a bolo to na velku skodu.... tak drzim palceky...

inak baby u nas vynimka potvrdzuje pravidlo dcerka bola hrozne kolikova prve 3mes a Risko vobec, takze sranda ako hovoria ze chlapci su viac nachylni na to....

shaarka
15. aug 2010

@jojina11
ja som par dni tabletky jedla, ked som mala pocit prazdnych prsnikov. ale to skor maly mal rastovy spurt. vdaka tym tabletkam a este instantnemu cajiku od hipp a vdaka castemu prikladaniu sme ten napr zvladli a mliecka bolo do 24-48 hod. dost 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre