Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

misicka85
3. jan 2010

PHEVA - jak to že jsi byla na tom oGTT tak brzo? Má se provádět ve 24.-28.tt 😲

ZDENKAPO - máte fajn že u vás to těhotným naberou po hodině, já musela čekat 2h a to byl vopruz 😠 Ale jinak jsem to měla skoro stejné, taky přijít v 7h ráno,nalačno,12h před tím nejíst,jen pít max.vodu, pak odběr, vypít do 5min to pití a 2h čekat,pak další odběr a ještě jsem si 15min počkala na výsledek, protože ta nemocnice kde jsem byla neposílá výsledky mému gynDr..

S váhou: já u Aduš začínala na 54kg, do porodky jsem šla s 64kg a z porodnice s 50kg. A teď jsem začínala na těch 50kg, a mám zatím 51kg..

aaadus
3. jan 2010

Ahoj holky,
lucik... já mám PN od září a přišla mi už v říjnu, takže spokojenost. jenom jsem teda zvědavá o kolik mi nemocenskou sníží od ledna
já když jsem manželovi řekla o odsávačce hlenů na vysavač tak se mě ptal jestli jsem normální, prý jestli mu chcu vysát mozek 😀
já pořád s tím stelirizátorem nevím, asi to nechám až jako poslední věc. a lahvičky nevím jaké budu kupovat, jednu už mám, značku z hlavy nevím, myslím tommy něco. a dudlík mám nuk, ale ten jsem měla v prenatal boxu

vladkaz1
3. jan 2010

Arcik povedal mi ked dam dole 7 kilo tak pojdem na infuzie to som aj dala ,ale zacala som teraz priberat trosicka tak sa tesim ,ono kazde telko potrebuje nieco ine ..
Pri malej som schudla tak isto 7 kg a na infuzie ma dal .. 😝
Ja si nestazujem aby si ma pochopila ,len sa bojim ako kazda maminka, aby bolo vsetko oki ,aj ked mi vyhovuje aby som moc nepribrala 🙂
misicka no to mas krasnu vahu 🙂

vladkaz1
3. jan 2010

pri malej som mala tie nuk flasky ,boli dobre v tom ze sa dalo pekne dno odmontovat a umyt akurat ma srala ta gumova podlozka ze to smrdelo napr od miecka po chvilke 😝
Avent budem kupovat teraz ,kedze mi pasuju na odsavacku elektricku ,no ale uvidim co a ako pojde niekde som citala na tie avet ,ze niesu dobre ... 😒
Len si spomenut kde ...a co tam bolo napisane 😀

blanka.k
3. jan 2010

Pheva - jak píše Míša, já se na ten test ptala na min.poradně, jeslti si na něj už nemám dojít a ona ať nespěchám, že těhu cukrovka se projevuje až od nějakého toho 24.tt, že dřív rozhodně ne, že mám jít v nějakém 25.tt, že mi příští týden dá žádanku 😅
Klárko - mě když vypisovala těh.průkazku, tak si napsala současnou váhu a pak tam mám kolonku výchozí váha, tak tam jsem nahlásila, že jsem původně měla o 2 kg víc a je to 😉 Ale je fakt, že na to moc nekoukám, kouká vždycky kolik jsem přibrala od minula... 😅
Zítra už zase doma sama, M. jde do práce, ach jo....no aspoň si s ním zajdu na oběd... 😉 Ale bylo to fajn, když jsme byli doma všichni 3 😀

blanka.k
3. jan 2010

Jsem náhodou narazila můj oblíbený vtip, tak torcha humoru do toho mrazivého dne:
Takhle jde Američan,Rus a Čech po ostrově a potkaj domorodce.Ti je odvedou k náčelníkovi a ten řiká:"Tady máte každý dvě skleněné koule.když mi s nimi ukážete něco co jsem ještě neviděl tak vás necháme žít."Nechá je jednu noc a ráno se jde podívat.první k Rusovi do stanu.ten žongluje se skleněnými koulemi.Náčelník se podívá a řiká:"Viděl jsem,sežrat."Jde k Američanovi.Tomu koule levitují kolem hlavy.Náčelník se podívá a řiká viděl jsem sežrat."Přijde k Čechovi do stanu za chvíli vyjde a řiká."To sem ještě neviděl...Ten debil jednu ztratil a druhou rozbil... 😀

michalag
autor
3. jan 2010

zuzub no vitaj 🙂 ... a blahozelam k chlapcekovi 🙂

co sa tyka vahy, tak pri Samkovi som pribrala dost vela 🤐 ostala som na 58kg a teraz som pribrala zatial len 2kg no uvidime kolko to bude na poradni kedze nemame vahu, ale dufam ze nie +5kg 😅

pheva, ja si tiez myslim ze ti glukozovy test robili prilis skoro ... robi sa medzi 24tt-28tt

co sa tyka kopania, tak maleho citim aj dole aj v oblasti pupka, ale niekedy mam pocit ze mi kope priamo do mechura, lebo je to dost neprijemne

a chodite niektora aj castejsie na wc-ko?

michalag
autor
3. jan 2010

co sa tyka tych flasiek, tak sklenene su najlepsie a tie sme pouzivali dlho, ale potom som presla na Avent a s tymi som bola tiez velmi spokojna, hlavne ked papal kasu a potrebovali sme 330ml

michalag
autor
3. jan 2010

lolita, pokial ti nenalieha na krcok, tak by to nemalo byt nic strasne inak by ta uz poslali do nemocky aby si si tam polezala

blanka.k
3. jan 2010

Micha - já běhám už od začátku těhu... dokonce jsem byla víkend před objevení // na výletě v lednickovalet.areálu, cca 10km pěšky a pořád jsem odbíhala do křoví a muž se mi smál, co mám s močákem , přitom jsem nachlazená nebyla, bylo asi 28st,... a pak až nedávno jsem četla, že to může být příznak, že sice na moč.netlačí mimi ale kvůli rozhozeným hormmonům na začtku těhu 😅 No a od cca 13tt jsem chodila min.1, někdy 2-3x za noc, ale co jím Mg, tak mi to nějak utlumilo i ten močák 😅 A taky cítím kopance úplně dole, až si říkám, kde to tam je zaklíněný 😅

lucik...
3. jan 2010

Ahoj holky 😀

Já taky pořád přemýšlím nad tím sterilizátorem... 😀 Zatím nevím jestli ho koupíme, uvidím 😉

lolita.9991
3. jan 2010

ja som zacala tehu s 63 a teraz mam 66

na wc chodim 2-3x za noc a cez den niekedy aj kazdu hodku a pol

michalag ja som bola len na morfologickom a tam mi to medzi sviatkami povedala len sestricka co mi robila ten uzv ze je velmo nizko a ze s ajej to nepozdava,ze ci sa nahadou neotvaram a zajtra idem k svojmu dokimu tak som zvedava co mi povie

blanka.k
3. jan 2010

Přes den taky nějak běhám...možná je to tím, že to mg beru po obědě a večer. takže když jedu o vycházkách do města, tak pak si musím vždycky odskočit, protože pak je to ještě skoro hodina domů a po cestě není moc možnost vystoupit a někam si odskočit 😅 A bude hůř ☹

xxx.klarka
3. jan 2010

zuzuba misicka, děkuju za uklidnění🙂 já když cítím pohyby, tak přesně uprostřed, mezi pupkem a podbřiškem, nevím jak je to možné😀

zuzub, koukala jsem do albíčka a máš tam super foto z UTZ🙂

vladka, no uvidíme co mi poví, ona má tu blbou váhu, jak ukazuje jen celý čísla, jak je to jako hodinky😀 nevím jak to popsat. Jsem zvyklá se vážit na digitální co mám doma a tam vždy nevím co jí říct😀

holky já už taky mám doma tu odsávačku hlenu na vysavač. 🙂 myslím že je to určo šetrnější a rychlejší než ta hadičková.

arcik, tak to jsi toho nechala hodně v porodce🙂 to je super. Já nevím proč, ale jakmile lehnu večer k telce, tak furt chodím pít. Ale že by se mi držela voda, to bych neřekla😀 .... ale zase mi každý říká, že se mi zmenšila prdel, tak nevím. Za to pupčok pěkně roste 😀

blani, já tam právě tu vychozí váhu vůůbec nemám.

blanka.k
3. jan 2010

Klárko . tak kdyby se jí to nezdálo, tak jí řekni, že jsi hodně zhubla, tak ať je ráda, že je ti líp 😝 Moje mudr. má taky takovou tu "ručičkovou" váhu, ale já se vážím doma, hezky ráno nalačno a nahatá 😀

lucik...
3. jan 2010

no já chodim na wc pořád 😀 Ve 4.měsíci byl klid ale jinak celý I.trimestr a teď taky.. Za noc jdu min. jednou, spíš dvakrát a přes den pořááááááád 😠
Jinak já se vážila dneska a dle mé váhy mám navíc 7kg 😀 😀 😀 Uvidím kolik budu mít za týden u doktorky. Ale u mě to záleží hodně na tom co den předtim jim 😀 A včera sem se přežrala večer tak třeba budu mít nahoře jen 6 😀

xxx.klarka
3. jan 2010

blani, přesně jak píšeš, taky se vážím ráno a hlavně svlečená, tak jdu až na 10h. a to s emusím najíst i kdybych nechtěla, by mi bylo zle pak 😀 holt jí řeknu co a jak a bude klid.
jdu na to měření ju, pak písnu.

blanka.k
3. jan 2010

Ona se mě vždycky ptá, jestli se vážím doma, tak mě tam neváží....ani by to asi nemělo význam, oblečená a třeba po obědě...třeba tchýně má taky klas.váhu a váží o 2kg víc než ta naše digitální...já jsem doufám, že ta naše váží pořád stejně 😅

pheva
3. jan 2010

K tomu GTT v predchadzajucom tehotenstve som mala tehotensku cukrovku okolo 12.25 mool co je dost a preto to v tomto tehotenstve musela podstupit test uz na zaciatku druheho trimestra. Vysiel limitovo 7,9mool co nie je bohvieco. ☹
Tehotenska cukrovka sa vytvara vacsinou v druhom trimestri . Bezne ju podstupite okolo 24-28tt .

Inak s vahou ja som stale -1kg so 49kg/158cm.

xxx.klarka
3. jan 2010

blaní, máš to v IP.

vladkaz1
3. jan 2010

Pheva to si ozaj malicka ,tak to mas ajstak peknu vahu ,
Ja mam 171 tak nejak a mam momentalne v 20T ,72 kg🙂 a niesom nejako tlsta .. len mam rit a stehna 😝 😀
Co sa tyka tej odsavacky na hlieny ,mam tu na vysavac a je na nezaplatenie ,s tou hadickovou ustonou nemate sancu vytiahnut ten soplik hlienovy
Sice mala reve jak besna ked jej to vytiahnem ,ale je to sekunda a mam uz novy vysavac na ktorom sa da nadstavit regulacia sania .. tak vzdy na najmensom 🙂 som s tym spokojna ,mam aj hadickovu to je nic ...
Inak mna vobec teraz nenapadlo uz kupovat flasky a dudliky a take veci ...
Flasky som nemala ani v zozname co treba pokupit ,musim niekde popozerat akcie ,neviete nahodou na nete?
U nas v tescu NUK stoji okolo 120 ta velka ,
Rozmyslam ked budem odsavat mliecko ,tak by sa mi zisli aj na zamrazenie pohariky.
Klarka ,u dok. mi ukazuje o kilo viacej nez doma na digi 😉 a mam kamosku co sa vazila len doma a hlasila vahu ,doki jej dala na vyber ,ja sa musim tam vazit.

xxx.klarka
3. jan 2010

vladka, mám to úplně stejně. Taky se musím vážit tam, sice na to nekouká a váhu jí vždy hlásím sama, ale musím tam na tý jejich váze. Když je to mezi, tak to vždy zaokrouhluji.

vladkaz1
3. jan 2010

No vidis , no musime to respektovat hi 🙂
Dnes som zas skusala volat za tie tripple a nic este maju dovolenku ,som zvedava kedy pojdem pri takomto tempe na sono ,cakacia doba je min. 3 tyzdne ,asi ma slahne s toho som najviacej nervozna.
Inak som zistila ze som v poslednej dobe samonasieraci stroj ,vsetko mi vadi a nasiera ma ... rano rozlepim oci a uz hned hundrem 😀 😅 ,muz je zomna chudak uz ohucany 😀

xxx.klarka
3. jan 2010

blani, snad jsi to z toho mýho napsání pochopila, napsala jsem to jak tatar😀 😕

blanka.k
3. jan 2010

Klárko - jojo, díky moc. Popsané je to dostatečně...akorát sehnat levnou látku, aby se to vyplatilo ušít 😅

xxx.klarka
3. jan 2010

týý jo, teď koukám na září 2010 🙂 to to letí. 😀

xxx.klarka
3. jan 2010

blani, já mám teda koupené použité, ale je to jako nové, skoro nepoužívané. 🙂 furt jsem přemýšlela jestli nebesa dávat nebo ne, myslím si že se na nich bude usazovat prych, tak aby to nepadalo na mimí. Ale pro začátek je určo dám 🙂

vladkaz1
3. jan 2010

baby a co chcete sit?
ja pisem jako tatar stale .. :- 🙂 D

xxx.klarka
3. jan 2010

vladka1, já nic, ale blanka chtěla změřit nebesa kolik by na ně potřebovala látky 🙂
já taky posledí dobou píšu jak tatar až se sama nechápu 😀

aaadus
3. jan 2010

musím vám napsat co se nám teď stalo. šli jsme s manželem na procházku i se psem. a najednou proti nám pes puštěný na volno a páničci nikde. samozřejmě to byl pes tak manžel vzal toho našeho úplně nakrátko, zavolal k noze a čekal. ten druhý pes k tomu našemu šel a začal provokovat. tak ten náš se do něho pustil, rafl ho za krk a nechtěl ho pustit. tak se letím dívat kde jsou nějací lidi od toho psa, řvu na ně že pokud si nepohnou tak jim ho ten náš zakousne. a baba p..a začne jaktože že nemáme náhubek. tak ji říkám jakto že nemá ona náhubek a ještě mají psa navolno a oni se camrají kdesi v pr..li. tož sem taká vytočená až mě z toho píchá v boku. ještě že psa držel manžel, já bych tak možná skončila na zemi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre